Як клеїти шпалери з малюнком?

yak kle ti shpaleri z malyunkom 1 - Як клеїти шпалери з малюнком?

Плануючи дизайн приміщень, ми прагнемо створити комфорт і затишок у своєму домі. Найчастіше нам у цьому допомагають шпалери. З їх допомогою можна змінити стилістичний напрямок інтер’єру, приховати дефекти, візуально збільшити приміщення, навіть задекорувати стелю. На сьогоднішній день пропонований асортимент такого оздоблювального матеріалу просто безмежний. Різноманітність забарвлень і фактур зможе догодити навіть самим вимогливим клієнтам. Але, на жаль, з-за свого незнання, як клеїти шпалери з малюнком, ми намагаємося купувати щось непоказне і однотонне. Але якщо знати деякі нюанси і технологію, ви з легкістю зможете оволодіти технікою поклейки шпалер з малюнком і без зусиль оформити свій будинок правильно, стильно, і найголовніше — затишно!

Як грамотно вибрати шпалери з малюнком?

 1. Найголовнішим фактором при виборі — це підібрати шпалери в стиль оформлення кімнати, її освітлення, розмірів і бажаної колірної гами.
 2. Якщо ви хочете зробити акцент однієї стіни, то для неї необхідно підібрати шпалери з великими візерунками.
 3. Для фонової обробки необхідно використовувати світлі кольори, з невеликими принтами і нейтральними відтінками.
 4. Для маленьких кімнат не слід брати великі малюнки і різні сюжетні лінії.
 5. Шпалери з горизонтальним малюнком візуально збільшують ширину стін, а з вертикальним — їх висоту.

Важливо! Завжди орієнтуйтеся на стильове оформлення кімнати:

 • Якщо дизайн у стилі Прованс, вам краще звернути свою увагу на квіткові візерунки і клітку.
 • Для класики підійдуть вензелі і дамаск.
 • Якщо переважає сучасний стиль, краще всього виглядатимуть шпалери з геометричними та абстрактними композиціями.

 

Клеїмо шпалери з малюнком правильно

Дуже часто під час ремонту, ми стикаємося з тим, що не вистачає одного рулону, щоб закінчити поклейку, або навпаки — взяли більше ніж було потрібно. Тому перед покупкою варто точно вирахувати, яку кількість рулонів вам необхідно.

Для цього вам потрібно знати висоту стін в кімнаті і периметр приміщення.

Як розрахувати кількість рулонів?

Довжину стін можна з легкістю виміряти з допомогою рулетки або лазерного далекоміра. Далі:

 1. Якщо ви знаєте периметр приміщення, то без проблем зможете розрахувати, яка кількість цілих смуг шпалер вам необхідно. Просто розділіть периметр на ширину полотна в рулоні.
 2. Наступний етап — обчислення висоти стелі. Вона дорівнює висоті стіни. Смугу слід брати з невеликим запасом, на випадок, якщо будуть невеликі розбіжності у вимірюванні.
 3. Для того щоб дізнатися кількість шматків в рулоні, слід загальний метраж рулону розділити на висоту вашої стелі.
 4. Далі ділимо загальна кількість необхідних нам шматків на кількість шматків в рулоні. Число, яке ми отримаємо, і є тією кількістю рулонів, яке вам необхідно придбати.

Важливо! Не варто забувати про дверних і віконних отворах. Виміряйте висоту над і під прорізами. За наведеною вище схемою обчисліть необхідний вам метраж і додайте до загальної кількості рулонів.

Матеріали для роботи

Після того, як ви визначилися з необхідною кількістю рулонів, слід врахувати допоміжний інструмент, який буде вам вірним помічником. Для поклейки і нарізки шпалер вам потрібно мати:

 • ємність для розведення клею (найчастіше використовують відро);
 • кисть для нанесення клею (найбільш зручно робити це валиком);
 • канцелярський ніж або ножиці (краще всього підійдуть ножі з сегментними лезами);
 • олівець;
 • схил;
 • довга лінійка;
 • рулетка;
 • шпатель;
 • гумовий валик (завдяки йому ви зможете з легкістю розгладити шпалери під час поклейки).

Коли у вас вже все готово, закуплений увесь інвентар, пора переходити безпосередньо до поклейки шпалер.yak kle ti shpaleri z malyunkom 2 - Як клеїти шпалери з малюнком?

Правила поклейки шпалер з малюнком — підготовка

Для того щоб правильно клеїти шпалери з підбором малюнка, потрібно знати деякі правила. Завдяки їм, ви заощадите свій час і гроші:

 1. Перше, що необхідно зробити — це підготовка приміщення. Меблі варто повністю прибрати, або ж накрити плівкою.
 2. Очищаємо стіни від старих шпалер. Можете допомагати собі шпателем.

Важливо! Якщо у вас виникли труднощі з тим, що не можете зняти старі шпалери зі стіни, вам слід змочити їх водою і залишити на кілька хвилин.

 • Закладаємо щілини, різні отвори і інші пошкодження в стіні шпаклівкою. Саме на цьому етапі слід, по можливості, всі усунути, щоб шпалери лягли рівно.
 • Якщо на шпалерах є кромки, то їх необхідно обов’язково зрізати, але при цьому слід враховувати те, як ви будете обклеювати стіни:
  1. Якщо ви будете клеїти внахлест, то крайку слід зрізати з одного боку.
  2. Якщо ви шпалери клеїте в притик, то обрізати крайку слід з обох сторін.

Робимо це дуже акуратно за допомогою лінійки і канцелярського ножа. Після того, як ви зрізали кромки, уважно вивчіть лицьову сторону шпалерного відрізка. Це необхідно для того, щоб виявити дефекти і поправити їх.

Важливо! Відривати крайку не рекомендують. Використовуйте для цього ножиці або канцелярський ніж.

Нарізаємо шпалери з малюнком

Заміряють висоту стіни і скибочку таку ж довжину полотна, не забуваючи додати близько 10 сантиметрів про запас. Але просто «взяв і відрізав» не вийде при наклеюванні шпалер з малюнком, адже в рулоні, полотна йдуть один за одним. У разі якщо зріз буде нерівним і кривим, то і всі наступні будуть аналогічні першому.

Є кілька способів того, як можна обрізати шпалери рівне:

 • Поперечна різання. Тут, крім довжини полотна, важливо враховувати ще і кут різу. Якщо кут між вертикальною і горизонтальною кромкою не 90°, то можуть виникнути проблеми. Вам потрібно сумістити край заготовки з крайкою полотна. Оскільки при перетині паралельних прямих січною навхрест лежачі кути рівні, ми отримуємо кути за 90°. З цього випливає, що наша кромка ідеально рівна.

Важливо! Завдяки даному методу різання можна обрізати шпалери як перед обклеюванням, так і ті кінці, які ми залишали про запас. Найкраще поперечну різання робити з допомогою широкого шпателя і ножа.

 • Різання вздовж полотна. Різання відбувається аналогічно поперечної, проводиться тільки ножицями. Для цього вам необхідно виміряти ширину полотна і швидко, одним рухом відрізати зайвий матеріал.yak kle ti shpaleri z malyunkom 3 - Як клеїти шпалери з малюнком?

Клеїмо шпалери:

 • На відрізане полотно наносимо клей. Не забувайте приділити особливу увагу кінчикам. Дуже важливо, щоб за той час, поки ви будете змащувати клеючим засобом полотно, кінчики не стали сухими, а були добре промазані клеєм.
 • Вже змазане полотно потрібно залишити на кілька хвилин. За цей час необхідно промазати клеєм стіну на ширину шпалерного смуги.

Важливо! Щоб низ шпалерного полотна на тягнувся по підлозі під час перенесення на стіну, не забувайте підбирати зворотний край використовуваного відрізу.

 • Полотно приклеюємо зверху вниз. Бічний край слід вирівняти по схилу. Якщо для вас це складно, то ви можете заздалегідь зробити помітки і вирівнювати боки за ним.
 • За допомогою щітки чи гумового валика розгладжуємо полотно. Рухи повинні бути виключно зверху вниз і по діагоналі. Надлишки клею видаляємо чистою вологою ганчіркою.

Важливо! Під час поклейки шпалер у приміщенні, де ви працюєте, не повинно бути протягів. Закрийте всі вікна і двері.

 • Зайве — відрізаємо по периметру стелі і підлогового плінтуса.
 • Всі інші полотна клеяться за цією ж схемою.

Важливо! Дуже часто місце, з якого буде починатися поклейка шпалер, викликає утруднення, особливо у новачків. Якщо ви будете клеїти шпалери внахлест, то стартуйте від вікна. Завдяки цьому прийому ви зможете візуально приховати шви. Якщо поклейка буде проходити встик, то можете починати з будь-якого вподобаного вам місця.

Нюанси, які виникають при наклеюванні шпалер з малюнком

При обклеюванні стін, дуже важливим моментом є поклейка шпалер з підбором малюнка. Тому зупинимося на цьому моменті докладніше.

Поєднуємо малюнки

Перед розкриємо обклеюванням слід зіставити малюнки полотен. Це можна зробити двома дуже простими способами:

 • Після того, як був наклеєний перший лист, проводиться суміщення малюнка для другого полотна прямо на стіні. Якщо малюнок зійшовся, то робляться позначки, за якими будемо різати. Користуватися даним методом поодинці дуже складно. В цьому випадку вам потрібен буде помічник.
 • Враховуючи виміри стіни, відріжте одне полотно і переверніть лицьовою стороною до себе. Поруч розкачайте рулон. Полотно зсувається на необхідну відстань до поєднання всіх елементів візерунка. Після цього робляться надрізи, за якими проводять розкрій.

Важливо! Іноді для цього методу необхідно використовувати кілька шпалерних рулонів.

Поклейка шпалер з малюнком

Є візерунки і малюнки, які не вимагають особливої підгонки. Якщо ж ви придбали більш складні варіанти, пропонуємо вашій увазі методи, які полегшать вам завдання.

Поклейка шпалер без зсуву малюнка:

 1. Рулон в повній відповідності з вашими розрахунками нарізати полотнами, з невеликим запасом і кратними кроку малюнка.
 2. Поклейка починається не з кута, а від проведеної поруч з ним по схилу вертикальній лінії. Після того, як протилежний до вікна стіну обклеїли до кута, повертаємося до лінії, з якої почали. Далі рухаємося знову від неї.

Клеїмо шпалери зі зсувом малюнка

Якщо у вас елементи малюнка на краях кожної смуги не збігаються по висоті, то наступну смугу слід клеїти зі зміщенням відносно попередньої. Завдяки цим методом, ви зможете обклеїти стіни без порушення малюнка з найменшими витратами:

 1. Візьміть два рулона і наріжте смуги необхідної вам довжини, розкладаючи їх по стопках.
 2. Лінії відрізу підганяють так, щоб при наклейці смуги з першого рулону, малюнок збігся із зображенням наклеєний на першому полотні з другого рулону.
 3. При подальшій нарізці полотен, кратних кроці малюнка, він буде збігатися без всяких додаткових зусиль.

Відеоматеріал

Якщо говорити про шпалери з малюнком, то їх можна охарактеризувати так: “не такий страшний вовк, як його малюють”. Поклейка шпалер з підбором малюнка не становить особливих труднощів, якщо враховувати перераховані вище рекомендації. А якщо додати трохи терпіння і практики, ви без проблем зможете зробити ремонт не тільки в одній кімнаті, але і у всьому будинку.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *