Як клеїти плівку на скло?

yak kle ti pl vku na sklo 1 - Як клеїти плівку на скло?

Так хочеться час від часу щось змінити в обстановці, але затівати дорогий капітальний ремонт або купувати нові меблі натомість настільки зручною, але трохи набридлою старої — зовсім не вихід. Про це давно подумали виробники оздоблювальних матеріалів, запропонувавши сучасним дизайнерам і господиням квартир, приватних будинків оптимальний варіант — самоклеюча плівка. Такий матеріал представлений в магазинах в широкій палітрі відтінків, поверхня може мати самі химерні і хитромудрі візерунки, малюнки, точно імітувати цінні матеріали — камінь, дерево, кераміку. І все добре в цьому способі, адже можна відносно швидко, та ще й за смішні гроші змінити інтер’єр будь-якої кімнати до невпізнання, перетворити його. Ще одна перевага самоклейки — її можна застосовувати для будь-яких матеріалів — дерево, пластик, кахель, ДСП і т. д. У цій статті ми розглянемо, як клеїти плівку на скло, щоб спростити рішення задачі, якщо ви вже придумали новий дизайн шафи зі скляними вставками, але поки не готові взятися за роботу.

Що таке самоклеюча плівка?

Самоклейка являє собою вініловий або інший пластиковий матеріал. Одна поверхня її має декоративне оформлення, наприклад, текстуроване, візерункове або кольорове, а друга сторона оброблена клейовим шаром, який надійно захищений від незапланованого приклеювання і запилення.

Область застосування такого матеріалу, в першу чергу, – внутрішні декоративні роботи в квартирі або будинку. Також самоклеючий матеріал застосовується при створенні та розміщенні реклами.

Важливо! Матеріал є водонепроникним, тому немає обмежень щодо його застосування у ванних кімнатах, кухнях або туалетах. Також до достоїнств самоклейки можна віднести міцність, стійкість до погодних впливами і органічних розчинників.

Вітражна плівка підвищує зносостійкість вікон при ударі, або інших механічних впливах, в тому числі і захищає поверхню від появи подряпин, перешкоджає у разі розбивання скла розлітання осколків на значні відстані. Є такі варіанти плівок, які оберігають приміщення від перегріву в літню пору року і затримують інфрачервоні промені, а є такі, що поглинають шум. Варіантів — безліч, все залежить від вашої фантазії і смаку.

Як клеїти плівку на скло?

Наклеювання декоративної плівки на скло складається з декількох технологічних етапів:

 1. Очищення скла.
 2. Вирізання плівки.
 3. Наклеювання.

Розглянемо інструменти, які нам знадобляться для здійснення всіх трьох етапів, а також кожен етап окремо.

Необхідний інвентар:

 • Обприскувач або пульверизатор з мильною водою.
 • Гумовий скребок для скла.
 • Макетний ніж.
 • Ракель.
 • Замша, паперові рушники або ганчірку без ворсу.

Важливо! Плівка на поверхню скла наноситися як з внутрішньої сторони, так і з зовнішнього. Вибір способу нанесення залежить від типу плівки і поставлених завдань з декорування.

yak kle ti pl vku na sklo 2 - Як клеїти плівку на скло?

Очищення скла:

 • Спочатку скло потрібно ретельно очистити від жиру, пилу та інших забруднень. Для цього можна використовувати мильну воду або спеціальний засіб для очищення скла.

Важливо! Пил ускладнює прилипання плівки, а великі частки, потрапивши під плівку, можуть зіпсувати зовнішній вигляд обклеєної поверхні. Крім того, сміття може стати причиною утворення міхурів, розривів і розбіжності стиків.

 • Очистити слабо забруднені ділянки можна безворсовою тканиною або серветкою, змоченою в розчині води та нейтрального засобу для миття посуду.

Важливо! Обробку звичайним милом або засобом для гігієни краще не робити, так як шампуні і мило містять жири або луги, які можуть впливати на довговічність і якість приклеювання.

 • Зволожуйте тканина помірно, щоб бруд не переносилася з місця на місце. Після очищення поверхня потрібно протерти сухою безворсовою ганчіркою.

Важливо! Не допускайте мимовільного висихання засоби для очищення.

 • Завершити процес очищення можна обробкою ізопропіловим спиртом, після чого також слід протерти скло насухо.

Важливо! Таке завершення операції очищення скла можна проводити не у всіх випадках. Наприклад, акрилове скло можна обробляти спиртом. Тому завжди враховуйте особливості матеріалу-основи.

 • Щоб не утворювались патьоки, для видалення води можна використовувати гумовий скребок.

Важливо! Не забувайте про чистоту своїх рук, адже вони можуть залишити на очищеному склі плями.

Вирізання плівки

Слід спочатку виміряти розмір скла, до цих параметрів додати 2-3 см на кожну сторону, вирізати з плівки за отриманими розмірами елемент матеріалу.

Важливо! Роблячи припуск на плівки, ви зможете компенсувати можливі при наклеюванні помилки.

Процес вирізання плівки потрібно проводити за допомогою металевої стрічки або макетного ножа.

Важливо! Ножиці краще не використовувати, оскільки вони не дозволять зробити рівний рез.

Наклеювання плівки

Процес наклеювання плівки на скло протікає у три етапи.

Етап 1 — підготовка мильного розчину і його нанесення:

 1. У воду додайте кілька крапель рідкого засобу для миття посуду. Пропорція повинна бути приблизно 10 мл засобу на 1 л води.
 2. Залийте приготовлений розчин у бачок фарборозпилювача. Можна використовувати самий простий пульверизатор.
 3. Нанесіть мильну воду на поверхню скла. Не переборщіть з кількістю розчину, так як це може значною мірою ускладнити фіксацію матеріалу і продовжити час остаточного приклеювання. Досить буде всього декількох крапель, щоб адгезія була знижена.

Важливо! У деяких випадках змочують не скло, а клейовий шар плівки, але такий варіант вважається менш зручним.

Етап 2 — відділення підкладки від плівки:

 • Підніміть за куточок підкладку.

Важливо! Якщо з цим виникають проблеми, то скористайтеся скотчем: один відрізок наклейте з боку плівки, інший – з боку підкладки, зовнішні хвостики скотчу випустіть назовні. Потягніть скотч за хвостики в різні боки, підкладка легко відстане від плівки.

 • Повністю видаліть підкладку. Якщо не змочували скло, намочіть клейовий шар плівки мильною водою.

yak kle ti pl vku na sklo 3 - Як клеїти плівку на скло?

Етап 3 — наклеювання плівки:

 • Візьміть відрізок плівки, прикладіть його клейовим шаром до скла. Розмістіть плівку на потрібному місці, мильна вода дозволить це зробити без будь-яких проблем.

Важливо! На початковому етапі не слід намагатися щільно притиснути плівку, вона буде триматися за рахунок дифузної адгезії.

 • Обприскайте зовнішню поверхню плівки. Це забезпечить гарне ковзання ракеля.

Важливо! Переконайтеся, що ваш ракель гладкий і не має ніяких задирок. Замість ракеля можна використовувати звичайну пластикову карту.

 • Починати приклеювати плівку потрібно з верхнього краю. Розгладжуйте плівку горизонтально, в напрямку від центру вправо і вліво, не доходячи до країв плівки приблизно 10 див.
 • Розгладжувати останні 10 см слід від центру вправо і вліво. Слідкуйте за тим, щоб не утворювалися водяні бульбашки.

Важливо! Необхідно повністю видавити мильну воду, яка знаходиться під плівкою. Якщо при цьому залишаться бульбашки, то після приклеювання плівки їх витиснути звідти не вдасться, у підсумку вийде шлюб. Якщо все ж з’явилися здуття, проколіть їх тонкою голкою, випустіть повітря, ретельно розгладьте полотно.

 • Надлишки плівки по краях відріжте макетним ножем.
 • Протріть насухо м’якою сухою тканиною наклеєну плівку.

Важливо! Вітражна плівка являє собою барвисту різновид самоклейки. Як клеїти вітражну плівку на скло? Та за тим же принципом, як і звичайний самоклеючий матеріал.

Відеоматеріал

Дотримуючись описаних вище інструкцій, ви перетворите скляні вставки на дверях або дзеркальні поверхнях на шафах. Також можна вдало прикрасити фартух на кухні. А як клеїти плівку на скло – ви вже знаєте. Немає нічого складного, від вас буде потрібно тільки акуратність і старанність. Зате результат не змусить себе чекати.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *