Вугільний фільтр

vug l niy f l tr 1 - Вугільний фільтр

Смачно поїсти люблять всі, а от “насолоджуватися” кухонними запахами — небагато! Аромати від смаженої риби, який печеться пирога і киплячого на плиті супу практично миттєво поширюються по всій квартирі, змішуючись між собою, як наслідок — усмоктуючись в штори, одяг і м’які меблі. Від такої какофонії запахів власників сучасних квартир може врятувати тільки потужне обладнання воздухоочистки. У даній статті ми розповімо, що являє собою вугільний фільтр для витяжки, а також розглянемо його особливості і призначення.

Кухонна витяжка

Для усунення неприємних запахів, які наповнюють приміщення після приготування їжі, фахівці рекомендують встановлювати над плитою сучасні витяжні пристрої. Благо, на відміну від тих моделей, що були представлені у продажу ще років 20 тому, вони кардинально відрізняються і зручністю застосування і ефективністю.

Всі пристосування відрізняються по продуктивності і дизайнерському оформленню. Але якщо задуматися про принципи роботи цих пристроїв, то їх можна розділити на дві великі категорії.

Воздухоотводние

Витяжки даної категорії приєднують до вентиляційних ходів будівлі. За допомогою електродвигуна установки відводять забруднене повітря у вентиляцію. Для якісної роботи обладнання воздухоотводного типу, необхідно постійне забезпечення припливу повітря і вентиляційна система справна.

Важливо! Найпростіший спосіб створити приплив свіжого повітря до працюючої витяжці — встановити вікно на режим провітрювання і не прикривати щільно кухонні двері.

Фільтруючі витяжки

Конструкції даного типу не видаляють повітря з приміщення. Забираючи гарячі і брудні випаровування над плитою і пропустивши їх через вугільний фільтр, вони сприяють видаленню з кухонного повітря неприємних запахів і різних домішок. На виході ми отримуємо свіжу кімнату без неприємних для нюху ароматів.

Важливо! Переваги фільтруючої витяжки очевидні: для неї не важливо стан вентиляційних ходів, а також не потрібен душник для підключення. І все ж сьогодні йде дуже активна дискусія, що краще — витяжка для кухні з вугільним фільтром або воздухоотводное обладнання.

Воздухоотвод або фільтр?

Вибрати між рециркуляційної і воздухоотводной конструкцією обладнання воздухоочистки — завдання досить складне. Класичною моделлю витяжки є саме воздухоотводная конструкція, а технічні пристосування з вугільним фільтром з’явилася порівняно недавно.

Однак на користь обладнання фільтруючого типу існують досить вагомі аргументи:

 • Ефективність роботи витяжки з вугільним фільтром для кухні незалежна від загального стану вентиляції будівлі. Навіть якщо у вашому приміщенні забиті душники, повітря буде чистим і без запахів.
 • Для ефективної роботи такої витяжки не потрібен воздуховод і великий купол. Вона може мати невеликі розміри.
 • Для роботи витяжки фільтруючого типу не потрібне додаткове провітрювання, а тому температура в приміщенні не буде знижуватися із-за зимових холодів.
 • Вартість вугільного фільтра для витяжки цілком доступна для людей з середньостатистичним доходом.
 • Не представляє особливої складності і заміна комплектуючих для подібного обладнання. Заміна таких фільтрів легко виконується в домашніх умовах, навіть не вимагає виклику майстра.

Важливо! Монтаж вугільної витяжки для кухні займе у вас значно менше часу і грошей, адже не треба прокладати повітропровід до найближчої вентиляції, закріплювати і маскувати його.

Фільтруючі конструкції

Для видалення з повітря кухні неприємних запахів і його очищення фахівці рекомендують установку приладу, який містить вугільний фільтр.

Важливо! Іноді такі комплектуючі називають “абсорбційними” або “антизапаховыми”.

Особливості конструкції

Універсальний фільтр для витяжки абсорбційного типу має наступні конструктивні особливості:

 • Основу такої системи становить прямокутний картридж або пластикова касета круглої форми.
 • Усередині корпусу знаходиться вугілля у формі дрібних гранул або порошку.
 • Для захисту від прокидання вугільний абсорбент покривається сіткою з дрібним осередком.

При роботі агрегату повітря під впливом двигуна проходить через вугільний фільтр, залишаючи на ньому накопичені неприємний запах і дрібні домішки.

Особливості обслуговування

Згодом дана комплектуюча обладнання засмічується і його щільність істотно збільшується, що негативно позначається на процедурі очищення повітря. Тому один раз в три-чотири місяці вугільні фільтри в кухонній витяжці підлягають обов’язковій заміні.

Деякі моделі побутових приладів оснащені спеціальною “напоминалкой” — це датчик, що показує, коли фільтруючі елементи починають втрачати свою пропускну здатність.

Найбільшою ефективністю очищення повітря відрізняються системи, де антижировой і вугільний фільтри працюють над очищенням кухонного повітря комплексно.

Важливо! Для продовження терміну ефективної експлуатації фільтраційного елемента, після завершення всіх кухонних робіт дайте витяжці попрацювати ще 5-10 хвилин. Чисте повітря, який пройде через вугільний фільтр, забере з нього надлишки вологи, а це означає, що вугілля буде менше злежуватися і довше збереже свою здатність.

Процедура чищення

Кухонна витяжка з вугільним фільтром вимагає відповідного догляду, який забезпечить максимальну ефективність її використання і продовжить термін активної експлуатації. Якщо ви помітили, що якість очищення повітря знизилася, необхідно починати роботи з профілактичного обслуговування устаткування.

Догляд за технічним пристроєм включає в себе всього два дії:

 • заміну вугільних фільтрів;
 • очищення або заміну фільтру для уловлювання жиру.

Чищення фільтру для уловлювання жиру

Жироуловлювальний фільтруючий елемент, на відміну від вугільного, очищенні не підлягає. Максимум, що можна зробити в домашніх умовах — обробити його за допомогою пилососа. Але якщо підійшов до кінця термін використання фільтра, вихід один — необхідно придбати і встановити нову комплектуючу.

Заміна вугільного фільтра

Процедура заміни вугільного абсорбційного фільтруючого елемента здійснюється наступним чином:

 1. Обесточиваем витяжку, виймаємо вилку з розетки. Дані дії необхідні щоб уникнути випадкового включення електродвигуна, і удару струмом.
 2. Знімаємо жироуловлювальний фільтр.
 3. Касету з відпрацьованим жироуловлюючим фільтром виймаємо з корпусу, витягаємо сам фільтруючий компонент, який прийшов в непридатність.
 4. Новий вугільний фільтр вставляємо в касету, закриваємо її і монтуємо в кріплення на витяжці. Про те, що касета вставлена правильно, свідчить характерне клацання.
 5. Повертаємо на місце антижировой фільтр.
 6. Включаємо витяжку, перевіряємо її на працездатність.

Важливо! Особливу увагу приділяємо виявлення сторонніх вібрацій і шумів, вони можуть виникнути при неправильній установці касети або неякісне закріплення її.

Відеоматеріал

У даній статті ми розповіли що являє собою вугільний фільтр для кухонної витяжки. Сподіваємося, що ви зможете обладнати свою кухню найбільш підходящим під пред’являються вимоги і побажання системами очищення повітря.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *