Які навушники краще вибрати для телефону?

yak navushniki krasche vibrati dlya telefonu 1 - Які навушники краще вибрати для телефону?

Які навушники краще вибрати для телефону? Дане питання є досить актуальним для більшості з нас. Одні навушники на все життя не купиш, це — не сервант і не машина. Вони губляться, ламаються, так і прогрес не стоїть на місці. На даний момент вже є у продажу навушники без проводів, а хто знає, що нам запропонують виробники техніки через пару років? Отже, давайте розберемося в тому, як вибрати навушники для смартфона.

Вибір гарнітури для телефону: необхідність чи забаганка?

Так як телефони та планшети стали нашими незмінними супутниками, які ми не випускаємо з рук ні на роботі, ні в транспорті, то питання про необхідність наявності в господарстві навушників відпадає сам собою:

 • Найчастіше вони використовуються для прослуховування музики людьми, що ведуть активний спосіб життя. Динаміки телефону видають не дуже якісний звук, деякі частоти губляться.
 • Також можна відгородитися за допомогою навушників від зовнішнього світу і переглядати фільми, кліпи, передачі в транспорті під час довгої дороги.
 • Або така ситуація: в кімнаті знаходиться кілька дітей. Кожен чимось зайнятий в своєму гаджеті (смартфон, ноутбук, планшет): один — грає в гру, інший — слухає музику, третій — дивиться мультик. А коли всі вони сидять в навушниках, ніхто один одному не заважає і не просить зменшити гучність або піти в іншу кімнату. Завдяки цьому нехитрому аксесуару, всі члени родини будуть задоволені.

Навушники потрібні, але чи можна купити перші-ліпші в магазині лише тому, що ціна нам подобається? На перший погляд, вони лише розміром і кольором відрізняються. Як виявилося, придбати гарні навушники для смартфона без знання деяких нюансів, не так вже й просто. І справа тут не в ціні і не в знаменитості бренду, а в технічних характеристиках даного пристосування.

Як вибрати навушники для телефону за характеристиками?

Хороша гарнітура для смартфона — це, в першу чергу, класний звук і зручність в експлуатації. Тому при покупці потрібно звертати увагу на наступні технічні характеристики.

Чутливість

Параметр, що залежить від магнітного сердечника на мембрані навушника, він впливає на гучність звучання.

Важливо! Оптимальне значення чутливості дорівнює 100 дБ. У цьому межі звук добре чується навіть у шумному місці, але при цьому він не спотворюється.

Частотний діапазон

Даний параметр являє собою діапазон сприйнятих частот і залежить від діаметра мембрани навушника.

Стандарт: від 20 до 20000 Гц. В цілому — чим ширше діапазон, тим краще якість звуку.

Важливо! Не варто поспішати купити виріб, якщо в його технічних характеристиках заявлені цифри, що виходять за межі зазначених вище. Найчастіше це звичайний маркетинговий хід, спрямований на те, щоб виділити свою продукцію на тлі аналогів. Нормальне здорове людське вухо здатне сприймати частоти в межах від 20 (іноді 15) до 20000 Гц. Все, що нижче 20 і вище 20000 Гц, людина просто не здатний почути, навіть якщо “чарівні” навушники їх і видадуть.

yak navushniki krasche vibrati dlya telefonu 2 - Які навушники краще вибрати для телефону?

Опір

Опір або імпеданс повинно бути в межах 20-30 Ом.

Важливо! Опір не повинен перевищувати 35 Ом і бути нижче 16 Ом, інакше — смартфон не зможе сприймати звук або він буде спотворений.

Максимальна потужність

Оптимальне значення даного параметра — 100 мВт.

Важливо! Хороші недорогі навушники для телефону не обов’язково повинні мати велику потужність.

Рівень спотворень

Ця характеристика важлива, але не так вже й часто її озвучують в маркуванні. Коефіцієнт спотворень вимірюється у відсотках. Чим цей показник нижчий, тим чистіше звук ми чуємо.

Які фактори не менш важливі?

 • Сумісність з вашим гаджетом. Найчастіше навушники універсальні, але є винятки.
 • Розмір. Вибирайте те, що буде зручно для вас в експлуатації.
 • Наявність мікрофону і панелі управління.
 • Зручність використання і зберігання.
 • Довжина і товщина шнура. Його довжини повинно вистачати, щоб не тримати телефон у руках, а покласти в кишеню.

Важливо! Слід врахувати, що занадто довгий і тонкий провід буде постійно плутатися.

 • Наявність в комплекті чохол для зберігання і запасних амбушюрів.
 • Наявність адаптера для літака і сумісність з Apple.
 • Водостійкий і міцний корпус.
 • Стильний дизайн.

Дані характеристики стосуються основної маси навушників.

yak navushniki krasche vibrati dlya telefonu 3 - Які навушники краще вибрати для телефону?

Види навушників за типом з’єднання з гаджетом

Вибір навушників для телефону просто величезний. Розглянемо основні види даного аксесуара.

Провідні

Це можуть бути вакуумні, накладні або вкладні навушники, які з’єднуються зі смартфоном або іншим пристроєм за допомогою дроту. При виборі потрібно звертати увагу на те, чи сумісний вихід гаджета зі штекером навушників. Як правило, проблем з цим не виникає, але бувають винятки.

Важливо! Фахівці рекомендують вибирати навушники, де з’єднувач L-подібний, він менше ламається.

Бездротові

Це — той вид, який не має дроти, що тягнеться до гаджету. Їх взаємодія з пристроєм найчастіше відбувається через Bluetooth. Є моделі, які можуть працювати одночасно з декількома пристроями.

Важливо! Принадність бездротових навушників те, що користувач вільний від плутаються і заважають руху проводів. Але вони також мають і значний недолік: бездротова гарнітура важче за рахунок вбудованого акумулятора, так і часто чистоту сигналу псують сторонні шуми.

Кращі бездротові навушники для телефону, відповідно, ті, які важать менше і видають більш чистий сигнал.

yak navushniki krasche vibrati dlya telefonu 4 - Які навушники краще вибрати для телефону?

Види навушників за способом передачі звуку

Ще один важливий нюанс, якщо ви грунтовно підійшли до вирішення питання, які навушники краще вибрати для телефону.

Динамічні

Даний тип пристрою найбільш поширений.

Важливо! Процентне співвідношення динамічних навушників складає 97% всіх виробів такого призначення.

Працюють такі аксесуари за наступним принципом: до випромінювача і мембрани приєднана котушка з дротом в полі постійного магніту. Коливання перетворюються звукові хвилі. В таких навушниках ми найкраще чуємо середні і низькі частоти.

Арматурні

Принцип дії: змінний якір рухається під дією змінного магнітного поля і впливає на випромінюючу мембрану.

Завдяки своїй конструкції, кількість спотворень звуку досить незначне, збалансоване звучання, особливо добре слышимы високі частоти.

Гібридні

Такі прилади об’єднали в собі динамік і арматуру. Навушники гібридного типу найкраще передають звук, так як ми чуємо середні, низькі і високі частоти.

yak navushniki krasche vibrati dlya telefonu 5 - Які навушники краще вибрати для телефону?

Види навушників по типу “з’єднання з вухами”

Цей фактор буде визначати ваше зручність при користуванні гарнітурою.

Накладні

Являють собою найдавніший вид, мають форму обруча (оголів’я) з двома накладками на вуха у вигляді круглих подушечок (чаш):

 • Вони зручні тим, що міцно тримаються на своєму місці і чудово ізолюють від зовнішніх шумів. Ви можете повністю зануритися в музику і слухати улюблені композиції, без будь-яких зовнішніх перешкод.
 • Багато накладні навушники регулюються по висоті і досить стильно виглядають.

Їх мінус — вони громіздкі і важать набагато більше вакуумних або вкладишів, в кишені їх не сховаєш.

Важливо! Незважаючи на недоліки даного виду навушників, багато меломанів миряться з деякими незручностями заради чистого звучання.

Вставні

Дані аксесуари ще називають “ґудзичками” або вкладишами. Ці “гудзичка” просто вкладаються у вуха. Серед їх плюсів можна відзначити:

 • Такі мініатюрні навушники і легкі в порівнянні з накладними, їх можна легко покласти в маленьку кишеньку.
 • Зовнішній шум вони погано перекривають, мають низьку потужність звучання, тому якість звуку не найкраще.

Їх мінусом є те, що вони не дуже надійно кріпляться у вухах і можуть випадати.

yak navushniki krasche vibrati dlya telefonu 6 - Які навушники краще вибрати для телефону?

Вакуумні (внутрішньоканальні, “затички”)

Дані аксесуари такі ж невеликі, як і вставні, але мають м’які насадки, які вставляються прямо у вушний канал, тобто розміщуються трохи глибше і тісно прилягають до стінок слухового проходу. Завдяки такій конструкції, у вухо практично не проникають сторонні зовнішні шуми, і ви без перешкод слухаєте музику. За рахунок збільшення звуковий площі зменшується рівень амплітудних спотворень мембрани.

Важливо! Якість звуку в порівнянні зі вставними навушниками набагато краще, але як кажуть лікарі — постійне прослуховування гучної музики в таких навушниках швидше зіпсує ваш слух.

Для того щоб вакуумні навушники розміщувалися у вусі ідеально, потрібно правильно підібрати силіконові насадки. Хороші виробники обов’язково кладуть кілька різних за розміром пар в комплект.

Корисні поради:

Перш, ніж купувати будь-які навушники слід визначитися з тим, як часто ви будете слухати музику в навушниках і наскільки вам важлива якість звуку:

 • Якщо ви іноді слухаєте музичні композиції або радіо по дорозі на роботу і головне для вас — розважальний фактор, а не чистота звуку, то можна цілком обійтися простенькими вставними навушниками, які легко сховати в кишені.
 • Якщо ви ведете активний спосіб життя, займаєтеся спортом, при цьому бажаєте насолодитися якісним звуком і хочете, щоб гарнітура міцно трималася на своєму місці, то найкращий вибір — вакуумні навушники. Вони відповідають цим побажанням, крім того, мало важать і займають мало місця в кишені.
 • Якщо ж ви — меломан і багато часу проводите за прослуховуванням улюблених треків, при цьому хочете відгородитися від зовнішнього світу, то вам підійдуть накладні навушники. Вони забезпечать якісний звук, ізолюють вас від зовнішніх шумів і будуть міцно триматися на голові. Їх використовують для дому, хоча вони цілком підійдуть і для вулиці, просто в кишеню їх за непотрібністю вже не сховаєш.

yak navushniki krasche vibrati dlya telefonu 7 - Які навушники краще вибрати для телефону?

Коли ви купуєте гарнітуру до смартфону, звертайте увагу на виробника та комплектацію:

 • Якісний товар від хорошого бренду зазвичай має якісну упаковку з супутніми документами, де зазначена повна інформація про товар і виробника.
 • Навушники середнього та дорогого сегмента мають хорошу якість звучання, міцний корпус, якісний дріт і штекер, часто в комплекті йде чехол і змінні амбушюри.

Якщо вам часто телефонують, і під час розмови ви не хочете діставати з кишені телефон, то варто при покупці навушників звернути увагу на наявність в них мікрофона і панелі управління. Для прийняття дзвінка вам достатньо лише натиснути кнопку на панелі.

Важливо! Є моделі навушників, які мають на панельці кнопки, за допомогою яких можна регулювати гучність або перемикати треки.

Хороші навушники для телефону — “рідні”. Ідеальним варіантом для вашого смартфона буде гарнітура від цього ж виробника. Перед покупкою ознайомтесь заздалегідь з вибраним товаром в інтернеті, почитайте відгуки покупців, вивчіть рейтинги кращих навушників цього року.

Топ кращих навушників для телефону за відгуками покупців

Вибір навушників для телефону дуже великий, ми не можемо висвітлити і десятої частини всього асортименту, тому зупинимося на найбільш популярних моделях.

Кращі накладні навушники для смартфона:

 • Досить довго тримає свої лідируючі позиції в світі музики компанія Sony. Якісними, хоч і не вважаються дешевими навушники для телефону з хорошими басами MDR-ZX300, MDR-XB950 Extra Bass.
 • Ефектними і стильними вважаються навушники від компанії Philips. Модель SHL3060/00 має не тільки багато кольорів корпусу, але і регульоване наголов’я, поворотні чашки, славляться чистим звуком і комплектуються зручним чохлом.
 • Рейтинг накладних навушників для телефону очолює гарнітура Urbanears Plattan ADV. Серед їх достоїнств легкість ваги і компактність, можливість складатися для транспортування, наявність знімного кабелю в тканинній оплітці і знімається наголов’я. Якість звучання — шикарне, крім того, пропонується три варіанти забарвлення. Вартість цих навушників, на жаль, чимала, але кожна витрачена копійка виявиться витраченої не дарма.
 • Для стильних любительок музики є ексклюзивна дизайнерська модель Molami Plica. Вона обтягнута шкірою і являє собою модний аксесуар із якісним звуком.

yak navushniki krasche vibrati dlya telefonu 8 - Які навушники краще вибрати для телефону?

Найкращі навушники-вкладиші:

 • Одним з варіантів “стильно і якісно” являють собою вкладиші Philips SHE 3205. При мінімальних розмірах вони виглядають оригінально, видають гарне звучання, до того ж, мають міні-пульт з вбудованим мікрофоном.
 • Вражає уяву оригінальний дизайн навушників-вкладишів від Samsung, модель Gear Circle. Вона синхронізується з багатьма операційними системами, а також має блок управління, який приймає за шию, що досить зручно.
 • У любителів спорту популярністю користуються бездротові вкладиші Jabra Sport Bluetooth. Вони видають яскравий звук з потужними басами, ними зручно користуватися, так як ви ніколи не заплутаєтеся в проводах. Зовнішній вигляд також вище всяких похвал.
 • Для власників Apple без сумніву найкращої гарнітурою буде, звичайно ж, “рідна”. Наприклад, білосніжна модель EarPods MD827ZM/A з незвичайною формою вкладишів, в комплект до якої йде пульт з мікрофоном.

Кращі вакуумні навушники:

 • Такі навушники дозволяють чіткіше чути звук. Бренд Коѕѕ вирішив трохи змінити звичну форму амбушюрів. У моделі The Plug вакуумна вкладка має конусоподібну форму. Вони герметично вставляються у вуха, міцно тримаються, при цьому не тиснуть.
 • Найкращі навушники для телефону, дають високоякісний звук на рівні професійних моніторних аналогів, хоча і досить дорогі — це навушники Weston W60. До речі, вони сумісні з Айфоном, що важливо для шанувальників “яблучка”.
 • Недорогі, але якісні навушники представлені у бренду Panasonic — модель Rp-hje 190e-s. Вони видають відмінний звук, забезпечують підвищену шумоізоляцію і мають анатомічно комфортні накладки.

Відеоматеріал

Вибираючи навушники, не варто покладатися тільки на зовнішній вигляд і ціну аксесуара. Не полінуйтеся переглянути характеристики на упаковці або поцікавитися ними у продавця. Знаючи всі основні нюанси, як вибрати хороші навушники для телефону, ви зможете придбати пристрій для свого гаджета, яке не зашкодить вашому здоров’ю та забезпечить якісне і комфортне прослуховування улюблених треків. У статті представлені найбільш популярні і затребувані моделі на даний момент, тому вибір стане ще простіше.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *