Як почистити тостер-ростер

Щоб підсмажити шматок хліба, вам знадобиться тостер. Цей кухонний апарат буває різних видів, один з них – у вигляді маленької печі зі скляними дверцятами. Такий тостер називають «ростером», або ж «тостер-піччю». Ростер більш універсальний, ніж звичайний тостер. Він може виконувати всі функції тостера і має ряд додаткових можливостей, наприклад, смаження сосисок або обсмажування кавових зерен. Також як і тостер, ростер потребу в постійному догляді. Чистити його треба регулярно, бажано після кожного застосування. Це продовжить термін служби пристрою, позбавить вас від небезпеки його загоряння, а також усуне причини неприємного запаху під час приготування тостів. Щоб почистити ростер, використовуйте наші рекомендації.

Щоб почистити ростер вам знадобиться:

 • Ганчірка
 • Рідина для миття посуду
 • Харчова сода
 • Нейлоновий скребок
 • Нашатирний спирт
 • Столовий оцет
 • Засіб для очищення скла

Як почистити тостер-ростер всередині і зовні:

 1. Вимкніть і від’єднайте пристрій від мережі. Перш ніж почати чистити тостер дочекайтеся, поки він повністю охолоне.
 2. Якщо ваш ростер має зйомний піддон для крихт, зніміть засувку піддону, витягніть його, і висипте крихти. Промийте піддон у воді з миючим засобом і висушіть, перед тим як поставити назад у відсік.
 3. Якщо у вашого ростеру немає знімний піддон для крихт, витягніть будь знімні частини всередині пристрою і вытрясите з нього всі крихти і інше сміття.
 4. Зніміть піддон, стійки, дверцята або будь-які інші знімні частини, які необхідно почистити і промити їх із застосуванням миючого засобу. Зняті деталі повертайте назад тільки після повного їх висихання.
 5. Змочіть ганчірку водою і вичавте так, щоб з неї не капало. Ганчірку посипте содою і з її допомогою почистіть всі внутрішні частини ростера, які забруднені жиром або просто брудні.
 6. Щоб видалити пригоріла їжі, використовуйте нейлоновий скребок. Змочіть скребок у воді з миючим засобом, приберіть з нього зайву рідину, а потім відскребіть залишки продуктів. Намагайтеся не допускати потрапляння рідини всередину пристрою.
 7. Щоб почистити тостер-ростер всередині від нагару та інших стійких залишків, зробіть пасту з 1 столової ложки нашатирного спирту і 3 столових ложок харчової соди. Тріть брудний ділянку вологою ганчіркою з пастою до тих пір, поки не очистіть повністю.
 8. Якщо на поверхні міні печі є якісь плями або ваша модель має скляні дверцята, змішайте рівні частини оцту і води. З допомогою отриманого розчину відмийте плями і скло дверцят.
 9. Якщо ваш ростер зовні має хромовані деталі, протріть засобом для миття вікон. Фарбовані поверхні із сталі або пластику протріть ганчіркою, змоченою в мильному розчині.

Додаткові поради

 • Витирайте тостер-ростер вологою ганчіркою після кожного використання або один раз в тиждень – вам надалі буде значно легше почистити його.
 • Нічого не кладіть зверху або всередину ростеру – це може призвести до займання або розплавлення даного предмета.
 • Не використовуйте засіб для чищення духовок для того, щоб почистити будь-яку частину вашої міні печі – це може привести до появи корозії.
 • Не використовувати сталеву мочалки для посуду для того, щоб почистити будь-яку частину всередині тостера – від неї утворюються крихітні шматочки металу, які можуть призвести до електричного замикання.
 • Постійно провітрюйте приміщення та дотримуйтеся обережності при роботі з аміаком (нашатирним спиртом).

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *