Як налаштувати ТВ-тюнер на комп’ютері?

yak nalashtuvati tv tyuner na komp yuter 1 - Як налаштувати ТВ-тюнер на комп’ютері?

ТВ-тюнер — пристрій, який допомагає користувачеві насолоджуватися телебаченням і радіопередачами на своєму персональному комп’ютері. Але чи легко встановити його? Без досвіду установки можуть виникнути деякі труднощі, з якими самому буде нелегко впоратися. Якщо ви сумніваєтеся в тому, що зможете встановити цей пристрій самостійно, то представляємо вашій увазі статтю, яка присвячена цьому. Тут же ми дамо кілька порад по налаштуванню і підготовки до роботи. Ознайомившись із цією статтею, у вас відпадуть всі питання, а “монтаж” і настройка не будуть більше здаватися чимось складним і незрозумілим. Отже, перейдемо до справи — як вибрати і як налаштувати ТВ-тюнер на комп’ютері?

Що краще?

ТВ-тюнери бувають різні. Ні-ні, нічого складного. Їх можна класифікувати по двох способів установки:

 1. Внутрішній ТВ-тюнер. Встановлюється безпосередньо на материнську плату. Хороший тим, що не займає багато місця, але є мінус — завжди потрібно враховувати потужність блока живлення. Допустивши помилку — можна спалити блок живлення.
 2. Зовнішній ТВ-тюнер. Займає більше місця, але має власний блок живлення, що не піддає комп’ютер небезпеки.

Важливо! Якщо ви сумніваєтеся в процесі установки внутрішнього тюнера, проконсультуйтеся з фахівцем.

Установка внутрішнього тюнера

Внутрішній ТВ-тюнер — це невелика плата розширення для слота PCI або PCI-Express. Складність полягає в тому, що встановлювати її в корпус доведеться своїми зусиллями. Ніхто не скасовує фахівців, які впораються з цим ділом за окрему плату, але навіщо витрачати гроші, коли можна цього уникнути?

Спробуємо розібратися, як встановити тюнер на комп’ютері своїми руками:

 1. Обов’язково обесточьте комп’ютер при подібних діях.
 2. Зніміть бічну (ліву) кришку системного блоку за допомогою викрутки. Знайдіть материнську плату, на якій розташовані слоти PCI (PCI-Express). Один слот, найімовірніше, вільний — туди і потрібно встановлювати ТВ-тюнер.
 3. Обережно виламайте заглушку з металу, приклавши невелике зусилля. Візьміть у руки сам тюнер, помістіть його прямо над слотом. Трохи натисніть на пристрій і вставити його в слот.
 4. Тепер треба братися за аудіокабель, який також йде в комплекті. Підключіть один кінець до виходу на тюнері, а другий — до материнської плати. Не забудьте повернути кришку комп’ютера на місце.
 5. На “спині” системного блоку знайдіть роз’єм під антенний кабель і підключіть його туди. Якщо тюнер оснащений FM-приймачем, то підключіть антену, яка повинна входити в комплект.
 6. Нинішні приймачі оснащені функцією ДУ (дистанційного управління). Значить — в комплект входить інфрачервоний приймач, для якого існує вхід в даному приладі. Розташуйте приймає елемент в зоні видимості, щоб він зміг без перешкод приймати сигнал з пульта управління.
 7. Вмикайте комп’ютер. Швидше за все, система сповістить вас про виявлення нового обладнання і запропонує установку драйверів — краще проігнорувати це повідомлення і встановити драйвера самому.

Можете вставляти диск, чекати майстра установки і слідувати простим інструкціям, які він буде пропонувати.

Установка зовнішнього ТВ-тюнера

Установка зовнішнього тюнера значно простіше, тому що для цього процесу не потрібно відкривати кришку системного блоку:

 1. Потрібно просто з’єднати комп’ютер з приймачем спеціальним дротом, який можна знайти в комплекті. Зазвичай з’єднання відбувається за допомогою поширеного mini-USB.

Важливо! ТВ-тюнер сам підключається до мережі, тому що має власний блок живлення.

 1. Для того щоб приймати сигнал, потрібно встановити на вхід пристрою антену.
 2. Включається наш прилад за допомогою спеціальної кнопки, розташованої на корпусі.
 3. Далі — досить вставити диск, що йде в комплекті, в комп’ютер, пройти інструкцій і спокійно приступати до роботи.

Як зробити установку на ноутбук або інший мобільний пристрій?

Варіантів тут небагато. Одного погляду на приймач для мобільного пристрою досить для того, щоб зрозуміти — розбирати нічого не доведеться, адже він має USB-вхід і підключається до аналогічного виходу.

Дуже рідко підключення здійснюється через інтернет-карти:

 1. Знаходимо потрібний роз’єм і підключаємо телевізійний приймач.
 2. Потім робимо знайомі дії з підключенням антен і встановленням програмного забезпечення.

На що слід звернути увагу при виборі?

Спершу треба розібратися з тим, яке телебачення ви віддаєте перевагу? На сьогоднішній день вибір може припасти не тільки на “традиційне аналогове мовлення, адже існують цифрові, і навіть супутникові приймачі.

Відсутність повного цифрового мовлення на землі і необхідність в установці супутникової тарілки роблять останні два не найпопулярнішими. Але якщо вас цікавить саме цифрове та супутникове ТБ, то вам слід звернути увагу на гібридні тюнери, які поєднують в собі відразу кілька приймачів, “по-різному” обробляють сигнали.

Трохи рад

Очевидно, що настройка і установка приймача на ПК — елементарна річ. Знаючи всі правила, описані вище, вам не доведеться користуватися послугами майстра. Але наостанок залишимо кілька порад:

 • Не намагайтеся силою встановлювати компонент, який не “піддається”, адже так ви можете що-небудь зламати.
 • Пам’ятайте про техніку безпеки при установці нового обладнання.
 • Використовуйте тільки перевірене ПО для перегляду або прослуховування.
 • Якщо ніякі поради або інструкції з цієї статті вам не допомогли, зверніться до фахівця за консультацією.

Відеоматеріал

Як ви переконалися, нічого складного в видавався спочатку “страшний” процес підключення немає. Робіть все чітко, звіряючи відповідність входів і виходів, і тоді вже через 10 хвилин ви спокійно будете дивитися свої улюблені фільми та отримувати задоволення від якості картинки і звуку, на який розраховували. Успіхів!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *