Як очистити тарілки від жовтого нальоту?

yak ochistiti tar lki v d zhovtogo nal otu 1 - Як очистити тарілки від жовтого нальоту?

Кожна господиня знає, наскільки складно підтримувати робочі поверхні кухні, посуд і аксесуари в чистоті. А адже саме за станом посуду більшість судять про чистоту жінки. У цій статті ми поділимося з вами дієвими і нескладними рекомендаціями, як очистити і відбілити старий посуд і тарілки від жовтого нальоту, який згодом утворюється навіть на їх тильній стороні.

Причини появи жовтизни на посуді

Чому посуд жовтіє і як її почистити до блиску? Стикаючись з проблемою, як відмити тарілки від жовтого нальоту більшість домогосподарок задається цілком логічним питанням: у чому ж причина його появи і як очистити посуд, не зіпсувавши малюнок і не подряпавши поверхню? До того ж, багато жінок намагаються зрозуміти, а не цвіль це і якої шкоди подібна бруд може завдати людському здоров’ю?

Насправді, жовтизна рано чи пізно з’являється на будь-якому посуді, і існує кілька основних причин подібного забруднення:

 • використання жорсткої води, яка зазвичай надходить з міських водопровідних систем;
 • неякісні миючі засоби;
 • відсутність гарячої води, що призводить до природним проблем з видаленням жиру;
 • поспіх при митті посуду, що, безсумнівно, позначається на якості проведення цієї процедури.

Але все-таки питання, ніж очистити тарілки від жовтого нальоту, не втрачає своєї актуальності. Звичайно, вам допоможе впоратися з проблемою ретельна промивка всіх кухонних приналежностей з сильнодіючим засобом від відомих виробників. Однак існує також ряд випробуваних народних методів, які дадуть результат нітрохи не гірше.

Що може стати в нагоді?

Для очищення посуду від жовтого нальоту і застиглого жиру вам можуть знадобитися наступні речовини, які напевно знайдуться на кухні:

 • Харчова сода.
 • Лимонна кислота.
 • Столовий оцет.
 • Гірчичний порошок.

Також не забудьте підготувати допоміжний інвентар, до якого відносяться кухонні губки і таз з чистою водою.

Народні способи видалення жовтого нальоту з тарілок

Сьогодні багато господинь вважають за краще звести до мінімуму використання побутової хімії, віддаючи перевагу дієвим, економічно вигідним, а головне — безпечним для здоров’я народним методам. Ось ті з них, які допоможуть швидко і повністю прибрати з тарілок жовтизну.

Спосіб №1 — Замочування в содовому розчині

Для швидкого видалення слідів старого жиру з поверхні тарілок посуд слід замочити в гарячому чистящем розчині, який готується згідно наступної інструкції:

 1. Велика ємність наповнюється чистою гарячою водою.
 2. На кожен літр знаходиться в каструлі води додається по 3 ст. л. соди.
 3. Покрита неприємним нальотом посуд занурюється в ємність на годину.
 4. Після закінчення зазначеного часу тарілки витягуються з содового розчину, ретельно чистити кухонних губкою і миються під теплою водою.

Важливо! Найбільш ефективне розщеплення жиру здійснюється в гарячій воді, тому слід підтримувати температуру розчину за рахунок додавання окропу. Також можна підсилити дію миючого складу за рахунок невеликої кількості гелиевого засоби для миття посуду.

Спосіб №2 — Чистка лимонної або оцтової кислотою

У вирішенні питання, як почистити тарілки із зворотного боку вам допоможе оцтова або лимонна кислота, яка напевно знайдеться на кожній кухні. Для досягнення бажаного результату використовуйте одне із запропонованих засобів згідно наступного алгоритму:

 1. Акуратно нанесіть кислоту на тильну сторону тарілки.
 2. Зачекайте протягом 10-15 хвилин.
 3. Ретельно вимийте посуд кухонних губкою зі звичним миючим засобом.
 4. Обполосніть тарілки в теплій проточній воді.

yak ochistiti tar lki v d zhovtogo nal otu 2 - Як очистити тарілки від жовтого нальоту?

Спосіб №3 — Харчова сода

Допоможе в боротьбі з неприємним нальотом на тарілках відомий кожній господині білий порошок — сода. Дана речовина напевно знайдеться на кожній кухні, адже сфера його застосування дивно широка. Для досягнення бажаного результату очищення дотримуйтесь наступних інструкцій:

 1. Брудний посуд рясно змочіть теплою водою, а краще — на якийсь час замочіть в достатніх обсягів тазу.
 2. На кухонну губку нанесіть соду, обробіть миючим засобом проблемні ділянки.
 3. Ретельно промийте очищені від забруднення тарілки під теплою проточною водою.

Важливо! За своїм очищаючим властивостям сода нітрохи не поступається популярним сьогодні хімічних складів. Зате вона відома своєю екологічною чистотою і безпекою для людського здоров’я.

Спосіб №4 — Гірчичний порошок

На перший погляд може здатися, що за допомогою гірчиці практично неможливо очистити посуд від застиглого жиру, що залишився від нього нальоту. Однак саме гірчичний порошок використовувався багатьма поколіннями як ефективного, а головне — безпечного миючого засобу.

Для досягнення максимально якісного результату гірчичний порошок рекомендується використовувати наступним чином:

 1. Помістіть покриту неприємним нальотом посуд у велику за розмірами ємність.
 2. Доверху наповніть таз теплою водою, куди додайте трохи гірчичного порошку.
 3. Залиште кухонне начиння в такому стані на 30-40 хвилин.
 4. Після закінчення зазначеного часу вимийте посуд звичним способом.

Корисні рекомендації

Хоч усі народні способи почистити тарілки в домашніх умовах і передбачають застосування нешкідливих для здоров’я підручних засобів, але все ж при їх використанні слід дотримуватись елементарних правил безпеки:

 1. Застосовуючи будь-яке з засобів, захистіть шкіру рук за допомогою гумових рукавичок. Вони допоможуть попередити алергічні реакції і дратівливий вплив кислот.
 2. Щоб швидко позбутися від різкого запаху використовуваних речовин, перед початком очисних процедур відкрийте кватирку кухонного вікна.
 3. Для використання народних засобів очищення краще всього брати нову губку або використовувати той інструмент, який вам не знадобиться в подальшому.

Відеоматеріал

У цій статті ми поділилися з вами дієвими і простими рекомендаціями, ніж очистити тарілки від жовтого нальоту, і щиро сподіваємося, що надалі ваша посуд буде радувати своєю чистотою.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *