Як обшити ванну кімнату пластиковими панелями?

yak obshiti vannu k mnatu plastikovimi panelyami 1 - Як обшити ванну кімнату пластиковими панелями?

Ванна кімната, мабуть, друга за рахунком, після кухні, де ми любимо перебувати і розслаблятися. Ванна кімната — це щось більше, ніж кімната. Це кімната, де ми можемо усамітнитись з самим собою і повністю віддатися своїм роздумам. Але під час перебування у ванній не кожен захоче дивитися на голі стіни зі шпаклівкою, поламаним кахлем, іншими недоліками звичайних облицювань. Ті, кому важливі комфорт і безпеку, вибирають — пластик. Він відрізняється стійкістю до температурних перепадів і вологи, до того ж, у догляді досить зручний. Поговоримо про те, як обшити ванну кімнату пластиковими панелями.

Переваги і недоліки

Перед тим, як почати установку і підготовку панелей, давайте поговоримо про переваги даного типу облицювання:

 1. Ціна, що важливо. Пластикові панелі коштують значно дешевше інших оздоблювальних матеріалів.
 2. Середні енерговитрати, а то є легкий і відносно швидкий монтаж, з яким впорається навіть людина, що не має в цій сфері досвіду.
 3. Гігієнічність і екологічність — хороші властивості пластику. Це означає, що на поверхні без щілин не утворюються мікроорганізми, такі як грибок.
 4. Великий асортимент. Можна використовувати колірну гаму, а також можна комбінувати відтінки і підлаштовувати під свій стиль і настрій.
 5. Легкий догляд — одне з головних переваг, так як більшість оздоблювальних матеріалів вимагають ретельного прибирання.
 6. Ще одна важлива властивість, яке має ПВХ панель, — у них достатньо великий термін експлуатації.

З основних недоліків виділяються наступні:

 1. Низька механічна міцність. Випадковий удар або незручне рух в приміщенні можуть утворити пролом в панелі.
 2. Перед тим, як встановити матеріал, необхідно попередньо ретельно підготувати стіни і передбачити потужну вентиляцію. Це пов’язано з тим, що пластик не пропускає повітря і створюється відчуття «парилки» в приміщенні.
 3. Мінус здається ніби не важливим, а з іншого боку істотним — розміри кімнати значно скорочуються після установки пластикових панелей.

Моменти на які варто звернути свою увагу:

 1. До обробки ванни, потрібно замінити абсолютно всі труби (в тому числі і опалення) на пластик. Причина тому — за панелями не буде можливості контролювати стан труб, крім того, за ними може накопичуватися конденсат, що призведе до корозії труби
 2. Зверніть увагу на те, що для оптимізації роботи всіх комунікацій (труб, відкритої проводки, системи опалення), можна сховати їх за панелями. Це і дозволить заощадити місце, і підвищити естетичне увагу інтер’єру

Переходимо безпосередньо до обшивки ванної пластиковими панелями.

Попередні дії і матеріали

Розглянемо перелік дій, які допоможуть уникнути подальших проблем:

 1. Першим ділом стінки слід очистити від сміття, пилу і т. д. Стіни можна не вирівнювати, якщо вони мають відносно невеликі нерівності. Всі горби сховає каркас, на які навішують пластикові панелі. Але якщо стіни нерівні, то їх доведеться вирівнювати.
 2. Чисті стіни слід обробити «Аквастопом» або іншим гідроізоляційним розчином. Оскільки ванна кімната має підвищену вологість, то це слід зробити мінімум в 2 шари. Роботу виконуєте ретельно і якісно, не пропускаючи ділянки поверхні.
 3. Після гідроізоляції стіни її потрібно прогрунтувати. Виконати ці роботи слід грунтовкою з максимальною проникаючою здатністю.
 4. Далі потрібно вже грунтовані поверхні пофарбувати водоемульсійною фарбою. Це створить додатковий захисний шар і запобігає руйнування стіни. Також поверхні стінок можна і обштукатурити спеціальним складом.

Важливо! Перш ніж почати, слід визначитися з проводкою і розетками у ванній (якщо вони там будуть) і заздалегідь підготувати висновки кабелів. Установка розеток у ПВХ виробляється так само, як і в гіпсокартон.

Технічне обладнання і матеріали:

 • Самі пластикові панелі;
 • Кути і плінтуса з пластику;
 • Дерев’яні рейки, профіль з металу або пластику;
 • Клей, кляймери або саморізи;
 • Шуруповерт;
 • Будівельний рівень;
 • Дриль або перфоратор;
 • Дюбель-цвяхи;
 • Ножівка;
 • Герметик для надійного захисту стиків.

Перед тим, як почати процедуру облицювання, необхідно вибрати, яким матеріалом буде здійснюватися кріплення — саморізами, кляймерами або клеєм, тому що кожен варіант має свої особливості і правила:

 • Клейова посадка панелей призведе в майбутньому до проблем, при необхідності їх доведеться демонтувати. Також варто зауважити, що такий варіант можна використовувати тільки при рівних стінах.
 • Вибравши саморізи, варто розуміти, як обробити ванну панелями, і що потрібен час для їх закрутки. Тут вам знадобиться шуруповерт, найкращим варіантом при цьому для каркаса — використовувати дерев’яні рейки, заздалегідь обробивши їх антисептиком.
 • Можна виконувати кріплення кляймерами. Так іменуються спеціальні скоби, які вклинюються в каркас і надійно утримують панелі.

Тепер, коли ми розібралися з усіма важливими складовими, переходимо до самої процедури і нарешті дізнаємося, як обшити ванну пластиком.

Установка панелей

Обшивка пластиковими панелями відбувається в кілька етапів, але вони будуть простими.

Монтаж обрешітки

Першою дією на шляху до пластикової ванні буде, як ви вже здогадалися, монтаж обрешітки:

 1. Щоб зробити якісну решетування, слід використовувати металеві профілі, їх пластикові аналоги або дерев’яні бруски 10х30 мм.
 2. Перед кріпленням рейок або профілів необхідно розмітити стіну.

Важливо! Наприклад, так — при монтуванні всього каркаса спочатку перфоратором виконують в стіні отвори, в яких дюбелями кріплять рейки або профіль. Якщо зустрічаються на поверхні поглиблення, необхідно під них підкласти дерев’яну платівку.

 1. Йдемо далі. Щоб надати жорсткість каркаса, першу рейку або профіль кріплять уздовж підлоги, потім монтують інші, відступаючи півметра від кожної. Має бути наявність рейки або профілю там, де панелі будуть закінчуватися – під стелею або ж нижче.

Кути, молдинги і плінтуса

Другим етапом слід установка куточків і молдингів.

Закріплюємо всі складові такі як, молдинги, плінтуса і куточки до обробки. Робиться все наступним чином: першим ділом кріплять стартові і кутові планки, а далі, по мірі обшивки панелями, додають інші комплектуючі.

Кріплення панелей

Технологія кріплення панелей буде наступною:

 1. Вставляється в молдинг перша панель, закріплюється до решетування з протилежного боку.
 2. Наступні елементи вставляються у попередні, при цьому щільно притискаються, щоб були відсутні щілини. Після цього сміливо можна кріпити.
 3. Щоб обладнати електроприлади, досить просто вирізати для них отвори, в які закріпити монтажну коробку.

Важливо! Бажання домогтися максимальної герметизації стиків, перед вставкою панелей треба обробити кромки силіконовим герметиком. Особливо це важливо для стін, що примикають до ванної.

Кріплення стельових панелей у ванній

Залишився останній штрих — першим ділом кріпиться стельовий плінтус, причому для стикування в кутах знадобиться стусло, яким легко виконати відріз комплектуючих під потрібним вам кутом. Тільки після цього можна кріпити панелі, діючи за аналогією зі стіновим монтажем.

Відеоматеріал

Ви вже маєте достатньо знань, тепер вам залишилося тільки застосувати. При тому, що написано чимало, процедура, насправді, є не складною. Для того, щоб якомога краще дізнатися про процес установки, ви можете подивитися навчальні відео і проконсультуватися з професіоналами цієї справи або ж запросити їх на будинок, якщо ви не впевнені у своїх силах. Головне — якщо ви вирішите робити самі, дотримуйтесь техніку безпеки, і тоді все вийде.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *