Як клеїти вінілові шпалери?

yak kle ti v n lov shpaleri 1 - Як клеїти вінілові шпалери?

Як тільки хтось збирається обклеїти кімнату шпалерами, перше, що приходить на розум — використовувати сучасні вінілові покриття, адже стільки захоплених відгуків про них можна знайти сьогодні в мережі. Серед найбільш важливих особливостей цього матеріалу відзначають не тільки більш ніж доступну для будь-якого бюджету ціну, широкий асортимент забарвлень, міцність, стійкість до вологи. Такі покриття зручні не тільки для вітальні, але і стануть в нагоді для оформлення кухні, якщо хочеться створити красивий, сучасний, але недорогий інтер’єр. Тим не менше, при всій своїй міцності такий матеріал може розірватися або виглядати на стіні зовсім не так, як ви цього чекали. Щоб цього не сталося, треба ознайомитися з інформацією, як клеїти вінілові шпалери, і чітко дотримуватися всіх інструкцій. Про них і піде мова в цій статті розберемося покроково з усім процесом.

Підготовка інструментів і матеріалів

Щоб поклейка вінілових шпалер була виконана якісно, і вам не довелося витрачати на весь процес надто багато зусиль і часу, заздалегідь підготуйте все необхідне для роботи.

Інструменти

Повний набір інструментів, які вам знадобляться для роботи, відповідає цьому списку:

 • відра — для клейової суміші і чистої води;
 • будівельний рівень — підійде будь-який інструмент;
 • лінійка, відповідь, олівець, ніж;
 • валики і щітки для намазування клейової суміші;
 • валики і кисті для нанесення ґрунту;
 • шпателі — вузькі і широкі для розрівнювання покриття;
 • губки і ганчірки для видалення надлишків клею.

Вибір клею

При виборі клею для приклеювання вінілових шпалер своїми руками треба орієнтуватися на конкретні характеристики декоративного покриття. Серед них важливими є:

 • товщина матеріалу;
 • його вага;
 • структура.

Важливо! Вінілові шпалери в своїй більшості дуже важкі, тому краще брати саме спеціальні, а не універсальні розчини.

Клеїти вінілові шпалери краще всього за допомогою тих будівельних сумішей, які вже перевірені багатьма користувачами. Сміливо можна включити в список відповідних розчинів продукцію таких торгових марок:

 1. Metylan. Серед будівельних сумішей цього виробника ви знайдете спеціальні клеї для пластикових шпалер. Хоча у цієї компанії є і універсальні розчини, які також знадобляться при поклейці цих покриттів.

Важливо! Розглядаючи лінійку будівельних сумішей цього виробника, візьміть на замітку, що “Вініл Преміум” підійде для будь-якого типу вінілових покриттів, а “Супергранулят” — для тих полотен, що виготовлені технологією гарячого тиснення.

 1. Quelyd. Європейська компанія, продукція якої відрізняється незмінно високою якістю. Серед асортименту є клеї для легких і важких вінілових шпалер — “Супер Експрес” і “Спецвинил” відповідно.
 2. Kleo. Ще один бренд, з допомогою будівельних сумішей якого багато вирішують клеїти вінілові шпалери. Крім можливості вибору відповідної марки розчину (для щільних важких і для легких ПВХ покриттів), є можливість купити саме стільки суміші, скільки вам необхідно для роботи, так як розкид фасування дуже широкий.

Важливо! Крім цих клеїв, також користуються популярністю розчини від компаній “Лакра”, “Момент”. Тому при виборі орієнтуйтеся на доступну для вас ціну. Але в той же час візьміть на замітку, що клей дійсно хорошої якості, який буде довго міцно утримувати шпалери на стінах, не може коштувати дуже дешево.

Підготовка стін

Перед тим, як клеїти вінілові шпалери, треба розуміти особливості цього виду матеріалу. Вони полягають у тому, що:

 • вініл — досить щільний;
 • не пропускає повітря.

Профілактичні заходи

Виходячи з цих факторів, обійтися просто зачисткою і вирівнюванням основи можна. Знадобляться ще додаткові заходи, щоб циркуляція повітря була достатньою:

 • Нанесення протигрибкових сумішей.
 • Нанесення грунтовки.

Після кожного виконаного етапу роботи треба робити технічну перерву, щоб всі суміші встигали добре висохнути. Точний час схоплювання і можливості продовження процесу дивіться в інформації на упаковці від виробника застосовується суміші.

Важливо! Врахуйте також, що в силу таких особливостей пластикових покриттів не можна їх застосовувати в дитячій кімнаті. При наклеюванні вінілових шпалер на кухні треба заздалегідь продумати хороший вентиляційний забезпечення.

Розмітка

Розмітку роблять по всій площі стіни, орієнтуючись на ширину рулону. Надалі саме по цим лініям ви будете вирівнювати смуги матеріалу.

Щоб розмітка була якісною:

 • користуйтеся схилом, лінійкою і олівцем;
 • починайте роботу з кута кімнати;
 • гранично чітко відстань кроку.

Важливо! На цьому ж етапі можете перевірити відповідність висоти стель у різних частинах кімнати. Це дозволить вам зробити нарізку матеріалу смугами довжини. Значить — клеїти вінілові шпалери буде набагато легше.

Як клеїти вінілові шпалери? — Інструкція по виконанню роботи

Як тільки всі підготовчі роботи і приготування завершені, саме час приступати безпосередньо до самого процесу поклейки шпалер. Тут дотримуйтеся такого алгоритму дій, щоб у вас не виникло проблем:

 1. Наріжте смуги шпалер, орієнтуючись на вивірену довжину. Використовуйте для цього тільки добре заточений ніж, щоб ви не рвали матеріал.
 2. Складаючи стопкою смуги шпалер, зрушуйте їх по ширині на 10 см — це дозволить зручніше брати кожен наступний відріз матеріалу.
 3. Розведіть клей, чітко дотримуючись пропорції, рекомендовані виробником.
 4. Підберіть оптимальну технологію обклеювання. Поклейка вінілових шпалер може відбуватися як з нанесенням розчину тільки на стіни, так і на стіни і шпалери одночасно. Цю інформацію дізнайтесь безпосередньо на декоративному матеріалі — дивіться маркування від виробника.

Важливо! Вінілові шпалери можуть бути виготовлені на паперовій основі, тоді знадобиться до 5 хвилин для вбирання після нанесення клею. Якщо ж ви взяли матеріал на флізеліновій основі, тоді додаткової паузи в роботі не потрібно.

 1. Починайте далі клеїти шпалери, починаючи від кута. Точно прикладайте смуги по вертикальній лінії розмітки, не роблячи нахлеста. Клейте встик.

Важливо! Врахуйте, що при намоканні вінілові шпалери схильні до деформації. Тому при поклейці дійте акуратно, не розтягуючи матеріал. Інакше — можливий перекіс візерунка або утворення напливів.

 1. Кожну смугу ретельно розрівнюйте валиком і сухою ганчіркою, просуваючись від центру у бік і зверху вниз.

Відеоматеріал

Сподіваємося, що інформація в цій статті була для вас дуже корисною, і тепер ви на практиці переконалися, що легко можна поклеїти вінілові шпалери своїми руками, створюючи затишок і красу в своїй оселі.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *