Встановлення картриджа принтер

vstanovlennya kartridzha printer 1 - Встановлення картриджа принтер

Просто неможливо уявити собі хоча б один офіс, в якому не був би встановлений принтер. Це пристрій виведення інформації вже десятки років служить людству, значно полегшуючи робочий процес. Важко уявити собі людину, яка змогла б повністю замінити це корисне обладнання. Все це дуже здорово, але, на жаль, не кожен офісний працівник знає, як виконується встановлення картриджа принтер. До того ж, іноді потрібно провести аналогічну операцію і на домашньому пристрої. Легко впоратися з цим самостійно? Безумовно, оскільки достатньо знати лише кілька простих інструкцій.

Міняємо картридж у принтері

Припустимо, що у вас настав той самий момент, коли принтер відмовляється працювати, — закінчився картридж. Це означає лише одне — саме час провести його заміну. Все було б дуже просто, якщо ви цим займаєтеся не перший раз. В іншому випадку варто трохи зібратися і почати свою першу практику, в якій вам допоможуть основні рекомендації для проведення заміни. Після ознайомлення з потрібною інформацією ви перестанете задаватися питаннями на кшталт, як встановити картридж в принтер?

Сьогодні ми розглянемо загальні правила. Для початку варто зрозуміти, які основи лежать в даній процедурі, а вже потім розглядати окремі нюанси різних моделей. Ключові моменти виглядають приблизно наступним чином:

 • Спершу зверніть увагу на тип пристрою. Воно може бути однокомпонентним або двокомпонентним. Суть в тому, що для кожного випадку потрібні різні дії.
 • Дізнайтеся принцип роботи вашого обладнання, оскільки у монохромних і кольорових лазерних приладів теж є деякі відмінності.

Важливо! Перед проведенням необхідних процедур підготуйте робоче місце: постеліть непотрібну тканину або папір на поверхню столу. Ці заходи допоможуть вам уникнути зайвих забруднень робочого простору. Також слід акуратно обернути старий компонент в целофан і закрити. Якщо ж порошок потрапив на шкіру або одяг, відразу ж позбавтеся від речовини за допомогою холодної води.

Як встановити картридж в принтер HP? Для цього варто звернути увагу на інформацію, яка представлена нижче.

Робота з моделями: HP, Canon, Samsung

Конструкції однокомпонентного типу є цілісним моноблоком, в якому всі деталі і ділянки знаходяться разом (в одному герметичному корпусі).

Для того щоб провести заміну, слід виконати наступні дії:

 1. Подайте харчування на прилад.
 2. Відкрийте дверцята приладу. Іноді для цього потрібно натиснути клавіші скидання.
 3. Потягніть кришку на себе. Ці дії повинні звільнити картридж.
 4. Тягнемо елемент під кутом у напрямку до себе.

Не так вже й складно, вірно? Труднощі можуть виникнути лише в тих моделях, у яких є функція блокування. З ними діяти треба так:

 1. Натисніть на фіксатор, відправляючи його всередину корпусу.
 2. Відкрийте механізм упору.
 3. Затисніть кнопку скидання, яка зазвичай знаходиться на бічній частині каретки.

Важливо! Сам корпус потрібно відкривати прямо перед установкою. Не намагайтеся самостійно видаляти упаковку з пластику.

vstanovlennya kartridzha printer 2 - Встановлення картриджа принтер

Поради від майстрів:

 • Порошок всередині приладу може злежатися з-за тривалого часу зберігання. Саме з цієї причини рекомендується злегка потрясти резервуар близько п’яти разів. Розташувати його при цьому потрібно в горизонтальній площині.
 • Як відомо, головка для друку розташовується внизу і захищається плівкою з кольоровою етикеткою. Бирку слід видалити перед установкою, уникаючи зіткнень з компонентами.
 • Встановіть новий компонент в корпус до характерного клацання. При наявності наполегливої механізму або фіксатора слід уникати зайвих зусиль і різких рухів. Зверніть увагу на те, що правильно встановлений блок спокійно пересувається вздовж направляючих компонентів.

Важливо! Обов’язково вставте новий картридж в такому ж положенні, в якому перебував старий. Ні в якому разі не можна перевертати себе компонент догори ногами.

 • Після всіх дій потрібно закрити дверцята і почати діагностику обладнання. Даний процес займає деякий час. Після перевірки потрібно зробити тестовий друк, для того щоб переконатися в правильності виконаних дій.

vstanovlennya kartridzha printer 3 - Встановлення картриджа принтер

Моделі Brother

Установка нового картриджа лазерний принтер японського виробника буде виглядати трохи по-іншому. Ця особливість зумовлена тим, що в конструкції застосовується двокомпонентний принцип. Механізм включає в себе драм-юніт (фотобарабан) і резервуар для тонера.

Потрібно визначити, який саме ресурс закінчується. Це можна відстежити на панелі, на якій буде напис Toner або Drum.

Для заміни тонера потрібно демонтувати весь блок цілком:

 1. Відкрийте лицьову панель і потягніть кришку на себе, трохи піднімаючи її.
 2. Натисніть на фіксатор синього кольору, який утримує резервуар з порошком. Ці дії повинні допомогти витягти контейнер.
 3. Проведіть розпаковування нового блоку. Для цього потрібно позбутися від захисної плівки.
 4. Встановіть новий елемент всередину фотобарабана, уникаючи зіткнень з друкованою головкою в нижній частині.
 5. Переконайтеся в тому, що важільна система блокування підвелася автоматично.
 6. Поворушіть повзунок синього кольору на фотобарабане в різні сторони, для того щоб почистити спеціальний коронирующий провідник.
 7. Проведіть установку блоку на місце, повернувши вищезгаданий повзунок у вихідне положення.
 8. Закрийте кришку і проведіть тестовий друк.

vstanovlennya kartridzha printer 4 - Встановлення картриджа принтер

Якщо блимає індикатор з назвою Drum, потрібно проводити заміну самого барабана. Розглянемо заміну компонента для серій HL, MFC і DCP:

 1. Переконайтеся в тому, що на обладнання подається живлення.
 2. Відкрийте апаратний відсік і демонтуйте старий барабан таким же чином, як і для випадку з Toner.
 3. Витягніть ємність з фарбою.
 4. Розпакуйте новий елемент і вкладіть його в новий барабан.
 5. Встановіть цілісний блок назад в корпус, але не закривайте дверцята принтера.

Для подальших дій варто визначитися з серією:

 • У випадках з MFC і DCP алгоритм виглядає наступним чином: натисніть “Назад”, виберіть “Так” і натисніть “Enter”. Після цього кришку приладу можна закрити.
 • У випадках з HL потрібно натиснути на клавішу “Go”. Потримайте кнопку до появи інформаційної написи “Очищення барабана”. Якщо всі індикатори загорілися, кришку можна закривати.

vstanovlennya kartridzha printer 5 - Встановлення картриджа принтер

Кольорові принтери

Для кольорових пристроїв потрібні відразу чотири тонера: жовтий, блакитний, чорний і фіолетовий. Кожен з них є незалежним герметичним резервуаром. Суть в тому, що форма і порядок розташування залежать від індивідуальних особливостей конкретних моделей. Завжди потрібно оглядати індикатори, які розташовані на самому картриджі і в гнізді для установки. Ці заходи потрібні для правильності встановлення резервуарів з кольоровим порошком.

Важливо! Кожний колір замінюється автономно, в залежності від оповіщення відповідного індикатора.

Якщо ви відкриєте кришку, то побачите перед собою перший корпус. Для доступу до інших потрібно скористатися спеціальною кнопкою сервісу. Сам алгоритм демонтажу і встановлення нічим не відрізняється від вищезазначених випадків. Пам’ятати потрібно лише одне — за один алгоритм міняється лише одна ємність.

Відеоматеріал

Встановлення картриджа принтер — це не найскладніша процедура, якщо мати під рукою відповідні інструкції і відкинути всі страхи перед роботою з технікою. Досвід приходить з практикою, а для практики потрібно бути впевненим у собі.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *