Як очистити пляма від сигарети на мармурі

З часом, у приміщенні, де палять, можуть з’явитися плями практично скрізь. Однак, якщо пляма в одному невеликому місці, це, швидше за все, чорний випалений слід від тліючої сигарети, а не забарвлене пляма. Для видалення з мармуру звичайних плям, почніть нижчезазначені процедури з кроку 1. Для видалення випалених слідів, перейдіть до кроку 4.

Видалення плям від сигарет і попелу

Щоб прибрати плями на мармурі вам знадобиться:

 • Миска для рідини;
 • Вода;
 • Порошок-абсорбент (борошно або кукурудзяний крохмаль);
 • Поліетиленова плівка;
 • Білий оцет;
 • Шматок тканини;
 • Перекис водню.

Інструкція з видалення плям з мармуру:

 1. Спробуйте відмити мармур миючим засобом для посуду. Якщо пляма знаходиться на поверхні мармуру, це може видалити його. Якщо це не виходить, виконайте дії, описані на наступних етапах.
 2. Якщо миючий засіб для посуду плями не відмиває, зробіть компрес з рідиною для миття посуду. Для цього додайте пару крапель миючого засобу для посуду і трохи води в чашку, наполовину заповнену порошком-абсорбентом, таких як борошно або кукурудзяний крохмаль. Змішайте всі інгредієнти так, щоб вийшла густа паста. Нанесіть пасту на забруднені ділянки поверхні мармуру, а потім закрийте їх зверху поліетиленовою плівкою. Залиште «компрес» на кілька годин або на ніч, а потім зніміть плівку і дайте пасті висохнути. Після висихання акуратно зішкребіть пасту. При необхідності повторіть процес.
 3. Інший варіант, як пляма від сигарети очистити з мармуру, полягає у використанні білого оцту. Змочіть тканину оцтом і покладіть на пляму. На кілька годин залиште все як є. Зніміть шматок тканини і промийте ділянку мармуру водою. При необхідності повторіть процес.
 4. Для видалення стійких плям від сигарет або обпалених чорних слідів, використовуйте «компреси» з перекису водню. Змішайте перекис водню і абсорбуючий порошок (борошно або кукурудзяний крохмаль) до стану пасти, а потім нанесіть її на забруднену ділянку і закрийте зверху поліетиленовою плівкою. Залиште такий «компрес» на кілька годин, а потім видалите його.

Додаткові поради як очистити плями на мармурі

 • Можете придбати у відділах побутової хімії спеціальний очищувач, який ефективно видалить плями від сигарет і попелу. Використовуйте очисник, безпечний для мармуру.
 • Деякі види мармуру можуть бути пошкоджені сильним лужним очисником, таким як концентрований миючий засіб для посуду, або сильним кислотним очисником, таким як оцет. Тому краще завжди перевіряти дію миючого розчину на невеликому прихованому ділянці мармуру. Якщо ж мармур все-таки пошкоджений очищаючим засобом, шукайте спеціальний засіб для відновлення поверхні мармуру.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *