Як налаштувати машинку для стрижки волосся?

yak nalashtuvati mashinku dlya strizhki volossya 1 - Як налаштувати машинку для стрижки волосся?

Машинку для стрижки волосся купити неважко. Це може собі дозволити навіть сім’я зі скромним достатком. Якщо ж навчитися користуватися таким агрегатом, можна істотно заощадити сімейний бюджет, адже вам не доведеться витрачати шалені гроші на те, щоб підрівняти синові чуба або зробити доньці стрижку. Але перед тим, як відкривати домашню перукарню, інструменти потрібно підготувати. Як налаштувати машинку для стрижки волосся? Зараз ви дізнаєтеся.

Які бувають машинки?

У деяких будинках збереглися ще механічні машинки – ними досі можна користуватися, ламатися там було просто нічому. Треба тільки стежити за заточки ножів, от і все. Але і можливостей у старих перукарських інструментів, використання яких стало звичайною практикою ще в кінці позаминулого століття, дуже мало. Купити таку зараз можна хіба що в антикварному магазині, у звичайному ж вам запропонують абсолютно інші моделі. Розрізняються вони:

 • за типом двигуна;
 • по виду харчування.

Важливо! Регулювання машинки для стрижки волосся необхідна, інакше — агрегат або взагалі не буде працювати, або дасть зовсім не той результат, якого ви хочете досягти.

Типи двигунів

У сучасних машинок вони бувають двох видів:

 • вібраційні;
 • роторні.

Вібраційні

Вібраційний агрегат стриже тому, що наявні всередині нього котушки створюють магнітну індукцію. У цих пристроїв порівняно невелика потужність – від 8 до 13 Вт. До достоїнств таких машинок можна віднести:

 • мала вага;
 • легкість управління.

Важливо! Самий істотний недолік – такі машинки не можуть довго працювати без перерви. Перериватися доводиться не рідше, ніж раз в півгодини, і це не дуже зручно, якщо ви робите складну стрижку.

Вібраційний інструмент як ніби спеціально створений для початківців. Втім, якщо ви купили машинку тільки для того, щоб робити самі елементарні операції, більшого і не потрібно. Слід врахувати і те, що вібраційні пристрої працюють досить шумно.

yak nalashtuvati mashinku dlya strizhki volossya 2 - Як налаштувати машинку для стрижки волосся?

Роторні двигуни

“Серце” таких машинок – роторний електродвигун з якорем. Вони набагато потужніші вібраційних, потужність коливається від 20 Вт до 50 Вт. Крім того, роторні агрегати зазвичай укомплектовані і охолоджуючим пристроєм. Це дає можливість довго працювати без перерви, не побоюючись, що мотор перегорить. Ще один плюс — сучасні роторні машинки практично не видають шуму.

Важливо! Важать вони неабияк, і професійні перукарі рекомендують особливо уважно поставитися саме до цього параметру — рука не повинна втомлюватися.

Тип харчування

Від джерела енергії залежить дуже багато! В першу чергу – можливість працювати без перерви на підзарядку. Типів харчування може бути три:

 • мережеве;
 • акумуляторне;
 • змішане.

В перукарнях зазвичай застосовуються мережний або змішаний тип живлення, оскільки там великий потік клієнтів, а такі машинки не вимагають підзарядки. Будинку цілком можна користуватися агрегатом з мережевим підключенням. Єдине, про що необхідно подбати, щоб шнур повертався. Мандрівникам підходять акумуляторні моделі. Але найкращий варіант все ж змішаний тип живлення, коли агрегат може працювати і від мережі, і від батарейок.

Важливо! Вибравши автономну модель, подбайте, щоб під рукою завжди були заряджені акумулятори.

Як вона влаштована?

Перед тим, як відрегулювати машинку для стрижки волосся, дуже корисно розібратися з її пристроєм. Якщо ви тільки що купили агрегат, до нього повинні додаватися:

 • набір насадок;
 • інструкція.

Важливо! Деякі виробники комплектують свої вироби і самими необхідними інструментами — наприклад, іноді додаються викрутка й набір запасних гвинтів.

В інструкції ви знайдете докладну схему нутрощів агрегату. У машинки, крім корпусу, шнура, контейнера для акумуляторів і ножового блоку, є:

 • трансформатор;
 • котушки статора;
 • сердечник;
 • куліса або маятник.

Трансформатор зазвичай розрахований на два напруги – 127 В та 220 Ст. Це дуже зручно, оскільки дозволяє користуватися агрегатом в різних умовах. Котушок – стільки, скільки живлячих напруг, тобто дві. Куліса або маятник починають вібрувати, коли з’являється змінне поле. Цю деталь утримують дві поворотні пружини. Про ножове блоці потрібно знати в першу чергу те, що він складається з рухомої і нерухомої частин. Регулювати при налаштуванні машинки для стрижки волосся необхідно рухому.

Важливо! Статор повинен стикатися з ротором, інакше — машина буде видавати вкрай неприємний скрежещущий звук.

yak nalashtuvati mashinku dlya strizhki volossya 3 - Як налаштувати машинку для стрижки волосся?

Два слова про ергономіку

Якщо ви ще не купили машинку, а тільки вибираєте, зверніть увагу ще на кілька моментів. Питання, як зібрати машинку для стрижки волосся, вирішується швидше і простіше, якщо ви зробили правильний вибір. Зверніть увагу, з чого зроблені леза:

 • із сталі;
 • із сталі з керамічним покриттям;
 • із сталі з титановим покриттям.

Важливо! Побутові недорогі машинки найчастіше роблять зі сталевими ножами. Це цілком підходить, якщо ви збираєтеся стригти всього кілька голів. Щоб відкрити приватну перукарню, краще вибрати більш якісні ножі з покриттям. Але у сталевих ножів є свої чималі переваги — вони, звичайно, тримають заточку гірше тих, що з керамічним покриттям, але і заточити їх будинку особливих труднощів не складе.

Одна чи багато?

Важливий момент – скільки повинно бути насадок. Тут знову ж таки все залежить від індивідуальних потреб:

 • для перукарні більше підійде машинка з однією універсальною насадкою — вона регулюється в залежності від типу стрижки;
 • для того щоб робити зачіски членам своєї родини, переважно набір з декількох спеціалізованих.

Важливо! Власникам борід необхідно заздалегідь дізнатися, призначений чи агрегат для подібних робіт – це зазначено в інструкції.

Починаємо регулювання

Регулювання ножів машинки для стрижки волосся в домашніх умовах – справа не лише доступне, але обов’язкове. Перше, що слід зробити – прочитати інструкцію і розібратися з складовими частинами агрегату. Їх мало, але знати, як вони називаються і що до чого повинно приєднуватися, необхідно.

Далі слід зробити ще один крок, який починаючим користувачам зазвичай не подобається. Агрегат обов’язково потрібно відключити від мережі. Якщо ж машинка акумуляторного або змішаного типу – необхідно дістати батарейки.

Ставимо насадки

Коли задають питання, як поставити ножі на машинку для стрижки, зазвичай мається на увазі установка насадок. Сам блок найчастіше встановлений, і переставляти його припадає лише в тому випадку, якщо ви чинили агрегат і розбирали його по гвинтику. Відповідно, щоб все поставити на місце:

 1. Змастіть ножовий блок – для цього достатньо кількох крапель олії.
 2. Знайдіть фіксатор регулювального важеля і перемістіть його вниз.
 3. З допомогою важеля виберіть довжину стрижки.
 4. Встановіть важіль в потрібне положення.
 5. Виберіть насадку.
 6. Поставте на ножовий блок, злегка натиснувши – повинен послышаться клацання.

Важливо! Потрібно спочатку вибрати довжину, а вже потім рухати важіль, тому що при русі з нижнього положення у верхнє налаштування скидаються.

Власне, це все. Залишається тільки включити агрегат в мережу або вставити в нього заряджені акумулятори, і перетворювати своїх домашніх в справжніх лондонських денді або паризьких красунь.

Важливо! Майте на увазі, що при налаштуванні подібних пристроїв нічого не можна робити з силою. Всі деталі повинні вставлятися легким рухом руки.

Налаштування ножів машинки для стрижки волосся:

 1. Послабте гвинти, але повністю їх не викручуйте.
 2. Знайдіть кромки рухомої і нерухомої частин.
 3. Поставте їх паралельно.
 4. У маятникових моделей паралельно виставите зубці.
 5. Затягніть гвинти.

Важливо! Викручувати гвинти або болти треба акуратно – для ножів метал не гартують, так що його досить легко пошкодити.

Як полагодити машинку для стрижки?

Сучасні машинки ламаються не так часто, але іноді все ж це відбувається. Якщо машинка для стрижки волосся не стриже — що робити? Перший відповідь, який напрошується сам собою — нести в майстерню. Але не поспішайте цього робити. Цілком можливо, що ви самі зумієте впоратися з проблемою, якщо хоч трохи розбираєтеся в електротехніки і механіки.

Розбиратися, що робити, якщо машинка для стрижки волосся не стриже, потрібно починати із з’ясування причин. Найбільш часті:

 • затуплені ножі;
 • не працює двигун;
 • виникли збої електроживлення.

Важливо! У першому випадку машинка в принципі працює, але рве волосся, або взагалі ніяк на них не реагує. Єдиний спосіб справитися з ситуацією — наточити ножі.

Оглядаємо агрегат

Перед тим, як полагодити машинку для стрижки або влаштувати їй профілактику, пристрій потрібно оглянути. Порядок буде такий:

 1. Огляньте шнур — не змінився він, не відійшла вилка, не пробита ізоляція, в разі серйозної поломки його краще просто замінити.
 2. Перевірте напругу в колодці (вона угвинчена в корпус).
 3. Продзвоните вимикачі та перемикачі – якщо вони вийшли з ладу, потрібно замінити деталі повністю або закоротити контакти).

Якщо не працює двигун

Мотор складається з декількох частин. Найчастіше приходять в непридатність котушки. Їх можна:

 • замінити;
 • перемотати.

Важливо! Замінити, звичайно, простіше, але є одна проблема – котушка потрібна абсолютно така ж, з тією ж кількістю витків, що стоїть в агрегаті. У продажу її можна і не знайти — вам запропонують поміняти двигун цілком або навіть купити нову машинку.

Щоб перемотати, доведеться повозитися, але з цим нехитрим справою впорається навіть школяр. Попередньо котушку потрібно продзвонити тестером, щоб переконатися, що саме вона вийшла з ладу.

Для ремонту потрібні:

 • провід з лаковою ізоляцією;
 • пристрій для перемотування (можна використовувати дриль).

Важливо! Провід потрібен тієї ж марки, що стоїть в котушці. Купити можна в магазині електротоварів або на електронному ринку.

Намотувати можна навіть вручну — в даному випадку котушки невеликі, багато часу це не займе. Головне – укладати витки щільно один до одного і дотримуватися кількість, а також зробити відводи там, де вони і були.

Важливо! Якщо витків буде більше або менше – це негативно позначиться на потужності всього пристрою.

yak nalashtuvati mashinku dlya strizhki volossya 4 - Як налаштувати машинку для стрижки волосся?

Збої електроживлення

Машинка взагалі не включається? Цілком ймовірно, що виникли перебої з харчуванням, так що не поспішайте розбирати агрегат. У автономного пристрою потрібно просто поміняти акумулятори. З мережевим справа може бути трохи складніше:

 1. Перевірте, чи є світло в квартирі.
 2. Спробуйте включити машинку в іншу розетку, або — навпаки, увімкніть інший прилад в цю ж.
 3. Подивіться, в якому стані вилка і шнур, і при необхідності замініть їх.

Корекція головки

Буває, що з двигуном проблем начебто немає, машинка працює, але стриже огидно. Швидше за все, неправильно налаштована головка. Може бути, зносилися поворотні пружини – їх можна замінити. Щоб з’ясувати причину і налаштувати машинку для стрижки волосся:

 1. Перевірте амплітуду руху ножа – не виключено, що причина збоїв саме в цьому.
 2. Перевірте центрування кожуха ножового блоку, при необхідності — підженіть деталі один до одного.
 3. Перевірте положення ножів відносно один одного – у більшості моделей підгонка робиться за допомогою викрутки, досить буває відрегулювати зазор.

Якщо затуплені ножі

Це — досить поширений дефект. Їх можна замінити або заточити. Щоб зробити це вдома, потрібен коло з алюмінієвим диском:

 1. Ретельно обробіть поверхню, на якій будете працювати – зазвичай це стіл, який треба вимити і висушити, так само як і простір біля нього.
 2. На очищену поверхню насипте абразив.
 3. Ретельно розрівняйте його дощечкою.
 4. Ніж покладіть на диск – він повинен лежати строго по радіусу (зручно використовувати лазерний покажчик).
 5. Затисніть все це в струбцині.
 6. Запустіть коло.
 7. Стежте, щоб ніж був затиснутий, а іскри летіли за напрямами зубців.
 8. Заточені ножі вимийте в спеціальному розчині і змастіть.
 9. Перевірте, що у вас вийшло, на шматочку хутра.

Профілактика

Чим простіше пристрій, тим рідше воно ламається. Двигун машинки виходить з ладу рідко – іноді трапляється “якір” з тріщиною, і в цьому випадку краще всього повернути машинку виробнику, якщо тільки ви купили її нещодавно, або замінити мотор.

Але навіть самий простий агрегат потребує догляду та профілактики, інакше — він починає вередувати. Машинку для стрижки волосся треба:

 • змащувати;
 • чистити.

Важливо! Для профілактики потрібна спеціальна змазка ВНДІ МП-260. Потрібно її трохи, а можна купити в господарському магазині або через інтернет. Знадобиться ще м’яка щіточка – як для акварелі.

Щоб почистити машинку, зніміть з неї все, що можна, і видаліть залишки волосся, пил та інші забруднювачі м’яким пензликом.

Машинки на мікросхемах

Таке чудо техніки в продажу є, в будинках теж – і, як і всі інші пристрої, іноді ламається. Що саме може вийти з ладу? Багато:

 • діодний міст;
 • конденсатори і резистори фільтрів;
 • трансформатор;
 • транзистор або тиристор;
 • генератор.

В цьому випадку потрібно продзвонити всі деталі. Лагодити їх марно, але замінити праці не складе.

Відеоматеріал

У цій статті ми розповіли вам, як налаштувати і полагодити машинку для стрижки волосся. Сподіваємося, вам вдалося це зробити своїми руками, без допомоги майстрів сервіс-центрів, і тепер ви легко робите гарні зачіски всій своїй родині.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *