Як клеїти бамбукові шпалери?

yak kle ti bambukov shpaleri 1 - Як клеїти бамбукові шпалери?

Якщо для декору вітальні, спальні або іншого кімнати в своєму будинку ви підібрали шпалери з флізеліну, ймовірно, ви свідомо це зробили, попередньо зваживши всі “за” і “проти” різних матеріалів. Саме такі полотна відмінно приховують невеликі дефекти, чудово відмиваються, виділяються стійкістю до розтяжці, сушінні, деформації. А ще ними можна легко підкреслити вибраний дизайн, адже різноманітність покриттів такого типу дуже велика. Але всі ці достоїнства вдасться повністю оцінити лише в тому випадку, якщо в точності знати, як клеїти бамбукові шпалери своїми руками. Саме з цим етапом обробки ми і розберемося в цій статті, щоб ви змогли оформити інтер’єр якісно і красиво.

Готуємося до роботи

Поклейка флізелінових шпалер своїми руками набагато простіше виконується, ніж, приміром, оздоблення паперовими шпалерами. Відбувається це з тієї причини, що структура полотен з такою основною має потовщення. За рахунок цього ретельна чорнова обробка з трудомістким вирівнюємо стін не потрібна — дрібні нерівності сховаються завдяки щільності декоративного покриття. Але все ж є кілька організаційних моментів, якими треба перейнятися до початку ремонту. На них і зупинимося трохи докладніше.

Інструменти

Ще до того, як клеїти бамбукові шпалери своїми руками, треба підготувати повний набір інструментів. Щоб нічого, з того, що вам може знадобитися, не забути, дотримуйтеся наступного переліку:

 • Рулетка — мінімальна довжина повинна бути 5 м;
 • Будівельний рівень — можна використовувати як рідинний, так і більш сучасний лазерний варіант;
 • Валик, на ролику якого довгий ворс.
 • Сітка для його чищення.
 • Шпателі — потрібно як вузький на металевій основі, так і широкий з пластику.
 • Щітка, висок, загострений ніж.
 • Поролонова губка, олівець, лінійка.
 • Відра або відповідні ємності для приготування клею і для чистої води.

Готуємо стіни

Як ми вже відзначали, для поклейки флізелінових шпалер своїми руками ретельні чорнові роботи не потрібні. Необхідно лише:

 • зняти старе декоративне покриття;
 • очистити пил і прибрати основний сміття.

Важливо! Якщо ви вирішили зробити все грунтовно і помити стіни, почекайте, поки основа висохне.

А ось наступний етап підготовки — розмітку, краще не пропускати. Тут ви полегшите собі подальшу роботу. Покроково дієте так:

 • Звіряєте висоту поверхонь у різних площинах і на одній стіні. Це потрібно для того, щоб потім чітко нарізати шпалери потрібної довжини і не допустити утворення неестетичних зазорів.
 • Далі робите вертикальну розмітку по всій поверхні стін за допомогою олівця, схилу і лінійки. При цьому витримуєте один крок — або рівнозначним 1 метру, або обраної вами ширині покриття.

Важливо! Ця розмітка буде використовуватися при поклейці флізелінових шпалер своїми руками. Так ви витратите менше часу на регулювання положення окремих смуг матеріалу і їх стикування.

Готуємо самі шпалери:

 1. Розкладаємо рулон рівною смугою на горизонтальній поверхні.
 2. Відміряємо потрібну довжину, яка повинна бути дорівнює висоті стін плюс зазору в 5-10 див.
 3. Розкачуємо і відрізаємо частини від рулону тільки з 1 сторони.
 4. Отримуємо в підсумку кількість смуг флізелінових шпалер, яке потрібно для обклеювання всій площі стін вашої кімнати.

Важливо! Розкроювання робіть гранично акуратно і точно, особливо, якщо ви взяли матеріал зі складним великим візерунком. Малюнок у підсумку на стінах повинен бути цілісним.

Вибираємо хороший клей

При обклеюванні стін флізеліновими шпалерами дуже велике значення має саме якість клейового розчину. Він повинен довго утримувати досить щільні і важкі полотна на стінах. І тут велику роль відіграє виробник будівельної суміші. Добре зарекомендувала себе продукція таких торгових марок:

 • Pufas. Серед лінійки клеїв цього бренду є спеціальна серія, розроблена саме для таких шпалер. Так як роботи можуть виконуватися як приватним чином своїми руками, так і з застосуванням спецтехніки, уважно звертайте увагу на інформацію та маркування на упаковці.

Важливо! Pufas EURO 3000 з індикатором — справжня знахідка для тих, хто хоче поклеїти флізелінові шпалери своїми руками. Колірні пігменти у складі не дозволять пропустити жодного сантиметра поверхні. Його склад забезпечує оптимальне ковзання полотен, застигання до 5 хвилин і відсутність слідів на готовій поверхні.

 • Quelyd — це кошти французького виробника, яка користується попитом нарівні з товарами вищеописаною компанії. Ці кошти не мають різкий запах, не розтікається, добре ковзають, рівномірно схоплюють покриття на стінах.

Важливо! Якщо говорити про недоліки, то клеї цієї торгової марки обходяться дуже дорого, до того ж розфасовані не дуже зручно для користувача — по 350 р.

 • Metylan. Цей німецький виробник теж постачає на ринок спеціальні розчини для флізелінових шпалер. Виготовлення виконується на різних заводських майданчиках, але якість при цьому залишається незмінним.

Важливо! Користувачі відзначають стабільність якості, відповідність реального витрати визначеного компанією на упаковці, а також легкість застосування за рахунок наявності рожевих індикаторів.

 • Лакра. Продукція російської компанії, яка є прекрасною альтернативою для тих, хто прагне не втратити на якості, але заощадити при цьому. Невисока ціна, коректна швидкість схоплювання, стабільна плинність, легкість у застосуванні, навіть якщо треба наклеїти товсті, рельєфні і важкі флізелінові шпалери своїми руками.

Важливо! Єдиний нюанс при використанні клеїв цієї торгової марки — невелике невідповідність реально витрати заявленого виробником.

 • Emcol Universal. Клеї цієї торгової марки є універсальними, тому вони будуть дуже доречні в тому випадку, якщо ви збираєте комбінувати флізелінові шпалери з іншими типами покриттів, штучним каменем.

Клеїмо флізелінові шпалери

Сам процес поклейки забирає набагато менше часу, ніж всі підготовчі заходи. Ви самі переконаєтеся в цьому, якщо будете дотримуватися рекомендацій із цієї інструкції:

 1. Промазуєте клеєм всю площу стіни, рухаючись від кута до першої лінії розмітки.

Важливо! Врахуйте, клейовий розчин треба наносити тільки на стіну — сам матеріал декоративного покриття не мастять.

 1. Приклеюєте перший лист. Коригуєте відразу його положення таким чином, щоб вертикаль смуги чітко збігалася з лінією розмітки.
 2. Добре разглаживаете шпалери, направляючи валик зверху-вниз і від центру до краях смуги шпалер.

Важливо! Не пропускайте цей крок, щоб потім не довелося боротися з бульбашками повітря.

 1. Прибираєте надлишок клею по краях поролоновою губкою.
 2. Далі по черзі приклеивате інші смуги, прикладаючи матеріал встик.

Важливо! Невеликий нахлест можна зробити тільки по кутках. При обклеюванні флізеліновимі шпалерами безпосередньо площі стін, в цьому немає необхідності. Матеріал не розтягується і не стискається, відповідно — зазори не утворюються.

 1. Коли всі схопиться, дуже обережно підрівняйте лінію по плінтусах.

Відеоматеріал

За допомогою інформації з цієї статті ви тепер самі зможете скласти собі чіткий план роботи, правильно організувати процес підготовки та обклеювання стін флізеліновими шпалерами. Сподіваємося, зусиль було витрачено мало, і ви вже насолоджуєтеся красивим інтер’єром, який став плодами саме вашої праці.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *