Як почистити натуральну шкіру в домашніх умовах
Є два основних види натуральної шкіри: оброблена і необроблена. Оброблена шкіра має покриття, що робить її зносостійкою і водонепроникною. Необроблена шкіра такого покриття не має і тому легко просочується водою. Крім того оброблена шкіра стійка до вицвітання, більш жорстка і тверда, холодною на дотик, стійка до утворення плям. Необроблена шкіра із-за відсутності верхнього покриття тепліше на дотик і м’якше, але схильна до появи плям. Приклади необробленої шкіри – замша, нубук, сыромятная шкіра. У легкій промисловості частіше використовується оброблена шкіра в силу своїх переваг. З неї робляться такі шкіряні речі: сумки, м’які меблі, одяг, оббивка салонів автомобілів. У цій статті ви дізнаєтеся як почистити натуральну шкіру в домашніх умовах.
Як почистити оброблену натуральну шкіру
- Використовуйте ніжне зволожуюче мило (наприклад, Dove) і чисту ганчірку.
- Намочіть мило і добре намильте очищається ділянка натуральної шкіри.
- Витріть піну чистою вологою ганчіркою. Не промийте шкіру водою!
- Відполіруйте шкіру сухим рушником.
- Залиште виріб зі шкіри висихати.
- Коли виріб повністю висохне, обробіть його кондиціонером для шкіри.
Як почистити необроблену натуральну шкіру
- Натріть шкіру сідельним милом за допомогою вологої ганчірки або губки.
- Досягніть утворення мильної піни.
- Витріть піну чистою ганчіркою.
- Залиште виріб зі шкіри висихати.
- Після повного висихання, змастіть шкіру запобіжним засобом, наприклад, касторовою олією (а краще сумішшю касторової, лляної олії і бджолиного воску в співвідношенні 8:1:1).
Додаткові поради
- Завжди вішайте шкіряний одяг на оббитих вішалках – це дозволить їй вільно висіти в шафі.
- При зберіганні шкіряних сумок, набивайте їх ганчірками – це допоможе зберегти їм форму.
- Ніколи не зберігайте шкіряні вироби в поліетиленових пакетах або інших недышащих чохлах – у них зовнішня поверхня шкіри буде сохнути.
- Уникайте зберігання виробів з натуральної шкіри в дуже вологій або дуже сухій середовищу, а також уникайте їх розміщення під прямими сонячними променями.
- Ніколи не розбризкуйте парфуми або лак для волосся (або інші подібні продукти) поблизу шкіряного одягу та інших виробів зі шкіри, так як це може привести до її фарбування і появи плям.
- Якщо взимку на шкіряній куртці, штанях або взуття з’явилися відкладення солей, видаліть їх вологою губкою – сіль може пошкодити поверхню шкіри.
- Якщо шкіряна одяг втрачає свою гнучкість, використовуйте хороший кондиціонер для шкіри, щоб відновити еластичність.
- Якщо на шкіряному одязі з’явилися складки, повісьте її на вішалку – під власною вагою одяг вирівняється. Якщо все ж необхідно погладити шкіряний одяг, встановіть терморегулятор праски на позицію «віскоза, штучний шовк», покладіть щільний аркуш чистого паперу на шкіру і дуже швидко пропрасуйте.