Встановлення газової колонки

Найбільш поширеним, недорогим і надійним способом вирішення проблем, пов’язаних з нагріванням води, вважається встановлення в квартирі або приватному будинку газової колонки. Тільки це пристрій здатне настільки дешево і одночасно у великих кількостях генерувати великі обсяги гарячої води, саме тому більшість водонагрівачів в сучасних будинках є газовими. У даній статті ми розглянемо докладно, як відбувається встановлення газової колонки, дізнаємося про те, які документи для цього потрібні, і як взагалі працює цей агрегат.
Основні вимоги до процесу встановлення газових колонок
Даний вид водонагрівальних приладів вимагає дотримання всіх чинних норм і правил безпеки, а також вкрай обережного і уважного звернення. Є ряд спеціальних вимог і документів, які регулюють порядок встановлення або заміни газових колонок в квартирі або приватному будинку.
Існує інструкція чітко регламентує кожен етап проведення подібних робіт, з метою забезпечення безпечної експлуатації газових проточних нагрівачів. Після монтажу і введення в експлуатацію цього приладу споживачі повинні в обов’язковому порядку дотримуватися правил користування колонок, щоб уникнути різного роду наслідків.
Перш ніж дізнатися, як встановити газову колонку в квартирі, потрібно ознайомитися з основними вимогами до цього процесу. Ряд вимог до місця і монтажу газового приладу виглядає наступним чином:
- Такі пристрої забороняється встановлювати у гуртожитках, санвузлах, загальних коридорах, а також приміщеннях без вікон.
- Не можна монтувати нагрівач прямо над газовою піччю.
- Агрегати, які працюють на газу, неприпустимо встановлювати в приміщеннях, площа яких не перевищує 7,5 квадратних метрів, а висота стель менше 2 метрів.
- Не можна встановлювати колонки в приміщеннях напівпідвального та підвального типу.
Правила установки газових колонок
Цікавлячись тим, як встановити газову колонку в приватному будинку або квартирі, необхідно починати з попередньої підготовки. Спочатку треба зробити такі дії:
- В своєму будинку або квартирі вибрати відповідне місце для монтажу колонки.
- Вибрати модель пристрою, який буде встановлено у вашій оселі. При цьому необхідно правильно розрахувати його потужність, зокрема це стосується ситуацій, коли планується розводка водопроводу на дві точки.
- Перевірити стан димохода, і якщо все в порядку, то скласти акт, що підтверджує його працездатність.
- Розробити проект встановлення газового водонагрівача. При складанні цього документа обов’язково повинна враховуватися планування квартири, наявність діючих димоходів або місць для їх встановлення, а також підведення водопроводу та газопроводу.
- У проект повинні бути включені схеми необхідних підводок води і газу, а також виведення назовні продуктів горіння, розводка підігріву води при наявності декількох точок.
- Потрібно обов’язково узгодити проект у відповідній інстанції.
- Потім слід отримати дозволу на монтаж колонки.
Тільки після підготовки всіх вищезазначених документів можна починати установку газової колонки. Для обліку спожитого газу не забудьте встановити газовий лічильник.
Монтаж і запуск газового водонагрівача
Сам процес установки газової колонки ділиться на кілька основних етапів:
- Перекриття подачі газу в приміщення, де вона буде встановлена, за допомогою відповідного крана.
- Перекриття водопостачання будинку або квартири.
- Нанесення розмітки на стіну, де буде прикріплений прилад.
- Установка кронштейнів для кріплення газового нагрівача за допомогою електродрилі і дюбелів.
Важливо! Не знаєте, де розмістити колонку в маленькій кухні? Наш окремий огляд допоможе вам у вирішенні цього завдання. Переходьте за посиланням «Дизайн кухні в хрущовці з газовою колонкою».
Правила установки газової колонки в квартирі потрібно обов’язково дотримуватися, і робити все послідовно і акуратно. А підключення колонки виглядає наступним чином:
- Прилад вішається на стіну за допомогою кронштейнів. До речі, інструкція по установці завжди йде в комплекті з пристроєм, який купується в магазині.
- Потім відбувається врізка трійника в трубу газопостачання і проводиться підводка безпосередньо до колонки газової магістралі. Потрібно врахувати, що підводка обов’язково повинна бути оснащена спеціальним краном. Кожне з’єднання потрібно забезпечити ущільнювальними прокладками.
- На даному етапі проводиться підводка до водопроводу. Потрібно перевірити, щоб всі з’єднання були герметичні, щоб уникнути в майбутньому протікання води.
- Отвір, призначене для виведення продуктів горіння з нагрівача, потрібно з’єднати з входом у димохід. Використовується для цього спеціалізований гофрований шланг, який потрібно підібрати у відповідності з потрібними з’єднувальними діаметрами. Місце приєднання до димоходу потрібно обрамити спеціальної розеткою.
- Відкривається кран водопроводу, подається вода, всі з’єднання перевіряються на предмет витоку. Якщо вона виявлена, то потрібно відразу ж перекрити воду і усунути причину протікання, потім знову подати воду для тіста.
- Місця всіх газових з’єднань промащуються мильним розчином, і тільки потім відкривається кран, що подає газ. Будьте уважні, оскільки якщо виникне витік, то розчин почне пузиритися. В цьому випадку потрібно буде якнайшвидше перекрити кран, тугіше затягнути всі з’єднання. Але тут головне знати міру — не можна занадто сильно не затягувати, щоб з’єднання не пошкодилися.
- Тільки переконавшись у тому, що всі герметичні з’єднання, можна буде починати перевіряти тягу. Необхідно піднести сірник до димоходу: якщо полум’я буде відхилятися в його сторону, то це буде означати, що тяга нормальна.
- На останньому етапі відбувається включення колонки і перевірка ефективності нагріву води. Якщо все буде проходити, як годиться, то можна починати спокійно користуватися приладом, дотримуючись правил безпечної експлуатації.
Важливо! Дбайливе ставлення до приладу і своєчасна чистка допоможуть продовжити життя техніці. Дізнайтеся, «Як почистити газову колонку».
Відеоматеріал
Заміна та монтаж газових водонагрівачів є дуже відповідальними завданнями, які вимагають беззаперечного дотримання всіх вимог і норм, що стосуються їх підключення і установки. Звичайно, можна виконувати такі роботи самостійно, але потрібно мати запас певних знань і бути впевненим у власних силах на всі сто відсотків. Маючи хоч найменші сумніви, краще звернутися за допомогою до кваліфікованих фахівців, щоб уберегти себе і членів своєї сім’ї від неприємних наслідків.