Як клеїти рідкі шпалери?

Рідкі шпалери — досить молодий матеріал призначений для декоративного оздоблення внутрішніх поверхонь, який швидкими темпами набирає популярність. Пов’язано це з тим, що з-за своєї рідкої консистенції процес нанесення такого покриття набагато простіше, ніж у випадку з рулонними шпалерними полотнами. Крім того, такі шпалери екологічні і мають гарний зовнішній вигляд. Тому, якщо ви вирішили зробити внутрішню обробку стін цим декоративним покриттям, у цій статті ми розповімо, як клеїти рідкі шпалери правильно, з урахуванням особливостей цього матеріалу.
Основні переваги
Особливість рідких шпалер полягає в тому, що вони мають досить оригінальну фактуру, якої неможливо досягти, використовуючи інші оздоблювальні матеріали. Крім цього, рідкі шпалери мають ще ряд своїх переваг:
- Екологічність і чистота матеріалу;
- Звуко – та теплоізоляційні властивості;
- Високий рівень світлостійкості і еластичності;
- Антистатичні властивості;
- Широка колірна гамма;
- Простота монтажу;
- Великий асортимент різноманітних фактур;
- Тривалий експлуатаційний термін;
- Можливість застосування на нерівних поверхнях;
Важливо! Рідкі шпалери здатні приховати різні дефекти, у тому числі і нерівності поверхні стіни.
- Відсутність швів;
- У разі потреби невеликого ремонту таке покриття ідеально піддається змінам.
За рахунок перерахованих вище характеристик, сфера застосування рідких шпалер досить обширна. Ними можна декорувати стіни абсолютно всіх житлових приміщень, у тому числі і дитячих кімнат.
Важливо! За допомогою рідких шпалер можна створити візуальну імітацію дерева, каменю, а також інших натуральних матеріалів.
Склад рідких шпалер
Рідкі шпалери мають вигляд суміші, розфасованої по пакетах вагою по 1 кілограму. Складається суміш з таких інгредієнтів:
- Подрібнені бавовняні волокна;
- Гіпоалергенні барвники;
- Рідка целюлоза.
Перед самим використанням порошок змішується з водою або ж купується вже готовий розведений розчин, який продається в банках.
Що стосується чорнової стіни, рідкі шпалери, як вже говорилося раніше, наносяться на абсолютно будь-які типи поверхонь, в тому числі і на такі, як:
- Гіпсокартон;
- Шпаклівка;
- Бетон;
- Дерево;
- Фанера;
- Штукатурка;
- ДВП і МДФ;
- Пофарбована поверхня.
Як правильно клеїти рідкі шпалери?
Перед тим, як приступити безпосередньо до нанесення даного декоративного покриття, необхідно завчасно підготувати потрібні вам під час роботи інструменти і матеріали.
Вам знадобляться:
- Сухий склад;
Важливо! Для того щоб розрахувати необхідну вам кількість сухого матеріалу, потрібно використовувати при розрахунках наступну формулу: площу, відведену під декоративне покриття, розділіть на витрату 1 упаковки рідких шпалер на квадратний метр.
- Вода;
- Велика пластмасова ємність;
- Валик;
- Шпатель або спеціальний пістолет, призначений для роботи з рідкими шпалерами;
- Грунтовка;
- Наждачний папір;
- Кисть.
Підготовчі роботи
Перед тим, як клеїти рідкі шпалери на стіну, поверхню обов’язково потрібно попередньо підготувати. Перелік підготовчих робіт складається з таких етапів:
- Видалення старого декоративного покриття.
- Перевірка поверхні стіни на наявність різних цвяхів, а також інших сторонніх предметів. Якщо такі є, їх слід негайно видалити.
- Огляд стіни на наявність цвілі. Якщо сліди грибка були виявлені, поверхню стіни потрібно обробити протигрибковим засобом.
- Шліфування поверхні грубозернистим наждаковим папером.
- Фінішне нанесення грунтовки. Як тільки вона повністю висохне, ви можете переходити до безпосереднього обклеювання стін шпалерами.
Процес приготування розчину і подальшого його нанесення
Незважаючи на всю простоту, до процесу обклеювання стін рідкими шпалерами потрібно поставитися з усією відповідальністю, так як від цього повністю залежить готовий результат. Для того щоб у підсумку покриття вийшло рівним, потрібно обов’язково дотримуватися такої послідовності дій:
- Приготуйте розчин. Для цього змішайте в чистій ємності воду кімнатної температури і суху суміш. Саме замішування може відбуватися як вручну, так і з використанням будівельного міксера. Як тільки розчин стане однорідним, його необхідно накрити поліетиленовою плівкою і дати постояти кілька хвилин. Готовий розчин повинен легко наноситься на поверхню стіни і по своїй консистенції нагадувати густу сметану.
Важливо! Замішувати розчин потрібно обов’язково, виходячи із зазначених виробником рекомендацій.
- З допомогою шпателя нанесіть розчин невеликою порцією на стіну і розмажте його тонким шаром.
Важливо! Шар рідких шпалер на поверхні стіни має бути не більше 5 міліметрів. Якщо ж він буде товщі, у цьому випадку буде потрібно більше часу до повного висихання, а також з’являється ризик виникнення тріщин.
- Розрівняйте тільки що оброблений ділянку за допомогою валика.
Важливо! Якщо суміш лягла нерівно і не піддається вирівнюванню валиком, її можна видалити з поверхні стіни за допомогою шпателя, попередньо змоченого у воді, після чого можна нанести її заново.
- На цьому етапі ви за бажанням можете створити різні рельєфні візерунки. Для цього по ще не висохлим стін проведіть валиком з рельєфним малюнком.
- Як тільки роботи по нанесенню декоративного покриття були закінчені, дайте поверхні повністю висохнути. У середньому рідкі шпалери висихають близько 1-3 дні при температурі 10 градусів.
- Вже сухі стіни розкрийте шаром прозорого лаку.
Відеоматеріал
Як бачите, наклеїти рідкі шпалери своїми руками нескладно. Найголовніше — дотримуватися всіх вищенаведених порад наших фахівців. Ми сподіваємося, що вони допоможуть вам у створенні вишуканого і оригінального інтер’єру без особливих фізичних зусиль і фінансових витрат.