Як почистити натуральну шкіру в домашніх умовах

Є два основних види натуральної шкіри: оброблена і необроблена. Оброблена шкіра має покриття, що робить її зносостійкою і водонепроникною. Необроблена шкіра такого покриття не має і тому легко просочується водою. Крім того оброблена шкіра стійка до вицвітання, більш жорстка і тверда, холодною на дотик, стійка до утворення плям. Необроблена шкіра із-за відсутності верхнього покриття тепліше на дотик і м’якше, але схильна до появи плям. Приклади необробленої шкіри – замша, нубук, сыромятная шкіра. У легкій промисловості частіше використовується оброблена шкіра в силу своїх переваг. З неї робляться такі шкіряні речі: сумки, м’які меблі, одяг, оббивка салонів автомобілів. У цій статті ви дізнаєтеся як почистити натуральну шкіру в домашніх умовах.

Як почистити оброблену натуральну шкіру

 1. Використовуйте ніжне зволожуюче мило (наприклад, Dove) і чисту ганчірку.
 2. Намочіть мило і добре намильте очищається ділянка натуральної шкіри.
 3. Витріть піну чистою вологою ганчіркою. Не промийте шкіру водою!
 4. Відполіруйте шкіру сухим рушником.
 5. Залиште виріб зі шкіри висихати.
 6. Коли виріб повністю висохне, обробіть його кондиціонером для шкіри.

Як почистити необроблену натуральну шкіру

 1. Натріть шкіру сідельним милом за допомогою вологої ганчірки або губки.
 2. Досягніть утворення мильної піни.
 3. Витріть піну чистою ганчіркою.
 4. Залиште виріб зі шкіри висихати.
 5. Після повного висихання, змастіть шкіру запобіжним засобом, наприклад, касторовою олією (а краще сумішшю касторової, лляної олії і бджолиного воску в співвідношенні 8:1:1).

Додаткові поради

 • Завжди вішайте шкіряний одяг на оббитих вішалках – це дозволить їй вільно висіти в шафі.
 • При зберіганні шкіряних сумок, набивайте їх ганчірками – це допоможе зберегти їм форму.
 • Ніколи не зберігайте шкіряні вироби в поліетиленових пакетах або інших недышащих чохлах – у них зовнішня поверхня шкіри буде сохнути.
 • Уникайте зберігання виробів з натуральної шкіри в дуже вологій або дуже сухій середовищу, а також уникайте їх розміщення під прямими сонячними променями.
 • Ніколи не розбризкуйте парфуми або лак для волосся (або інші подібні продукти) поблизу шкіряного одягу та інших виробів зі шкіри, так як це може привести до її фарбування і появи плям.
 • Якщо взимку на шкіряній куртці, штанях або взуття з’явилися відкладення солей, видаліть їх вологою губкою – сіль може пошкодити поверхню шкіри.
 • Якщо шкіряна одяг втрачає свою гнучкість, використовуйте хороший кондиціонер для шкіри, щоб відновити еластичність.
 • Якщо на шкіряному одязі з’явилися складки, повісьте її на вішалку – під власною вагою одяг вирівняється. Якщо все ж необхідно погладити шкіряний одяг, встановіть терморегулятор праски на позицію «віскоза, штучний шовк», покладіть щільний аркуш чистого паперу на шкіру і дуже швидко пропрасуйте.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *