Як очистити мікрохвильовку всередині? Швидкий спосіб

yak ochistiti m krohvil ovku vseredin shvidkiy spos b 1 - Як очистити мікрохвильовку всередині? Швидкий спосіб

У сучасному темпі життя важко уявити свій побут без мікрохвильовки. І правда, давитися холодної яєчнею, запізнюючись на роботу, захоче не кожен. І як же добре, що існують СВЧ-печі, які допомагають економити наш час. Але всі ми прекрасно розуміємо, що будь-яка мікрохвильова піч з часом буде бруднитися. Тут вже постає інша проблема, яка також пов’язана з часом — як очистити мікрохвильовку в домашніх умовах всередині?. Швидкий спосіб ми обов’язково розглянемо в цій статті. Але разом з тим, не будемо поспішати і розберемо все по порядку.

Трішечки техніки безпеки

Так-так, вам не почулося. Зараз мова зайде про техніку безпеки, а саме:

 • Перш за все, потрібно розуміти, що мікрохвильова піч — це електричний прилад, який перед чищенням потрібно обов’язково знеструмити.
 • При чищенні СВЧ-печі слід використовувати мінімальну кількість води, знову ж таки, з міркувань техніки безпеки.
 • Навіть якщо ви сповнені впевненості в тому, що бруд потрапила всередину — не намагайтеся самостійно розбирати пристрій, так і збирати теж.
 • Також слід припинити застосування агресивної побутової хімії. Подібні ідеї можуть увінчатися поломкою побутової техніки.

Чистка мікрохвильовки в домашніх умовах — 5 кращих способів

Чистку мікрохвильовій печі можна проводити в домашніх умовах, та ще й зробити її ефективною! Ні, це не розіграш — досить просто слідувати детально розписаним інструкцій. Вдамося до домашніх хитрощів і будемо використовувати те, що маємо під рукою.

Ми наведемо нижче 5 найбільш популярних способів очищення печі за допомогою підручних засобів:

 • З допомогою цитрусових;
 • Лимонна кислота;
 • Оцет;
 • Сода;
 • Господарське мило.

Спосіб 1

Перший спосіб досить універсальний, оскільки він допоможе впоратися не тільки з головним завданням, але і усуне неприємні запахи, які завжди супроводжують забруднень:

 1. Беремо цитрус, поміщаємо його в тарілку, заливаємо водою і ставимо її в наш пристрій, задавши максимальну потужність.
 2. Потім, десь через 5-20 хвилин (залежить від моделі мікрохвильовій печі) знову згадуємо техніку безпеки: відключивши мікрохвильовку від мережі, беремо губку і суху ганчірку.
 3. Позбавляємося від размягчившейся бруду і протираємо все зсередини насухо.

Важливо! Якщо ви любитель цитрусових, то не поспішайте позбавлятися від шкірки, адже можна замінити на плід різані шматочки шкірки, що додасть вашій техніці приємного аромату і позбавить від неприємного.

Спосіб 2

Також, можна повторити абсолютно все по першому пункту, замінивши при цьому тарілочку з цитрусовими на блюдце з розчином лимонної кислоти. Аромату такий спосіб ніякого не надає, але і неприємного запаху з-за цього не виникне.

Спосіб 3

Подивіться на попередні два пункти. Тепер у головній ролі — оцет. Бажано мати добре провітрюване приміщення або витяжку, якщо ви зважилися на чистку мікрохвильовки з допомогою оцту. Так, він справляється з забрудненнями також непогано, але від “аромату” позбутися буде не легко.

Спосіб 4

Розводимо розчин соди (склянка води + столова ложка соди) і повторюємо вже знайомі нам дії, які описані вище.

Спосіб 5

Проявимо креатив і візьмемо господарське мило, намылим їм м’яку ганчірку, протираємо все зсередини, і залишаємо на деякий час. Після цього позбавляємося від бруду, добре очищаємо СВЧ-піч від мила, інакше — будемо задовольнятися запахом органічної гарі при роботі з пристроєм.

Кожен з цих 5 способів допоможе вам очистити мікрохвильовку в домашніх умовах за 5 хвилин, щоб вона блищала як нова. Здорово? Звичайно ж, здорово!

Розумні поради

Що ми можемо зробити, щоб чистити мікрохвильовку рідше, але щоб вона виглядала при цьому чистіше? Є кілька порад на цей рахунок:

 • Обзаведіться спеціальною пластиковою кришкою, якою будете накривати їжу. Якщо немає можливості придбати її найближчим часом, то можна використовувати кришку зі скла.
 • Якщо ви не стали користуватися попереднім радою і їжа все-таки “вибухнула” — варто негайно прибрати частинки їжі зі стінок. Подібна передбачливість зменшить вам роботи на майбутнє.
 • Позбутися від настирливого неприємного запаху всередині мікрохвильовій печі можна за допомогою таблеток активованого вугілля, кавових зерен або половинки лимона. Достатньо залишити їх межах на ніч.

Важливо! Слідкуйте за чистотою побутової техніки, адже товстий шар бруду може призвести до виникнення короткого замикання.

Як помити мікрохвильовку побутовою хімією?

Не варто забувати, що на дворі 21-е століття, і відсутність спеціальних чистячих засобів було б дивно. Тут все теж просто. За допомогою м’якої ганчірочки рівномірно нанести засіб на стінки, трохи почекати, видалити всі зі стінок і провітрити.

Існує безліч засобів для боротьби з забрудненнями всередині печі, ось деякі з них:

 • Feed Back;
 • HG;
 • Top House;
 • Bon;
 • Dec;
 • Meine Liebe “Антіжір”.

Важливо! Практично кожне з засобів має докладну інструкцію по застосуванню, в якій описані всі нюанси використання. Будь-який із запропонованого списку ефективно при боротьбі з жиром. Склад і особливості кожного засобу окремо вказані на сайтах продавців і виробників.

Водяна баня для очищення СВЧ-печі від жиру і нагару

Хотілося б приділити особливу увагу “водяній бані”. В даному випадку очищення від бруду відбувається за допомогою розм’якшення жирів конденсатом, а відбувається це так:

 1. Береться половина літра води, кладуть у тару, яка ставиться в піч.
 2. Включаємо пристрій на 10-15 хвилин (на максимальній потужності).
 3. Чекаємо після вимикання ще хвилин 5, щоб конденсат взявся за справу.
 4. Витираємо все неподобство серветкою або м’якою ганчіркою.

Відеоматеріал

Все просто? Ще як. Адже якщо слідувати всім цим простим правилам, то можна продовжити життя вашого пристрою і в рази полегшити собі. Користуйтеся одним або всіма по черзі запропонованими способами, щоб очистити мікрохвильовку всередині швидко і ефективно за мірою виникнення такої потреби.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *