Як почистити замшеві черевики

Замша – гарний матеріал, але при цьому дуже мазкий. Навіть вода може забруднити її. У цьому підручнику показано, як у домашніх умовах можна почистити заплямовані і брудні замшеві черевики, після чого вони будуть виглядати як новенькі. Також у статті розглядаються поради по правильному догляду за замшевим взуттям та запобігання її забруднення.

Засоби для чищення замші:

 • Вам знадобиться щось, чим ви зможете розчесати замшеві волокна в потрібному напрямку. Найкраще рішення, звичайно ж, використовувати спеціальну щітку для замші, призначену для цієї мети, але якщо у вас її немає – можете використовувати стару зубну щітку, махровий рушник або пилку для нігтів (дрібнозернисту бік).
 • Звичайний шкільний ластик або художній ластик-клячка допоможуть прибрати потертості та інші стійкі плями з замшевих чобіт. У крайніх випадках, наждачний папір дуже дрібної зернистості також може бути корисною.
 • Оцет, рідина для запальничок, ізопропіловий спирт, харчова сода і вівсяні пластівці – все це може бути корисним (залежно від ситуації) при чищення замшевого взуття. При застосуванні будь-якого очищаючого кошти завжди перевіряйте його спочатку на прихованому ділянці черевик – для визначення реакції замшевої поверхні на вибраний очищувач. Щоб почистити замшеві черевики, прочитайте наведені нижче інструкції і виберіть найкраще рішення для їх очищення.

Попередження

Перш ніж чистити замшеві черевики, пошукайте етикетку на них або в їх коробці – на етикетці або в прикладеній брошурі повинна бути інструкція по догляду за таким взуттям. Ознайомтеся з нею і дотримуйтесь рекомендацій.

Якщо ваша взуття з натуральної замші, не намагайтеся прати її в пральній машинці або сушити в сушарці – це призведе до її пошкодження.

Як почистити замшеве взуття від бруду і прибрати потертості

 1. Якщо на вашу замшеве взуття потрапив великий шматок бруду, дочекайтеся поки він повністю висохне, а потім руками отдерите його.
 2. За допомогою щітки для замші, старої зубної щітки, пилки для нігтів або чистого махрового рушника акуратно вичистіть замшеве взуття від залишків висохлої бруду. Рухайтеся спочатку проти ворсу, а потім по його напрямку. При цьому не поспішайте і не застосовуйте силу – інакше ви можете заштовхнути частинки бруду ще глибше в волокна. Повторюйте цю процедуру спочатку проти, а потім по напрямку ворсу до тих пір, поки не перестане висипатися засохлий бруд.
 3. Після видалення бруду, приберіть потертості і причеши спутаний ворс в потрібному напрямку енергійними рухами щіткою проти-по напрямку ворсу, використовуючи при цьому помірний тиск на матеріал. Якщо ворс на деяких ділянках не піднімається, використовуйте негостру, жорстку крайку шпателя або кредитної картки, щоб розчесати його в правильному напрямку. Застосовуйте лише мінімально необхідну силу натиску.
 4. Якщо ворс замші раніше не піднімається, злегка зволожите його пором з чайника або каструлі з окропом (утримуйте взуття сантиметрів на 10 вище джерела пара – будьте дуже обережними, на замші не повинно сформуватися ні крапельки води). Пар з відпарювача для одягу або праски також можна використовувати. Обробіть пором всю поверхню замшевих чобіт.
 5. Після того, як взуття буде повністю оброблена паром, за допомогою сухих рушників протріть замшу, видаляючи з неї вологу і відновлюючи початковий стан ворсинок.
 6. Залиште замшеве взуття де-небудь в прохолодному і сухому місці, дайте їй висохнути через природне випаровування. Не ставте її в спекотне місце і не намагайтеся висушити за допомогою інших засобів, так як це може привести до пошкодження замші.
 7. Після повного висихання взуття, розчешіть ворсинки з допомогою щітки для замші.
 8. Після проведення всіх попередніх дій з допомогою шкільного ластику або художнього гумки-клячки зітріть з поверхні замші плями.
 9. Якщо попередні кроки виявилися неефективними, протріть замшеве взуття м’якою ганчіркою з використанням невеликої кількості оцту або рідини для запальничок, а потім промокніть насухо чистою ганчіркою. Дайте взуття висохнути, а потім знову почистіть ворс щіткою.

Як сушити замшеве взуття, видалення плям від дощу

 1. Якщо пляма свіже і вода ще не висохла, прикладіть до нього кілька шарів сухих паперових рушників (серветок) і щільно притисніть. Після просочування вологою, зрушуйте паперові рушники сухий частиною до мокрого плями на взутті. Продовжуйте процедуру до тих пір, поки замшеві черевики повністю не висохнуть.
 2. Залишки плями видаліть з допомогою пилки для нігтів, використовуючи її дрібнозернисту бік.
 3. Злегка зволожите взуття пором з чайника або каструлі з окропом (утримуйте її сантиметрів на 10 вище джерела пара – будьте дуже обережними, на замші не повинно сформуватися ні крапельки води). Пар з відпарювача для одягу або праски також можна використовувати. Обробіть пором всю поверхню замшевих чобіт.
 4. Після того, як взуття буде повністю оброблена паром, за допомогою сухих рушників протріть замшу, видаляючи з неї вологу і відновлюючи початковий стан ворсинок.
 5. Залиште замшеве взуття де-небудь в прохолодному і сухому місці, дайте їй висохнути через природне випаровування. Не ставте її в спекотне місце і не намагайтеся висушити за допомогою інших засобів, так як це може привести до пошкодження замші.
 6. Після повного висихання взуття, розчешіть ворсинки з допомогою щітки для замші.

Як вивести жирну пляму з замшевого взуття

 1. Жирні плями вивести з замшевого взуття найважче. Якщо пляма все ще свіже (вологе), посипте його великою кількістю кукурудзяного або картопляного крохмалю. В якості альтернативи можна використовувати вівсяні пластівці – посипати ними жирну пляму, а потім легкими круговими рухами втирати їх з допомогою чистого, сухого рушника.
 2. Залиште крохмаль або пластівці на жирному плямі на всю ніч, а вранці щіткою все видаліть з поверхні замші.
 3. Якщо жирне пляма залишилося, змочіть його невеликою кількістю харчового оцту і злегка потріть старою зубною щіткою. Дайте йому висохнути і щіткою для замші відновити нормальне положення ворсу.
 4. Якщо жирне пляма все одно залишилося, зволожите його пором з чайника або каструлі з окропом (утримуйте взуття сантиметрів на 10 вище джерела пара – будьте дуже обережними, на замші не повинно сформуватися ні крапельки води). Пар з відпарювача для одягу або праски також можна використовувати. Після обробки протріть замшеві черевики насухо.
 5. Залиште замшеве взуття де-небудь в прохолодному і сухому місці, дайте їй висохнути через природне випаровування. Не ставте її в спекотне місце і не намагайтеся висушити за допомогою інших засобів, так як це може привести до пошкодження замші.
 6. Після повного висихання взуття, розчешіть ворсинки з допомогою щітки для замші.

Як прибрати плями солі з замшевого взуття

 1. По-перше, вичистіть як можна більше солі з допомогою щітки для замші (замінює її інструменту).
 2. Змочіть невеликою кількістю столового оцту пляма з залишками солі і злегка протріть за допомогою м’якої ганчірочки. Дайте обробленому плямі висохнути.
 3. Почистіть щіткою ворс замші спочатку проти, а потім за напрямком волокон. З допомогою цих дій ви зможете прибрати плями солі з замшевого взуття. Якщо плями відразу не видаляються, процедуру доведеться повторити.

Як прибрати віск і клей з замшевого взуття

 1. Дочекайтеся, поки ваша замшеве взуття повністю висохне, а потім покладіть її в морозилку приблизно на 3 години.
 2. З допомогою банківської картки, жорсткого пластикового шпателя або пластмасовою гребінця зішкребіть як можна більше застиглого воску або клею.
 3. Після того, як ви приберете віск або клей з замшевого взуття, почистіть ворс щіткою для замші. Для цієї мети також підійде зубна щітка або махровий рушник.

Як вивести кров з замші

 1. Щоб вивести кров з замші, промокніть пляма крові ганчірочкою або ватним тампоном, змоченим перекисом водню.
 2. Після того, як кров буде видалена, промокніть залишки перекису водню сухим паперовим рушником (серветкою). Почистіть ворс щіткою для замші, зубною щіткою або махровим рушником.

Як вивести чорнило з замші

 1. Промокніть свіжі чорнило якомога швидше чистими, сухими паперовими рушниками (серветками).
 2. Залишилися чорнило можна вивести з замші обережно протираючи плями медичним спиртом. Будьте уважні, тому що спирт може подіяти на барвники самої замші. Забарвлення замшевих черевик може злиняти або вицвісти.
 3. Якщо пляма від чорнила не виходить повністю вивести, злегка потріть забруднений ділянку замші наждачним папером дуже дрібної зернистості (нульовкою). Будьте вкрай обережні – результат ваших дій виправити буде дуже складно. Перестаравшись, ви можете протерти замшу до підстави і тоді на вашого взуття з’явиться лисе пляма замість чорнильного.

Усунення нерівності ворсу замші

 1. Якщо ви помітили на замшевих черевиках нерівність самих ворсинок (деякі волокна довші, ніж інші), можете поголити замшу звичайної безпечною бритвою.
 2. Висушіть замшеве взуття і укладіть щіткою ворс в одному напрямку. Злегка проведіть бритвою по замші в напрямку покладених волокон.
 3. Якщо це неефективно, щіткою підніміть ворс і брийте проти нього. Будьте гранично акуратними! Занадто велике зусилля може поголити залысину на вашого взуття.

 

Якщо ні один з усіх перерахованих вище рад не допоміг і пляма залишається на поверхні замшевого взуття, купіть спеціальний шампунь для замші в магазині побутової хімії. Дотримуйтесь інструкцій на шампуні для досягнення найкращих результатів. Кондиціонер для замші допоможе відновити вицвілі кольори.

Як доглядати за замшевими черевиками

 • Після кожного носіння спеціальної щіткою очищайте замшеві черевики від бруду і зберігайте їх у сухому місці.
 • Можете набити замшеве взуття зім’ятими старими газетами – папір вбере надлишкову вологу і дозволить зберегти первісну форму черевик.
 • Захисний спрей для замші формує водовідштовхувальну плівку на взуття, що запобігає її промокання і проникнення брудних плям вглиб замшевих волокон. Спрей найкраще використовувати, коли взуття нова або після очищення (після повного висихання черевик).

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *