Як очистити шкіру в домашніх умовах?

Сучасний ритм життя не дозволяє опускати руки, змушує весь час рухатися вперед, і ні для кого не секрет, що для того, щоб чогось досягти, необхідно привернути до себе увагу. Постійний макіяж, екологічний стан навколишнього середовища, а також режим харчування негативно позначаються на обличчі, тим самим погіршуючи зовнішній вигляд своєї господині. Для того, щоб допомогти своїй шкірі, необхідно регулярно проводити чистку шкіри обличчя, зволожувати, живити її, причому робити це правильно і глибоко.

Весь цикл займає всього 1,5-2,5 години в тиждень, тому кожна любляча жінка знайде на це час, а поради з цієї статті допоможуть зробити процедуру очищення правильно, ефективно, відносно недорого. Розглянемо різні рецепти і процедури, як очистити шкіру в домашніх умовах.

Навіщо потрібна глибока чистка, якщо виконується щоденна?

Більшість дівчат вважає, що щоденне очищення шкіри обличчя в домашніх умовах полягає у використанні засобів для вмивання, видалення косметики — таких, як пінка або лосьйон. Але такі заходи зачіпають лише поверхневі шари шкіри і не можуть видалити надлишок пилу, шкірного сала, що призводить до утворення прищів.

Більш глибока чистка ж буквально “виштовхне” все зайве, а значить:

  • Забруднення не будуть проникати далі всередину організму;
  • Відбудеться зміцнення судин, як наслідок — поліпшується мікроциркуляція;
  • Посиляться захисні функції клітин, а це значить, що в подальшому вони будуть краще протистояти забруднень, хвороботворних мікробів ззовні.

Таким чином, правильне очищення допоможе вийти із замкнутого кола проблем з хворобливою шкірою.

Домашня VS професійна чистка — чому віддати перевагу?

Більшість жінок так чи інакше незадоволено своїм зовнішнім виглядом і, в першу чергу, станом шкіри. Косметика, піт, вироблення сальних залоз і просто бруд, пил, що нас оточують, призводять до створення сприятливого середовища для розмноження бактерій, мікробів, особливо на обличчі. Регулярне вмивання вже не справляється з такими темпами життя, тому варто зайнятися і допомогти своєму організму з очищенням.

Необхідно не тільки очищати шкіру, але і правильно зволожувати її, підживлювати. З цим можна впоратися, пройшовши процедуру у косметолога, а можна вирішити проблему підручними засобами і в домашніх умовах, тим самим заощадивши левову частину коштів і часу. Ви зробите це тоді, коли вам зручно і зможете дати максимальний відпочинок особі, просто відразу заснувши у себе вдома.

Однак варто пам’ятати при виборі засобів і методик очищення, що салонні склади відрізняються від ваших. Вони пройшли ліцензію, за їх терміном придатності ретельно стежать і працює майстер, тому, якщо сумніваєтеся в обраному засобі, відмовтеся від нього на користь більш гуманного способу обробки або зверніться до професіонала.

Важливі правила глибокого чищення обличчя в домашніх умовах

Як і до будь-яких косметичних процедур, особливо, що проводяться поза салону або спеціального лікарського кабінету, до чищення особи є спеціальні вимоги. Тому перед тим, як очистити шкіру в домашніх умовах, просто необхідно ознайомитися з ними:

  • Головною вимогою є дотримання правил асептики і антисептики. Тобто, руки, інструмент, робоча поверхня повинні бути чистими, навіть стерильними.

Важливо! Дезинфікуючі речовини убезпечать вас від появи гнійників, ран, проявів вторинної інфекції.

  • При наявності ранок або герпетичних пухирців краще на якийсь час відмовитися від процедури, так як будь-яка фізична або хімічний вплив лише погіршить ситуацію.
  • Всі засоби рекомендується наносити на очищену, розпарену шкіру, тобто після прийняття душу або використання спеціального парового очисника. Такий порядок дій дозволить максимально глибоко проникнути всім корисним речовинам.
  • При використанні народних рецептів подбайте про натуральність інгредієнтів.

Важливо! Якщо ви збираєтеся використовувати новий засіб, то необхідно провести попереднє тестування на непомітній ділянці. У разі виникнення навіть невеликих дискомфортних відчуттів краще відмовитися від використання.

  • Протягом тижня глибока чистка шкіри особи має здійснюватися не більше двох разів, інакше — замість оздоровлення та омолодження, є ризик травмування.
  • Варто утриматися від видавлювання вугрів, інших запалень — краще їх лікувати.

Важливо! Необхідно дотримуватися циклічність і послідовність. При досягненні потрібного результату продовжувати проведення всього циклу процедур хоча б ще якийсь час.

Особливості підготовчого етапу

Під даним етапом мається на увазі первинне очищення епідермісу від накопичилася бруду, косметики, шкірного сала. Найпростішим варіантом є умивання, але і ця, здавалося б, звична процедура повинна проводитися правильно:

  • Миючі речовини повинні надавати максимально м’яке дію.
  • У разі жорсткої води варто вмиватися бутильованої або талою водою.
  • Гаряча вода (37-45 С) найкраще очищає, до того ж, викликає прилив крові, але вона ж зменшує тонус, посилює роботу сальних залоз.

Важливо! Для зменшення наслідків рекомендується обполоснути обличчя прохолодною водою.

  • Прохолодна або холодна вода (20-28 С) бадьорить, посилює тонус, але часте використання веде до сухості.
  • Тепла вода (28-37 З) є ідеальним варіантом для повсякденних процедур.

Важливо! Прекрасним способом є контрастне вмивання, яке протипоказано лише людям з поверхнево розташованими капілярами.

Правильна щоденна чистка шкіри обличчя

Примітно, що щоденне очищення шкіри обличчя в домашніх умовах передбачає також використання мила, лосьйонів і емульсій як заводського виробництва, так і домашнього.

Основним призначенням мила є видалення жирових забруднень, через луги у складі і прискорення очищення завдяки піноутворення. Але з давніх пір відомо, що з цим можуть впоратися і інші речовини, адже навіть саме ніжне і добре підібрана мило буде підсушувати.

Важливо! Контакт з шкірою навколо очей повинен бути мінімальним, а якщо без цього не обійтися, необхідно після вмивання нанести крем або протерти повіки відваром трав.

В деяких випадках використання мила неможливо, тоді для вмивання використовують різні емульсії, лосьйони або міцелярно воду. Вони бувають різними за складом, проте їх дія спрямована на дбайливе видалення забруднень, до того ж, зазвичай, такі речовини містять вітамінні добавки, масла та екстракти.

Лосьйон або емульсію наносять на заздалегідь зволожене обличчя:

  1. Ватний тампон змочити у воді.
  2. Віджати і нанести крем на кілька хвилин.
  3. Видалити засіб іншим вологим тампоном.
  4. Нанести крем тонким шаром і залишити вбиратися.

Таким же способом проводиться умивання з допомогою масел або соків.

Методики глибокого очищення в домашніх умовах

Глибоке очищення шкіри обличчя в домашніх умовах проводиться в кілька кроків. Залежно від стану епідермісу і його типу загалом, необхідно:

  • Провести очищення й інші попередні процедури.

Важливо! Якщо передбачається проведення броссажа, то спочатку треба здійснити його, а потім вже парову ванну.

  • Після розпарити шкіру будь-яким способом. Це можна зробити за допомогою відварів різних трав, наприклад, змочити марлю і зробивши компрес або вибрати варіант трав’яний лазні.

Важливо! При будь-якому з обраних способів варто бути обережним і з ретельністю підбирати температуру, щоб уникнути опіків.

  • На етапі глибокої чистки шкіри обличчя передбачають застосування ручного чищення або механічної чистки вакуумним шляхом.

Важливо! При ручному чищенні потрібно дотримувати наступні нюанси:

  • Обробити руки дезинфікуючим складом, пальці обмотати бинтом або марлею.
  • Не можна тиснути чорні точки нігтями, це робиться подушечками пальців.
  • Оброблені місця змастити перекисом водню для знезараження.
  • Потім потрібно застосувати очищаючі маски — найкраще з ефектом звуження пор. У деяких випадках можна обмежитися зволожуючим кремом.

Механічна чистка обличчя в домашніх умовах

Незважаючи на те, що глибока чистка шкіри обличчя в ідеалі повинна здійснюватися в кабінеті косметолога, деякі процедури можна провести і вдома. Серед них можна виділити:

  • Вакуумний пілінг. Для цього потрібно прилад, який, однак, можна замінити спеціальними медичними банками. Виражений результат буде гарантований лише при правильній і ретельної підготовки, але все ж дозволяє поліпшити кровообіг і позбавити організм від гематом і інфільтратів.
  • Броссаж. Використовується спеціальна щітка, яка дозволяє провести глибоку чистку і видалити більшу частину ороговілих клітин, запустивши тим самим обмінні процеси і поліпшивши доступ кисню.

Важливо! Броссаж показаний при підвищеній жирності, так як завдяки жорсткому впливу покращує проникність шкіри для косметичних складів.

  • Ручне чищення. Проводиться після розпарювання верхнього шару епідермісу шляхом примусового видалення комедонів і інших недоліків.

Очищення особи народними засобами

Крім продуктів косметичної індустрії, існує величезна кількість складів та засобів, які можна використовувати для вмивання і дія яких іноді в рази краще найбільш розрекламованих засобів:

  • Молочні продукти. Різні види кислого молока володіють прекрасними очисними властивостями, володіють відбілюючим ефектом, їх можна використовувати також в якості масок.
  • Яєчний жовток. Завдяки своєму складу, прекрасно видаляє бруд, особливо в суміші із соками овочів або фруктів (дві чайні ложки на жовток).
  • Висівки. Будь-які висівки чудово підходять для очищення жирної шкіри, більш того, їх можна використовувати як скраб. Потрібно змішати з водою або молоком, нанести і через пару хвилин змити проточною водою.

Маски і скраби для чищення особи

Після вмивання і поверхневого очищення постає питання, як очистити шкіру обличчя більш глибоко. Можна скористатися продукцією косметичної промисловості, благо вибір величезний, а можна самостійно підготувати склади з таких підручних засобів:

  • Натуральна мелена кава з медом або сметаною для пом’якшення і шовковистості;
  • М’якоть яблука і банани в суміші з пластівцями і медом;
  • Кілька ложок лимонного соку, ложка морської солі і 10-20 г дріжджів;
  • Сіль дрібного помелу і сметана;
  • Вершки і цукор.

Важливо! Незалежно від вибору, через 2-3 хвилини складу треба змити, а для закриття пор протерти обличчя кубиком льоду.

Застосування масок для очищення пір і закріплення результату

Використання різних масок може стати продовженням глибокого чищення або стати самостійною процедурою.

Важливо! Якщо були проведені жорсткі маніпуляції вакуумній або ручного чищення варто віддати перевагу більш м’яким складам.

Професійні засоби

Для подібних процедури можна використовувати косметичні склади, що продаються в аптеках і спеціалізованих магазинах. Головне — щоб вони пройшли сертифікацію і підходили вашому типу шкіри. Різновидів подібних складів безліч — вони можуть бути представлені:

    • у вигляді сухої речовини, яке треба розвести;
    • готової субстанцією;
    • активним складом, нанесеним на тканинну основу.

Важливо! Аналогічно скрабированию, процедура цілком здійсненна будинку з використанням підручних інгредієнтів. Практично будь-який продукт, який є у вас вдома на кухні може стати прекрасною основою для домашньої маски. Важливо лише те, що суміш необхідно нанести на строго певний час і потім змити проточною водою.

Рецепти для очищення

Якщо ви вирішили провести очищення шкіри обличчя в домашніх умовах, то варто придивитися до даних рецептами.

Маска з картоплі:

      • 1 ложка тертої сирої картоплі;
      • 1 чайна ложка яєчного білка;
      • 1 чайна ложка меду;
      • 1 щіпка солі.

З’єднати всі разом до отримання однорідної консистенції, нанести на обличчя.

Важливо! Такий варіант ідеальний для жирної шкіри.

Маска з вівсяних пластівців:

  • 1 ложка пластівців;
  • Окріп (для жирної шкіри) або гаряче молоко (для сухої).

Коли маса стане прийнятної температури, використовувати.

Важливо! Щоб отримати відбілюючий ефект, можна додати сік лимона або білок.

Маски з трав:

  • 1 ложка подрібненого складу;
  • Окріп;
  • Бинт або марля.

Такі маски створюються з урахуванням типу шкіри і дозволяють комбінувати в собі величезну кількість варіацій. Після 15 хвилинного настоювання кашка наноситься на бинт або марлю, прикладається, а ще через 15 хвилин компрес видаляється.

Важливо! Перед тим, як накласти таку маску, перевірте її температуру, щоб уникнути опіків.

“Шведська” маска із сиру:

  • 3 чайні ложки сиру;
  • 1 чайна ложка меду.

Інгредієнти змішуються і наносяться на шкіру на 15-20 хвилин.

Голлівудський метод чищення обличчя в домашніх умовах

Серед масок, які можна зробити вдома і які показують вражаючі результати, можна виділити так званий “голлівудський метод”. Він дуже простий у застосуванні, а речовини, які для цього знадобляться, знаходяться в крокової доступності:

  • 5% або 10% розчин хлориду кальцію (залежно від жирності шкіри);
  • Мило (найкраще дитяче);
  • Будь-який жирний крем або масло;
  • Ватяні диски.

Сам процес відбувається в кілька етапів:

  • На суху і чисту шкіру, уникаючи області навколо очей, ватяними дисками нанести хлористий кальцій.
  • Дати висохнути й нанести ще шар.
  • В залежності від відчуттів, завдати від двох до п’яти шарів, даючи висохнути попередньому.
  • Змастити руки дитячим милом і провести пілінг круговими рухами подушечок пальців.

Важливо! Всі ороговілі клітини будуть скочуватися, тому цей спосіб іноді називають “скаткой”.

  • Ретельно змити всі проточною водою, нанести жирний живильний крем або масло.

Альтернативні способи очищення шкіри

Серед альтернативних і досить жорстких способів очищення шкіри в домашніх умовах можна виділити два.

Очищення за допомогою перекису водню:

  • Очистити шкіру за допомогою лосьйону, тоніка або мила.
  • Розпарити будь-яким способом.
  • Змочіть ватяний диск в 3% розчині перекису водню.
  • Вмочити цей диск в дрібну сіль.
  • Ретельно обробити всі місця, особливо зони чорних крапок.

Важливо! При дискомфорті або палінні припинити обробку і негайно все змити.

  • Масажувати протягом 10 хвилин.
  • Обполоснути обличчя навпереміну то теплою, то холодною водою.

Важливо! Дану маніпуляцію проводити не частіше разу на тиждень, а після зникнення чорних крапок кілька разів на місяць.

Очищення за допомогою соди:

  1. Аналогічним способом очистити і розпарити шкіру.
  2. Змішати в приблизно рівних пропорціях кухонну соду і сіль.
  3. Масажними рухами нанести на проблемні місця.
  4. Залишити на 3-10 хвилин, змити.

Важливо! Час, на яке наноситься склад, залежить від стану здоров’я шкіри і ваших відчуттів.

Протипоказання до самостійного чищення

Основними протипоказаннями очищення шкіри обличчя в домашніх умовах є наступні:

  • Хворобливість і відкриті ранки на обличчі;
  • Застосування неперевірених агресивних речовин;
  • Застосування речовин з вичерпаним терміном придатності;
  • Часте використання агресивних процедур і складів при чищенні;
  • Наявність алергічної реакції на будь-який компонент у складі.

Словом, якщо у вас з’явилися найменші підозри в правильності своїх дій, зверніться до сертифікованого лікаря-косметолога або хоча б в найближчий салон для ради.

Поради по домашньому очищенню

Їх небагато, і з ними знайома практично будь-яка жінка, що користується косметикою, адже вони аналогічні для багатьох ситуацій:

  • Всі кошти повинні підходити до типу шкіри;
  • Склад не повинен викликати алергічної реакції;
  • Важливо враховувати сезон — більш м’які склади взимку, і більш зволожуючі влітку;
  • При підготовці домашніх скрабів та масок використовувати тільки свіжі інгредієнти і не готувати їх про запас;
  • Покупні косметичні склади повинні відповідати терміну придатності, сертифікатам і вимогам до даного виду засобів.

Відеоматеріал

Головним плюсом будь-якої маніпуляції з шкірою є її оновлення. Вибрали ви цілий комплекс процедур або просто періодично користуєтеся скрабами і масками — важливо те, що таким чином ви видаляєте старі, віджилі клітини, дозволяючи новим стати сильнішими і краще захищати організм від проникнення бактерій і мікробів всередину. Правильно підібрані процедури і засоби допоможуть не тільки зберегти молодість шкіри на довгий час, але і значно оздоровити її і весь організм в цілому.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *