Як оформити стіну у вітальні над диваном?

yak oformiti st nu u v tal n nad divanom 1 - Як оформити стіну у вітальні над диваном?

Мабуть, найприємнішим етапом ремонту є декорування. Він же і замикає всі процеси, що говорить про завершення ремонтних робіт. На даному етапі житло наповнюється деталями, набуває свій стиль в інтер’єрі з’являються акценти. Центровий кімнатою в будинку або квартирі є вітальня. Тут збирається вся родина, зустрічаються гості. Кожен господар погодитися, що хочеться, щоб гостина не тільки володіла стилем, а й випромінювала затишок. З затишком найчастіше асоціюється диван — одна з центральних фігур вітальні, місце комфорту. Особливу увагу варто приділити зоні над гостьовим диваном, її декору. Підійшовши до цього етапу робіт, у господарів нерідко виникає питання, як оформити стіну у вітальні над диваном. Прочитавши цю статтю, ви дізнаєтеся, які варіанти декору використовуються в цій зоні, визначте для себе найбільш підходящий варіант.

Варто декорувати зону за диваном?

Виникає питання: коли має сенс декорувати зону за диваном, а коли краще залишити все, як є?

  • У випадку, якщо ваш диван сам по собі виглядає як витвір мистецтва, виконаний за дизайнерським проектом, і вашою метою є поставити акцент яскравим і барвистим елементом меблів, припустимо залишити зону за ним у тому вигляді, в якому вона є. Як правило, при такому виконанні йде гра контрасту кольору стіни і дивана.
  • Зустрічаються дивани, виготовлені з високим узголів’ям. Найчастіше узголів’я має м’яку оббивку або ж виконано з дерева. Якщо у вашій вітальні стоїть такий об’єкт, не варто використовувати додатковий декор стіни над диваном, це може створити ефект перевантаженості даній області. Такий елемент меблів є самодостатнім.
  • Часом, згідно дизайнерської задумом, диван розташовується біля вікна. Таке розташування не вимагає додаткового оформлення декором. Цю роль в даному випадку виконує вид з вікна, особливо, якщо мова йде про панорамних вікнах. Якщо в приміщенні встановлені звичайні вікна, то роль декору виконують штори.

yak oformiti st nu u v tal n nad divanom 2 - Як оформити стіну у вітальні над диваном?

У всіх інших випадках краще вдатися до оформлення стіни за ложем, розставити акценти і додати родзинки за допомогою елементів декору.

Можливі ідеї декорування

Оформляючи зону за гостьовим диваном, можна підкреслити особливості стилю приміщення, ідею і тематику, розповісти трохи більше про господарів будинку. Деталі можуть багато про що сказати, здатні повністю змінити сприйняття інтер’єру. Все складається з дрібниць, і без них житло виглядає порожнім, інтер’єр незавершеним.

Якщо розташування вашого дивана і сама стіна, припускають наявність обробки або оформлення, варто ознайомитися з можливими ідеями декорування.

yak oformiti st nu u v tal n nad divanom 3 - Як оформити стіну у вітальні над диваном?

Використання фотошпалер

Оформлення стіни фотошпалерами допомагає створити об’єм, не забираючи при цьому простір приміщення. В даний час існує безліч варіацій фотошпалер. Крім варіантів, запропонованих виробником, існують компанії, які можуть надрукувати фотошпалери з будь-яким малюнком, зображенням або фотографією, виконані у високому дозволі.

На фотошпалери можна нанести фото великого розміру, графічні малюнки, пейзажі, написи, карти і навіть картини відомих художників. Достаток вибору вражає. Якщо ви вирішили зупинитися на цьому варіанті, то можете бути впевнені, що зможете отримати фотошпалери, максимально відповідні вашої ідеї.

Скориставшись фотостоками, ви зможете вибрати гідне фото деталей, пейзажів, чого завгодно, і відправити його на друк у великому форматі. До вашого вибору доступні тисячі варіантів.

yak oformiti st nu u v tal n nad divanom 4 - Як оформити стіну у вітальні над диваном?

Система зберігання

Нерідко хочеться не просто красиво оформити стіну, але і зробити декор максимально функціональним. У даному випадку варто звернути увагу на оформлення за допомогою використання систем зберігання.

Як оформити стіну над диваном у даному випадку? До стіни монтуються книжкові полиці, стелажі для зберігання, багатофункціональний шафа. Диван, в цьому варіанті виконання ставиться в центрі, до ділянки стіни, вільному від полиць, систем зберігання, всі вони розташовуються навколо і над диваном. Це — дуже цікаве рішення, яке виглядає стильно, особливо, якщо має місце використання незвичайних і нестандартних стелажів. Крім виконання функцій декорування, системи зберігання вирішують дуже серйозне завдання: забезпечують місце для зберігання книг, речей, різних предметів.

yak oformiti st nu u v tal n nad divanom 5 - Як оформити стіну у вітальні над диваном?

Використання грифельній або плівки фарби

Грифельна фарба чи плівка, її ще називають крейдяної — неймовірно стильний і креативне рішення. Ви можете без труднощів придбати таку фарбу в будівельному магазині. Безліч інтернет-магазинів, що займаються продажем крейдяної плівки різних форматів. Оформлення стіни таким чином дозволяє самостійно намалювати малюнок будь-якої тематики, створити написи, написати побажання. Досить пофарбувати або обклеїти стіну, придбати кольорові крейди. Ви можете хоч щодня міняти оформлення цієї зони.

Важливо! В даний час грифельні фарби не обмежуються лише чорним кольором, палітра вибору значно розширилася.

yak oformiti st nu u v tal n nad divanom 6 - Як оформити стіну у вітальні над диваном?

Використання ширми

Як ще можна оформити стіну за диваном? Дуже цікаво виглядає встановлена за диваном ширма. Існує безліч варіацій даного елементу декору. Ширми виготовляються з різних матеріалів, бувають неймовірних форм і розмірів. Ви можете виготовити ширми самостійно, було б бажання і ідеї.

Використовують ширми з дерева, різьблені ширми, ширми з підсвічуванням, декоровані тканиною, фотографіями, дзеркалами, мозаїкою, з нанесенням принтів і фактур, пофарбовані в різні кольори. В даному випадку політ фантазії безмежний.

yak oformiti st nu u v tal n nad divanom 7 - Як оформити стіну у вітальні над диваном?

Жива стіна

Неймовірної популярності набирає використання в інтер’єрі живої стіни з рослин. Спеціальна конструкція являє собою панель з вазонами для рослин. У неї висаджують потрібні види рослин. Виглядає така композиція дуже вражаюче.

Важливо! Особливої уваги заслуговують настінні полотна з стабілізованого моху. Це рослина не вимагає до себе особливого догляду, виглядає дуже незвично, підійде любителям Еко-стилю.

yak oformiti st nu u v tal n nad divanom 8 - Як оформити стіну у вітальні над диваном?

Гіпсові панелі

Останнім часом на ринку послуг з’явилося безліч компаній по виготовленню 3D панелей з гіпсу. У спеціальних формах відливають гіпсові заготовки будь-якої форми, які комплексно створюють незвичайне об’ємне панно. Такі панелі дуже стильні і сучасні, можуть бути виконані в будь-якому кольорі. Монтаж елементів проводиться на “рідкі цвяхи”.

yak oformiti st nu u v tal n nad divanom 9 - Як оформити стіну у вітальні над диваном?

Використання дзеркал

Відмінний варіант — оформлення стіни дзеркалами. Цей прийом зрительно збільшує простір, що відбиває світло, що допомагає ще більше залити приміщення світлом. Дуже правильним буде використання дзеркал при оформленні віталень маленькій площі.

Важливо! Варто враховувати важливий момент — використання дзеркал гармонійно виглядає не з усіма стилями інтер’єру.

yak oformiti st nu u v tal n nad divanom 10 - Як оформити стіну у вітальні над диваном?

Ніші в стіні

Якщо ви вирішили оформити стіну за диваном нішею, то варто подбати про створення такої ще в процесі ремонту. З гіпсокартону можна зробити ніші будь-яких форм і розмірів. Виграшно виглядають ніші з підсвічуванням. Заздалегідь подбайте про проведення електрики, обміркуйте, який джерело освітлення варто використовувати.

Важливо! Часто ніші додатково використовують як полки. Туди можна поставити свічки, елементи декору, рамки з фотографіями.

yak oformiti st nu u v tal n nad divanom 11 - Як оформити стіну у вітальні над диваном?

Оформлення однієї або декількома картинами

Відмінним рішенням буде повісити на стіну картину. Це може бути картина на полотні, в рамці без скла або зі склом. Можна задати стиль за допомогою використання цікавого багетного оформлення. Картину можна намалювати самостійно, замовити у художника або придбати готовий варіант.

Враховуйте, що якщо ви вирішили повісити на стіну у вітальні одну картину, то розташовувати її потрібно по центру. У разі використання кількох картин, існує безліч варіацій їх розташування. Вони можуть розташовуватися хаотично, по центру, висіти зі зміщенням від центру, оформлені у вигляді триптиха. Вивчіть різні схеми розташування і виберіть найбільш підходящий для вас варіант.

yak oformiti st nu u v tal n nad divanom 12 - Як оформити стіну у вітальні над диваном?

Цегляна кладка

До цих пір користується популярністю оформлення цегляною кладкою стіни. В даному випадку можна вибирати з безлічі варіантів. Ви можете використовувати імітацію цегельної кладки, виготовлену з гіпсу, придбати спеціальний цегла з натурального каменю для внутрішніх робіт. Це може бути білий цегла, червоний, пісочний, також ви можете пофарбувати його в будь-який колір.

Важливо! Якщо приміщення розташоване в старій будівлі з цікавої та якісної цегляною кладкою, можна очистити і підготувати стіну, залишивши її в первозданному вигляді. Таке рішення актуально для інтер’єрів в стилі Лофт.

yak oformiti st nu u v tal n nad divanom 13 - Як оформити стіну у вітальні над диваном?

Фотографії в інтер’єрі

Неповторного затишку можна досягти, оформивши стіну особистими сімейними фотографіями. Ви можете повісити їх у рамки, роблячи це відповідно до обраної схеми розташування. Відмінною ідеєю можна вважати розміщення фото на прищіпках, прикріплених до натягнутій струні або волосіні. В даному випадку ви зможете без особливих зусиль періодично змінювати композицію, оновлювати сімейні фото.

Важливо! Різні студії надають послуги з друку фото на полотні і пенокартоне. Фото, оформлені таким чином, виглядають мінімалістично і лаконічно.

yak oformiti st nu u v tal n nad divanom 14 - Як оформити стіну у вітальні над диваном?

Використання полиць

Хорошою ідеєю буде монтаж полиць в зоні над диваном. Ви можете закріпити полиці спеціальними куточками, провести монтаж на приховані системи кріплення. Доречно будуть виглядати на таких полицях різні елементи декору, колекційні експонати, кубки, фотографії та будь-які дорогі серцю господарів предмети.

yak oformiti st nu u v tal n nad divanom 15 - Як оформити стіну у вітальні над диваном?

Тематичне оформлення

Якщо приміщення оформлене, дотримуючись особливостей культури однієї з країн, або ж згідно інтересам господарів, то в такому інтер’єрі можна використовувати тематичне оформлення. Як декорувати стіну над диваном у вітальні при тематичному оформленні?

  • Можна помістити на стіну зображення або фігуру Будди, африканські маски або статуетки, атрибутику однією з країн, якщо це відповідає задуму.
  • В інтер’єрі для музиканта можна повісити на стіну відповідний музичний інструмент.
  • У кімнаті з морською тематикою можна розмістити над диваном якір, весла або штурвал, в будинку мисливця — фігурки або опудала тварин, композиції з рогів, рушниці.

Одним словом, у декорі використовують ті предмети, які підкреслять вашу індивідуальність, інтереси вашої родини.

yak oformiti st nu u v tal n nad divanom 16 - Як оформити стіну у вітальні над диваном?

Настінні годинники

Добре виглядають на стіні за диваном великі годинники. Серед безлічі варіантів можна вибрати унікальну модель. Годинник символізують життя і рух, несуть смислове навантаження. Існують цікаві великогабаритні моделі, моделі, в яких окремо існують цифри і механізм зі стрілками, які ви самостійно розміщуєте на стіні і фіксуєте.

Важливо! Деякі використовують за ідею розміщення кількох не надто великих годин. Цікавим рішенням є розміщення декількох годин, на яких встановлено час ключових столиць світу.

yak oformiti st nu u v tal n nad divanom 17 - Як оформити стіну у вітальні над диваном?

3D панелі з дерева

Особливою популярністю стали користуватися об’ємні панелі з різних матеріалів. Цікаво виглядають дерев’яні декоративні панелі. Вони бувають виготовлені з спилов дерев’яного масиву різного розміру, покладених у панно у вигляді мозаїки, картини з елементів фанери, пофарбованої в різні кольори. Можна використовувати об’ємні геометричні фігури з дерева, розташовані в особливій послідовності, дерев’яні планки і вирізані за допомогою лазерного пристрою композиції.

yak oformiti st nu u v tal n nad divanom 18 - Як оформити стіну у вітальні над диваном?

Килими

Мова піде не про радянських килимах на стіні, а про сучасних унікальних моделях. Виготовлення килимів ручної роботи — це ціле мистецтво. Вони незвичайні й сучасні. Не варто забувати, що текстиль створює особливий затишок в приміщенні. Якщо ви вирішили зупинитися на оформленні за допомогою килима, то варто знати, що відмінно виглядає на стіні сучасний дизайнерський гобелен, килими з етнічними мотивами, привезені зі східних і африканських країн, об’ємні текстильні килими, при виготовленні яких комбінують різні матеріали.

yak oformiti st nu u v tal n nad divanom 19 - Як оформити стіну у вітальні над диваном?

Світильники

Не варто забувати про такому цікавому і практичному вирішенні в оформленні зони над диваном, як декорування світильниками. Ви можете використовувати всілякі бра настінні світильники, світлодіодне освітлення, розміщене у вигляді певної заданої форми. Можна вибрати світильники згідно стилю інтер’єру, виготовити плафони самостійно з підручних засобів. При декорі стіни над диваном надають особливої загадковості обстановці всілякі різьблені плафони, вони створюють гру світла і тіні.

yak oformiti st nu u v tal n nad divanom 20 - Як оформити стіну у вітальні над диваном?

Комбінований метод оформлення

Цей варіант оформлення поєднує в собі відразу кілька варіантів декорування:

  • Поряд з полками, ви можете розмістити по боках від них або ж знизу настінні світильники.
  • Разом з фотографіями ви можете розмістити невеликі дзеркала в рамці. Якщо ви помістили велике дзеркало по центру над диваном, то не зайвим буде повісити по боках від нього настінні бра.
  • Можливо комбінувати полиці і картини, або ж невеликі полиці і фотографії в рамках.
  • Відмінно розбавляє цегельну кладку картина, підібрана відповідно з тематикою і стилем приміщення.

Найголовніше правило при комбінованому використанні полягає в тому, щоб не перевантажити інтер’єр міксом різного декору. Варто дотримуватися баланс, поєднувати декор з розумом.

Відеоматеріал

Як бачите, існує маса варіантів того, як оформити стіну у вітальні над диваном. Кінцевий варіант буде залежати від польоту вашої фантазії, задуми та побажань. Не варто нехтувати оформленням такої важливої зони. Оформивши її належним чином, інтер’єр заграє по-новому, знайде стиль і затишок.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *