Як почистити хромовані деталі автомобіля
Відмінна риса автомобілів минулих років – застосування в зовнішній і внутрішній обробці хромованих деталей. Хромування – це покриття поверхні сталевих деталей хромом. Шар хрому захищає метал від корозії і покращує зовнішній вигляд металевої поверхні, надає автомобілю оригінальний вигляд. Але з часом, під дією агресивного зовнішнього середовища, глянсова поверхня хромованих деталей каламутніє, на ній з’являються плями і подряпини. Це знижує привабливість екстер’єру або інтер’єру вашого авто. Щоб відновити первісний вигляд і не пошкодити при цьому тонкий шар хрому, потрібно знати, як правильно почистити хромовані деталі автомобіля. Слідуючи інструкціям нижче, ви зможете очистити хромовану поверхню від нальоту і відновити її первісний блиск.
Вам знадобиться:
- Вода
- Чиста ганчірка
- Чистячі засоби (одне на вибір):
- Засіб для чищення хромованих поверхонь
- Харчова сода
- Борошно
- Засіб для чищення скла
- Рідина для миття посуду
- Медичний спирт
- Оцет
- Лимонний сік
- Пензлик для манікюру
- Шкірка лимона
- Тканину для поліровки металу
- Серветки для протирання автомобілів
- Карнаубський або автомобільний віск
- Щітка з короткою щетиною
Чистка хромованих деталей автомобіля
- По можливості, промийте метал під струменем води, щоб змити з поверхні будь-який бруд. Якщо немає такої можливості, протріть хромовану деталь вологою ганчіркою.
- Виберіть засіб зі списку вище. Змочіть в ньому ганчірочку або пензлик для манікюру і очистіть хромовані деталі. Харчова сода добре очищує плями і розводи з хромованої поверхні.
- Ретельно змийте залишки миючого засобу з металу.
- Якщо хромована поверхня потьмяніла, протріть її шкіркою лимона або тканиною для поліровки металу. Промийте оброблену деталь водою.
- Натріть хромовану деталь до блиску за допомогою сухої ганчірки або серветки для протирання автомобілів.
- Покрийте метал тонким шаром карнаубского або автомобільного воску – це допоможе зберегти зовнішній вигляд хромованою деталі довше. Намагайтеся, щоб віск не потрапив у місця стиків, так як його потім буде важко звідти видалити і з часом під ним може скупчитися бруд.
- Якщо все ж віск потрапить до місця стиків і швів, то відразу видаліть його. Для цієї мети добре підійде автомобільна щітка з короткою щетиною або велика малярна кисть з укороченою ножицями щетиною (або загорнута клейкою стрічкою біля основи).
Додаткові поради
- Завжди використовуйте мінімальну кількість абразивного речовини і більш щадне засіб для чищення хромованих деталей. При необхідності спробуйте більш сильні засоби.
- Можна відполірувати хромовану поверхню. Використовуйте тільки необхідне для чищення хромованих деталей кількість очисного засобу.
- Шліфувати хромовані деталі слід тільки в тому випадку, якщо це необхідно для видалення плям.
- Натирання хромованої поверхні дитячим маслом дозволить видалити деякі види плям.
- Ніколи не використовуйте хлорний відбілювач або сильну кислоту, щоб очистити хромовані деталі, так як це призведе до пошкодження захисного хромованого шару і появи маленьких дірочок на поверхні металу.
- Якщо вам потрібно довго зберігати якесь хромоване виріб, змастіть його вазеліном – це обереже його від впливу корозії під час зберігання.