Як очистити котячий лоток від сечового каменю?

yak ochistiti kotyachiy lotok v d sechovogo kamenyu 1 - Як очистити котячий лоток від сечового каменю?

Кішка — це відмінний друг, компаньйон і просто красива мила тварина, на яку приємно подивитися. На відміну від собак, кішок не вигулюють. Тому, якщо ви не випускаєте вихованця з дому, необхідний лоток, щоб тварина могла справляти в нього свої великі і малі справи”. Однак виникає проблема. Навіть якщо регулярно мити “туалет” вихованця, все одно відчувається неприємний запах. Спробуємо розібратися, як чистити “санвузол” вашого домашнього звіра, щоб уникнути огидного “амбре”. Якщо міняти наповнювач нерегулярно або взагалі нехтувати чищенням лотка, звір може помститися тим, що почне псувати шпалери, дряпати оббивку меблів чи обере в якості туалету ваші улюблені тапочки. Отже, як очистити котячий лоток від сечового каменю?

Важливо! Очищати “санвузол” треба кожен день, а частота його “генерального прибирання” — приблизно раз на тиждень.

Розберемося, що краще всього підходить для миття котячого туалету.

Підготовка до чищення

Ось кілька порад, які допоможуть вам мінімізувати дискомфорт від цієї, загалом-то, малоприємної процедури:

 • Заздалегідь подбайте, щоб поряд з лотком вихованця перебувало відро для сміття. Це дасть можливість не забруднити підлогу. Важливо, щоб відро було не для загального користування, а спеціально призначалося для чищення котячого санвузла.
 • Бажано проводити прибирання “туалету” в захисних рукавичках і медичній масці. Особливо це стосується вагітних жінок.

Важливо! Такі запобіжні заходи не будуть зайвими, оскільки є профілактикою небезпечної інфекції — токсоплазмозу, небезпечною для плода. Якщо є можливість, нехай на час вагітності за кішкою доглядають інші члени сім’ї.

Також вам знадобляться:

 • Стара зубна щітка.
 • Господарське мило (туалетне не годиться з-за запаху).
 • Пакет або відро для сміття.
 • Спеціальний совок з ситечком для прибирання екскрементів і грудочок наповнювача.
 • Рукавички захисні.
 • Медична марлева маска.
 • Сода харчова.
 • Наповнювач для котячого лотка або звичайний пісок.

Як бачите, все дуже доступно, витрати мають бути мінімальні. Знадобиться лише трохи часу і терпіння. І багато-багато любові до вихованця.

Чим чистити котячий лоток від сечового каменю: щоденна гігієна

Вона включає в себе:

 • Чистку “туалету” від екскрементів тварини. Бажано використовувати для цього спеціальний пластиковий совок з сітчастим дном. Ви захоплюєте їм продукт життєдіяльності кота, а чисті сухі частинки наповнювача через осередки сітки потрапляють знову в ємність.

Важливо! Якщо не чистити її щодня або навіть кілька разів на день, то кішка буде ігнорувати “туалет” і справляти нужду там, де вважатиме за потрібне.

 • Як почистити котячий лоток від сечового каменю? В цьому відношенні зручний комкующийся наповнювач. У тому місці, де кішка справила малу нужду, наповнювач утворює грудки, які можна легко видалити тим же сітчастим совком. Такі грудочки, як і екскременти, потрібно прибирати щодня.
 • Заміна наповнювача. Перш ніж досипати наповнювач в лоток вихованця, покладіть на дно ємності трохи харчової соди. Це допомагає нейтралізувати запах котячої сечі. Насипали? Тепер можна додавати тирса, пісок або “наворочений” наповнювач із зоомагазину.

Важливо! Набагато простіше очистити “туалет”, якщо надіти на нього поліетиленовий мішок для сміття, витрусити в нього вміст ємності. Помити “туалет” у цьому випадку набагато простіше.

Проводимо генеральне прибирання в котячому “санвузлі”

Завдяки чищенні лотка 1 раз в тиждень, плями відмиваються і наліт з поверхні. Якщо у вас в будинку живе 2-3 вихованця, прибирати “туалет” потрібно частіше: два-три рази в тиждень.

Алгоритм дій при цьому така:

 1. Викиньте в пакет або відро вміст лотка. Іноді можна зустріти пораду про те, що використані котиком тирсу можна використовувати в якості органічного добрива або для того, щоб засипати саджанці на зиму (запах кішки відлякує гризунів). Рада, м’яко кажучи, неоднозначний. Але досвідчені садівники стверджують, що миші обходять сад стороною.
 2. Тепер про те, як очистити котячий лоток від нальоту. Вимийте лоток під проточною водою, щоб видалити сечовий камінь. Для очищення ємності від нальоту підходять засоби для миття посуду без сильного запаху, харчова сода або звичайне господарське мило.

Важливо! Ні в якому разі не використовуйте засоби з цитрусовим або аміачним запахом. Коти не переносять ці запахи та можуть повністю відмовитися від відвідування “санвузли”.

 1. Простежте за тим, щоб миючий засіб добре выполоскалось. Кішки іноді облизують лоток, і є ризик, що тварина може отруїтися залишками миючого засобу.
 2. Висушіть туалет або протріть насухо шматком м’якої чистої тканини. Якщо ви залишите його мокрим, наповнювач просто прилипне до дна або зіб’ється в кому.
 3. Насипте на дно харчову соду для нейтралізації запаху.
 4. Насипте наповнювач шаром у 5-6 див.

Важливо! Якщо насипати його занадто багато, кішка буде розсипати його по підлозі. Якщо ж навпаки — занадто мало, то тварина не зможе заривати продукти своєї життєдіяльності, і в квартирі буде стояти неприємний запах.

Кілька корисних порад

Ці поради допоможуть вам мінімізувати час прибирання туалету вихованця:

 • Якщо кішка розкидає наповнювач, бажано придбати “будиночок”, “равлик” або засипати наповнювач під сітку.
 • Щоб уникнути зараження токсоплазмозом, при прибирання туалету бажано використовувати марлеву маску або респіратор “пелюстка”.
 • Після прибирання лотка добре вимийте руки з милом.

Відеоматеріал

Тепер ви знаєте, чим відмити котячий лоток від сечового каменю і як уникнути неприємних запахів. Доглядайте за “санвузлом” вашого вихованця вчасно, і це забезпечить спокій в домі — і вам, і вашому улюбленцю.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *