Як чистити шкіряні рукавички і чи можна прати

Кожен рік я проводжу експерименти, щоб з’ясувати, як почистити шкіряні рукавички, можна їх прати, а якщо можна, то як, чи потрібно їх потім прасувати. Ну, і найголовніше, чи можна буде їх після всього цього носити. Деякі з моїх експериментів закінчувалися дуже сумно, деякі – цілком успішно. Ось цими своїми успішними результатами я і поділюся з вами.

yak chistiti shk ryan rukavichki chi mozhna prati 1 - Як чистити шкіряні рукавички і чи можна прати

Перше, що я зрозуміла – прати й прасувати рукавички зі шкіри не можна ні в якому разі. Вони стають жорсткими, втрачають еластичність і форму.

Самий правильний підхід до чищення шкіряних рукавичок – чим менше води, тим краще. Надягніть їх і вимийте руки в теплій воді нейтральним милом, наприклад, звичайним дитячим, а потім сполосніть в прохолодній воді. Рукавички потрібно саме мити, а не прати. Сушити їх на батареї або близько до будь-яким іншим джерелом тепла не можна, інакше вони зморщаться й стануть жорсткими. Надіньте рукавички після миття ще вологими, і вони відновлять форму і залишаться м’якими.

Зміст
  1. Чистка
  2. Повсякденний догляд
  3. Зберігання

Чистка

Сильно забруднені рукавички очищають наступним розчином: у чотирьох частинах води необхідно розчинити одну частину нашатирного спирту. Протирайте шкіряні вироби цим розчином, замінюючи тампони по мірі забруднення. Потім протріть їх чистою прохолодною водою, пом’якшеною невеликою кількістю оцту (на літр води додайте одну чайну ложку оцту).

Відповідь на питання, як почистити шкіряні рукавички, особливо з тонкої шкіри або лайки, такий: на 60 частин прохолодної води візьміть по п’ять частин перекису водню і будь-якого рідкого засобу для прання, а також одну частину нашатирного спирту. Поливайте їх цим розчином, потім витріть сухою фланеллю, просушіть далеко від джерел тепла і провітріть.

Вироби із замші прати і прасувати теж не можна. Їх чистять розчином з молока і звичайної питної соди (на один стакан одна чайна ложка). Залоснившиеся місця чистять жорстким гумкою або сухою кіркою хліба. Можна також використовувати сіль або дрібну шкірку («нульовку»).

Повсякденний догляд

Жорсткі і зморщені шкіряні рукавички, наприклад, після замочування або сушіння на батареї, за допомогою ватного тампона можна нанести на шкіру тонкий шар касторової олії. Робити це потрібно дуже швидко і акуратно, інакше можуть залишитися розводи. Через кілька годин навіть старенькі рукавички знову стануть м’якими, блискучими і еластичними.

Буває, що рукавички линяють зсередини і бруднять руки. Щедро посипте їх внутрішню сторону тальком і струсіть залишки. Руки більше ніколи не будуть бруднитися.

yak chistiti shk ryan rukavichki chi mozhna prati 2 - Як чистити шкіряні рукавички і чи можна прати

Зберігання

Зберігайте рукавички в полотняному мішечку або картонній коробці, вставивши в них картонний трафарет. Для збереження м’якості і еластичності протріть їх касторовою олією за допомогою м’якої ганчірочки. Трафарет виріжте по формі рукавички без великого пальця — це допоможе зберегти їх форму.

Дотримуйтесь цих правил з чищення та догляду, і ваші рукавички будуть служити вам не один рік.

Автор: Ольга Тулянцева

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *