Як клеїти шпалери на бетонні стіни?

yak kle ti shpaleri na betonn st ni 1 - Як клеїти шпалери на бетонні стіни?

Щасливі власники квартир у новобудовах часто задаються питанням: як клеїти шпалери на бетонні стіни? Особливо актуальне це питання у тому випадку, якщо вам в силу певних обставин необхідно максимально швидко виконати ремонт. Варто пам’ятати, що бетон тільки здається рівним, а в дійсності поверхня цього матеріалу покрита невеликими, іноді практично непомітними тріщинами. У цій статті ми розповімо, як клеїти паперові шпалери на бетонні стіни, що для цього може знадобитися.

Рекомендації фахівців

Один з найбільш спірних питань — чи можна клеїти шпалери на бетон або така поверхня потребує обов’язкової підготовки? Більшість фахівців стверджують, що будь-яка поверхня потребує обов’язкової підготовки, яка допоможе уникнути таких неприємностей:

 1. Зайва рельєфність стін може бути чітко видно через полотно шпалер, особливо, якщо вони мають світлий відтінок.
 2. Засохлий навколо тріщин клей може призвести до появи бульбашок і часткового відшарування покриття.
 3. Під тонкими шпалерами може бути явно помітний темний забарвлення бетону.
 4. При нерівномірному розподілі клею на стінах можуть з’явитися невивідні білі плями.

Важливо! Найчастіше бетонна стіна містить металеву арматуру, яка служить своєрідним каркасом будови і може розташовуватися досить близько до припускає обклеювання шпалерами поверхні. Така особливість конструкції може призвести до появи на покритті слідів іржі і темних плям.

Що може стати в нагоді?

Щоб поклеїти шпалери на бетонну стіну, попередньо виконавши елементарну підготовку поверхні. Вам можуть знадобитися наступні матеріали:

 • водно-дисперсійна грунтовка;
 • підшивка непотрібних газет;
 • шпалерний клей;
 • шпаклівка;
 • поліуретанові або коркові підкладки;
 • склад грунтовки для зміцнення бетону.

Важливо! Для поклейки на бетонну поверхню підходять абсолютно різні види шпалер — паперові, текстильні, флізелінові і т. д.

Підготовка робочої поверхні

Як клеїти паперові шпалери на бетонні стіни, щоб вони зберегли свою привабливість протягом максимально тривалого часу? Зазвичай поверхні потрібна попередня підготовка, яка передбачає виконання цілого ряду процедур.

Метод №1 — клей для шпалер

Як не дивно, але одним з найбільш простих і бюджетних способів впоратися з пористістю бетонної є обробка поверхні стіни рідким клейовим складом. Для досягнення максимально якісного результату варто дотримуватися наступних рекомендацій:

 • Купіть в будівельному магазині в 1-2 рази більше клейового складу для шпалер, ніж потрібно для наклеювання паперового декоративного полотна.

Важливо! Консистенція розведеного клею повинна бути в кілька разів більш рідкою, ніж вказано в інструкції по використанню, що надається виробником.

 • Очистіть стіни перед обробкою.
 • Рівномірно нанесіть отриману суміш на бетон.
 • Дочекайтеся повного висихання клейового шару.

Завдяки проведенню такої процедури на поверхні стіни утворюється гідрофобний шар, що забезпечує більш рівномірне всмоктування клею в паперове полотно.

Важливо! Пам’ятайте, що така обробка не забезпечує повного заповнення тріщин і раковин на поверхні бетонних стін. Тому важкі флізелінові шпалери можуть відходити в місцях пошкодження бетону.

Метод №2 — газети

Одним з найбільш простих і доступних за вартістю способів попередньої обробки стін є обклеювання їх старими газетами. Особливо часто добірка подібної літератури може виявитися в будинку у бабусі чи дідуся.

У цього методу є цілий ряд позитивних якостей:

 • незначна вартість;
 • простота виконання робіт, які не вимагають спеціальних навичок і умінь;
 • якісне вирівнювання, усунення зернистості і мікротріщин;
 • забезпечення більш щільного і надійного приклеювання паперового полотна до бетонної стіни.

Важливо! Варто враховувати, що при відсутності належної вентиляції папір на бетоні може покритися пліснявою.

Метод №3 — грунтовка

При значній нерівності стін одним з найбільш практичних і ефективних способів попередньої підготовки є шпаклівка поверхні. Для цієї мети використовується спеціальний будівельний склад, який після висихання утворює надійний і досить щільний захисний шар.

Важливо! Сучасні грунтовки не тільки сприяють вирівнюванню, але і підвищують ступінь адгезії, захищають від цвілі.

Метод №4 — підкладки

Одним з найбільш практичних і якісних способів підготувати бетонну поверхню стін до поклейки шпалер є застосування спеціальних підкладок з поліуретану або коркового дерева. Така технологія особливо часто застосовується перед наклеюванням оздоблювальних матеріалів на флізеліновій основі.

Важливо! Підкладки на стіну дозволяють не тільки вирівняти поверхню бетону, але і забезпечити приміщенню додатковий ефект тепло – і звукоізоляції. Тому їх застосування особливо актуально при обробці постійно холодних зовнішніх стін житлового будови.

Поклейка шпалер на бетон

Після попередньої підготовки поверхні можна приступати безпосередньо до процедури поклейки шпалер. Щоб результат був максимально якісним і виправдав ваші очікування, дотримуйтеся наступних рекомендацій:

 1. Для поклейки шпалер використовуйте спеціальний клей, який розводиться у відповідності з вказаними виробником рекомендаціями.
 2. Розріжте паперове полотно на відрізки необхідної довжини, залишивши запас до 10 див.
 3. Очистіть попередньо підготовлену під поклейку шпалер поверхню бетонної стіни за допомогою змоченого в теплій воді чистого валика. Дайте стін добре просохнути.
 4. За допомогою рівня або схилу проведіть вертикальну розмітку стін, відступивши від кута рівну ширині полотна відстань.
 5. Попередньо промазав відрізок шпалер клеєм, прикладіть його до стіни, вирівнюючи згідно з виконаною вертикальної розмітки.
 6. Видаліть утворилися бульбашки повітря, розгладивши поверхню чистою ганчіркою.
 7. Наступний відрізок паперового полотна клейте встик з попереднім, паралельно підбираючи візерунок. Стик полотен слід з зусиллям пропрасувати гумовим валиком.

Важливо! У процесі висихання шпалер намагайтеся уникати протягів, які можуть призвести до відшарування паперових полотен.

Відеоматеріал

У цій статті ми поділилися з вами рекомендаціями щодо поклейки шпалер на бетонні стіни. Сподіваємося, що ці поради допоможуть зробити приміщення максимально красивим і привабливим.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *