Як чистити клавіатуру на ноутбуці

Так як ноутбуки часто використовуються за межами дому чи офісу, брудняться вони набагато швидше, ніж їх настільні аналоги. Також клавіатури ноутбуків значно делікатніше і для підтримки нормальної роботи, їх необхідно періодично чистити. Як почистити клавіатуру ноутбука в домашніх умовах ви дізнаєтеся, прочитавши цю статтю.

Чистка клавіатури ноутбука

Перед тим, як чистити клавіатуру на вашому ноутбуці, переконайтеся, що він відключений від мережі і вимкнений. Інакше ви ризикуєте травмуватися і вивести з ладу електроніку. Крім того, вимкнути миша, витягніть CD-DVD диски і будь-які USB-пристрої, а також все, що підключено до вашого комп’ютера.

Сам процес чищення клавіатури ноутбука буде залежати від того, наскільки ретельно ви вирішили її очистити і які конструкційні особливості вашого комп’ютера. Наприклад, на деяких ноутбуках кнопки клавіатури легко зняти і поставити їх назад. Але на інших, ця процедура може виявитися надскладною. Іншими словами, якщо ви не впевнені в тому, що зможете поставити кнопки назад на клавіатуру ноутбука, не знімайте їх.

Як почистити клавіатуру ноутбука без її розбирання

Якщо ви вирішили піти по легкому шляху і не знімати клавіші клавіатури, можете очистити щілини між ними, використовуючи балон зі стисненим повітрям. Майте на увазі, що струмінь стисненого повітря може містити шкідливі домішки, тому будьте обережні при поводженні з балончиком. Просто нахиліть його під кутом і на відстані 4-6 см від клавіатури направте струмінь стисненого повітря між клавішами. Можна нахилити весь комп’ютер, щоб весь пил і сміття з-під кнопок краще віддалялися. Тільки будьте обережні, щоб не упустити ноутбук.

Якщо у вас немає балончика зі стисненим повітрям, використовуйте пензлик для того, щоб очистити клавіатуру ноутбука. Нахиліть комп’ютер і выметите пензлем все сміття, що накопичився в щілинах між кнопками.

Переверніть ноутбук догори дном і потрясіть над сміттєвим відром, щоб витрусити з клавіатури залишки сміття. Дійте акуратно і тримайте комп’ютер міцно, щоб не упустити його.

Після видалення сміття, протріть кожну клавішу ватним тампоном, змоченим в спирті.

Як почистити клавіатуру ноутбука з її розбиранням

Якщо ви все-таки зважилися зняти кнопки, обережно зніміть їх з допомогою ножа або іншого подібного предмета. Потім покладіть їх у надійне місце, щоб не загубилися. Настійно рекомендуємо не знімати пробіл і інші великі клавіші. Із-за своєї конструкції, щоб встановити їх назад, вам буде потрібно чимало сил і часу.

Після того як зніміть всі копки з клавіатури ноутбука, покладіть їх у миску з водою і додайте кілька крапель засобу для миття посуду. Поки клавіші будуть відмокати, займіться виконанням інших процедур чищення, зазначених нижче.

Чистка решті частини ноутбука

На відміну від традиційної настільної клавіатури, вам доведеться не тільки чистити клавіатуру на ноутбуці, але і зайнятися іншими його частинами. Ноутбук має безліч затишних місць, які потрібно почистити – це CD-DVD привід, порти і сенсорна панель (тачпад). Щоб не розбирати комп’ютер, важкодоступні місця можна продути від пилу струменем стисненого повітря, спрямованого у вузькі щілини. Пам’ятайте, що повітря в балончика знаходиться під тиском, тому будьте обережні, щоб не пошкодити пристрій.

Протріть сенсорну панель (тачпад) та інші площини ноутбука ганчіркою, від якої не залишаться ворсинки, наприклад, старої футболкою, носовою хусткою, серветкою з мікроволокна або спеціальної ганчірочкою для протирання електронних виробів.

Змочіть ганчірку в розчині з рівної кількості теплої води і ізопропілового спирту, в мисці з теплою водою і крапель засобу для миття посуду, або просто в теплій воді, якщо ваш ноутбук не так брудний. Відіжміть ганчірку (краплі води, що потрапили на комп’ютер, можуть вивести його з ладу), а потім протріть пристрій зверху, з боків і знизу. Для того щоб почистити важкодоступні місця, наприклад, місце стикування кришки дисплея ноутбука, використовуйте ватяний тампон.

Звичайно ж, протерти ноутбук можна і спеціальним засобом для очищення електронних пристроїв, яке можна придбати в магазині побутової техніки та електроніки. Очищаючий засіб розпорошувати завжди на ганчірочку, а не на комп’ютер.

Залиште клавіатуру ноутбука висихати

Залиште свій ноутбук так, щоб він міг висохнути. Не закривайте кришку. Якщо ви використовували водний розчин або очисник в помірній кількості, сохнути ваша техніка буде не довго. Якщо ви знімали всі кнопки з клавіатури ноутбука, розкладіть їх на столі або протріть насухо сухою ганчіркою. Ставте їх назад тільки після того, як комп’ютер і самі клавіші повністю висохнуть.

Ніколи не підключайте до мережі і/або не користуйтесь ноутбук, поки не переконаєтеся, що він повністю висох.

Розлили рідина на клавіатуру?

Якщо ви розлили на клавіатуру ноутбука кава, сік, пиво або іншу рідину, негайно вимкніть його, відключіть від мережі і вийміть акумуляторну батарею. Переверніть комп’ютер догори дном і покладіть на паперовий або кухонне рушник. Почекайте трохи, поки рідина стече, а потім переверніть пристрій і протріть клавіатуру сухим рушником або паперовою серветкою. Настійно рекомендуємо всі клавіші зняти і зробити повну чистку клавіатури. Якщо рідина все ж потрапила всередину корпусу ноутбука, тоді не уникнути його повного розбирання і подальшої його чищення. Включати комп’ютер можна тільки після повного висихання пристрою.

Підтримка клавіатури вашого ноутбука в чистоті

Зрозуміло, немає ніякого способу зберегти ваш ноутбук в ідеальній чистоті при регулярному його використанні. Але якщо ви не будете їсти і пити під час роботи за ним, то значно рідше будете чистити клавіатуру на ноутбуці і вбережете його електронні схеми від пошкодження пролитої рідиною. Крім того, вибирайте не пилові місця для роботи з комп’ютером – буде краще як для ноутбука, так і для ваших легенів.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *