Як користуватися іригатором?

Здоров’я людини визначається правильною роботою кожній із систем організму. Тому слід приділяти досить уваги не тільки печінки, серця, але і порожнини рота. За підсумками нещодавно проведених досліджень, встановлено, що користуючись звичайною щіткою для зубів, не можна гарантувати стовідсоткове здоров’я зубів, ясен, а також високий захист від виникнення серйозних захворювань порожнини рота.

Компанії, які працюють на фармацевтичному ринку, про це добре знають і активно працюють над створенням нових ефективних засобів, які зможуть допомогти підтримувати гігієну порожнини рота на найвищому рівні. З останніх представлених новинок варто виділити іригатор. У цій статті ми розповімо, як користуватися іригатором, щоб ваші зуби завжди залишалися красивими і здоровими.

Призначення іригатора для ротової порожнини

Основним призначенням цього пристрою є професійний догляд за зубами. Цей інструмент працює нескладно:

 • Він створює напір струменя води під тиском, яка попередньо заливається у спеціальний резервуар.
 • Коли вода надходить у порожнину рота, відбувається видалення частинок їжі і наліт з зубів, а також з міжзубного простору.
 • Разом з цим струмінь рідини очищає десни, надаючи масажний ефект.

Важливо! Іригатор значно перевершує інші аналогічні пристрої – в процесі чищення порожнини рота він м’яко впливає на зуби і ясна, завдяки чому користувач може не хвилюватися за зубну емаль.

Цей пристрій дуже зручно у використанні, тому навіть якщо в роті встановлені ортодонтичні вироби (брекети), проводити очищення можна прямо в них.

Як влаштований іригатор?

Цей апарат складається з:

 • Ємності для води;
 • Гідронасоса;
 • Ручки, до якої кріпиться ємність і гідронасос;
 • Змінних насадок.

Коли потрібно робити чистку зубів іригатором?

Стоматологи рекомендують обзавестися цим апаратом кожному пацієнту, адже якщо ви будете правильно користуватися іригатором, то ви зможете не тільки видаляти зубні відкладення з самих важкодоступних місць. Якщо в резервуар для рідини замість води заливати спеціальний розчин, то можна досягти лікувального ефекту (противокариозного і протизапального).

А особливо лікарі рекомендують користуватися іригатором в наступних випадках:

 • Людям, у яких є схильність до розвитку пародонтиту та гінгівіту;
 • Зі скупченістю зубів;
 • У яких спостерігається неприємний запах з рота;
 • Ортодонтичним пацієнтам;
 • Жінкам в період вагітності;
 • Хворим на цукровий діабет.

Які види іригаторів існують?

На сьогоднішній день є два види іригаторів:

 • Сімейний – відрізняється тим, що у нього великий резервуар для води, він працює від електромережі, і ним можуть користуватися всі члени сім’ї. На насадках є колірні кодування, які дають можливість членам сім’ї користуватися ними не плутаючи.
 • Дорожній – працює тільки від акумулятора і має невеликий резервуар для води.

Насадки для іригатора

Залежно від придбаної вами моделі, в комплект можуть входити одна або кілька насадок. Одні вважаються універсальними і підійдуть для щоденної гігієни, тоді як решта розраховані на чистку певних зон порожнини рота.

До останніх відносяться:

 • Насадки для чищення язика від нальоту і залишків їжі, які сприяють виникненню неприємного запаху. Користуючись такою насадкою, ви забезпечите свіже дихання на весь день.
 • Зберегти свіжість допоможуть насадки для очищення пародонтальних кишень. Ви убезпечите себе від пришийкового карієсу і кровоточивості ясен.
 • Спеціальні ортодонтичні насадки використовують при наявності брекетів – так ви зможете без проблем видалити наліт навколо замків. Теж саме відноситься до ситуації, коли встановлені імплантати або коронки. Тільки користуватися іригатором ви зможете після того, як рана після їх імплантації повністю затягнеться.
 • Існують ще насадки для промивання носоглотки. Вони допоможуть зняти запалення і нормалізують стан оболонки носового каналу.

Як користуватися іригатором?

З урахуванням того, що для більшості наших співгромадян даний прилад є досить новим винаходом, далеко не всі розуміють, як правильно ним користуватися.

Насправді, правила досить прості, і зазвичай труднощів не виникає. Тут все буде залежати від мети, для досягнення якої ви збираєтеся використовувати іригатор. Це може бути проста чистка, лікування, стандартна профілактика або догляд за протезами.

Важливо! Слід заздалегідь проконсультуватися зі своїм стоматологом.Кожен з окремо розглянутих випадків передбачає різний спосіб очищення.

Якщо іригатор вам потрібен в якості засобу для профілактики, то слід дотримуватися стандартних правил:

 • Використовувати пристрій потрібно відповідно з доданою інструкцією;
 • Заливати в пристрій лише дозволену до використання рідина або воду;
 • Кут напрямку струменя повинен бути 90 градусів;
 • Проводити процедуру необхідно послідовно;
 • Голова повинна бути розташована так, щоб рідина з ротової порожнини могла вільно витікати назовні;
 • Щілини між зубів бажано обробляти трохи довше;
 • Прилад не слід використовувати дітям дошкільного віку.

Частота використання

У профілактичних цілях іригатор доцільно використовувати не частіше 3 разів на тиждень. Лікар стоматолог може порекомендувати найбільш оптимальний для вас режим та рівень подачі води. Однак не варто забувати, що кількість чисток за допомогою даного пристрою не повинно впливати на кількість стандартних чистки зубів ниткою або зубною щіткою. Іригатор служить лише доповненням.

Важливо! На ранніх стадіях карієсу або пародонтиту необхідно використовувати іригатор не більше, ніж два рази на тиждень.

Яку рідину використовувати?

У резервуар іригатора можна наливати як звичайну теплу воду, так і відвари різних цілющих трав. Проте з останніми потрібно бути вкрай обережними, тому як багато фитосборы володіють деякими протипоказаннями. Якщо є бажання використовувати для цих цілей саме відвари трав, то спочатку краще проконсультуватися з лікарем.

Важливо! Крім протипоказань до застосування відварів трав щодо здоров’я, дрібні частинки рослин можуть потрапити в технологічні частини іригатора, що здатне призвести до порушень його роботи, аж до поломки. Саме тому перед застосуванням настій необхідно ретельно проціджувати кілька разів.

Найпростішим і оптимальним рішенням буде використовувати звичайну воду. Але перед тим, як залити воду в резервуар, її необхідно очистити (відфільтрувати за допомогою побутового фільтра), прокип’ятити і остудити до температури 40 градусів.

Важливо розуміти, що якщо використовувати надто холодну і не прокип’ячену воду, це може привести не тільки до проблем зі здоров’ям зубів і ясен, але і скоротить термін експлуатації самого приладу.

Якщо в заводській інструкції не зазначено, що в якості використовуваної рідини може бути тільки чиста вода, то в резервуар можна додавати кілька мілілітрів ополіскувача для зубів. Багато стоматологи це заохочують, так як ополіскувач надає яснах і зубах додатковий захист від впливу негативних факторів і запобігає появі кавового і чайного нальоту.

Важливо! Якщо в апарат додається ополіскувач, то після використання слід ретельно промивати, так як засіб утворює рясну піну.

Відеоматеріал

Ось і все, що потрібно знати, щоб правильно користуватися іригатором. В іншому — дотримуйтесь інструкції від виробника конкретної обраної вами моделі, і тоді ви зможете забути про можливі проблеми з зубами, яснами і ротовою порожниною в цілому.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *