Як оновити ванну чавунну?

yak onoviti vannu chavunnu 1 - Як оновити ванну чавунну?

З часом будь-яка ванна втрачає свій первісний вигляд, кудись дівається її білосніжність і гладкість. На її поверхні з’являються плями жовтого кольору, іржа, вона стає шорсткою, і ще чого гірше — тріскається і сколюється емаль. Якщо ви — володар саме чавунною ванною, то корисно буде знати, що вона довше за інших зберігає воду теплою, відповідно, збільшує час прийняття ванних процедур. Тому, якщо ваша ванна на перший погляд прийшла в непридатність, не поспішайте прощатися з нею, тим більше, якщо ремонт ванної кімнати в цілому вас влаштовує. Існує кілька способів, як оновити ванну чавунну, з ними ми і ознайомимося.

Що собою являють чавунні ванни?

Чавунні ванни були покликані служити близько 10-15 років, проте, якщо врахувати, що вони активно встановлювалися в часи СРСР, то не дивно, що багато хто з них на сьогоднішній день мають жалюгідний вигляд.

Важливо! Конструкція чавунної ванни неймовірно важка, і в залежності від розміру важить від 80 до 100 кг.

Проводилася вона з чавуну високої якості, емаль наносилася з певним високим стандартам. На сьогоднішній день чавунні ванни сучасного виробництва дуже поступаються по якості ваннам вітчизняним. Тому їх демонтаж не завжди зручний і доцільний. Як правило, під пошкодженою емаллю, ідеально збереглася міцна конструкція, не зазнала деформацій.

Як оновити чавунну ванну?

Як оновити стару ванну і чим її покрити? На сьогоднішній день реставрація ванни є доступним і простим рішенням, оскільки в будівельних магазинах представлений широкий асортимент емалей для ванни, а ринок послуг наповнений фахівцями, які з радістю відреставрують її.

Така процедура полягає в оновленні емалі, точніше нанесення нового шару захисного покриття.

Розрізняють два основних способи відновлення емалі:

 1. Емалювання – нанесення нового шару емалевої фарби.
 2. Покриття наливним методом за допомогою рідкого акрилу.

Важливо! Для емалювання використовується не звичайна емаль, а спеціальна, на якій буде вказано цільове призначення. Як правило, такі емалі продаються в комплекті з затверджувачем. На полицях будівельних магазинів представлена емаль як для домашнього використання, так і для використання професіоналами.

Якщо ви плануєте провести дану процедуру самостійно, не купуйте професійну фарбу, так як технологія її нанесення більш складна, вона наноситься в кілька шарів і має більш рідку консистенцію. В результаті — ви можете отримати зовсім не той результат, який ви очікуєте. Її нанесення вимагає певних навичок.

Покриття рідким акрилом

Цей спосіб оновлення ванни ще називають наливним. В даному випадку акрил наноситься не пензлем та валиком, а в прямому сенсі рівномірно наливається на поверхню ванни.

Важливо! Акрил більш довговічний, ніж емальоване покриття, тактильно тепліше, що створює додатковий комфорт. Однак вартість на проведення даної процедури істотно вище емалювання.

В нанесенні акрил набагато зручніше, у вас точно не залишиться розлучень і смуг від кисті, напливів від валика. Акрил має властивість рівномірно розтікатися, тому навіть не професіонал впорається з цією процедурою.

Якщо ви вирішили оновити ванну акрилом самостійно, вам необхідно буде придбати рідкий акрил і затверджувач, який йде в комплекті. В інструкції до нього ви завжди знайдете покроковий детальний опис всієї процедури.

yak onoviti vannu chavunnu 2 - Як оновити ванну чавунну?

Давайте розглянемо універсальний алгоритм відновлення ванни рідким акрилом:

 1. Ретельно вимийте поверхню від усіх забруднень.
 2. Відшліфуйте ванну наждачним папером або шліфувальним колом.
 3. Змийте все сміття з поверхні.
 4. Іржу обробіть спеціальним розчином.
 5. Наявні сколи закладіть автомобільної шпаклівкою.
 6. Обезжирьте всю поверхню розчинником.
 7. Демонтуйте зливний отвір і перелив, підставте під нього ємність, куди буде стікати надлишки акрилу.
 8. Заклейте місця, які варто захистити від забруднення, малярським скотчем і постеліть на підлогу газету або картон.
 9. Розведіть акрил з затверджувачем згідно інструкції виробника.
 10. Починайте наливати отриману рідину на борту ванною, поки не зробите повний коло.
 11. Акуратно підштовхніть акрилову рідина шпателем до стику з кахлем.
 12. Тепер продовжуйте лити акрил знову по колу, від межі повного заповнення (приблизно середина висоти стінок).
 13. Після того, як вся поверхня покрита рідким акрилом, дайте йому висохнути згідно інструкції — як правило, це займає від 1 до 4 діб.

Важливо! Після змішування акрилу з затверджувачем він придатний до використання близько 1 години. Тому дійте чітко, впевнено і швидко.

Як бачите, оновити чавунну ванну акрилом в домашніх умовах виявилося не так вже й складно. Через пару днів ви зможете насолоджуватися банними процедурами у білосніжній і оновленої ванній.

Емалювання чавунної ванни

Даний спосіб є самим доступним і не дорогим, особливо, якщо ви вирішили зробити це своїми власними зусиллями. На відміну від процедури наливання ванни акрилом, цей спосіб не вимагає демонтажу зливного отвору і переливу.

Емалювання ванни являє собою нанесення особливої емалевої фарби за допомогою натуральної кисті. Підготовка ванни до нанесення фарби нічим не відрізняється від підготовки перед нанесенням акрилу. Коли вся поверхня буде повністю очищена, зашпаклевана і знежирена, тоді прийшов час відновити емаль ванни.

Процес нанесення нової емалі:

 1. Змішайте основу і затверджувач, ретельно перемішайте їх.
 2. За допомогою твердої плоскої кисті шириною мінімум 7 см починайте наносити фарбу.
 3. Рухайтеся від бортів до стінок, від стінок і до дна.
 4. Чергуйте рухи при нанесенні фарби, роблячи їх у різному напрямку.
 5. Після нанесення першого шару відразу приступайте до другого, так як затверджувач в складі дуже обмежує час роботи.
 6. Коли ви ретельно прокрас ванну, налийте трохи фарби на дно і рівномірно розподіліть її по поверхні.
 7. Переконайтеся, що не залишилося патьоків. Якщо ж вони з’явилися через 15 хвилин, то витягніть їх пензлем, рухаючись від бортів до дна.
 8. Залиште ванну для просушування мінімум на 5 днів, а то й на тиждень.

Відеоматеріал

Тепер ви знаєте, як відреставрувати чавунну ванну, сміливо можете вибрати собі до душі і приступити до оновлення.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *