Як гладити шовк: натуральний або штучний

Що може бути простіше, ніж гладити шовкові речі: нагріваєте праска і водите плавно їм по тканині, чи не так? Виявляється, неправильна прасування може не тільки залишити одяг пом’ятою, але і зіпсувати її! Досвідчена господиня володіє безліччю секретів, як гладити шовк і при цьому не заподіяти шкоди улюбленої блузки або спідниці.

Одяг з шовку дуже приємна на дотик: вона ніжно огортає ваше тіло в спекотний день і дарує йому прохолоду. Вона не тільки виглядає багато, але і вимагає до себе гідного догляду. Шовк, правильно постиранный і висушений, чудово розправляється на тілі і без праски, тому шийні хустки або топи спробуйте взагалі не гладити. Речі важливіші, наприклад сукні та спідниці, хочеться все-таки пропрасувати? Це потрібно робити правильно і при правильній температурі.

yak gladiti shovk natural niy abo shtuchniy 1 - Як гладити шовк: натуральний або штучний

Як гладити штучний шовк

Пересушена тканина стає жорсткою і погано розгладжується. Тому шовкові вироби краще утюжатся, коли вони ще вологі. Чому не можна зволожити тканину безпосередньо перед прасуванням? Якщо ви хочете прикрасити» блузку абстрактним малюнком з крапель води, обов’язково побризкайте тканина з пульверизатора: плями і розводи вам забезпечені! А при використанні пари матеріал може сісти. Якщо тканина все-таки встигла повністю висохнути, спробуйте її відпарити у вертикальному положенні.

Вечірнє плаття з тафти, виробленої з штучних волокон, прасуйте тільки при мінімальній температурі з виворітного боку. Не вдається вивернути плаття, тому що воно має складний покрій? У цьому випадку можете гладити його зі спокійною душею через вологу марлю або тонку бавовняну тканину.

Іноді шви навіть при не дуже високій температурі, після прасування починають блищати. Справа в тому, що в таких місцях тканина більш вологий, і коли ви пробуєте її підсушити праскою, вона розтягується і набуває специфічний металічний блиск. Виглядає вона, погодьтеся, не дуже привабливо. Не поспішайте засмучуватися: штучку ще можна врятувати. Як? Повністю її намочіть потримайте кілька хвилин над парою і висушіть природним чином. Відпрасуйте з виворітного боку при більш низькій температурі. І ні в якому разі не намагайтеся повністю висушити тканину праскою. Повинно допомогти!

Шовковий трикотаж і тканини з ацетатного шовку краще зовсім не прасувати. Просто висушіть речі в розправленому вигляді на рівній поверхні.

yak gladiti shovk natural niy abo shtuchniy 2 - Як гладити шовк: натуральний або штучний

Як гладити натуральний шовк

Праска попередньо нагрійте в положенні терморегулятора «шовк». Ви не дуже впевнені в правильному виборі температурного режиму? Спочатку поспостерігайте, як матеріал буде себе вести на непомітній ділянці виробу: пропрасуйте його при мінімальній температурі нагрівання, при необхідності трохи додайте градусів.

Прасувати виріб потрібно трохи вологим з виворітної сторони або через марлю! Тканина не повинна бути занадто вологим: після прасування вона стане жорсткою. Намагайтеся не використовувати пар, тому що білкові сполуки натуральних волокон (як-то дуже розумно звучить!) втрачають свою міцність, коли стають мокрими. А гарячий пар може в деяких місцях взагалі знищити! Тоді тканина може навіть змінити свій колір, почати «разлезаться» і ніби розшаровуватися: вважай, річ пропала!

Білий натуральний шовк прасуйте з лицьового боку. Але все-таки буде краще, якщо речі з цієї натуральної тканини ви будете гладити як можна рідше!

Складно прасувати літні костюмчики з чесучі. Така тканина повинна бути абсолютно сухою. Її теж не можна збризкувати!

При температурі підошви праски вище 120°С ви ризикуєте поставити на виробі подпалину. Якщо це все-таки сталося, місце обробіть кашкою з харчової соди і води. Дочекайтеся, поки суміш висохне, вичистити залишки соди м’якою щіткою.

Що ж, тепер можна придбати елегантне вечірнє плаття, яке ви бачили вчора в бутіку, адже ви вже знаєте все секрети, як його правильно погладити!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *