Як клеїти бамбукові метрові шпалери?

yak kle ti bambukov metrov shpaleri 1 - Як клеїти бамбукові метрові шпалери?

Для людей, що вирішили оновити обстановку в приміщенні шляхом переклеивания шпалер, інформація про те, як клеїти бамбукові метрові шпалери буде як ніколи до речі. Використовувати саме цей вид шпалер для початківця будівельника – заняття абсолютно незвідане, адже раніше в більшості випадків обклеювання стін проводили стандартними по ширині полотнами. Але паралельно відбувався випуск і шпалер нестандартною, метрової ширини. Використовуючи саме цей вид полотен, доведеться повністю змінити послідовність проведення ремонту в кімнаті.

Матеріал для виготовлення метрових полотен практично нічим не відрізняється від звичайних шпалер, але ширина готових виробів значно економить час і власні сили на обклеювання стіни. У нашій статті ми докладно розповімо про особливості вибору полотен, підготовці стіновий поверхні і про те, як правильно клеїти широкі шпалери.

Різновиди метрових шпалер

Велика частина продукції шпалерної продукції проводиться строго за визначеним стандартом — шириною 53 див. Продукція, що випускається за кордоном, має більш широкий асортимент товарів, але в більшості випадків шпалери мають нестандартні розміри.

Наведемо кілька прикладів:

 • Шпалери німецьких і італійських фабрик мають робочу ширину полотна 70 см або 106 див.
 • Бельгійські фабрики пропонують шпалери шириною рулону 90 см, 100 см або 140 див.
 • Французькі виробники реалізують свою продукцію за встановленими такими розмірами — 90 або 70 сантиметрів.

Переваги і недоліки метрових шпалер

Перш ніж ви придбаєте вподобані нестандартні рулони шпалер, слід ознайомитися з переваги та недоліки даного обробного матеріалу.

Переваги широких шпалер:

 1. У більшості випадків широкі полотна виробляють на флізеліновій основі, що значно спрощує процес обклеювання. Для цього досить просто нанести клейову суміш на поверхню стіни і докласти підготовлену смугу.

Важливо! Перед тим, як клеїти шпалери на флізеліновій основі метрові по ширині, необхідно попередньо вирівняти поверхню стіни стартовою та фінішною шпаклівкою.

 1. Величезний асортимент шпалер представлений не тільки з флізеліновій основою, на стелажах ви можете вибрати шпалери на паперовій основі різноманітної забарвлення з малюнком, що підходять під ваш інтер’єр.
 2. При обклеюванні стін широкими смугами зменшується кількість швів.

Важливо! Стіни, оздоблені шпалерами такого типу отримали назву безшовні.

 1. При використанні метрових полотен на великих площах стики між смугами практично непомітні.
 2. Процес обклеювання стіни значно спрощується завдяки меншій кількості смуг.

Важливо! Погодьтеся, що витратите менше часу, щоб нарізати 5 смуг і нанести їх на стіну, ніж провести той же процес тільки з 9 шматками.

 1. Знижуються витрати на закупівлю необхідного матеріалу.

Важливо! Вартість одного широкого рулону дешевше, ніж двох стандартних рулонів.

yak kle ti bambukov metrov shpaleri 2 - Як клеїти бамбукові метрові шпалери?

Недоліки широких шпалер

Як таких мінусів у даної продукції немає, але при роботі з ними виникають невеликі труднощі:

 • Перед тим, як клеїти широкі флізелінові шпалери на поверхню, її треба попередньо підготувати, видалити видимі нерівності, тріщини та інші дефекти.

Важливо! Якщо почати обклеювання без підготовки, вам не вдасться домогтися ідеальної стикування смуг між собою, що в підсумку позначиться на якості ремонту стін.

 • З-за великої ширини одного рулону, у вас може виникнути ситуація, коли для обклеювання всієї кімнати не вистачить пари сантиметрів шпалер. В результаті — доводиться купувати цілий широкий рулон, що призводить до додаткових витрат і великої кількості залишків.
 • Маючи певний досвід проведення ремонту, стандартні по ширині шпалери можна поклеїти на стіну самостійно. У випадку ж з метровими шпалерами краще знайти помічника.

Якщо після походу в торговий центр ви зупинили свій вибір на полотнах нестандартної ширини, то вам просто необхідно знати, як відбувається наклейка широких шпалер на стіну своїми руками.

Підготовка поверхні для обклеювання

Якщо вас цікавить питання, як правильно клеїти метрові шпалери, то, перш за все, слід ознайомитися з принципами підготовки поверхні, на яку ви плануєте наносити шпалери.

Важливо! Підготовчий процес і обклеювання стін починати тоді, коли ще не закінчена обробка стелі.

Отже, які ж дії просто необхідні для успішного виконання обклеювання метровими шпалерами?

 • Зніміть всі встановлені вимикачі та розетки. Отвори після демонтажу заклейте спеціальною клейкою стрічкою.

Важливо! Використання спеціальної стрічки дозволить заощадити час після закінчення ремонту — вона більш легко і швидко віддаляється.

 • Приберіть зі стіни все саморізи, шурупи, дюбеля, з допомогою яких кріпилися полки, картини та інші навісні предмети.
 • Видаліть без найменших залишків старе покриття стін.
 • У разі занадто нерівних стін слід провести обробку сухою сумішшю для вирівнювання поверхонь або обшивання гіпсокартоном для додаткового утеплення кімнати зсередини.

Важливо! Якщо стіни уражені грибком або цвіллю, то клеїти шпалери на таку поверхню категорично забороняється. У такому разі у першу чергу слід видалити уражені місця спеціальним засобом.

 • Після обробки стін грунтовкою встановіть в кімнаті особливий температурний режим, стежте за тим, щоб не виникало протягів або перегріву повітря.
 • На рівні стіни перед тим, як клеїти широкі шпалери, наносять грунтовку, з її допомогою усуваються мікротріщини і мікроскопічні пори на поверхні.

Важливо! Оброблені стіни не дозволять клеящему речовині занадто вбирається в поверхню, що скоротить витрату будматеріалів і забезпечить міцну адгезію шпалер зі стіною.

 • Якщо передбачена установка пінопластових або іншого типу бордюрів, їх монтаж здійснюють до обклеювання стін шпалерами.

Необхідні інструменти та матеріали

Щоб якісно провести обклеювання стін, завчасно підготуйте весь необхідний інвентар. Для цього вам знадобляться:

 1. Спеціальна широка кисть для нанесення клеїть речовини на поверхню шпалер;
 2. Гумовий валик для розрівнювання складок і усунення повітряних бульбашок;
 3. Простий олівець для розмітки;
 4. Ножиці або канцелярський ніж;
 5. Бавовняні ганчірки для видалення надлишків клею;
 6. Схил.

Важливо! При купівлі товару у спеціалізованій точці продажу обов’язково перевірте сумісність клеїть речовини з основою, з якої зроблені ваші шпалери.

Як клеїти метрові шпалери?

Нестандартного типу шпалери ділять на наступні класи:

 • Легкі;
 • Важкі;
 • Щільні.

Хоч у більшості випадків клей наносять на поверхню стін, для впевненості все ж перевірте інструкцію, адже деякі полотна також потрібно обробляти клеєм. Далі розглянемо докладно, як клеїти широкі шпалери на флізеліновій основі, щоб стики не було видно на поверхні.

Важливо! Роботу, як і у випадку зі стандартними полотнами, починають від вікна і рухаються в напрямку падаючого світла. При стикуванні полотна обов’язково точно суміщають зображення або візерунок.

Послідовність обклеювання стін широкими шпалерами:

 1. Перед початком всіх робіт виміряйте довжину стіни, щоб вирахувати необхідну кількість цілих смуг.
 2. Зробіть розмітку розташування першої смуги шпалер — розмітка проводиться від вікна углиб приміщення.
 3. На відстані 105 см, олівцем і схилом проведіть лінію від стелі до підлоги, у разі завалу кута залиште 1-2 сантиметри.
 4. Особливу увагу приділіть обклеюванні шпалер в кутах кімнати. Якщо у вас немає певного досвіду, краще залишити невеликий напуск, його можна перекрити полотном на протилежній стіні, таким чином, не утворюється неестетична щілину.
 5. Далі наріжте необхідну кількість цілих смуг, враховуючи невеликий припуск по довжині.
 6. Ретельно промажте стіну клеючим речовиною, заходячи за межі нанесеної олівцем лінії.
 7. Для проведення ремонту покличте напарника:
  • Один чоловік повинен тримати шпалери за верхній край, стоячи на драбині або високому столі і прикладати полотно до лінії зрізу стелі, яку зазначено олівцем або пінопластовим бордюром.
  • Другий учасник процесу повинен регулювати збіг полотна з вертикальною лінією розмітки.
 8. Гумовим валиком, рухаючись від центру до країв, витісняйте виникли повітряні бульбашки, видаліть надлишки клею бавовняною ганчіркою.

Важливо! Не слід розгладжувати шпалери по горизонталі, тоді в процесі висихання утворюється некрасива щілину, так як шпалери стягуються в початковий стан.

 1. Всі наступні полотна розміщуйте впритул до попереднього, без зазорів і нахлеста.

Важливо! Не завжди виходить наклеїти на одну стіну рівне число цілих смуг, останню часто доводиться розрізати вертикально. Полотно на іншій стіні клейте точно від кута, трохи перекривши його. Надлишки по висоті шпалер подрежьте гострим канцелярським ножем тільки після повного висихання стін.

yak kle ti bambukov metrov shpaleri 3 - Як клеїти бамбукові метрові шпалери?

Обклеювання незручних місць

В процесі обклеювання стін нестандартними шпалерами значно ускладнюється нанесення полотен в складних місцях — кутах, за батареєю, над дверними і віконними прорізами.

Важливо! При обробці стелі навпаки обклеювання займе менше часу. По-перше, смуг знадобиться у декілька разів менше, по-друге, у вас буде помічник, так як широкі шпалери досить складно клеїти одній людині.

Ось як полегшити собі це завдання:

 • Для обклеювання поверхні за батареєю слід смугу розрізати вздовж на кілька шматків.
 • Поєднувати малюнок досить складно в цих місцях, для цього буде потрібно певний досвід. Однак флізелінові шпалери мають одну позитивну особливість: їх можна протягом 10 хвилин пересувати, таким чином, не складе праці підрівняти візерунок.

Важливо! Такий варіант можливий у разі застосування клеїть речовини, до складу якого не входять компоненти, що сприяють швидкому застигання клею.

Корисні рекомендації:

 • Особливістю широких шпалер слід зазначити такий нюанс: у згорнутому рулоні вони виглядають трохи інакше, ніж виглядають після нанесення на поверхню. Враховуйте цей факт при виборі малюнка.

Важливо! Вибирати товар рекомендується в спеціалізованих магазинах, в яких є можливість розгорнути рулон на спеціальному стенді і подивитися, як вони будуть виглядати на стіні.

 • Щоб створити оригінальний дизайн приміщення, виберіть декоративні елементи з тієї ж колекції, що і вибрані шпалери.
 • Зверніть увагу на сертифікат якості. Переконайтеся в якості обраного товару.
 • Якщо з першого разу не вдалося рівно нанести шпалери на поверхню, можна зняти смугу, обробити стіну клеєм і повторити процедуру заново.
 • Відкривати вікно або двері в ремонтованій кімнаті рекомендують тільки через добу після проведення робіт.
 • Щоб створити оригінальний дизайн в приміщенні, можна використовувати одночасно кілька різновидів полотен по відтінку і фактурі. Таким чином, можна приховати недоліки або підкреслити особливості вашої кімнати.
 • Врахуйте при виборі полотен, що горизонтальне розташування малюнка візуально зменшує висоту в приміщенні, а вертикальні лінії і візерунки розширюють простір.

Відеоматеріал

Тепер ви знаєте, як клеїти 1-метрові шпалери в приміщенні. Застосовуючи на практиці поради з статті, ви легко зможете оформити стіни квартири нестандартними шпалерами. Подібні полотна допоможуть прикрасити вашу кімнату, підкреслити особливість інтер’єру і створити неповторний ефект безшовної поверхні. Великий асортимент готової продукції дозволяє вибрати метрові шпалери будь-якого кольору, відтінку, фактури. Проте обов’язково звертайте увагу на характеристики, що стосуються їх обклеювання на стіну, і якість товару.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *