Як чистити скло в акваріумі?

Практично у кожної людини є дому улюбленець. Деякі люди заводять кішок, собак, а деякі віддають перевагу рибок в акваріумі. Якщо ви вирішили придбати таких вихованців, не забувайте, що їх житло вимагає особливого догляду та уваги, як і вони самі. Багатьох хвилює питання, як чистити скло в акваріумі з рибками? Зараз у спеціальних магазинах пропонують дуже широкий асортимент чистячих засобів, які позбавлять від різних видів забруднень. Головне — забезпечувати своєчасну чистоту і дотримувати певні правила по догляду. З усім докладніше розберемося в цій статті.

Як часто потрібно чистити акваріумні скла?

Рекомендується проводити прибирання акваріума не рідше двох разів на тиждень. При цьому слід враховувати його розмір і наявність рибок і декорацій. Перш ніж приступити до чищення стекол в акваріумі, потрібно дотримуватися кількох основних правил:

  • Самопочуття рибок — повинно бути хорошим.
  • Зовнішній вид стінок — краще, якщо це буде тільки легкий наліт, а не грунтовне заростання.
  • Акваріумні показники — все повинно бути в межах норми, якщо щось порушено, пора виділити час на чистку.

Важливо! Якщо ви помітили сіро-зелений наліт по всій площі риб’ячого “оселі”, негайно приступайте до його чищення. Також зверніть увагу на рівень азоту у воді: якщо він перевищено поміняйте воду і обробіть акваріумні скла спеціальним розчином.

Етапи прибирання акваріума

Для більш якісного результату прибирання дотримуйтесь рекомендованої інструкції:

  1. Видаліть зі скла наліт від водоростей.
  2. Очистіть декорації від бруду.
  3. Подрежьте рослини (якщо вони є).
  4. Просифоньте грунт.
  5. Вилийте частина води.
  6. Вимийте фільтри.
  7. Залийте свіжу воду.

Важливо! Перед тим, як чистити скло в акваріумі і всі інші його частини, не забудьте відключити прилад від мережі. Можна залишити включеними тільки зовнішні фільтри.

Чистимо стіни

Навіть в самому доглянутому акваріумі з часом утворюється водоростевий наліт, який робить скло неохайним і псує всю картину. Тому іноді доводиться прибирати водорості. Для цього можна використовувати:

  • Канцелярський ніж або скребок металевий — дуже зручне пристосування, яке з легкістю видаляє бруд.

Важливо! Не рекомендується використовувати для оргскла, так як може залишити подряпини.

  • Мочалка — найбезпечніший прибиральний інструмент. Мінус в його використанні в тому, що доводиться докласти чимало зусиль, щоб дістати до найбільш важкодоступний місць.
  • Магнітний скребок — прекрасний варіант для глибоких установок. але їм досить важко очистити акваріумні кути і дно. Зручний у використанні і не дряпає стінки.

Всі перераховані вище пристосування дуже ефективні в очищенні акваріумного скла від нальоту.

Важливо! Не вылавливайте залишки водоростей, їх можна прибрати шляхом зливання води.

Відмиваємо декорації

Якщо вам не подобається тонкий шар нальоту на акваріумних прикрасах, можете його видалити. Почистити декорації можна як усередині акваріума, так і вийнявши їх з води:

  • Наліт легко прибрати за допомогою губки або щітки з жорстким ворсом.
  • При цьому можна обійтися без миючих речовин.

Важливо! Щоб знизити рівень нальоту в “оселі” рибок, можете завести вид рибок, які харчуються залишками водоростей. Якщо виявили дрібні водорості коричневого кольору, терміново вживайте заходів — їх наявність свідчить про те, що в акваріумі несприятлива атмосфера для вихованців.

Обробляємо рослини

Недостатньо лише почистити скла в акваріумі. Головним завданням генерального прибирання будиночка для риб є видалення пошкоджених листя підводних рослин і їх прополка. Рослини не повинні заважати один одному, тому зрідка їх слід прополювати.

Важливо! Якщо ви вирішили виривати рослини з коренем, робіть це дуже акуратно, щоб вода не стала сильно каламутну. Також стежте за тим, щоб у воду потрапило якомога менше рослинного соку — багато рибки не переносять його.

Сифоним грунт і зливаємо воду

Зливати воду рекомендується з допомогою спеціального шланга:

  • Один кінець шланга поміщаємо ближче до дна і обережно зливаємо спочатку з найбільш забруднене ділянок.
  • Бажано зливати рідину в світлу тару, щоб легше було помітити дрібну рибу, що потрапила в трубку.
  • Якщо ви володар великий акваріумних рибок, то можна зливати воду відразу в каналізацію, так як вона фізично не зможе пролізти в шланг.
  • За один раз можна злити майже половину рідини.

Важливо! Обсяг сливаемой за 1 раз води залежить від наступних факторів:

  • Справність фільтра.
  • Кількість риб.
  • Вимоги тварин (охайність).
  • Живі рослини і фітофільтр.

Корисні поради:

  • Для того щоб розібратися, який об’єм води потрібно змінювати, слід придбати тести на нітрати. В акваріумний воді рівень нітратів повинен дорівнювати 30 мл/л. Такий рівень можна створити, якщо регулярно підливати чисту воду.
  • Під час прибирального процесу можна зробити сифонку грунту. З його допомогою усуваються всі органічні забруднення. Варто врахувати, що таку процедуру слід проводити не частіше одного разу на тиждень залежно від кількості риб і живих рослин.

Важливо! Ні в якому разі не міняйте всю воду. Це рівносильно перезапуску акваріуму. Не рекомендується відразу після збирання поміщати риб у їх “житло”. Установка повинна попрацювати деякий час спустошеною.

Моєму фільтри і заливаємо чисту водичку

При очищенні фільтрів дуже важливо не пошкодити дрібні мікроорганізми, які живуть в їх трубках. Для цього дотримуйтеся таких порад:

  • Промивати фільтр потрібно дуже обережно, не натискаючи на нього.
  • Застосовують зазвичай чисту воду або злиту з акваріума.
  • Забруднення фільтра визначається по потужності струменя води.
  • Мити фільтри з губками і пористою поверхнею потрібно один або два рази на тиждень, в залежності від інтенсивності забруднень.
  • Пристосування для фитофильтрации миють набагато рідше — раз на місяць.
  • Комплектуючі фільтрів можна почистити ватною паличкою.
  • Після очищення системи фільтрації, необхідно залити чисту воду.

Важливо! Не забувайте, що рідина не можна лити прямо на грунт. Бажано, поставити на акваріумне дно тарілочку. Потім включають фільтри і перевіряють самопочуття рибок.

Засоби для очищення стекол

Почистити стінки акваріума, не зливаючи воду, можна, використовуючи спеціальні хімічні речовини. Зазвичай такі засоби застосовуються для очищення зовнішньої частини стекол. Розглянемо найбільш часто використовувані варіанти:

  • Спрей “Aquarium Pharmaceuticals Safe and Easy” — хімічний препарат, підходить для очищення акваріумних стекол. Нанесіть невелику кількість на стінки і дайте постояти. Потім обполосніть чистою водою.
  • Оцтова кислота — розбавте водою в пропорції 1:1. Розчин залийте в пляшку з пульверизатором і побризкати скла. Після — протріть їх вологою губкою.
  • Серветки “Тетратек” — в упаковці десять вологих серветок. Таким серветками дуже зручно користуватися. Слід однією-двома серветками ретельно обробити акваріумні скла. Вони чудово видаляють різні види забруднень.

Відеоматеріал

Таким чином, застосовуючи засоби і враховуючи основні правила по догляду, ви можете забезпечити чистоту акваріуму і хороше самопочуття улюбленим рибкам.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *