Як мити підлоги з оцтом

Як мити підлоги з оцтом? Навіщо миють підлогу оцтом? Оцет – це натуральний засіб, що використовується для очищення та дезінфекції поверхонь. Він знищує 99% бактерій, 90% вірусів, а також 82% цвілі і її спорів. Оцтовий очищувач – хороший розчинник бруду, жирних плям і піни від мила. А також відмінний знищувач запахів. На додаток до всього, оцет недорого коштує і доступний в будь-якому продуктовому магазині. Давайте докладніше розглянемо, як мити підлоги з оцтом.

Чи можна мити підлогу оцтом?

Мити підлогу розчином оцту не тільки можна, але і потрібно! Це кращий засіб для очищення такого підлогового покриття. Таких як ламінат, лінолеум, керамічна плитка і вініловий підлогу. Якщо ваші підлоги дерев’яні. То їх поверхня найчастіше покрита захисними засобами: воском, маслом, лаком або фарбою. Розчин оцту добре очищає більшість таких покриттів, але при цьому може повністю змити віск. Тому дуже важливо знати, яке покриття мають ваші підлоги. Якщо ви не знаєте цього або просто не впевнені. Перевірте дію очищаючого розчину на невеликому прихованому ділянці підлоги. Також не можна мити оцтом кам’яні підлоги (мармур, граніт, сланець, пісковик та ін) Ви можете пошкодити поверхню каменю.

Розчин для миття підлоги з оцтом

Щоб приготувати розчин для миття підлоги, розведіть 1 склянка столового оцту (безбарвного) в 5 літрах теплої води.

 • Щоб надати поверхні підлоги блиск, додайте кілька крапель рослинної олії. Майте на увазі, що тонкий шар рослинної олії на підлозі поступово буде накопичуватися з кожною новою прибиранням. Щоб видалити відкладення, періодично мийте підлогу без масла.
 • Щоб зменшити гострий оцтовий запах. Додайте в розчин кілька крапель улюбленого ефірного масла, наприклад, лимона або лаванди. Майте на увазі, неприємний запах оцту недовго буде вас дратувати. Він зникне, як тільки підлогу висохне. Крім того, слід пам’ятати, що деякі ефірні масла можуть бути небезпечні для домашніх тварин. Особливо кішок.
 • Щоб отримати миючий засіб з більш нейтральним кислотно-лужний баланс (рН), додайте в розчин 1 склянку нашатирного спирту (аміаку). Оцет є кислотою (низький рН), а аміак – лугом (високий рН). Змішуючи їх, ви зможете створити нейтральний очищувач. Однак це знижує очищаючі властивості такого розчину, оскільки луг частково нейтралізує кислоту. Тим не менш, очищувач з нейтральним pH рекомендується для використання з деякими видами деревини. Будьте обережні, аміак – хімічно небезпечна речовина, тому завжди надягайте рукавички і добре провітрюйте приміщення при поводженні з ним у нерозведеному вигляді.
 • Щоб краще вимити брудний підлогу, додайте в розчин пару чайних ложок рідкого мила. Майте на увазі, чистячий засіб з вмістом мила, може залишити некрасиві плями на підлозі. Тому якщо ви використовуєте мило в розчині, для видалення його залишків ще раз помийте підлогу розчином оцту і води.

Щоб помити підлогу з оцтом:

 1. Пропилососьте або помітите підлогу, щоб видалити бруд і сміття.
 2. Приготуйте очищуючий розчин, використовуючи один з приведених вище рецептів. Для дерев’яних підлог використовувати пляшку з пульверизатором. Залийте в пляшку розчин оцту і води, для того щоб розпорошувати очищаючий засіб на підлогу, замість використання швабри з ганчіркою – це дозволить скоротити кількість використовуваної рідини (надмірне її кількість може пошкодити дерев’яну поверхню).
 3. Протріть підлогу шваброю з застосуванням миючого розчину.
 4. Для дерев’яних підлог, обмотайте швабру старим рушником і насухо протріть підлогу.

Додаткові поради

 • Не залишайте дерев’яна підлога надовго мокрим. Якщо вода вбереться в підлогу, то деревина може пожолобитися або набрякнути.
 • Яблучний оцет можна також використовувати для миття підлоги, але він буде слабкіше очищати поверхню, ніж звичайний 9% столовий оцет (безбарвний).
 • Якщо у вас вода підвищеної жорсткості, додайте 2-3 столові ложки харчової соди на кожні 5 літрів миючого засобу – це запобіжить відкладення мінералів з води на поверхні підлоги.

Подивіться це цікаве відео про сучасних чистячих засобах і оцті:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *