Як клеїти багети?

yak kle ti bageti 1 - Як клеїти багети?

Старі і добрі уявлення про якісний ремонт останнім часом стрімко змінюються в зв’язку з постійним виникненням нових сучасних дизайнерських прийомів і все більш просунутих ідей. Ще не так давно вважалася справжньою майстерністю підібрана за кольором окантовка з паперу або з стрічки від магнітофона. А сьогодні класична обробка стелі вже не мислиться без застосування багетів. Правильно з’єднані дві невеликі площини, які складають разом єдине ціле, є гарантією комфорту і затишку вашого приміщення. Нижче ми розповімо і покажемо, як клеїти багети правильно.

Використання багетів для інтер’єру приміщень

Спочатку давайте розберемося: що ж таке багет? Це — стельовий плінтус, за допомогою якого можна додати приміщенню гарний вигляд і яскраво виражений дизайн. Він легко піддається фарбуванню, тому його можна підбирати під колір будь-якої кімнати. Багети бувають самої різної структури і форми. Деякі з них несуть на собі хитромудрий малюнок, а інші — випускаються без нього, в строгому класичному стилі. Така різноманітність і широка доступність робить галтель (це інша назва деталі) незамінною при ремонті приміщень і дозволяє підбирати залежно від стилю і дизайну інтер’єру.

Правильно розуміючи, якими яскраво вираженими перевагами володіє даний матеріал, можна вдало скористатися багетами при ремонті свого будинку. Більш повний список того, що можна дозволити з багетами, ми наводимо тут же. Отже, з його допомогою можливо:

 • сховати наявні візуальні дефекти стелі та верхньої частини стін, а також різні шорсткості, нерівності, нерівності і перепади;
 • застосувати багатий на ідеї дизайнерський досвід;
 • закривати стики;
 • швидко і легко виробляти установку, так як для цього не треба якихось особливих навичок;
 • значно заощадити з-за вигідною ціни.

Важливо! Вирішивши одного разу використовувати багет для ремонту свого будинку, необхідно також звернути увагу на такий момент, як те, що цей матеріал виготовляється з багатьох компонентів, а також розрізняється по ширині і фактурі. Крім того, він буває абсолютно гладким або з візерунками на поверхні. Від його специфікації буде залежати його вартість і призначення. Багет виготовляється з поліуретану, звичайного пінопласту, гіпсу, а іноді і з дерева. Найбільш часто застосовуються галтелі, зроблені з пінопласту та поліуретану. Стельові плінтуса, виконані з пластика в основному йдуть для обробки натяжних стель.

Попередня підготовка інструменту і робочої поверхні

Для того щоб бути впевненим, що багет надійно приклеївся, необхідно правильно підготувати клей і робочу поверхню. Наведена тут інформація допоможе зрозуміти, як правильно клеїти багети.

Справжні професіонали вважають, що стельовий плінтус краще клеїти одним з двох, добре відомих способів:

 • Самим перевіреним з них є той, при якому спочатку клеяться багети, а вже після них наклеюються шпалери.
 • Деякі фахівці — навпаки, радять клеїти спочатку шпалери, а потім вже поверх них самі багети. Ми це робити не рекомендується, так як в такому разі не вдасться закрити всі поглиблення і нерівності.

Для надійного кріплення стельового плінтуса потрібно ретельно підготовлена поверхня, з якої необхідно спочатку прибрати всі нерівні місця за допомогою великої і дрібної шліфувального паперу, а потім, очистивши від бруду і пилу, нанести підготовлену грунтовку.

Важливо! Від якості цих робіт буде залежати подальший успіх установки багетів. Якщо поверхня була зачищена недбало або на ній ще залишився ряд нерівних місць, то при накладенні плінтуса на таке місце, обов’язково з’явиться некрасива опуклість, так і напруга, яка може скластися в даному місці, пізніше може призвести до тріщини або навіть до повного розриву багета. Тому підготовча робота поверхні має таке важливе значення.

yak kle ti bageti 2 - Як клеїти багети?

Інструменти

Досвідчені майстри рекомендують для роботи наступні інструменти:

 • Ніж з гострим лезом.
 • Середнього розміру шпатель.
 • Простий олівець.
 • Стусло.
 • Валик для клею.
 • Малярська кисть.

Крім того, для роботи потрібні: суміш з клею, губка з поролону і фінішна шпаклівка. Маючи весь цей список на руках, можна сміливо починати клеїти стельові плінтуса на стелю.

Детальна інструкція по роботі з багетами

До того, як ви приступите до наклейці стельових плінтусів, знадобиться прорахувати їх необхідну кількість, інакше — пізніше можна зіткнутися з ризиком нестачі матеріалу або ж — навпаки, з його надлишком. Даний розрахунок не відрізняється складністю:

 1. Визначаємо параметри приміщення.
 2. Отримані дані відразу ділимо навпіл, так як це повинно відповідати довжині багетів.
 3. З урахуванням можливого браку та витрат на кути додаємо кілька планок.

Важливо! Необхідно також брати до уваги і те, що на всіх видних місцях краще застосовувати не шматки стельового плінтуса, а його цілісну довжину. Це буде потрібно для збереження красивого вигляду внутрішнього інтер’єру.

Виконавши всі ці дії, ви самі зможете правильно клеїти багети для будь-яких стель. Тільки не забувайте, що матеріал повинен бути правильно розрахований і порізаний. Це важливо, інакше — велика його частина може просто потрапити в сміття, а не на стелю.

Важливо! Для правильної нарізки рекомендується користуватися таким пристосуванням, як сусло. Він допоможе зробити стик кута практично ідеальним. Це буде виглядати дуже красиво, так як в квартирах практично не буває повністю рівних стін або стель.

Якщо у вас немає цього пристосування, то не треба впадати у відчай, для цього існує дуже докладна інструкція для робіт з багетами при відсутності стусла. А полягає вона в наступному:

 1. Першим ділом до лівому куті прикладаємо багет.
 2. Потім по стелі, прямо вздовж стельового плінтуса, проводимо олівцем невелику лінію 10 див.
 3. Точно таку ж лінію 10 см проводимо в правому куті.
 4. Точка, де ці лінії перетинаються, і є початком зрізу.
 5. Тепер відзначаємо на обох багетах точку перетину.
 6. Від цього місця до кута, що знаходиться з протилежного боку обох планок, починаємо прямий розріз з гострим кутом в 45 градусів.

Після розрізу залишається тільки приставити підготовлені плінтуса до куті і перевірити, наскільки вийшов рівно новий стик між ними.

yak kle ti bageti 3 - Як клеїти багети?

Чим клеїти багети на стелю?

Зазвичай багети клеять з використанням особливого клею або за допомогою особливої шпаклівки.

Шпаклівка

Якщо ви вирішили застосовувати фінішну шпаклівку, в такому випадку потрібно спочатку приготувати суміш на її основі. Дана процедура є нескладною:

 1. Налийте в ємність трохи води і додайте стільки шпаклівки, скільки вам реально необхідно для роботи.
 2. Потім ретельно перемішайте отриману суміш за допомогою міксера.
 3. Для отримання підвищеної міцності суміші можна додати невелику кількість клею ПВА.
 4. Тепер з допомогою шпателя нанесіть готову суміш на край плінтуса.
 5. Багет поставте на місце між стіною і стелею, після чого сильно притисніть.
 6. Після цього візьміть губку і зніміть залишилася з боків шпаклівку, замажте нею стики та щілини.

Після закінчення всіх робіт з стельовими карнизами необхідно дати деякий час для повного висихання суміші і шпаклівки, і лише після цього можна буде приступати до фарбувальних робіт. Сподіваємося, що дана інформація допоможе краще зрозуміти, на що клеїти багети на стелю.

Суміші на основі клеїв

Особливо часто для наклеювання стельових плінтусів застосовують “рідкі цвяхи” або ряд полімерних клеїв типу “Момент”. Недоліками цих клеїв є неприємний хімічний запах і їх боязнь вологи. Крім того, щоб плінтус надійно закріпився на своєму місці, потрібно буде його утримувати на місці кілька хвилин.

Звичайно, клей потім буде утримувати багет довгий час, однак, при його застосуванні закрити всі щілини і стики не вдасться, доведеться все одно брати шпаклівку і знову проходити усі стіни для того, щоб нівелювати залишилися дефекти. Тому краще виглядає варіант з використанням шпаклівки. З її допомогою ви відразу домагаєтеся двох цілей — клеїте плінтуса і одночасно маскируете наявні недоліки.

Натяжні стелі

Багато господарів квартир перед ремонтом, задаються питанням, як клеїти багети на натяжна стеля. І відповідь на нього у них викликає певні труднощі. Однак, як говориться, вовків боятися — в ліс не ходити! Безумовно, дана процедура має ряд особливостей, але ми зараз про них докладно розповімо. Отже, ці особливості наступні:

 • всі нарізки необхідно робити тільки на підлозі, щоб уникнути будь-яких пошкоджень плівки;
 • на багет клейовий склад наноситься тільки на одну сторону, тому що його наклеюють тільки на стіну;
 • після установки між стелею і плінтусом вставляється невеликий шматок паперу, який захистить стеля під час фарбування багета.

Як бачимо, відповідь на питання, чи можна клеїти багет на натяжна стеля — позитивний. Не слід боятися, що ви зіпсуєте натяжна стеля в процесі монтажу багетів, просто дотримуйтесь наданих вам рекомендацій, і ми впевнені, що у вас все вийде!

Підготовка багетів до установки на стелю і стіни з шпалерами

Процес монтажу стельового плінтуса на стіни з шпалерами в корені відрізняється від процедури, пов’язаної із встановленням багетів на звичайні стіни і натяжна стеля. Одним з головних таких відмінностей є необхідність зчеплення обох сторін плінтуса з поверхнею, а не тільки одного боку, як у випадку з натяжною стелею. Відмінність нібито й не таке значне, однак, воно дуже часто призводить до негативних наслідків та від’ємним результатами роботи.

У цьому розділі ми розповімо, як правильно клеїти багети на шпалери, який інструмент для цього може знадобитися:

 1. Для початку за допомогою олівця зазначимо розміри багета на стінах і на стелі.
 2. Далі — відіб’ємо за допомогою тонкого шнура лінії, уздовж яких пізніше ляже стельовий плінтус. В даному випадку використовується багет, який виготовлений з пінопласту, має невеликі поздовжні візерунки. Він дуже легкий і з ним не так багато метушні.
 3. Тепер почнемо роботу з кутами. Зрізаємо торець з кутом 45 градусів, спочатку на одній смузі, а потім — на іншій. Для отримання необхідного гострого кута використовуємо стусло.
 4. У тому випадку, якщо кімната має великі розміри, стандартної довжини смуги може і не вистачити, тому відразу ж ріжемо і другий торець. Даний стик потім краще збережеться і зовсім не потріскається, якщо його зрізати не прямо, а під невеликим кутом. Таким чином, збільшимо опір процесів деформації і склеиваемую площину.

yak kle ti bageti 4 - Як клеїти багети?

Клеїмо багети на шпалери

Коли всі підготовчі роботи завершені, можна приступати до безпосередньої установки багетів:

 • Беремо вирізану смугу і наносимо склеювальний розчин відразу по двом її площинах.

Важливо! В якості клейової суміші можна використовувати герметик й шпаклівку, а для стельових плінтусів, виготовлених з пінопласту, краще всього підійде монтажний клей. Це пов’язано з тим, що даний клей був спеціально розроблений для виробів з пінопласту і добре з ним взаємодіє.

 • Тепер перевіримо, наскільки правильно була зроблена нарізка кутів багета, попередньо приставивши їх сухими на майбутнє робоче місце. Якщо все було зроблено правильно, то можна починати їх клеїти.
 • Після нанесення клейової суміші акуратно прикладаємо їх до стелі і стіни, намагаючись робити це якомога рівніше. У цьому вам допоможуть попередньо встановлені лінії, тому ніяких проблем з рівною установкою плінтусів бути не повинно.
 • Виставивши багет, злегка придавлюємо його по всій довжині.
 • Потім те ж саме робимо з наступним, і так далі, поки не закінчимо всю кімнату.
 • Наступний етап робіт потрібно знайти і прибрати за допомогою шпателя всі надлишки клейкої суміші. Потім беремо поролонову губку і протираємо нею плінтуса, заодно знімаючи все зайве теплою водою. Робити це необхідно відразу ж після завершення роботи, так як потім клей засохне і віддерти його буде надзвичайно складно.

Відеоматеріал

У цій статті ми розглянули всі варіації щодо можливих способів установки галтелей для завершення ремонту. Сподіваємося, ця інформація допомогла вам підібрати підходящу для вашого дизайну інтер’єру технологію і на відмінно з нею впоратися.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *