Які лампочки краще — світлодіодні або енергозберігаючі?

yak lampochki krasche sv tlod odn abo energozber gayuch 1 - Які лампочки краще — світлодіодні або енергозберігаючі?

Сьогодні людина не може уявити своє життя без електричного світла. Але на жаль, вартість електрики зростає з кожним роком. Саме тому виробники освітлювальних приладів почали випускати все більше моделей ламп, які здатні заощадити електроенергію. Споживачі, перебуваючи на ринку або в спеціальному магазині, часто не можуть визначитися з вибором і задаються питанням: які лампочки краще — світлодіодні або енергозберігаючі? Для того щоб визначитися з вибором, слід з кожним типом лампочок окремо ознайомитися, а також врахувати їх переваги і недоліки. З цим і розберемося детальніше в цій статті.

Основні типи лампочок

Освітлювальні прилади ділять на дві групи:

 1. Світлодіодні — напівпровідникові лампи, які спотворюють електроенергію у світ. Напівпровідниковий хімічний склад робить великий вплив на рівень випромінюваного світла. Такі лампочки стали використовувати всього лише кілька років тому.
 2. Люмінесцентні — газорозрядний світловий прилад, в якому електрична напруга в ртутних парах створює ультрафіолет, що перетворюється в світло за допомогою суміші галофосфата кальцію з іншими елементами.

Розібравшись з типами лампочок, можна набагато швидше вибрати, яка лампочка краще — світлодіодна або люмінесцентна. Також при покупці знання типів освітлювальних приладів недостатньо, необхідно врахувати їх властивості, плюси і мінуси.

Переваги і недоліки світлодіодних ламп

Світлодіодні лампочки оснащені масою переваг, за рахунок яких набрали таку популярність серед споживачів. Але, поряд з плюсами, є і мінуси.

yak lampochki krasche sv tlod odn abo energozber gayuch 2 - Які лампочки краще — світлодіодні або енергозберігаючі?Розглянемо спочатку переваги LED — ламп:

 • Низький рівень енергоспоживання. Такі лампочки споживають енергію в 12 разів менше, ніж люмінесцентні моделі і лампи розжарювання.
 • Може працювати понад 50 тисяч годин. Але це тільки в тому випадку, якщо ви придбаєте світильник від надійного виробника, що гарантує високу якість товару.
 • Включення лампи займає не більш однієї секунди, так як вона не вимагає попереднього прогрівання.
 • Не містять у своєму складі шкідливих речовин. Тому можна викидати в сміттєпровід без страху.
 • Світло від таких лампочок практично не приваблює комах.
 • Не нагріваються в процесі експлуатації, так як відсутня спеціальна нитка розжарювання.

З недоліків можна виділити наступні:

 • Найголовніший мінус — вартість. Дані лампочки стоять в 3 рази дорожче люмінесцентних. На сьогоднішній день їх вартість стрімко знижується за рахунок того, що їх почали випускати безліч виробників. Але популярні, надійні виробники вартість світлодіодних ламп не поспішають знижувати.
 • Лампочки, випущені китайськими виробниками, дуже часто жовтять і не забезпечують необхідну потужність.

Важливо! При купівлі слід обов’язково перевіряти світильник або лампу через спеціальне тестове пристрій.

Переваги і недоліки люмінесцентних ламп

Енергозберігаючі лампи раніше використовувалися тільки в складських приміщеннях. А сьогодні їх можна зустріти практично скрізь (у магазинах, лікарнях, аптеках, приватних будинках. Вони володіють рядом переваг і недоліків, за рахунок яких знайшли популярність.

Розглянемо основні переваги, щоб зрозуміти все ж, які лампочки краще — енергозберігаючі світлодіодні або:

 • Споживають не більше 25 Вт енергії, на відміну від ламп розжарювання, які споживають близько 100 Вт електроенергії. Люмінесцентні світильники вважаються найбільш економічними в використанні.
 • Термін експлуатації — до 5 років, залежно від виробника. Якщо лампа купувалася в якісному і надійному магазині, то й продукція буде такою ж.
 • Великий вибір світлових потоків. Можна вибрати білий холодний або теплий жовтавий відтінки.
 • Енергозберігаючий освітлювальний прилад можна придбати за цілком прийнятною ціною. Більш серйозні виробники реалізують таку продукцію трохи дорожче, за рахунок гарантії якості.

yak lampochki krasche sv tlod odn abo energozber gayuch 3 - Які лампочки краще — світлодіодні або енергозберігаючі?Поряд з плюсами, є і мінуси:

 • При включенні пристрій знаходиться в “поганому стані”. Для того щоб загорівся яскраве світло, прилад повинен трохи прогрітися. Усередині приладу є спеціальний газ, який за рахунок електроенергії потихеньку прогрівається і забезпечує світло в приміщенні.
 • З такими приладами потрібно бути дуже акуратним, так як під його поверхню скляної є ртутні пари. Тому, якщо ненавмисне розбили лампу, потрібно терміново її утилізувати, причому дотримуючись техніки безпеки.
 • Регулятор рівня світла на таких світильниках не використовується, так як вони можуть вибухнути та завдати серйозної шкоди вашому здоров’ю.

Ознайомившись з усіма плюсами і мінусами, вам буде нескладно визначити, який світильник краще — люмінесцентний або світлодіодний. При покупці не забувайте враховувати ваші особисті переваги.

Який із приладів краще для дому?

Обидва види приладів мають абсолютно різні принципи роботи, зовнішній вигляд, але цоколі у них практично нічим не відрізняються один від одного. Найчастіше люди купують ті лампи, які можна легко вкрутити в найпростіші побутові прилади (наприклад, світильники). Варто відзначити один дуже важливий факт:

 • Світлодіодні прилади відрізняються своїм маленьким розміром, завдяки яким їх можна вкручувати у будь-які побутові освітлювальні пристрої.
 • Люмінесцентні — навпаки, з-за великих габаритів можуть не підійти.

Якщо говорити про економічність, то можна сперечатися дуже довго, адже і той, і інший вид лампочок споживає мінімум електроенергії, віддаючи при цьому великий потік потужності.

Досвідчені фахівці рекомендують купувати LED — прилади, так як вони перевершують “економки” в питанні розміру і є найбільш універсальними, ніж інші типи освітлювальних виробів. Незважаючи на поради фахівців, орієнтуйтеся на власні вподобання та побажання.

Відеоматеріал

З появою сучасних освітлювальних виробів, ви можете викреслити зі свого життя лампи розжарювання. Сучасні освітлювальні прилади по всім параметрам перевершують старі лампи. А яким саме варіанту віддати перевагу — тепер ви зможете вирішити.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *