Як налаштувати ТВ-тюнер на комп’ютері?

ТВ-тюнер — пристрій, який допомагає користувачеві насолоджуватися телебаченням і радіопередачами на своєму персональному комп’ютері. Але чи легко встановити його? Без досвіду установки можуть виникнути деякі труднощі, з якими самому буде нелегко впоратися. Якщо ви сумніваєтеся в тому, що зможете встановити цей пристрій самостійно, то представляємо вашій увазі статтю, яка присвячена цьому. Тут же ми дамо кілька порад по налаштуванню і підготовки до роботи. Ознайомившись із цією статтею, у вас відпадуть всі питання, а “монтаж” і настройка не будуть більше здаватися чимось складним і незрозумілим. Отже, перейдемо до справи — як вибрати і як налаштувати ТВ-тюнер на комп’ютері?
Що краще?
ТВ-тюнери бувають різні. Ні-ні, нічого складного. Їх можна класифікувати по двох способів установки:
- Внутрішній ТВ-тюнер. Встановлюється безпосередньо на материнську плату. Хороший тим, що не займає багато місця, але є мінус — завжди потрібно враховувати потужність блока живлення. Допустивши помилку — можна спалити блок живлення.
- Зовнішній ТВ-тюнер. Займає більше місця, але має власний блок живлення, що не піддає комп’ютер небезпеки.
Важливо! Якщо ви сумніваєтеся в процесі установки внутрішнього тюнера, проконсультуйтеся з фахівцем.
Установка внутрішнього тюнера
Внутрішній ТВ-тюнер — це невелика плата розширення для слота PCI або PCI-Express. Складність полягає в тому, що встановлювати її в корпус доведеться своїми зусиллями. Ніхто не скасовує фахівців, які впораються з цим ділом за окрему плату, але навіщо витрачати гроші, коли можна цього уникнути?
Спробуємо розібратися, як встановити тюнер на комп’ютері своїми руками:
- Обов’язково обесточьте комп’ютер при подібних діях.
- Зніміть бічну (ліву) кришку системного блоку за допомогою викрутки. Знайдіть материнську плату, на якій розташовані слоти PCI (PCI-Express). Один слот, найімовірніше, вільний — туди і потрібно встановлювати ТВ-тюнер.
- Обережно виламайте заглушку з металу, приклавши невелике зусилля. Візьміть у руки сам тюнер, помістіть його прямо над слотом. Трохи натисніть на пристрій і вставити його в слот.
- Тепер треба братися за аудіокабель, який також йде в комплекті. Підключіть один кінець до виходу на тюнері, а другий — до материнської плати. Не забудьте повернути кришку комп’ютера на місце.
- На “спині” системного блоку знайдіть роз’єм під антенний кабель і підключіть його туди. Якщо тюнер оснащений FM-приймачем, то підключіть антену, яка повинна входити в комплект.
- Нинішні приймачі оснащені функцією ДУ (дистанційного управління). Значить — в комплект входить інфрачервоний приймач, для якого існує вхід в даному приладі. Розташуйте приймає елемент в зоні видимості, щоб він зміг без перешкод приймати сигнал з пульта управління.
- Вмикайте комп’ютер. Швидше за все, система сповістить вас про виявлення нового обладнання і запропонує установку драйверів — краще проігнорувати це повідомлення і встановити драйвера самому.
Можете вставляти диск, чекати майстра установки і слідувати простим інструкціям, які він буде пропонувати.
Установка зовнішнього ТВ-тюнера
Установка зовнішнього тюнера значно простіше, тому що для цього процесу не потрібно відкривати кришку системного блоку:
- Потрібно просто з’єднати комп’ютер з приймачем спеціальним дротом, який можна знайти в комплекті. Зазвичай з’єднання відбувається за допомогою поширеного mini-USB.
Важливо! ТВ-тюнер сам підключається до мережі, тому що має власний блок живлення.
- Для того щоб приймати сигнал, потрібно встановити на вхід пристрою антену.
- Включається наш прилад за допомогою спеціальної кнопки, розташованої на корпусі.
- Далі — досить вставити диск, що йде в комплекті, в комп’ютер, пройти інструкцій і спокійно приступати до роботи.
Як зробити установку на ноутбук або інший мобільний пристрій?
Варіантів тут небагато. Одного погляду на приймач для мобільного пристрою досить для того, щоб зрозуміти — розбирати нічого не доведеться, адже він має USB-вхід і підключається до аналогічного виходу.
Дуже рідко підключення здійснюється через інтернет-карти:
- Знаходимо потрібний роз’єм і підключаємо телевізійний приймач.
- Потім робимо знайомі дії з підключенням антен і встановленням програмного забезпечення.
На що слід звернути увагу при виборі?
Спершу треба розібратися з тим, яке телебачення ви віддаєте перевагу? На сьогоднішній день вибір може припасти не тільки на “традиційне аналогове мовлення, адже існують цифрові, і навіть супутникові приймачі.
Відсутність повного цифрового мовлення на землі і необхідність в установці супутникової тарілки роблять останні два не найпопулярнішими. Але якщо вас цікавить саме цифрове та супутникове ТБ, то вам слід звернути увагу на гібридні тюнери, які поєднують в собі відразу кілька приймачів, “по-різному” обробляють сигнали.
Трохи рад
Очевидно, що настройка і установка приймача на ПК — елементарна річ. Знаючи всі правила, описані вище, вам не доведеться користуватися послугами майстра. Але наостанок залишимо кілька порад:
- Не намагайтеся силою встановлювати компонент, який не “піддається”, адже так ви можете що-небудь зламати.
- Пам’ятайте про техніку безпеки при установці нового обладнання.
- Використовуйте тільки перевірене ПО для перегляду або прослуховування.
- Якщо ніякі поради або інструкції з цієї статті вам не допомогли, зверніться до фахівця за консультацією.
Відеоматеріал
Як ви переконалися, нічого складного в видавався спочатку “страшний” процес підключення немає. Робіть все чітко, звіряючи відповідність входів і виходів, і тоді вже через 10 хвилин ви спокійно будете дивитися свої улюблені фільми та отримувати задоволення від якості картинки і звуку, на який розраховували. Успіхів!