Як оформити конверт?

yak oformiti konvert 1 - Як оформити конверт?

Сьогодні спілкування в віртуальному світі для багатьох стало буденністю. Рідко можна зустріти людину, у якої немає сторінки в соціальних мережах. Але іноді так хочеться отримати листа або листівку, написане від руки. Однак під час цифрових технологій та інтерактивного спілкування, багато людей просто призабули, як оформити конверт, щоб лист дійшло до адресата. Від правильного написання реквізитів адреси багато в чому залежить і швидкість доставки поштового відправлення. У статті ми розповімо, як правильно оформити конверт листа, адже сьогодні, коли Пошта країни впроваджує автоматизовані технології сортування кореспонденції, це особливо важливо.

Види поштових конвертів

Поштовий конверт можна придбати не лише у відділенні пошти, але і в будь-якому кіоску періодичній пресі, а також в канцелярських магазинах. Багатьох людей різноманіття бланків нерідко ставить перед вибором, який конверт придбати, як його правильно оформити.

Бланк кореспонденції має різне призначення і розмір. Розрізняють наступні види відправлень:

 • Міжнародний пакет. На такому вигляді конверта пропечатана марка (у правому верхньому куті). Марка входить у вартість пакету.
 • Замовлений пакет. На конверті марка пропечатана.
 • Порожній конверт (без рядків і марок).
 • Конверт з надрукованими рядками. Марки для відправки пакета необхідно додатково купувати і самостійно приклеювати.

Крім того, конверти мають і різний розмір для зручності запечатування кореспонденції. Якщо ви відправляєте великі листи, документи або вітальні листівки нестандартних розмірів, складати їх не потрібно. Для відправки кореспонденції необхідно лише придбати відповідний за розміром конверт. Вартість пересилки не зміниться, але ціна пакета буде вище.

Незалежно від розміру конверта і його види, правила заповнення залишаються однаковими для будь-якої кореспонденції. В першу чергу, інформація на пакеті повинна бути заповнена акуратно і з дотриманням певної послідовності.

Важливо! При відправленні кореспонденції в поштовому відділенні завжди можна спиратися на наявний зразок заповнення.

Як виглядає бланк конверта з Росії?

Бланк конверта, в якому кореспонденція відправляється в межах Російської Федерації, має затверджену форму і включає такі реквізити:

 1. Інформація про відправника. Розташовується в лівому верхньому куті і заповнюється в такому порядку: Ф. І. О. та адреса відправника, індекс.
 2. Інформація про одержувача. Знаходиться в правій нижній частині бланка і заповнюється в такому порядку: Ф. В. О., поштова адреса, індекс.

Важливо! Для одержувача і відправника порядок написання поштової адреси ідентичний.

Конверт для кореспонденції по території Росії виготовлений з цупкого паперу, на якій яскравим чорним шрифтом надруковані форми для внесення даних.

Важливо! В Російській Федерації заборонено використовувати інші форми конвертів, не затверджені законодавством. Пошта Росії такі пакети відправляти не буде.

При заповненні бланка поштового відправлення обов’язково необхідно дотримуватися таких правил:

 • Адреса — як відправника, так і одержувача, необхідно писати розбірливим почерком. Краще оформляти пакет друкованими літерами.
 • Не допускаються виправлення, закреслювання або орфографічні помилки в написанні адреси.
 • Не допускається перенесення слів і скорочення офіційних назв юридичних компаній.
 • Конверт для відправки кореспонденції з Російської Федерації повинен бути заповнений російською мовою. Адреси відправника та одержувача поштових переказів та відправлень, що приймаються для пересилання в межах республік, входять до складу РФ, можуть бути зазначено державною мовою республіки за умови їх дублювання російською.
 • Індекс відправника і одержувача повинен бути написаний правильно. Уточнити інформацію про коректне написанні індексу потрібно в спеціальному класифікаторі, розміщеному на сайті пошти Росії.
 • Заповнювати індекс необхідно за спеціальною уніфікованою формою, зразок якої можна дізнатися в будь-якому відділенні пошти.
 • Стилізовані цифри індексу (кодовий штамп) можуть бути написані чорнилом будь-якого кольору, виняток — червоний, зелений і жовтий. В іншому випадку — відправлення не буде допущено до сортування.

Важливо! Пошта Росії прагне перейти на автоматизовані системи розпізнавання індексу, тому правильно заповнений кодовий штамп в рази скоротить час доставки кореспонденції до адреси.

Як оформити конверт для листа?

Щоб прискорити обробку кореспонденції і скоротити час відправки, необхідно правильно оформити конверт. Дотримуйтеся наступного порядку заповнення бланка.

Як заповнити інформацію про відправника?

У лівому верхньому куті бланка заповніть дані про відправника:

 • У першому рядку — повне ім’я відправника (для громадянина), для юридичної особи — повне або коротке найменування. Наприклад, від Петрова Петра Івановича, якщо відправник фізична особа. Якщо відправник — юридична особа, то можна скорочено, наприклад, від ТОВ “Стиль”. Всі дані записуються в родовому відмінку.

Важливо! Якщо від юридичної компанії пише конкретний працівник, або кореспонденцію оформляє один зі структурних підрозділів фірми, то необхідно вказувати цю інформацію. Для прикладу: від начальника відділу кадрів Іванова Федора Петровича ТОВ “Стиль”.

 • У другому рядку бланка заповнюється повну адресу відправника в такому порядку:
 • Назва вулиці (проспекту, провулку).
 • Номер будинку (корпус).
 • Номер квартири (офісу).
 • Назва населеного пункту (селище, селище міського типу (СМТ), місто і т. д.).
 • Назву району.
 • Республіка, область (край, автономний округ).
 • Назва країни.
 • Індекс.

Важливо! Для прикладу:

Від кого: від Привалова Сергія Ігоровича

Звідки: вул. Петрова д. 13 к. 3 кв. 35 село Чернігівське Петровського району Воронезької області, Росія, 213457

yak oformiti konvert 2 - Як оформити конверт?

Як заповнити інформацію про одержувача?

В нижньому правому куті заповнюється вся інформація про одержувача. Усі дані заповнюються в тій же послідовності:

 1. Прізвище, ім’я по батькові в дательной відмінку.
 2. Адреса: вулиця, будинок, квартира, населений пункт, район, область, республіка (край, автономний округ), держава, індекс.

Важливо! Для прикладу:

Кому: менеджера відділу реклами Канюки Ігорю Сергійовичу ТОВ “Дзвіночок”

Куди: вул. Світу д. 15 оф.135 р. Красноярськ, Росія, 234567

Якщо невідома точна адреса одержувача, то замість нього необхідно написати “до запитання”.

У нижньому лівому куті заповнюється індекс одержувача. Використовуйте уніфіковану форму для написання кодового штампа, зразок якої, як правило, є на кожному конверті. При необхідності уточніть індекс адресата в класифікаторі на сайті пошти Росії. Правильне заповнення кодового штампа дозволить прискорити час доставки кореспонденції.

Важливо! На порожніх конвертах без спеціально позначених полів порядок оформлення бланка зберігається.

Як оформити конверт 1 класу?

Кореспонденція 1 класу завжди вирушає в першу чергу, завдяки скороченими термінами самої пересилання. Ціна такої кореспонденції трохи вище тієї, яка встановлюється на пересилання рекомендованих листів.

Відмінною особливістю пакету 1 класу є жовта смуга, розташована посередині бланка. Заповнюється конверт 1 класу за тим же шаблоном, що і простий бланк. Вся інформація про відправника і адресата оформлюється в такому ж порядку, як і в звичайному конверті з відправкою по Росії.

Важливо! Вага пакета 1 класу не повинен перевищувати 2,5 кг.

Як оформити конверт рекомендованого листа?

Оформлення рекомендованого листа з повідомленням відбувається так само, як і простої кореспонденції. Єдина відмінність — заповнення спеціального бланка-повідомлення, в якому зазначається інформація про відправника (з одного боку), так і одержувача (з іншого).

При прийомі замовленої кореспонденції оператор зобов’язаний видати чек відправнику з відображеним трек-номером, за яким можна відстежити відправлення. При доставці замовленого пакету адресату кур’єр повинен простежити, щоб поряд з даними одержувача стояла його підпис. Листок з підписом отримувача повертається відправнику для підтвердження доставки кореспонденції за призначенням.

Важливо! При оформленні інформації про адресата необхідно записувати повне повне ім’я та по батькові одержувача, так як по “Правилам надання послуг поштового зв’язку” видача поштових відправлень проводиться після пред’явлення документів, що засвідчують особу.

Оформлення міжнародних відправлень

Щоб оформити конверт по Україні, необхідно заповнити його так само, як і простий бланк для кореспонденції по території Росії. Всі записи проводяться українською мовою з обов’язковим повторенням країни російською мовою.

Важливо! Єдиною відміну бланків конвертів для кореспонденції в Росії та Україні — індекс. В Україні використовується п’ятизначний кодовий штамп, а в Росії — індекс містить шість цифр.

yak oformiti konvert 3 - Як оформити конверт?

Як оформити конверт для листа за кордон?

При відправленні кореспонденції в Білорусь, Україну та інші держави близького зарубіжжя не повинно виникати питань. Правила оформлення бланків ідентичні, а записи можна робити російською мовою. А ось для оформлення міжнародних поштових відправлень з Росії існують такі правила:

 • Адреса заповнюється латинськими літерами і арабськими цифрами.
 • Російська адресу відправника повністю повторюється в тій же послідовності, що і для російської адресата без будь-яких змін і переказів. Не перекладаються назви вулиць, областей і районів. Вони просто записуються латинськими літерами. Єдиний рекомендований переклад — це переклад назви міста, наприклад, Moscow, а не Moskva.
 • Іноземний адреса одержувача також необхідно вписати латинськими літерами і арабськими цифрами. Допускається написання адреси одержувача мовою країни призначення, за умови дублювання найменування держави російською мовою.

Важливо! При оформленні адреси отримувача обліковуються національний регламент і традиції країни адресата, наприклад, в Англії та Ірландії спочатку вказується номер будинку, а потім-назва вулиці.

Якщо розглядати загальну схему для англійської одержувача, то вона виглядає так:

 1. Ім’я (найменування одержувача).
 2. Номер будинку.
 3. Вулиця.
 4. Номер квартири (офісу).
 5. Місто.
 6. Індекс.
 7. Країна.

Важливо! В даний час між номером будинку і назвою вулиці кома не ставиться. Весь адреса пишеться без ком, в кінці крапка не ставиться.

Для прикладу:

Від кого: від Петрова Івана Михайловича

Звідки: вул. Перемоги д. 12 кв. 213 р. Москва Росія, 112113, Moscow Russia

Кому: Spencer Alessandro

Куди: 5 Green Avenue, Apt. 3 Ann Arbor 48104 USA, США

Програма друку на конвертах онлайн

Оформлення бланків кореспонденції є відповідальним і досить трудомістким процесом, особливо, якщо ви проводите багатотисячну розсилку. В даному випадку доцільно скористатися спеціалізованою програмою для друку конвертів. Наприклад, зручним і якісним редактором “Поштові Конверти” від AMS Software.

Щоб використовувати софт для друку конвертів, користувачеві досить:

 1. Ввести інформацію про відправника та адресата.
 2. Вибрати шаблон потрібного формату
 3. Роздрукувати готовий конверт.

Важливо! Програма включає вбудований шаблон заповнення бланка і всі поля вводяться автоматично з бази. Крім того, софт оснащений дружнім російськомовним інтерфейсом, що забезпечує легку і комфортну роботу в цій програмі.

Відеоматеріал

Спілкуйтеся один з одним частіше як у віртуальному світі, так і наживо. Сподіваємося,що наша інформація допоможе вам налагодити листування і з тими людьми, які не мають своєї сторінки в інтернеті, але дуже хочуть вас “почути”. Порадуйте своїх близьких і рідних листами, написаними рукою власною, адже таким чином ви зможете передати їм частинку своєї душі.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *