Встановлення кнопок на одяг без преса 🥝 як пришити клепку своїми руками

vstanovlennya knopok na odyag bez presa yak prishiti klepku svo mi rukami 1 - Встановлення кнопок на одяг без преса 🥝 як пришити клепку своїми руками

Фурнітура для одягу є додатковим її прикрасою і аксесуаром. Однак навіть дорога фірмовий одяг нерідко буває забезпечена неякісної фурнітурою. Це стосується як кнопок, так і затискачів, гачків і блискавок. Щоб не звертатися за допомогою в ательє, потрібно навчитися працювати з різного швейною фурнітурою самостійно. Встановлення кнопок на одяг в домашніх умовах не займе багато часу, зробити це можна за допомогою простого набору інструментів. Сьогодні ми розповімо, як поставити заклепку на одяг в домашніх умовах, використовуючи підручні матеріали і інструменти, тим самим заощадити, не купуючи спеціальний прес для установки кнопок.

Види фурнітури

До фурнітури для одягу належать такі деталі:

 • Ґудзики.
 • Гачки.
 • Петлі.
 • Блискавки.
 • Блоки.
 • Текстильні липучі застібки.
 • Хольнитены — це металеві заклепки. Найчастіше використовуються в джинсовому одязі для закріплення строчки.
 • Пряжки.
 • Люверси. Міцні металеві або пластикові кріплення в основному використовуються у виробах із шкіри.
 • Клепки. Розрізняють утилітарні заклепки — ті, що служать для затискачів, застібання і закріпленні, і декоративні. Дуже часто швейна фурнітура в одязі поєднує обидві ролі.

Важливо! Всі види фурнітури виготовляються з різних матеріалів. Часто від їх якості залежить, наскільки зручно і комфортно буде носитися та або інша річ. Крім того, будь-яка фурнітура покликана заклепати, прикрашати одяг, навіть якщо мова йде про такий рядовий деталі, як кнопка.

Найпопулярніші матеріали для виготовлення кріплень і застібок:

 • Метал.
 • Кераміка.
 • Пластмаса.

Важливо! Найчастіше швейна фурнітура виготовляється з комбінації цих матеріалів, щоб поєднати в окремо взятій деталі практичність і красу. Читайте детальний огляд про те, яку застібку краще вибрати для плаття, спідниці, куртки.

Якщо деталь не правильно підібрана, тобто без урахування особливості тканини або шкіри, то фурнітура просто не впорається зі своїми функціями. Тоді доведеться самостійно змінювати деталі на одязі, щоб не закидати дорогі речі в далекі кути гардеробу.

Як встановити кнопку на одяг в домашніх умовах?

Звичайно, якщо у вас є можливість, то довірте установку фурнітури майстра, у якого є спеціальний прес, різні пристосування, набір інструментів, а головне — досвід, завдяки якому така робота в нього не займе багато часу. Якщо такої можливості у вас немає, або ви хочете самі дізнатися, як встановити кнопку на одяг, то приготуйте наступні інструменти:

 • Шило.
 • Молоток.
 • Щипці.
 • Пробійник. Цей інструмент доведеться придбати. Він необхідний для того, щоб отвір вийшло рівним, а краї тканини не обсипалися.

Важливо! Пробійник можна придбати один (найменший розмір), але краще купити набір пробійників зі знімними насадками.

 • Ковадло (або ще один молоток).

Поради:

 • Не вирізайте дірочку під блочку ножицями, так як з часом кнопка або блочка обов’язково “вивалиться” з неї. Отвір під кнопку повинна бути мінімальною, бажано навіть злегка натягуючи тканину на ніжку, так як чим щільніше тканина буде притискатися до деталі, тим надійніше вона буде зафіксована.
 • Пробивайте отвір на шкірі або тканині на дерев’яній ковадлі (не металевою), щоб не пошкодити вістрі пробійника. Дерево має бути дуже щільним (не пухким). Підійде ділянка з сучком. Можна використовувати як ковадла та інші щільні матеріали, які не зашкодять пробійник.
 • Ділянки на трикотажних та сипучих матеріалах, де будуть пробиватися отвори, можна проклеїти клейовий тканиною, щоб краї отвору не обсипалися. Можна краю отвору і обробити силіконовим клеєм.

Важливо! Не починайте практикуватися в кріпленні заклепок відразу на дорогому одязі, спочатку потренуйтеся на чомусь більш дешевому.

vstanovlennya knopok na odyag bez presa yak prishiti klepku svo mi rukami 2 - Встановлення кнопок на одяг без преса 🥝 як пришити клепку своїми руками

Процес установки заклепок

Працювати з інструментами необхідно акуратно, не поспішаючи і не роблячи різких рухів. В іншому випадку — тканина, фурнітура або інструмент можуть пошкодитися.

Найпоширеніший вид установки фурнітури — це установка блочки на одяг. У майстерень і ательє для цієї процедури використовують щипці. Однак такий інструмент треба купувати хорошої якості, щоб ручки не погнулися і “щічки” не змістилися.

Важливо! Ознакою хороших і якісних щипців є негнучкі ручки, які дозволяють працювати швидко і легко.

Не варто зневірятися, якщо під рукою не виявилося спеціальних щипців, можна обійтися і без них в домашніх умовах. Користуйтесь наступною покрокової інструкцією:

 1. Зробіть пробійником отвір потрібного діаметру в текстильному матеріалі або шкірі.
 2. Просуньте ніжку-блочку, одягніть на неї кільце.
 3. Укладіть ділянку одягу з блочкой на ковадло.
 4. Розщепіть пробійником ніжку блочки на пелюстки. Якщо всі кроки зробити правильно, то пелюстки повинні самі загнуться на кільці блочки.
 5. Пройдіться по блоці злегка молотком, щоб остаточно закріпити її на тканині.

Важливо! Не застосовуйте великих зусиль, працюючи молотком, інакше можна пошкодити тканину і погнути блочку з лицьового боку.

При роботі кільце укладайте опуклою стороною від себе таким чином, щоб воно повторило опуклу форму краю блочки.

Як кріпити кнопки на одяг?

Найбільш важкий процес — установка заклепок на грубу тканину, з якої часто виготовляють верхній одяг. Труднощі супроводжують і установку заклепок на джинсах. Але якщо задіяти хороший інструмент і дотримуватися всі технологічні кроки, то закріпити кнопку на одяг у вас напевно вийде.

Важливо! Найпростіше встановлювати на куртки, пальто і куртки кнопки, що складаються з чотирьох частин, закриваються за допомогою кільця, що знаходиться у верхній частині кнопки.

Вам знадобиться той же інструмент, що і при встановленні блочки. Іноді, для такого типу кнопок в комплекті додаються спеціальні пробійники, але користуватися ними неефективно. Набагато зручніше користуватися пробійником, расщепляющим ніжку на пелюстки.

Щоб зробити заклепку на куртці або інший верхній одяг, дійте наступним чином:

 1. Розігніть ніжку чотиричастинної кнопки зверху і знизу.
 2. Зробіть стандартний клепочный процес (описаний вище).

Важливо! Якщо вам часто доводиться встановлювати фурнітуру на одяг, то придбайте в будівельному магазині кілька видів дюбелів (будівельний цвях з широким капелюшком, який погнути неможливо). Затупите кілька різних по товщині дюбелів. Цвях будівельний чудово справляється з процесом розвальцьовування ніжок заклепок, особливо, якщо до них дуже важко дістатися, наприклад, при установці джинсового гудзики.

Як поставити джинсову гудзик?

Щоб встановити найпростішу по конструкції гудзик на джинсах, дійте наступним чином:

 1. Проколіть шилом дірку в поясі штанів.
 2. Вставити в отвір ніжку гудзики.
 3. Встановіть гудзик на ковадло (на металеву поверхню) і забийте ніжку молотком. Саме ніжку, а не гудзик, інакше — ви пошкодите декоративний елемент.

Важливо! Купуючи джинсову гудзик, придбайте такий комплект, у якого ніжка має нарізку. Така ніжка буде надійно утримуватися всередині гудзики, а ось гладка ніжка з часом під навантаженням може “вискочити”.

Важливо! Щоб встановити гудзик більш складної конструкції, ніжка якої буде вільно рухатися, знадобиться спиляний на наждаку дюбель, так як ніжку такий гудзики необхідно буде развальцевать на гудзику.

Читайте також окремий докладний матеріал про різні види застібок, які використовуються для джинсового одягу, і про те, як поставити гудзик на джинси.

Покрокова інструкція, як відбувається установка кнопок на одяг в домашніх умовах:

 1. Просуньте ніжку гудзики в пояс.
 2. Встановіть на стрижень гудзик.
 3. Оцініть, наскільки ніжка виходить з гудзики. При необхідності — “відкусіть” край деталі плоскогубцями. Інакше — ніжка загнеться і її неможливо буде развальцевать.
 4. Встановіть гудзик на ковадло.
 5. Встановіть дюбель на центр ніжки гудзики, легким постукуванням молотка развальцуйте ніжку до щільної усадки з корпусом капелюшки.

Важливо! Дійте акуратно, щоб не пошкодити декоративну поверхню фурнітури.

Як зібрати усиковую кнопку для одягу?

Приблизно так само, як і джинсова ґудзик, встановлюється кнопка на одяг усикового типу. З єдиною відмінністю — всі маніпуляції необхідно провести тільки для верхньої частини кнопки.

Нижню частину деталі зібрати набагато легше:

 • Для її установки можна купити в магазині спеціальний інструмент з виїмкою всередині.
 • Якщо у вас немає такого інструменту, то можна використовувати металеву пластину з отвором, подібним розміром “пупиришки”. В отвір металевої пластини необхідно вставити нижню частину кнопки, а ніжку “прихлопнути” молотком із зворотного боку одягу.

Важливо! Без спеціальних інструментів поставити усиковую кнопку досить складно, тому купите їх трохи більше, ніж потрібно.

vstanovlennya knopok na odyag bez presa yak prishiti klepku svo mi rukami 3 - Встановлення кнопок на одяг без преса 🥝 як пришити клепку своїми руками

Поради:

 • Якщо з якихось причин кнопки не встановилися правильно, то зніміть їх і поставте нові. Зіпсовані кнопки не використовуйте, оскільки вони не будуть надійно триматися, потрібна заміна.
 • Для встановлення кнопки на одяг в домашніх умовах можна використовувати і інструменти, що знаходяться під рукою: хрестова викрутка, болт, товстий цвях, дюбель. Щоб розширити циліндричну частину кнопки, можна використовувати будь-конусоподібний пристосування, а потім — підходящим по діаметру болтом (циліндричним стрижнем), развальцевать(прикріпити) стрижень кнопки остаточно.
 • Встановлення кнопки проводите на гладкій дерев’яної поверхні, але дійте обережно, щоб не розбити кнопку і не зруйнувати її.
 • Для встановлення нижньої частини кнопки можна використовувати дерев’яний брусок, якщо немає відповідного металевого предмета з потрібним отвором. Зробіть дрилем в дерев’яному бруску поглиблення (діаметр і глибина повинні відповідати деталі “тато”). Зберіть нижню частину кнопки і зверху накладіть брусок. Постукайте по деталі молотком.

Важливо! Якщо ви вирішили почати грунтовно практикуватися в шитті одягу своїми руками, вам будуть корисні статті:

 • Як вибрати швейну машину?
 • Як вшити блискавку своїми руками?

Як поміняти заклепку на куртці своїми руками?

Правильно розклепати, зняти і замінити, приробити і полагодити нову заклепку — питання певної вправності і досвіду. Однак для того, щоб ставити акуратно і виробляти всі технологічні маніпуляції, необхідно обзавестися набором спеціальних інструментів. Навіть зняття заклепки вимагає стільки ж уважності і акуратності, скільки і її установка, особливо, якщо зняту фурнітуру ви плануєте використовувати в подальшому. У цьому випадку без спеціального пристрою, устаткування і вправності в домашніх умовах зняти фурнітуру без пошкодження заклепки і тканини, що прилягає до неї, не вийде.

Якщо ви не плануєте надалі використовувати фурнітуру, то достатньо “зрубати” головку заклепки за допомогою молотка, ковадла або ножа, а потім встановити нову фурнітуру, способом описаним вище.

Важливо! Можливо, вам також знадобиться інформація про те, що робити, якщо розстібнути гачки на шубі.

Відеоматеріал

Заклепки для одягу — непомітні, але незамінні деталі кожної речі, починаючи від шуб, дублянок, курток і закінчуючи нижньою білизною. Якщо ви навчитеся працювати з різноманітною швейною фурнітурою, то зможете завжди відремонтувати будь-які декоративні елементи, не вдаючись до послуг майстра. Сподіваємося, що наші поради допоможуть вам у цьому процесі!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *