Як очистити монтажну піну з одягу

Монтажна піна, також відома як будівельна піна, використовується повсюдно в будівельних і ремонтних роботах, і навіть у художній творчості. Широке застосування монтажної піни обумовлено її унікальними властивостями і простотою використання. Монтажна піна розпорошується на підготовлену поверхню за допомогою аерозольного балончика або пістолета і являє собою матеріал на основі рідкого поліуретану, який після розпилення під впливом вологи з повітря полімеризується (застигає). При полімеризації піна розширюється (збільшується в об’ємі) і заповнює собою всі щілини і порожнечі, при цьому добре прикріплюючись до поверхні. Найчастіше її використовують в якості ізолятора або наповнювача різних порожнеч. Якщо ви забруднилися під час роботи, очистити монтажну піну з одягу буде важко, проте можливо. Для цього прочитайте наші рекомендації.

Вам знадобиться:

 • Рукавички
 • Рідина для зняття лаку (ацетон)
 • Маска
 • Пилка для нігтів
 • Пемза (камінь для шліфування п’ят)
 • Тупий ніж
 • Уайт-спірит
 • Поліуретановий очисник

Видалення монтажної піни з одягу:

 1. Надіньте рукавички.
 2. Якщо піна ще не повністю затверділа, витріть її по максимуму ганчіркою або паперовим рушником.
 3. Промокніть залишки піни невеликою кількістю рідини для зняття лаку на основі ацетону (не забудьте перевірити реакцію матеріалу одягу на ацетон на невеликому прихованому ділянці).
 4. Продовжуйте протирати одяг ацетоном, поки не очистіть тканину від монтажної піни.
 5. Видалити з одягу монтажну піну, якщо вона затвердіє, можна лише єдиним способом – механічним впливом. Вам належить просто розірвати застиглу пінку. Перед початком робіт, одягніть маску або респіратор, щоб запобігти вдихання будівельного пилу.
 6. Очистити монтажну піну з одягу можна за допомогою пилки для нігтів, пемзи, дрібної наждачного паперу або тупого ножа. Пиляйте, шкрябав і тріть застиглу піну до тих пір, поки повністю не видалите її. Будьте обережні, щоб не прорвати волокна тканини.
 7. За допомогою уайт-спіриту або поліуретанового очисника ви можете зробити будівельну піну більш податливою, що полегшить процес її видалення. Для цього змочіть забруднений ділянку одягу із зворотного боку. (Спочатку перевірте реакцію матеріалу одягу на розчинник на невеликому прихованому ділянці).

Додаткові поради

 • Якщо монтажна піна проникла глибоко у волокна тканини, повністю видалити її, не пошкоджуючи матеріал, буде неможливо. Можете спробувати замалювати забруднений ділянку під колір одягу, так пляма буде менш помітним. Детальніше про це дізнайтеся з нашої статті Як вивести плями від відбілювача.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *