Як клеїти шпалери в кутах?

yak kle ti shpaleri v kutah 1 - Як клеїти шпалери в кутах?

Якщо ви вирішили виконувати ремонтні роботи самостійно, то підготуйтеся до того, що вам доведеться зіткнутися з одним досить важливим процесом, якому доведеться витратити багато часу і сил. Зокрема справа стосується обклеювання стін шпалерами. В принципі, цю роботу можна зробити самостійно, але складнощі виникають, коли справа доходить до оформлення кутів. З нерівностями цих ділянок стикаються власники і старих, і нових квартир. Сьогодні ми розповімо, як клеїти шпалери в кутах правильно, щоб вийти з цієї ситуації з найменшими втратами.

Як обклеювати внутрішні кути?

Дуже важливо розібратися в тому, як правильно клеїти шпалери в кутах, адже в будь-якій стандартній кімнаті їх є не менше чотирьох.

Важливо! Якщо ви вперше стикаєтеся з цією роботою, то починати краще з найменш помітних місць.

Особливості обклеювання внутрішніх стиків:

 • Щоб добитися хорошого результату, рекомендується клеїти шпалери таким чином, щоб полотно заходило на прилеглу поверхню не менш, ніж на 3 див. В іншому випадку велика ймовірність його відшаровування після висихання.

Важливо! Якщо зайти більше, ніж на 5 см, то прилегла смуга зморщиться.

 • Поворот і вигин шпалер на прилеглу площину слід добре змащувати клеєм, сильно притискаючи полотно, щоб надійно його зафіксувати.
 • Сам алгоритм роботи досить простий: необхідно відміряти ширину полотна, наявного на суміжній стіні, частіше вона рівна 53 див.
 • Мітки для припусків приклеєних смуг рекомендується фіксувати на відстані 2 см від кута, потім проводиться вертикальна лінія з допомогою виска. Дана відмітка стане краєм наклеиваемого полотна.

Як оформити зовнішні кути?

Вам точно знадобиться інформація, що стосується обклеювання зовнішніх стиків шпалерами, якщо в кімнаті є різні виступи на стінах або ніші. Розрізняють два способи виконання таких робіт:

 1. Перший варіант. Спочатку потрібно переконатися в тому, що робоча поверхня має рівну фактуру, вона не потребує вирівнювання і нанесенні шпаклівки. Полотно необхідно накласти на це місце, потім з допомогою рівня заміряти крайку смугу, щоб всі наступні полотна наклеювалися рівне.
 2. Другий варіант. Спочатку смуга заводиться за кут на 4-5 см, внахлест приклеюється наступна смуга. З допомогою лінійки ножем для паперу два шари матеріалу розрізаються по вертикалі.

Як оформляти стики вініловими полотнами?

Сьогодні вінілові шпалери дуже популярні, тому багато хто цікавиться, як клеїти шпалери в кутах кімнати такого плану. Щоб розібратися, необхідно знати, якими характеристиками володіє цей вид матеріалу, до них можна віднести наступне:

 • Щоб обклеювати вініловими шпалерами будь-які поверхні, їх попередньо необхідно вирівнювати до ідеального стану.

Важливо! Якщо проігнорувати цю вимогу, то наклеювання вінілових виробів стане абсолютно безглуздим справою, адже будь-яка нерівність однозначно призведе до відшарування полотен від стін.

 • При роботі з цим матеріалом у місцях стиків стін можна згинати вінілове полотнище.
 • Не рекомендується поєднувати два цілісних вінілових полотна в одному кутку. Ідеальний варіант – наклеювання внапуск 3-5 см суцільної смуги.

Як клеїти бамбукові шпалери на стиках?

Як клеїти шпалери в нерівних кутах, якщо ви віддали перевагу такому матеріалу, як флізелін? Все насправді просто, необхідно дотримувати наступні рекомендації:

 • Щоб обклеїти флізеліном внутрішній кут, необхідно відрізати полотно, що заходить на нього з припуском в 1-1,5 см — він повинен заходити один на один на прилеглу стіну.
 • Щоб полотна щільніше прилягали, краще по краях зробити невеликі розрізи по всій довжині через кожні 4-5 см, в процесі роботи щільно притискати їх до стін.
 • Прилеглу стіну починати обклеювати необхідно з протилежного кута, а після приклеювання всіх смуг останню слід відрізувати з невеликим напуском в 2-3 мм і потім приклеїти внапуск.

Важливо! Стежте, щоб смуги, прилеглі до стикам, були обрізані таким чином, щоб відстань між кутом і швом дорівнювало 1,5-2 см, яка потім загортається.

 • По краях необхідно робити надрізи, наступні смуги приклеювати поверх, накладаючи ці краї на кут.

На стику стін клеїти шпалери з малюнками?

Звичайно, найпростіше працювати з полотнами без візерунків, але виглядають вони в більшості випадків не настільки цікаво. Тому виникає цілком логічне запитання, як клеїти шпалери з малюнком у кутах. Заздалегідь необхідно все продумати, адже доводиться враховувати кожен має величезне значення фактор, це стосується нерівності стін, які сильно позначаються на кінцевому результаті.

Важливо! Якщо у вас стіни нерівні, то краще відмовитися від використання полотен з вертикальним малюнком, оскільки вони тільки підкреслять кривизну стін.

Дотримуйтесь таких правил:

 • Відмовтеся від покупки полотен з малюнками у вигляді величезних квітів або занадто дрібних деталей.
 • Не поспішайте нарізати шпалери як потрапило на смужки потрібної висоти. Краще витратити більше часу, спочатку зіставити візерунки, і тільки потім починати нарізку.
 • Щоб не порушити цілісність малюнка в стиках, намагайтеся підлаштовувати смугу, наступну від кута, підрізати під малюнок.

Від того, наскільки красиво і акуратно ви оформите стіни, безпосередньо залежить логічна завершеність проведених ремонтних робіт.

Як клеїти шпалери в нерівних кутах?

Якщо при вирівнюванні стін ви не скористалися спеціальними перфорованими деталями, то у вас однозначно виникнуть проблеми з оформленням шпалерами цих ділянок. Не забувайте, що існують певні методи і особливості, як клеїти шпалери в кривих кутах.

Щоб не зіткнутися з серйозними проблемами, дотримуйтесь цієї інструкції:

 1. Нанесіть насамперед на стіну спеціальний клей. Роблять це для того, щоб підвищити рівень зчеплення полотна зі стіною.
 2. Не варто приклеювати на стику цільний шматок шпалер, інакше з’являться вигини, нерівності, складки, бульбашки, за підсумком — полотно просто пошкодиться. Краще складіть внапуск два шматки.
 3. Заміряйте стіну, яку ви плануєте обклеювати смугою на розі для стикування. Отримані виміри перенесіть на полотно, потім обріжте потрібний шматок.
 4. Рясно змастіть стіну ще одним шаром клею, прикладіть смугу до стіни. Розгладьте її за допомогою поролонового валика в напрямку від стіни до стику. Потім внапуск розгладьте за кут.
 5. З іншого боку внапуск наклейте наступну смугу, вирівнявши малюнок або візерунок.

Відеоматеріал

Тепер вам відомо, як клеїти шпалери на зовнішніх кутах, як правильно поєднувати малюнки та працювати з нерівними стінами. Будьте особливо уважними, щоб всі чітко зійшлося, не залишалося ніяких виступів і щілин!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *