Які електроди краще для інвертора?

yak elektrodi krasche dlya nvertora 1 - Які електроди краще для інвертора?

Найчастіше з’єднання металевих виробів здійснюється зварювальним методом з використанням трансформаторних або інверторних агрегатів. Для роботи будь-якого з них необхідні електроди. Щоб досягти ідеального результату зварювання, необхідно знати, які електроди краще для інвертора. Саме цій темі і присвячена ця стаття.

Що таке інверторна зварювання?

Такі пристрої, як зварювальні інвертори, давно витіснили використовувані раніше трансформаторні агрегати. Пояснюється це простотою експлуатації, швидкістю і якістю зварювання будь-яких металевих деталей і конструкцій. Зазвичай такі пристрої використовуються для дугового зварювання методом плавлення.

Важливо! Використання інвертора гарантує отримання надміцного з’єднання металевих деталей за рахунок якісного шва. Це можливо завдяки незмінному показнику і стабільністю зварювального струму.

Інвертор здатний формувати змінну напругу при включенні джерела струму. Також в операції зварювання беруть участь і інші пристосування:

 • Система управління.
 • Фільтр мережевий випрямляч.
 • Високочастотний трансформатор.
 • Перетворювач частоти.

Головними ж інструментами для інверторної зварювання є різні види електродів. З ними і розберемося далі.

Що таке електроди для інверторної зварювання?

Дані інструменти являють собою електропровідні стрижні з металу, потрібні вони для підведення струму до зварювальної зоні.

Важливо! Варто враховувати, що різні види зварювальних пристроїв, навіть у разі однотипних, використовують різні види електродів. Тому треба обов’язково розібратися з тим, якими електродами краще варити інвертором того чи іншого типу.

Основними технічними характеристиками інверторних електродів є:

 • Довжина стрижня. Вона може коливатися від 300 до 450 мм, і в цілому залежить від характеру легування електрода.
 • Діаметр стрижня. Може бути дорівнює значенню, що знаходиться в діапазоні від 1,6 мм до 5 мм

Важливо! Самі тонкі електроди діаметром 1,6 мм виготовляються на замовлення, так як не мають такого широкого розповсюдження, як більш товсті.

 • Сплав або матеріал, з якого електрод виготовлений.

Електроди для інвертора — як вибрати?

Електроди для зварювання виробляються з дроту, яка відповідає Державному стандарту 1970 року 2246. Відповідно до цього стандарту, всі електроди для інверторної зварювання поділяють на такі типи:

 • Леговані. Зроблені з дроту Св-08ГСМТ, Св-08ХЗГ2СМ, Св-10Х5М, Св-15ГСТЮЦА та інших.
 • Вуглецеві. Виготовляються з дроту Св-08ГА, Св-10Г2, Св-08АА, Св-10ГА, Св-08, Св-08А.
 • Високолеговані. Зроблені з дроту Св-30Х15Н35ВЗБЗТ, Св-12Х13, Св-10Х17Т та інших.

Важливо! На поверхню стрижня електрода методом опресування наносять покриття, яке захищає зварювальну ванну від атмосферних впливів і дозволяє більш стійко горіти дузі.

Всі електроди поділяються на дві групи:

 • Призначені для зварювання відповідальних металоконструкцій.
 • Призначені для з’єднання звичайних металевих конструкцій.

Електроди для інвертора. Як правильно вибрати залежно від матеріалу конструкції?

Проводячи зварювальні роботи, слід обов’язково пам’ятати, що для різних матеріалів необхідні різні електроди. Отже, як правильно підібрати електрод у інвертор?

 • Високолеговану і нержавіючу сталь слід зварювати стрижнями ЦЛ-11, які виготовлені за стандартами 10052-75 і 9466-75.
 • Вуглецеву сталь зварюють електродами, виготовленими за Дст 9466-75 і 9467-75. Підійдуть ОЗС-4, МР-3, АНО-21, УОНІ-13/45.
 • Малоуглеродистую сталь краще обробляти стрижнями з рутиловим і альменитовым покриттям. Підійдуть АНО-4 і АНО-6.
 • Найрізноманітніші марки чавуну легко зварять електроди по ГОСТ 859-75. ОЗЧ-2.

Які електроди краще для інвертора? Огляд кращих марок

На сьогоднішній день найбільш популярними є наступні марки:

 • УОНИ-13/55. Користуються великим попитом серед досвідчених зварювальників. Такі стрижні дозволяють зробити ідеальний шов з оптимальною щільністю навіть в умовах низької температури навколишнього середовища.

Важливо! Марка УОНИ вважається досить «примхливої», тому працювати з нею зможе далеко не кожен новачок. Такі електроди краще використовувати, вже маючи реальний зварювальний досвід.

 • МР-3. Дана марка є, мабуть, самою універсальною. Такі електроди дозволяють зварювати іржавий метал, а також такий, який покритий брудом або вологою.
 • АНО. Найбільш купується марка зварювальних електродів. Вони запалюються найпростішим чином, без попередньої прокалювання, здійснюють надійну і міцну зварювання навіть в руках новачка.

Де купити хороші електроди для інвертора?

Всі найпопулярніші марки зварювальних стрижнів можна без особливих проблем знайти в спеціалізованих торгових точках. Однак варто звернути увагу на наявність епідеміологічних сертифікатів, які дають гарантію на якісне зварювання і безпеку використання.

Важливо! Обов’язково переконайтеся у достовірності продукції, що купується, відразу ж перевірте сертифікат якості, ліцензію виробника, уточніть деталі пакування, перевезення і зберігання стрижнів. Тільки так можна бути впевненим в ефективності застосування і гідній якості електрода.

Як правильно застосовувати інверторні електроди? Поради професіоналів

Зварювальний процес не можна назвати простим, тому перед тим, як вперше приступити до складання конструкції із застосуванням інвертора слід потренуватися.

Важливо! Вчитися краще на нових електродах. Так ви зможете краще та швидше зрозуміти сенс роботи.

Ось як має виглядати процес:

 • Закріпіть затиск деталі, заправте електрод у тримач.
 • Згідно діаметру сталевого стрижня, встановіть струм.

Важливо! Зварювальний струм підбирають, виходячи з розрахунку 20-30 А на 1 мм діаметра стрижня. Для електроду діаметром 3 мм виставляється струм в 80-110 А, в залежності від товщини металу, просторового положення і кількості проходів. Однак однакових у всіх випадках і точних налаштувань не існує. Кожен майстер вибирає свої параметри струму методом проб і помилок.

 • Щоб створити дугу, слід встановити електрод до деталі під кутом приблизно в 70 градусів.
 • Проведіть стрижнем по заготівлі. При цьому ви побачите сніп іскор і почуєте характерний звук.
 • Доторкніться до деталі так, щоб з’явився зазор не більше 5 мм. В цей час виникає дуга, під впливом якої метал починає плавитися.

Важливо! Слід врахувати, що при великих струмах виходить більш рідка і менш керована зварювальна ванна.

 • Підтримуйте зазор, зрушуючи стрижень по горизонталі по мірі вигоряння.

Важливо! Якщо в процесі робіт спостерігається прилипання, це є сигналом слабкого струму, виставленого на приладі. Необхідно збільшити силу струму на агрегаті для видалення липнущего ефекту.

 • Після виконання шва слід обов’язково переконатися в якості його виконання. Для цього постукайте молотком в місці зварювання деталі після її охолодження. Шлак осиплеться, відкриваючи чистий блискучий шов.

Важливо! Сучасні агрегати для зварювання інверторного типу можуть варити різні поверхні за допомогою будь-якого типу електрода. У цьому, по суті, і полягає їх висока популярність. Однак варто врахувати той момент, що не всі стрижні однаково добре можуть впоратися з поставленим завданням. Так і використання електродів, які не рекомендовані для інверторної зварювання, можуть спричинити за собою серйозні порушення питань безпеки роботи. Тому дуже важливо розібратися в питанні, які електроди краще для інвертора при зварюванні того чи іншого матеріалу.

Відеоматеріал

Купуючи стрижні в магазинах, робіть вибір, грунтуючись на інформацію, подану в статті, і прислухайтеся до рекомендацій продавця. Це забезпечить безпечну роботу і якісно виконані надійні шви.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *