Встановлення газової колонки

vstanovlennya gazovo kolonki 1 - Встановлення газової колонки

Найбільш поширеним, недорогим і надійним способом вирішення проблем, пов’язаних з нагріванням води, вважається встановлення в квартирі або приватному будинку газової колонки. Тільки це пристрій здатне настільки дешево і одночасно у великих кількостях генерувати великі обсяги гарячої води, саме тому більшість водонагрівачів в сучасних будинках є газовими. У даній статті ми розглянемо докладно, як відбувається встановлення газової колонки, дізнаємося про те, які документи для цього потрібні, і як взагалі працює цей агрегат.

Основні вимоги до процесу встановлення газових колонок

Даний вид водонагрівальних приладів вимагає дотримання всіх чинних норм і правил безпеки, а також вкрай обережного і уважного звернення. Є ряд спеціальних вимог і документів, які регулюють порядок встановлення або заміни газових колонок в квартирі або приватному будинку.

Існує інструкція чітко регламентує кожен етап проведення подібних робіт, з метою забезпечення безпечної експлуатації газових проточних нагрівачів. Після монтажу і введення в експлуатацію цього приладу споживачі повинні в обов’язковому порядку дотримуватися правил користування колонок, щоб уникнути різного роду наслідків.

vstanovlennya gazovo kolonki 2 - Встановлення газової колонки

Перш ніж дізнатися, як встановити газову колонку в квартирі, потрібно ознайомитися з основними вимогами до цього процесу. Ряд вимог до місця і монтажу газового приладу виглядає наступним чином:

 1. Такі пристрої забороняється встановлювати у гуртожитках, санвузлах, загальних коридорах, а також приміщеннях без вікон.
 2. Не можна монтувати нагрівач прямо над газовою піччю.
 3. Агрегати, які працюють на газу, неприпустимо встановлювати в приміщеннях, площа яких не перевищує 7,5 квадратних метрів, а висота стель менше 2 метрів.
 4. Не можна встановлювати колонки в приміщеннях напівпідвального та підвального типу.

Правила установки газових колонок

Цікавлячись тим, як встановити газову колонку в приватному будинку або квартирі, необхідно починати з попередньої підготовки. Спочатку треба зробити такі дії:

 1. В своєму будинку або квартирі вибрати відповідне місце для монтажу колонки.
 2. Вибрати модель пристрою, який буде встановлено у вашій оселі. При цьому необхідно правильно розрахувати його потужність, зокрема це стосується ситуацій, коли планується розводка водопроводу на дві точки.
 3. Перевірити стан димохода, і якщо все в порядку, то скласти акт, що підтверджує його працездатність.
 4. Розробити проект встановлення газового водонагрівача. При складанні цього документа обов’язково повинна враховуватися планування квартири, наявність діючих димоходів або місць для їх встановлення, а також підведення водопроводу та газопроводу.
 5. У проект повинні бути включені схеми необхідних підводок води і газу, а також виведення назовні продуктів горіння, розводка підігріву води при наявності декількох точок.
 6. Потрібно обов’язково узгодити проект у відповідній інстанції.
 7. Потім слід отримати дозволу на монтаж колонки.

Тільки після підготовки всіх вищезазначених документів можна починати установку газової колонки. Для обліку спожитого газу не забудьте встановити газовий лічильник.

vstanovlennya gazovo kolonki 3 - Встановлення газової колонки

Монтаж і запуск газового водонагрівача

Сам процес установки газової колонки ділиться на кілька основних етапів:

 • Перекриття подачі газу в приміщення, де вона буде встановлена, за допомогою відповідного крана.
 • Перекриття водопостачання будинку або квартири.
 • Нанесення розмітки на стіну, де буде прикріплений прилад.
 • Установка кронштейнів для кріплення газового нагрівача за допомогою електродрилі і дюбелів.

Важливо! Не знаєте, де розмістити колонку в маленькій кухні? Наш окремий огляд допоможе вам у вирішенні цього завдання. Переходьте за посиланням «Дизайн кухні в хрущовці з газовою колонкою».

vstanovlennya gazovo kolonki 4 - Встановлення газової колонки

Правила установки газової колонки в квартирі потрібно обов’язково дотримуватися, і робити все послідовно і акуратно. А підключення колонки виглядає наступним чином:

 • Прилад вішається на стіну за допомогою кронштейнів. До речі, інструкція по установці завжди йде в комплекті з пристроєм, який купується в магазині.
 • Потім відбувається врізка трійника в трубу газопостачання і проводиться підводка безпосередньо до колонки газової магістралі. Потрібно врахувати, що підводка обов’язково повинна бути оснащена спеціальним краном. Кожне з’єднання потрібно забезпечити ущільнювальними прокладками.
 • На даному етапі проводиться підводка до водопроводу. Потрібно перевірити, щоб всі з’єднання були герметичні, щоб уникнути в майбутньому протікання води.
 • Отвір, призначене для виведення продуктів горіння з нагрівача, потрібно з’єднати з входом у димохід. Використовується для цього спеціалізований гофрований шланг, який потрібно підібрати у відповідності з потрібними з’єднувальними діаметрами. Місце приєднання до димоходу потрібно обрамити спеціальної розеткою.
 • Відкривається кран водопроводу, подається вода, всі з’єднання перевіряються на предмет витоку. Якщо вона виявлена, то потрібно відразу ж перекрити воду і усунути причину протікання, потім знову подати воду для тіста.
 • Місця всіх газових з’єднань промащуються мильним розчином, і тільки потім відкривається кран, що подає газ. Будьте уважні, оскільки якщо виникне витік, то розчин почне пузиритися. В цьому випадку потрібно буде якнайшвидше перекрити кран, тугіше затягнути всі з’єднання. Але тут головне знати міру — не можна занадто сильно не затягувати, щоб з’єднання не пошкодилися.
 • Тільки переконавшись у тому, що всі герметичні з’єднання, можна буде починати перевіряти тягу. Необхідно піднести сірник до димоходу: якщо полум’я буде відхилятися в його сторону, то це буде означати, що тяга нормальна.
 • На останньому етапі відбувається включення колонки і перевірка ефективності нагріву води. Якщо все буде проходити, як годиться, то можна починати спокійно користуватися приладом, дотримуючись правил безпечної експлуатації.

Важливо! Дбайливе ставлення до приладу і своєчасна чистка допоможуть продовжити життя техніці. Дізнайтеся, «Як почистити газову колонку».

Відеоматеріал

Заміна та монтаж газових водонагрівачів є дуже відповідальними завданнями, які вимагають беззаперечного дотримання всіх вимог і норм, що стосуються їх підключення і установки. Звичайно, можна виконувати такі роботи самостійно, але потрібно мати запас певних знань і бути впевненим у власних силах на всі сто відсотків. Маючи хоч найменші сумніви, краще звернутися за допомогою до кваліфікованих фахівців, щоб уберегти себе і членів своєї сім’ї від неприємних наслідків.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *