Як клеїти шпалери за батареєю?

yak kle ti shpaleri za batare yu 1 - Як клеїти шпалери за батареєю?

Багато господарі роблять ремонт будинку самостійно. При обклеюванні стін шпалерами найважче працювати у важкодоступних місцях, зокрема за опалювальними батареями. Щоб спростити обробку, багато фарбують цю площу стіни під колір шпалер. Проте в процесі експлуатації барвний пігмент може поміняти відтінок, в результаті — область під вікном покривається неестетичними жовтими плямами. Тому, незважаючи на всі труднощі, бажано простір за радіатором все ж обклеювати. Сьогодні ми розповімо, як клеїти шпалери за батареєю, навчимо тонкощам роботи з шпалерами в важкодоступних місцях.

Як правильно клеїти шпалери у батареї?

Поклейку шпалер у батареї можна провести декількома способами. Все залежить від матеріалу радіатора і способу його установки. Майстри пропонують два способи вирішення проблеми, які ми опишемо нижче.

Спосіб №1. Демонтаж батареї

Якщо можливий демонтаж радіатора, то, перш ніж клеїти шпалери під батареєю, виконайте наступні підготовчі заходи:

 1. Зробіть демонтаж батареї і встановіть заглушки на труби.
 2. Вирівняйте поверхню стіни під шпаклівку (при необхідності).
 3. Видаліть всі старі оздоблювальні матеріали з поверхні і зачистіть їх наждачкою.
 4. Щілини і тріщини замажте штукатуркою.
 5. Після висихання стіни повторно обробіть поверхню і зробіть ґрунтовку ділянки стіни (один-два шари) для кращої стійкості клейового складу.

Важливо! Використовуйте для просочення поверхні стіни якісні грунтувальні склади від перевірених виробників, щоб шпалери відклеїлися після першого ж опалювального сезону.

Для поклейки шпалер вам знадобляться наступні інструменти:

 • Шпалерний ніж канцелярський ніж).
 • Ножиці.
 • Конічний шовний валик.
 • Шпатель малярний.
 • Рівень.
 • Валик з довгим або коротким ворсом для нанесення клею.
 • Гладкий валик з поролону або притискної шпатель з пластику.
 • Дрантя або губка для видалення залишків клею.

yak kle ti shpaleri za batare yu 2 - Як клеїти шпалери за батареєю?

Приготувавши необхідні інструменти і провівши підготовчі роботи, переходите безпосередньо до процесу поклейки шпалер у батареї.

Покрокова інструкція:

 • Розмітку полотнища шпалер зробіть таким чином, щоб стик припадав на середину радіатора. У цьому випадку шов буде непомітним.
 • Наріжте необхідні шматки матеріалу та промажте їх клеєм.
 • Прикладіть шпалери до стіни, дотримуючись вертикаль. Краї полотнищ повинні заходити на 5-6 мм за кут ніші під опалювальну батарею.
 • Гумовим валиком виженете надлишки повітря з-під шпалер, використовуючи стандартну технологію.
 • Акуратно виріжте в основному полотнище отвори по контуру труб. Обрізання можна виконати двома способами:
  1. За допомогою шпалерного ножа. Для цього по невеликим ділянкам до труби притисніть шпалерне полотно за допомогою шпателя акуратно виріжте ножем необхідний діаметр.
  2. Ножицями. Окресліть на полотнище контур кола менший діаметра труби на 2-2,5 мм. Виріжте отвір ножицями. Після просочення клеєм пластичність шпалер збільшиться і вирізаний отвір підійде ідеально.

Важливо! Виконати розмітку можна за допомогою циркуля або будь-якого трафарету відповідного діаметру.

 • Під підвіконням і в місцях кріплення плінтуса полотнище ретельно притисніть. Використовуйте для цієї мети шпатель. Надлишки матеріалу подрежьте шпалерним ножем.
 • Дайте матеріалу час висохнути. Під час висихання матеріалу дотримуйтесь температурний режим усередині приміщення і подбайте про те, щоб не було протягів.
 • Встановіть акумулятор на місце.

Важливо! Пам’ятайте, що час сушіння різних типів шпалер відрізняється, наприклад:

 • Середня тривалість висихання паперових шпалер становить від 18 до 72 годин.
 • У випадку з вініловими шпалерами все залежить від складу матеріалу: папір + вініл сохнуть протягом 24 годин, а флизелин + вініл — 48 годин і більше.

Не намагайтеся штучно прискорити процес висихання матеріалу нагрівальними приладами, так як це згубно відіб’ється на стиках і малюнках.

yak kle ti shpaleri za batare yu 3 - Як клеїти шпалери за батареєю?

Спосіб №2. Традиційний метод обклеювання стіни

У разі, якщо радіатор опалення зняти неможливо, то процес поклейки шпалер вимагатиме у вас деякої віртуозності.

Насамперед, обклейте шпалерами стіни, залишивши місце під підвіконням наостанок.

Щоб акуратно обклеїти стіну за стаціонарною батареєю, дійте наступним чином:

 1. Розмітьте лист шпалер за розміром ніші. В місцях кріплення радіатора зробіть вертикальні розрізи.
 2. Раскроенное полотнище намажте клеєм.
 3. Заведіть лист за батарею, склавши утворилися клапани.
 4. Ретельно розправте всі складки, притисніть лист до поверхні стіни. Всі маніпуляції виробляєте чистою ганчіркою, так як із-за браку місця, використовувати малярний валик або будь-який інший спеціалізований інструмент у вас не вийде.
 5. Розгладьте полотно, наклавши внапуск надлишок на край шпалер на стіні.
 6. Щільно притисніть отримані шари шпалер великим шпателем, виконайте вертикальний зріз за допомогою шпалерного ножа. В результаті вийде ідеальний стик матеріалу, який після висихання буде практично непомітним.

Важливо! Звичайно, самостійно досить складно обклеїти шпалерами важкодоступний ділянку, краще запросити для цієї роботи помічника.

Поради домашніх умільців

Крім двох основних способів обробки ніші під батареєю, є маса альтернативних варіантів: від фарбування до установки екрану, які пропонують самі мешканці квартир. Пропонуємо вашій увазі такі альтернативні ідеї. Ми будемо раді, якщо рекомендації домашніх майстрів, допоможуть вам у нелегкій роботі:

 • Замість шпалер можна поклеїти за батареями відображає спеціальну плівку, яка буде виконувати відразу дві функції: утеплить місце за радіатором і направить тепло в приміщення. Клейте плівку по частинах.
 • Щоб легше було клеїти шпалери за радіатором, розріжте одну обоину знизу на 2-3 стрічки до висоти батареї і, використовуючи тонкий гумовий валик з довгою ручкою, заведіть їх за радіатор. Клеїти смуги набагато простіше, а вертикальний розріз за радіатором не буде видно.
 • Якщо батарея знаходиться під підвіконням, а між нею і стіною, є невелика відстань, то виріжте прямокутник (квадрат) за розмірами радіатора, нанесіть клей і акуратно опустіть шматочок шпалери за батарею. Валиком з довгою ручкою виженете з-під шпалер надлишки повітря.
 • Якщо опалювальні прилади дуже близько знаходяться до стіни, то клеїти шпалери за батареєю немає сенсу, краще пофарбувати простір стіни такою ж фарбою, що і радіатор.

Важливо! Краще це зробити до поклейки шпалер. Використовуйте для цієї роботи кисть з кривою ручкою. По краях обробіть батарею шпалерами.

 • У разі, коли старі чавунні батареї закріплені занадто близько до стіни і їх не можна зняти для поклейки, як алюмінієві, ні обклеїти шпалерами, так як є ризик, що взимку вони відійдуть, то кращим варіантом буде установка екрана. Продаються такі конструкції будь-яких розмірів і форм. Установка екрана перетворить стару батарею в сучасну і заодно вирішить проблему з ремонтом.

Відеоматеріал

Сьогодні ми познайомили вас з тим, як клеїти шпалери під батареєю. Запасайтеся терпінням і, використовуючи поради майстрів і домашніх умільців, приступайте до роботи. Удачі!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *