Як очистити і відмити каструлю від пригорілого варення

Більшість господинь прекрасно вміє готувати карамель, солодкі джеми, конфітюри, повидло, сиропи та ін Але якщо трохи не встежити за процесом, то на стінках ємності може залишитися нагар. Це ситуація некритична. Зазвичай очистити каструлю від пригорілого варення досить легко. Потрібно лише знати способи, як це зробити.

yak ochistiti v dmiti kastrulyu v d prigor logo varennya 1 - Як очистити і відмити каструлю від пригорілого варення

Підготовчий етап

Зазвичай очистити посуд від пригорілого варення (таз або каструлю) досить просто, якщо нагар був прибрати відразу після приготування та перекладання по банкам. За допомогою води, миючого засобу і губки він легко видаляється.

Також можна замочити ємність на деякий час. Видалити пригоріла варення з каструлі розчин теплої води з невеликою кількістю мийного засобу. Потрібно дати відмокнути посуді кілька годин. Важливо не заливати ємність дуже гарячою водою, так як із-за цього цукор може ще сильніше прилипнути до дна і стінок. Холодна не впоратися із завданням, тому рідина повинна бути теплою. Через деякий час подгорелый шар стане м’яким, що дозволить без праці його прибрати.

yak ochistiti v dmiti kastrulyu v d prigor logo varennya 2 - Як очистити і відмити каструлю від пригорілого варення

Щоб почистити пригоріле варення в каструлі і врятувати тим самим ємність від обвугленого цукру, заливати водою потрібно відразу після завершення приготування. Але тара не повинна бути занадто гарячою, так як це може призвести до пошкодження покриття, наприклад, якщо це емаль. Також потрібно бути акуратними і з керамічними покриттями. Тому ємність повинна спочатку самостійно охолонути до кімнатної температури навіть при дуже сильному забрудненні. Тільки потім можна замочувати і намагатися відтерти підгорілу каструлю.

Можна використовувати і посудомийну машину. Але в будь-якому випадку бажано спочатку замочити вручну для видалення більшої частини нагару. Тільки потім можна здійснити друге замочування в посудомийці.

Очищення посуду з нержавіючої сталі

Щоб відмити нержавійку, спочатку варто звернутися до способу відмочування, так як він є найбільш щадним. Але занадто сильний нагар відчистити таким методом не вийде. Доведеться використовувати більш потужні кошти. Але в будь-якому випадку спочатку слід провести замочування, щоб ефект був максимальним.

Перевага нержавійки полягає в тому, що її можна відтирати абразивними матеріалами і засобами. Вони ніяк не зможуть пошкодити поверхню. У деяких випадках не допомагає навіть металева щітка і порошок. Тоді варто використовувати такі способи:

yak ochistiti v dmiti kastrulyu v d prigor logo varennya 3 - Як очистити і відмити каструлю від пригорілого варення

 1. Застосування активованого вугілля. Потрібно розкришити 10-15 таблеток і висипати в ємність так, щоб все дно було вкрите. Почекати близько 30 хвилин, додати трохи води і дати постояти ще 30 хвилин. Після цього має вийти все вичистити за допомогою звичайної губки.
 2. Кип’ятіння. Необхідно налити в каструлю трохи води і солі, після чого поставити ємність на вогонь. Кип’ятити слід протягом декількох хвилин.
 3. Оцет. Налити в каструлю оцет так, щоб всі забруднення були покриті. Залишити відмокати приблизно на 3 години. Після цього пригоріла варення легко віддалиться.
 4. Кавова гуща. Маса, яка залишилася після приготування напою, відмінно підходить в якості абразивного кошти. Її потрібно нанести на брудний ділянку і дати так постояти деякий час, після чого очистити за допомогою звичайної губки.

Посуд з нержавіючої сталі можна відмивати, застосовуючи абразивні матеріали. Але це не означає, що можна використовувати для очищення ножа. Гострі предмети в будь-якому випадку залишать помітні подряпини.

Емальована і алюмінієва поверхня

yak ochistiti v dmiti kastrulyu v d prigor logo varennya 4 - Як очистити і відмити каструлю від пригорілого варення

Емальовану каструлю можна відмити від нагару точно так само, як і ємність з нержавіючої сталі, тобто методом кип’ятіння. Потрібно зробити насичений содовий розчин і вилити його в каструлю з пригорілим варенням. Після цього тару потрібно поставити на середній вогонь. Крім соди, можна використовувати харчовий оцет або лимонну кислоту.

Для дуже складних випадків можна самостійно зробити засіб для очищення від пригорілого варення. Для цього потрібно взяти по одній частині лимонної кислоти і соди і дві частини «Білизни». Все це потрібно змішати в шести частинах води. Розчин слід вилити в каструлю і помістити її на плиту. Кип’ятити протягом 30 хвилин.

Досить цікавим способом очищення від нагару емальованого посуду є використання газованої води. Потрібно взяти будь-газований напій. Відмочувати каструлю слід протягом 30-40 хвилин. Якщо це не допоможе, то необхідно знову залити ємність газованою водою і прокип’ятити.

Можна і не використовувати спеціальні засоби. Для цього способу потрібно поставити каструлю в морозилку на кілька годин. Після цього під прохолодною водою потрібно відмити весь бруд. Не можна ставити під гарячу воду. Абразивні порошки та швидкі перепади температур псують емальоване покриття на посуді.

Алюміній гірше переносить різні хімічні склади, ніж нержавіюча сталь. Тому з такою посудом варто звертатися дбайливо. Небажано використовувати в цьому разі порошки для очищення. Найкраще замочувати або кип’ятити каструлю з використанням звичайної води. Якщо пригоріла варення не вийде видалити, то можна застосовувати такі способи:

yak ochistiti v dmiti kastrulyu v d prigor logo varennya 5 - Як очистити і відмити каструлю від пригорілого варення

 1. У літрі води потрібно розчинити по ложці силікатного клею і харчової соди. Залити складу в ємність і поставити її на середній вогонь. Тримати посудину на плиті необхідно протягом 30 хвилин. Якщо виникне необхідність, то треба буде трохи потерти губкою.
 2. Натерти шматок господарського мила і змішати його з силікатним клеєм. Намазати цією сумішшю забруднені ділянки і залишити так не 10 хвилин. Після цього варення легко відмиється.

Краще не використовувати алюмінієвий посуд для приготування варення. Кислота з фруктів роз’їдає метал, з-за чого той потрапляє в готовий продукт. Це може зашкодити здоров’ю людини.

Тефлон, кераміка і чавун

Посуд з тефлоновим покриттям має антипригарні властивості. З-за цього нічого до неї не повинно прилипати. Але таке все ж може трапитися. Для миття підійде замочування у воді, використання губки і звичайного гелю.

Якщо забруднення дуже сильне, то потрібно взяти нарізану цибулю, лимон або яблуко, покласти в ємність і залити водою. Після протягом півгодини потрібно кип’ятити. Також можна використовувати лимонну кислоту. Важливо пам’ятати, що соду застосовувати не можна, так як вона руйнує антипригарне покриття.

Також слід знати, що не можна використовувати тефлонову посуд при наявності на поверхні пошкоджень. Це призводить не тільки прилипання їжі, але ще й шкодить здоров’ю людини.

yak ochistiti v dmiti kastrulyu v d prigor logo varennya 6 - Як очистити і відмити каструлю від пригорілого варення

Посуд з керамічним покриттям коштує досить дорого, але очищати її нескладно. Варення не є приводом для занепокоєння. Можна використовувати один із двох способів:

 1. Посипати на забруднені ділянки сіль. Це дозволить розм’якшити пригар. Через деякий час його можна буде легко відтерти.
 2. Залити посуд холодною водою з додаванням лимонної кислоти на 30 хвилин. Після цього потрібно ще прокип’ятити протягом півгодини. Залишилися забруднення прибираються за допомогою губки.

Чавунні вироби очищати легше всього. Все ж каструлю краще очищати вчасно, тобто поки варення не охололо. Якщо воно не пригоріло сильно, то видалити забруднення буде просто. Використовувати додаткові кошти не потрібно. У важких ситуаціях потрібно використовувати кислоти, луги, чистячі порошки, хімічні засоби. Якщо це не допомагає, то можна спробувати наступні методи:

 1. Взяти трохи соди, лимонної кислоти, солі, рідкого миючого засобу і відбілювача. Все це потрібно змішати в рівних пропорціях. Повинна вийти густа маса, яку слід намазати на забруднені місця. Через 30-40 хвилин наліт легко віддалиться.
 2. Нарізати лимон на дольки і додати їх на пригорілі місця. Через 3 години потрібно промити каструлю проточною водою.

Всі перераховані способи досить дієві. Але простіше буде, якщо вимити каструлю відразу після приготування варення.

Спеціальні засоби

Є багато спеціальних хімічних засобів, що дозволяють швидко і без особливих зусиль усунути нагар. Але багато з них не підходять для очищення посуду, так як призначені для зовнішніх поверхонь. Тому перед використанням необхідно обов’язково ознайомитися з інструкцією. Слід точно знати, що побутова хімія підходить для поверхонь, що контактує з їжею. Там має чітко зазначатися, для чого саме призначене засіб.

Найбільш поширена побутова хімія, яка застосовується для боротьби з нагаром:

yak ochistiti v dmiti kastrulyu v d prigor logo varennya 7 - Як очистити і відмити каструлю від пригорілого варення

 1. «Шуманит». Це хоч і надійне, але досить гостра засіб. Воно підходить для всіх видів поверхні, тому необхідно попередньо ознайомитися з інструкцією. «Шуманит» навіть сильний пригар може видалити швидко. Воно продається з розпилювачем.
 2. Amway. Цілком безпечне, неагресивна засіб, що не має різкого запаху. Але воно не таке ефективне. З сильно пригорілим варенням воно навряд чи впорається. Виробляється у вигляді гелю.
 3. «Містер Чистер». Ця рідина не така ефективна, як «Шуманит», але все ж вона теж агресивна. Витрачається економніше.
 4. Comet. Дуже популярний і розрекламоване засіб. Призначено для видалення практично будь-яких забруднень. Має середню надійність, щодо щадне.
 5. Cillit. Потужний і ефективний очищувач. Може видалити старі забруднення.

Є багато різних засобів, які виробляються у вигляді гелю, порошку, рідини. Порошкові очисники можна використовувати тільки для чавуну і нержавіючої сталі. Інші покриття будуть пошкоджені, тому краще застосовувати гель.

Користуватися хімічними складами необхідно тільки в провітрюваному приміщенні. Також поблизу не повинно бути дітей і тварин. Обов’язково потрібно одягати гумові рукавички і стежити, щоб засіб не потрапило в очі. Після завершення очищення посуд потрібно ретельно промити під проточною водою.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *