Як доглядати за нубуком (взуття, одяг і аксесуари): зберігання, чищення і інші нюанси

Взуття, одяг та сумки з нубука останнім часом набувають все більшої популярності, і це зовсім не дивно, адже вироби з такої шкіри виглядають дуже дорого і надзвичайно привабливо. Однак з-за того, що за шкірою свічок, як здається на перший погляд, досить складно доглядати, багато хто з нас відмовляють собі у величезному задоволенні покрасуватися в піджаку або чобітках з нього, а про сумах мови взагалі бути не може, адже вони в першу чергу втрачають зовнішній вигляд. А даремно, цей матеріал дуже м’який, приємний на дотик, і незвичайно носке. Якщо правильно доглядати за такими виробами, вони будуть довгий час виглядати, як в перший день з магазину.

yak doglyadati za nubukom vzuttya odyag aksesuari zber gannya chischennya nsh nyuansi 1 - Як доглядати за нубуком (взуття, одяг і аксесуари): зберігання, чищення і інші нюанси

Зміст
  1. Чистка взуття та інших предметів гардероба з нубука в домашніх умовах
  2. Спеціальні засоби для догляду
  3. Як правильно зберігати речі з цього матеріалу

Чистка взуття та інших предметів гардероба з нубука в домашніх умовах

Доглядати за нубуком можна за принципом роботи з замшею, адже їх структура дуже схожа, тільки ворсинки першого тонше, та ще й коштує він дорожче. Почистити матеріал від бруду досить просто. Це робиться спеціальною щіткою з подвійною щетиною з одного боку латунна, а з іншого гумова. Якщо шкіра сильно забруднена, потріть спочатку забруднене місце латунної щетиною, а потім відполіруйте більш м’якою гумовою.

yak doglyadati za nubukom vzuttya odyag aksesuari zber gannya chischennya nsh nyuansi 2 - Як доглядати за нубуком (взуття, одяг і аксесуари): зберігання, чищення і інші нюанси

Нубук легше очистити, якщо попередньо потримати над парою кілька хвилин. З такого «розпарених» вироби забруднення можна видалити за допомогою м’якої гумової щітки. Якщо взуття просто припала пилом, не распаривайте її ні в якому разі, інакше вся пил перетвориться під дією вологи в бруд. Запорошене виріб просто протріть спеціальною щіткою з каучуку, це поверне йому первозданний зовнішній вигляд.

Нетрубдно вивести жирні плями. Використовуйте для цього очищений бензин, крохмаль або тальк, які потрібно очистити за забруднення години через два – три після нанесення. Оскільки вироби з такої шкіри не люблять воду, під дією води вони стають дуже жорсткими і втрачають зовнішній вигляд, використання води слід уникати.

Якщо ж все-таки вам доведеться чистити сильне забруднення водою, додайте у воду нашатирний спирт, в пропорції один до чотирьох. М’яку фланелеву ганчірочку змочіть в розчині води з нашатирем, гарненько відіжміть і протріть забруднення. Після висихання «причеши» ворс спеціальною щіткою з гумової щетиною. Ще для вологого чищення нубука можна використовувати розчин води з оцтом, в пропорції один до двадцяти, це приблизно одна столова ложка на літр води.

yak doglyadati za nubukom vzuttya odyag aksesuari zber gannya chischennya nsh nyuansi 3 - Як доглядати за нубуком (взуття, одяг і аксесуари): зберігання, чищення і інші нюанси

Спеціальні засоби для догляду

Взуття, одяг і аксесуари з такої шкіри коштують досить дорого, тому не варто економити на спеціальних засобах для догляду за ним. Вони допоможуть вам почистити їх в домашніх умовах від будь-яких, навіть самих сильних забруднень, без збитку для зовнішнього вигляду. Не чекайте випадку крайньої необхідності, одночасно з покупкою і купіть всі необхідні засоби по догляду:

  • спеціальну щітку;
  • пеноочиститель;
  • пляма – і водовідштовхувальні засоби.

Пеноочиститель допоможе без зусиль вивести будь-які забруднення. Після робіт матеріал потрібно гарненько просушити при кімнатній температурі, ні в якому разі не біля обігрівальних приладів. Після повного висихання нанесіть водовідштовхувальне засіб.

Як правильно зберігати речі з цього матеріалу

  • Взуття та сумки потрібно зберігати в текстильних мішках або закритих коробках, щоб запобігти потраплянню пилу і щільно набивши папером, щоб не заламувалися.
  • Одяг з нубука повинна вільно висить на плічках в шафі, щоб не м’ялася й не вбирала запахи речей, що висять поруч.
  • Якщо ж виріб все-таки заломалось при зберіганні, повісьте його в розпрямленому вигляді над парою, і вона розправиться само собою.

Ні в якому разі не можна гладити вироби, навіть з вивороту, інакше ворсинки загладятся, і виріб назавжди втратить зовнішній вигляд.

При дотриманні цих нехитрих правил аксесуари збережуть прекрасний зовнішній вигляд з мінімальною витратою часу і сил.

Матеріал актуалізовано 03.08.2017

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *