Як клеїти плитку на стіну?

yak kle ti plitku na st nu 1 - Як клеїти плитку на стіну?

Протягом багатьох років найбільш популярним матеріалом для обробки стін є керамічна плитка. Навіть незважаючи на те, що досить складно класти її самостійно, потрібні певні навички і знання, все більше майстрів не бояться братися за цю справу. Необхідно виділити основні етапи, щоб розібратися в тому, як клеїти плитку на стіну, ознайомитися з особливостями виконання цього процесу і чітко слідувати інструкціям. Всі ці корисні рекомендації ми наведемо в цій статті.

Як підготуватися до оздоблювальних робіт?

Перед тим, як приклеїти кахельну плитку на стіну, вам належить ретельно підготувати робочу поверхню. Для цього виконайте наступні роботи:

 • Поверхню очистити від старого покриття. Необхідно повністю видалити стару плитку, фарбу або шпалери, щоб новий матеріал надійно і міцно зафіксувався.
 • Вирівняйте стіни. Якщо ви виявите на них якісь проміжки або тріщини, то доведеться обробити їх шпаклівкою.

Важливо! У тих випадках, коли поверхні мають занадто великі нерівності і порожнини, краще застосувати цементний склад. Від того, наскільки якісно ви підготуєте стіни, залежить довговічність нового покриття. Зачекайте, поки основа висохне, перш ніж приступати до наступного етапу.

 • Обробіть підставу грунтовкою. За рахунок використання такого спеціального розчину, ви додатково захистити поверхню від появи грибка і цвілі.
 • Якщо плитку ви плануєте класти в санвузлі або ванною, то проведіть гідроізоляційні заходи. Можна використовувати спеціальні розчини, суміші або рулони. Вони ефективно захистить стіну від скупчення конденсату і вологи.

Як самостійно розмітити приміщення і розрізати матеріал?

Першим ділом після підготовки підстави необхідно визначитися з кількістю необхідного матеріалу, його розташуванням, тобто провести вимірювання приміщення. Це обов’язково слід зробити, перш ніж розбиратися в тому, як клеїти керамічну плитку на стіну, адже це допоможе вам визначитися з послідовністю розміщення матеріалу. Також велике значення має розташування декоративних деталей і бордюрів.

Скористайтеся для розмітки такими інструментами:

 1. Лінійка.
 2. Олівець.
 3. Будівельний рівень.
 4. Рулетка.

Виконайте розмітку і розріз плитки, скориставшись даними рекомендаціями:

 • Починайте роботу зі стелі. Розрізані деталі краще фіксувати в самому низу, щоб вони були менш помітними.

Важливо! Знизу рекомендується зафіксувати дерев’яну планку, щоб запобігти з’їжджання плитки в процесі монтажу. Таким прийомом часто користуються майстри при декоруванні кухонного фартуха.

 • Накресліть на поверхні контур чітко по якому буде фіксуватися кахель. Тоді вироби зафіксуються рівно в заданій послідовності. Визначтеся зі способом проведення монтажу. Хтось кріпить плитку по діагоналі, інші — у вигляді цеглинок.

Важливо! Традиційним методом вважається обробка, в результаті якої шви залишаються ідеально рівними, чітко перпендикулярними основи підлоги. Щоб ви не вибрали, пам’ятайте, що вироби зі сколами і нерівними краями необхідно розміщувати в кутах або на невидимих ділянках.

 • Оскільки в деяких місцях матеріал просто не вміщається, його розрізають спеціальними інструментами. Як правило, використовують для цього склоріз, який дозволяє робити надрізи швидко і чітко. Але варто відзначити, що з великими обсягами робіт він не справляється, тому для обробки великих приміщень краще запастися болгаркою, електричним лобзиком і інструментом для розрізання плитки. Але краще попередньо накреслити контур, щоб рухатися ріжучим механізмом чітко по ньому.

Важливо! При утворенні сколів в процесі роботи краще скористатися болгаркою для усунення подібних недоліків.

 • Щоб робити в кахлі отвори для розеток, проводки і вимикачів, скористайтеся спеціальними кусачками. Вони дозволяють робити рівні контури необхідних розмірів.

Як приклеїти плитку до стіни своїми руками?

Ви вже розмітили приміщення, розрізали матеріал? Тоді пора приступати до основного етапу роботи. Нижче розглянемо поетапно, як правильно клеїти плитку на стіну.

Важливо! Вам знадобиться спеціальний клей — краще віддати перевагу засобу з високим рівнем фіксації, щоб покриття прослужило як можна довше.

Матеріали вам знадобляться наступні:

 1. Кахельна плитка.
 2. Склеювальний склад.
 3. Відро.
 4. Шпатель.
 5. Вода.
 6. Ганчірка.
 7. Гумова киянка.
 8. Будівельний рівень.
 9. Пластикові хрестики.
 10. Затирка для швів.

yak kle ti plitku na st nu 2 - Як клеїти плитку на стіну?

Виконайте укладання з даної інструкції:

 • Першим ділом замішайте клей у відрі з додаванням невеликої кількості води. Суворо дотримуйтесь пропорції, не відхиляючись від інструкції виробника. Якщо ви все зробите правильно, то готова суміш вийти густий консистенції, трохи нагадує сметану.

Важливо! Ретельно перемішуйте розчин, щоб на поверхні не утворювалися розшарування і грудочки. Замішувати його краще невеликими порціями, щоб він швидко не висох і не втратив своїх властивостей.

 • Оскільки клей швидко сохне, наносити його безпосередньо на плитку. Рівномірно розподіліть його по поверхні за допомогою шпателя.

Важливо! Приділяйте особливу увагу кутах, адже якщо не заповнити їх клеєм, то дрібні частини будуть відколюватися при монтажі.

 • Якщо ж ви вирішили вчинити інакше і нанести клей прямо на стіну, то робити це слід послідовно. Наносьте його рівномірно на певні ділянки. Потім відразу фіксується плитка. Важливо на цьому етапі стежити, щоб елементи не зміщувалися. Щоб уникнути такої неприємності, краще зубчастим шпателем накреслити подовжню лінію.

Важливо! Не наносите складу занадто товстим шаром, не більше 5 мм.

 • Укладання починайте з нижньої частини стіни по напряму вгору. Під час фіксації плитки намагайтеся її сильніше притискати, щоб забезпечити надійне і міцне кріплення.

Важливо! Періодично використовуйте будівельний рівень для перевірки правильного розташування елементів. Якщо що-то зміститися в процесі монтажу, то коригування можна зробити за допомогою гумової киянки.

 • Обов’язково використовуйте пластикові куточки, щоб шви між плитками вийшли однаковими. Просто вставте їх між виробами. Поступово викладайте на стіні певні ділянки.

Важливо! Якщо десь в стиках проступить клей, приберіть його ганчіркою, щоб поверхня вийшла рівною, без виступів і зазорів.

 • Залиште обклеєну плиткою стіну до повного висихання клею. Пластикові хрестики видаліть через добу.
 • Нанесіть за допомогою гумового шпателя затірку з вологостійкими властивостями. Колір можна вибрати будь-який.
 • Всю поверхню стіни протріть.

Як приклеїти керамічну плитку на стіну за такою схемою — зможе зрозуміти будь-який господар. Вона дозволить вам створити в приміщенні абсолютно новий дизайн, проявити власні вміння, фантазію при мінімальних фінансових витратах.

Поради професіоналів

Вирішуючи зайнятися обробкою стін самостійно, обов’язково скористайтеся корисними порадами фахівців:

 • Залишився на стінах клей необхідно видаляти відразу після укладання кахлю, щоб він не встиг застигнути.
 • Якщо у ванній або на кухні присутні труби, які треба обов’язково обійти використовувати для цього слід спеціальні щипці.

Відеоматеріал

Тепер вам відомо, як клеїти плитку на стіну на кухні або у ванній кімнаті. Наведені рекомендації неодмінно стануть вам в нагоді, щоб виконати всі роботи на кожному етапі правильно і не допустити фатальних помилок.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *