Як підібрати підсилювач до сабвуфера?

Багато автолюбителів люблять себе порадувати хорошим звуком. Ви — не виняток? Тоді ця стаття вам точно підійде. Мова сьогодні піде про те, як підібрати підсилювач до сабвуфера. Так складно правильно підібрати пристрій? У чому полягають тонкощі вибору? Відповідь на це та інші запитання ви зможете знайти тут.

Вибираємо підсилювач

Сабвуфер, як відомо, потрібний для передачі низьких частот, без нього будь-яка музика здається не такий живий і погружающей. Але якщо ви дійсно хочете досягти якості, необхідно правильно підібрати підсилювач для “булки”. Але гонитва за якістю має свою ціну, потрібно взяти до уваги всі можливі ризики і витрати і тільки потім переходити безпосередньо до вибору.

Потужності

Який підсилювач краще для сабвуфера? Для того щоб правильно вибрати підсилювач, потрібно спершу познайомитися з трьома найпоширенішими думками:

  • Потужність вибраного пристрою повинна бути менше потужності сабвуфера, щоб виключити виникнення перевантажень на динамік.
  • Потужності повинні бути рівні.
  • Підсилювальний пристрій повинен мати велику потужність.

Де істина? Давайте потроху розбиратися.

Підсилювач слабкіше сабвуфера

При виборі значення опору потрібно розуміти, що підсилювач повинен працювати на такому навантаженні, тепер можна братися за потужність. Нам необхідно знати значення саме номінальної потужності. Динамік повинен стабільно працювати на таких значеннях без плачевних наслідків. Для підсилювача ж це — максимальна потужність, при якій рівень спотворень припустимо.

Існують нюанси і для динаміка, і для усилка. Динамік можна пошкодити механічним або тепловим впливом, якщо не всіма відразу. При механічному впливі виходить з ладу рухлива система. Для того щоб уникнути цього, потрібно правильно підібрати значення максимального ходу конуса. Воно не повинно перевищувати двадцяти відсотків.

Тепловий вплив проявляється в перегрів системи, яке може статися з таких причин:

  • Клипинг підсилювача. Причина такої проблеми — це брак потужності пристрою. Іншими словами, ви додаєте гучність звуку, а усилок починає “задихатися” і видавати гармоніки, відправляючи на динамік багато високих частот. Звукова котушка дуже швидко перегріється і згорить, якщо ви не убавите гучність.
  • Рух котушки поза робочого зазору магнітної системи. Якщо витки цієї котушки вийдуть з робочого зазору, вся енергія пристрою піде на нагрівання котушки. До перегріву, звичайно, вона дійде повільніше, але можна і не встежити, втративши динамік.

Важливо! Бажано не слухати треки з дуже низькими частотами. Саме на цих частотах можна зруйнувати зрушення сигналом навіть малу потужність, нехай навіть значно менше номінальної.

Не думайте, що підбір підсилювача до сабвуфера зараз зайде в глухий кут. Головне в цій справі — розуміти всі нюанси.

Потужності дорівнюють

Такий випадок теж особливо не обіцяє нічого хорошого. Найчастіше номінальну потужність усилка регулюють для напруги живлення, що становить 14.4 Вольт. На жаль, реальні умови не дозволяють утримати таку напругу на виводах приладу.

Підсилювач тут же піде в кліп, навіть не наблизившись до своєї номінальної потужності. У цьому випадку і звукова котушка буде під загрозою.

Підсилювач має велику потужність

Так який підсилювач краще для сабвуфера? Часом, можна побачити прилади зі значеннями в півтора або навіть два рази вище. Але варто побоюватися механічних пошкоджень в такому випадку? Безумовно, але тільки, якщо ви твердо вирішили познущатися над динаміком. Але робити цього, звичайно ж, не варто. Якщо не виводити динамік на максимальний і не захоплюватися композиціями з дуже низькими частотами, життя у нього буде довге і щасливе.

Ну що ж. Ось ми і прийшли до висновку, що з усіх боків убезпечити себе не вийде, і головне в такій справі — це мати голову на плечах. Але якщо поглянути на статистику, то третій варіант найбільш оптимальний, оскільки динамік в такому випадку проживе довше.

Частотний діапазон

Потужність — не єдиний критерій для вибору, так і не єдиний важливий параметр. Саме частотний діапазон відповідає за розкид. Найчастіше на товарах красуються значення рівні приблизно 15-350 Гц.

Важливо! Числа, разюче перевищують середні значення — це хід маркетологів. Такий прилад, можливо, буде працювати на таких частотах, але якість звучання ставиться під сумнів.

Клас

Клас підсилювача — це теж важливий параметр. Сучасні прилади можна підрозділити на два відомих типу:

  • АВ. Це аналоговий девайс, який володіє прекрасним якістю посилення, але характеризується досить маленькими показниками коефіцієнта корисної дії і потужності.
  • D-тип. Цифровий підсилювач з хорошим ККД, але кульгавою якістю.

Який підсилювач краще для сабвуфера, якщо вибирати його з класу? Відповісти на це питання зможете тільки ви. Все залежить від бажаного результату і засобів.

Кількість каналів

Теж важливий параметр для вибору. Класифікуємо пристрій за такими критеріями:

  • Одноканальний. Простою мовою — моноблок. Такі прилади витримують навантаження тільки при низьких її значеннях (десь пару Ом). Ці усилки підійдуть для власників професійних аудіосистем, потужність який є одним з головних показників. Найчастіше це – гаджети D-класу.
  • Двоканальні. Такі пристрої легко встановити з сабвуферами, які розраховані від чотирьох до восьми Ом. З’єднання здійснюється за допомогою мостової схеми або котушки.
  • Триканальні. Такі девайси можуть похвалитися провідними представниками: Eton SR 100.2 або Genesis Profile Two. Але такі пристрої знайти складніше із-за втраченою актуальності.
  • Чотириканальні. Такі підсилювачі можна з легкістю використовувати хоч для чотирьох динаміків і сабвуфера або для декількох якісних “булок”. Установка і експлуатація рідко викликає запитання, що робить такі гаджети вкрай популярними.
  • П’ятиканальний. Також мають величезну популярність, оскільки додатковий сабвуферний канал дозволяє використовувати фронтальну, і тилову акустику. Явною перевагою є ціна і малі габарити.
  • Шестиканальний. Знайти такий апарат видається вкрай рідко, оскільки системи, існуючі нині, ще не настільки вимогливі до підсилювальним елементів.

Відеоматеріал

Деякі водії загострюють увагу на чутливості, але таким параметром при виборі зазвичай нехтують.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *