Як почистити біле золото в домашніх умовах

Біле золото – це з’єднання (сплав) золота і одного (або більше) іншого металу. Зазвичай сплав додають нікель, марганець або паладій. Велика частина ювелірних виробів з білого золота покрита родієм (драг метал платинової групи) – це підсилює блиск і підвищує довговічність прикрас. Ось як почистити біле золото в домашніх умовах:

Перед тим як чистити біле золото, визначте проблему

Перед тим як чистити свої ювелірні вироби з білого золота, ви повинні визначити, у чому проблема.

Якщо це загальне забруднення, липкість або бруд, застосовуйте рекомендації з розділу «Як чистити біле золото».

Якщо прикраса з білого золота пожовтіло, це ознака того, що родієве покриття стерлося, і чищення тільки погіршить ситуацію. Для відновлення покриття зверніться в ювелірну майстерню. Гальванічний метод забезпечить більш високу якість і довговічність покриття, ніж спосіб окунающий виріб в розчин з родієм.

Якщо прикраса з білого золота чорніє, швидше за все, воно піддалося впливу кислоти. Зазвичай це можна виправити за допомогою полірування, але проведення процедури краще довірити досвідченому ювелірного майстра, так як під час полірування видаляється частина покриття і дуже легко випадково видалити занадто багато – в цьому випадку доведеться відновлювати покриття.

Як чистити біле золото

Увага: Не піддавайте ювелірні вироби з білого золота дії кислот протягом тривалого часу – це може призвести до почернению одного з металів, що входять в з’єднання з золотом. Хлор створює слабку кислоту при змішуванні з водою, його часто можна знайти у водопровідній воді. Якщо ви не впевнені у відсутності хлору у воді з-під крана, купіть пляшку дистильованої води для миття білого золота.

  1. Перед тим як почистити біле золото, добре огляньте прикраса на наявність пошкоджень. Шукайте бовтаються дорогоцінні камені, пошкоджені навісні деталі, перевірте застібки, гачки, петлі і т. д. Не починайте чистку, якщо якась частина ювелірного виробу може відвалитися.
  2. Заповніть невелику миску теплої дистильованої водою, додайте кілька крапель миючого засобу і добре перемішайте з водою. При сильному забрудненні, занурте прикраса у воду на 10-15 хвилин.
  3. Візьміть м’яку зубну щітку, занурте її в мильну воду, і акуратно почистіть виріб з білого золота. Будьте обережні поблизу встановлених дорогоцінних каменів в кільцях і сережках. Якщо щетина застрягне між каменем і прикрасою, ви можете ненавмисно смикнути його. Просто будьте уважні, і все буде добре.
  4. Прополощіть прикраса з білого золота чистого, дистильованою водою, а потім насухо відполіруйте м’якою чистою тканиною з мікро-фібри.

Як почистити біле золото харчовою содою

  1. У невеликій мисці змішайте достатню кількість дистильованої води з харчовою содою до утворення густої пасти.
  2. Нанесіть трохи готової пасти на м’яку зубну щітку і акуратно почистіть прикраса з білого золота. Будьте уважні, не тріть інші метали або камені – вони можуть бути м’якими і легко подряпатися. Будьте обережні, продовжуйте чистити біле золото рівно стільки, скільки знадобиться для видалення забруднень і плям – це дозволить зберегти тонке родієве покриття.
  3. Промийте ювелірний виріб у мисці з теплою, дистильованою водою.

Як дезінфікувати біле золото

Якщо у вас є прикраси з білого золота, наприклад, кільце, яке не має каменів або домішок інших металів, його можна безпечно прокип’ятити у воді протягом декількох хвилин, помістивши в м’який мішечок, або поклавши ганчірку на дно каструлі (щоб уникнути появи подряпин від контакту з нею). В якості альтернативи, для ювелірних виробів з каменями або іншими делікатними частинами, можна використовувати ізопропіловий спирт (ізопропанол). Обережно протріть їм прикраса з білого золота.

Чому не можна чистити біле золото

Перед тим як чистити біле золото, уважно ознайомтеся з інструкцією до чистки засобу. Деякі препарати містять аміак, який може бути використаний для очищення білого золота, але його не можна залишати на металі довгий час, оскільки це може призвести до пошкодження тонкого покриття.

Оцет – досить сильна кислота, яка може пошкодити ваші ювелірні вироби. Уникайте кислотних чистячих засобів з цієї ж причини.

Не кип’ятіть прикраси з білого золота, якщо вони містять домішки інших металів або дорогоцінні камені. Різна швидкість теплового розширення різних матеріалів може призвести до деформації ювелірного виробу.

Уникайте використання зубної пасти, так як деякі з них містять хімічні речовини, які можуть пошкодити або зруйнувати родієве покриття.

Почистити прикраси з білого золота у ювеліра

Прикраси з білого золота можна почистити в ювелірному магазині або майстерні. У хороших ювелірів є ультразвукові машини, які значно краще почистять біле золото, видаляючи бруд із самих затишних куточків і мікротріщин вашого прикраси.

Як відновити потемніле або подряпані біле золото

Як вже говорилося на початку статті, якщо біле золото почорніло, віднесіть ваше прикраса до ювелірного майстра, щоб він відшліфував його. Полірування родиевого покриття – делікатний процес і можна легко видалити занадто багато матеріалу, так що довірте це професіоналу.

Те ж саме відноситься і до подряпин, шліфування/полірування може видалити більшість подряпин, але при цьому може пошкодити ваше прикраса, якщо зробити її неправильно.

Як доглядати за білим золотом

  • Зберігайте прикраси з білого золота окремо (вони не повинні стосуватися нічого іншого) від інших металів, щоб уникнути зміни кольору.
  • Тримайте біле золото подалі від кислот і хлору. Не носіть його в басейн, або під час прийняття душу/миття посуду (якщо ваша водопровідна вода містить хлор). Знімайте його, перш ніж робити роботу по дому або чистити що-небудь.
  • Навіть при ідеальному догляді, родієве покриття з часом зношується через тертя при чищенні і під час носіння. При носінні прикрас з білого золота уникайте метушливих рухів, а коли вони почнуть жовтіти – віднесіть до ювеліра, щоб обробити їх гальванічним методом.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *