Як оновити старі шпалери, не змінюючи їх?

yak onoviti star shpaleri ne zm nyuyuchi h 1 - Як оновити старі шпалери, не змінюючи їх?

Ремонт віднімає масу часу і практично завжди пов’язаний з рядом незручностей та додаткових фінансових витрат, особливо, якщо це стосується обробки стін шпалерними полотнами. Тому абсолютно немає сенсу починати його як тільки з’явилися невеликі вади або пошкодження. Пропонуємо вам декілька порад і рекомендацій щодо того, як оновити старі шпалери, не змінюючи їх, без особливих зусиль і нервів.

Основні види пошкоджень та способи їх усунення

Найчастіше причинами, за якими виникає необхідність повторної декоративного оздоблення стін у квартирі є:

 • Відклеювання шпалерних полотен;
 • Механічні пошкодження;
 • Різні забруднення.

Ви можете всі ці недоліки і вади усунути самостійно, можна просто задекорувати своїми руками без зняття старого матеріалу стін, не вдаючись до повного ремонту всього приміщення. Зробити це можна з допомогою наступних способів.

Підклеюємо шпалери

Якщо проблема полягає тільки в отклеюванні шпалер, то її виправити абсолютно нескладно. Для цього вам потрібно придбати спеціальний клей для наклеювання шпалерних полотен або звичайний ПВА. Найчастіше вони починають відходити в районі стиків. Для того, щоб усунути цей дефект, потрібно дотримуватися наступної послідовності:

 • Відверніть отклеенную частину полотна.
 • Очистіть внутрішню частину від шпаклівки і інших можливих забруднень.
 • Аналогічно слід очистити від пилу і стіну.

Важливо! При наявності різних дефектів на стіні ви можете її зашпаклювати.

 • За допомогою пензлика нанесіть на стіну грунтовку.
 • Відстали шпалерне полотно потрібно намазати клеєм.
 • За допомогою валика або сухої серветки розгладьте можливі складки. Якщо клей виступив за межі, то його слід відразу витерти.

Важливо! Якщо ви використовували клей ПВА, то приклеєні ділянки треба прогріти феном, після чого знову пропрасувати валиком. Таким чином ви збільшите зчеплення клейової суміші зі стіною.

yak onoviti star shpaleri ne zm nyuyuchi h 2 - Як оновити старі шпалери, не змінюючи їх?

Видаляємо бульбашки

Шпалери іноді відходять від стіни не так, як завжди — по краях, а починаючи від середини. Тому на поверхні з’являється повітряний міхур”. Якщо він має великі розміри, то в даному варіанті доцільно замінити частину полотна. У разі якщо “міхур” невеликий, то ви можете усунути його, не переклеивая шпалери.

Для цього вам буде необхідний медичний шприц з голкою, валик і клей. Як оновити старі шпалери при такому дефекті:

 • “Бульбашка” проткніть голкою і видавіть з нього повітря.
 • З допомогою шприца введіть в нього клейову суміш. Найкраще це робити зверху. Таким чином клей буде стікати та розподіляться по поверхні.

Важливо! Для того щоб клей розподілився рівномірно, можливо, необхідно буде зробити кілька проколів.

 • За допомогою валика або сухої дрантя розрівняйте поверхню.

Усуваємо механічні ушкодження різного характеру

У разі, якщо шпалерне покриття має значне пошкодження або на ньому з’явилися різні подряпини, то цю проблему ви можете вирішити, приклеївши новий шматок шпалер. Це можна зробити наступним способом:

 • Окресліть пошкоджену зону прямокутником і виріжте з допомогою канцелярського ножа.
 • За необхідності — зашпаклюйте і прогрунтуйте стіну.
 • З таких же шпалер необхідно вирізати лист відповідного розміру.

Важливо! Звертайте увагу на те, щоб при виконанні даної процедури малюнки та візерунки шпалер збігалися.

 • Готовий вирізаний лист потрібно намазати клеєм, прикласти до стіни і розгладити валиком.

Видаляємо забруднення

Якщо шпалери, що миються, то вивести забруднення вам не складе праці. Для цього ви можете використовувати різні засоби. Що стосується паперових полотен, то це дуже складне завдання, але вирішуване. Для боротьби з забрудненнями вам, можливо, знадобляться:

 • Серветка з мікрофібри;
 • Мильний розчин;
 • Тепла вода;
 • Рідина для миття посуду;
 • Плямовивідник;
 • Ацетон;
 • Спирт.

yak onoviti star shpaleri ne zm nyuyuchi h 3 - Як оновити старі шпалери, не змінюючи їх?

В залежності від виду забруднення, існують наступні методи їх видалення:

 1. Плями від бруду. Для їх виведення потрібно всього лише скористатися теплою водою або звичайним мильним розчином.
 2. Забруднення від жиру і масла. Щоб вивести такі плями, ви можете застосовувати різні абразивні засоби, такі як Gala або Fairy. Також можна скористатися м’яким засобом для виведення плям або засобом для миття посуду, адже воно призначене для розчинення жиру.
 3. Чорнило від ручки і плями від маркера або фломастера. Такі види забруднень можна з легкістю вивести за допомогою ацетону або спирту.

Важливо! Ні в якому разі не можна інтенсивно терти шпалерне полотно, так як ви можете стерти малюнок і зіпсувати шпалери.

Потертості на шпалерах

Дуже часто на шпалерах, особливо на зовнішніх кутах, можуть утворюватися різні потертості. В даному випадку на кути можна наклеїти пластикові куточки або молдинги. За рахунок того, що вони бувають різних розмірів і кольорів, ви зможете підібрати саме те, що вам потрібно. Такий декоративний елемент легко вписується в інтер’єр приміщення і легкий у використанні. В результаті — ви зможете оновити старі шпалери, не змінюючи їх.

Якщо на шпалерах витерся малюнок, то кращим варіантом стане заміна цієї ділянки. Вам потрібно за допомогою канцелярського ножа і лінійки вирізати зіпсований сегмент і приклеїти новий.

Важливо! Ще одним варіантом вирішення даної проблеми може бути стікер тієї ж тематики або невеликий шматочок рельєфних шпалер, які можна прикрасити за допомогою молдинга. Таким чином, у вас вийде своєрідна картина.

Як оновити старі шпалери?

В залежності від якості матеріалу і його фактури, старі шпалери здатні витримати реставрацію. Робити це потрібно дуже акуратно, при цьому використовуючи лише перевірені способи і рецепти.

Найбільш популярними методами є:

 • Механічна чистка шпалер. Таким чином ви зможете прибрати пил, яка накопилася у них роками.
 • Використання спеціальних хімічних засобів догляду за поверхнею стін.
 • Якщо випадок зовсім критичний, то можна зробити реставрацію малюнка.
 • Переклеювання старих шпалерних полотен на нові в тих місцях, які найбільш часто трапляються домочадцям на очі.
 • Перефарбування стін в інший колір з допомогою правильно підібраною фарби.

Важливо! Слід враховувати те, щоб нова забарвлення поверхні стін повністю відповідала загальній атмосфері інтер’єру.

Оновлюємо шпалери механічної чищенням і миттям

Дуже ефективним способом очищення шпалер, в тому числі і рельєфних, є миючий пилосос. У даному випадку слід використовувати спеціальну насадку, яка може ковзати навіть на самій складній рельєфній поверхні.

Важливо! Насадку пилососа потрібно мити і протирати насухо кожні 4-7 кв. метра обробленої площі.

Під час роботи, рівні поверхні або з наявністю невеликого рельєфу, можна злегка зволожувати за допомогою розпилювача.

Важливо! Дану процедуру потрібно робити дуже акуратно, так як можуть утворюватися плями від пилу.

yak onoviti star shpaleri ne zm nyuyuchi h 4 - Як оновити старі шпалери, не змінюючи їх?

Застосовуємо хімічні засоби

Використання таких коштів для оновлення шпалер є крайнім методом, в тому випадку якщо решта безсилі.

Важливо! Якщо у вас є можливість вибору між наклеюванням нового полотна і використання хімічних складів, то краще зупинитися на першому варіанті.

Однією з найпоширеніших причин старіння шпалерних полотен є просочування паперової основи різними речовинами. Наприклад, на кухні це можуть бути випаровування, що виходять від плити. Вони бліднуть і стають більш темними від шару бруду. В даному випадку ви можете зробити розчин з ізопропілового спирту, засоби для миття вікон і дистильованої води. З допомогою розпилювача цю суміш нанесіть на поверхню і протріть серветкою з мікрофібри.

Цю суміш можна також використовувати для виведення въевшегося запаху. В даному варіанті розчин слід нанести на бавовняну серветку і прикласти до поверхні стіни, після чого слід пропрасувати теплою праскою. Після цього серветку швидко прибираєте і провітрювати кімнату.

Важливо! Якщо ви готуєте розчин для того, щоб прибрати в’їдаються запах, то норма спирту повинна бути в три рази менше.

Також відмінним рішенням для виведення різного виду забруднень є використання білої глини і тонкомолотого деревного вугілля. Цю суміш потрібно покласти на серветку і прикласти до поверхні стіни, після чого прогріти праскою.

Оновлюємо шпалери радикальними способами

Існують ситуації, в яких очистити або оновити шпалери стандартними методами просто неможливо. Але це не означає, що потрібно впадати у відчай. Є кілька методів, завдяки яким ви зможете оновити шпалери.

Фарбування водоемульсійною фарбою

Це — досить кардинальний, але при цьому простий спосіб освіжити кімнату і інтер’єр. Під фарбування підходять абсолютно будь-які шпалери, незалежно від малюнка, рельєфу, матеріалу або фактури. Всупереч того, що водоемульсійна фарбувальна суміш сама універсальна, все одно слід дотримувати деякі правила.

 • Якщо у вас виникають сумніви щодо доцільності фарбування, то випробуйте її на невеликій ділянці, що не впадає в очі.
 • Шар повинен бути тонким, інакше — шпалери промокнуть і остаточно зіпсуються.
 • Перед фарбуванням поверхню потрібно підготувати, видаляючи бруд і теліпаються шматки.

Важливо! При фарбуванні рельєфних текстур валик потрібно брати з довгим ворсом.

Часткова заміна

Для цього вам необхідно наклеїти малярний скотч по всьому периметру ділянки, який необхідно замінити. За допомогою малярного або канцелярського ножа потрібно вирізати шматок старого шпалерного полотна. Видалите його. Наклейте нове полотно.

Важливо! Для того щоб новий ділянка виглядав гармонійно, використовуйте декоративні накладки або смужки зі старих шпалер.

Різні аплікації

Це — дуже оригінальна і незамінна річ для освіження інтер’єру та оновлення оздоблення стін. Аплікації можна робити з шпалер, кольорового паперу і навіть тканини. Найголовніше — це завжди пам’ятати і враховувати поєднання кольорів і різних малюнків, зображених на даному елементі декору і самих шпалер.

Відеоматеріал

Для того щоб кімната виглядала свіжо, не обов’язково починати капітальний ремонт. Вам достатньо лише оновити стару обробку і додати пару нових декоративних елементів. Таким чином ви і самі не помітите, як загальний інтер’єр приміщення “заграє по-новому”. Дотримуючись вищенаведених порад і рекомендацій, ви зможете оновити шпалери швидко і без зайвих фізичних зусиль, а результат порадує не тільки вас, але і ваших близьких.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *