Як почистити замшеві черевики
Замша – гарний матеріал, але при цьому дуже мазкий. Навіть вода може забруднити її. У цьому підручнику показано, як у домашніх умовах можна почистити заплямовані і брудні замшеві черевики, після чого вони будуть виглядати як новенькі. Також у статті розглядаються поради по правильному догляду за замшевим взуттям та запобігання її забруднення.
Засоби для чищення замші:
- Вам знадобиться щось, чим ви зможете розчесати замшеві волокна в потрібному напрямку. Найкраще рішення, звичайно ж, використовувати спеціальну щітку для замші, призначену для цієї мети, але якщо у вас її немає – можете використовувати стару зубну щітку, махровий рушник або пилку для нігтів (дрібнозернисту бік).
- Звичайний шкільний ластик або художній ластик-клячка допоможуть прибрати потертості та інші стійкі плями з замшевих чобіт. У крайніх випадках, наждачний папір дуже дрібної зернистості також може бути корисною.
- Оцет, рідина для запальничок, ізопропіловий спирт, харчова сода і вівсяні пластівці – все це може бути корисним (залежно від ситуації) при чищення замшевого взуття. При застосуванні будь-якого очищаючого кошти завжди перевіряйте його спочатку на прихованому ділянці черевик – для визначення реакції замшевої поверхні на вибраний очищувач. Щоб почистити замшеві черевики, прочитайте наведені нижче інструкції і виберіть найкраще рішення для їх очищення.
Попередження
Перш ніж чистити замшеві черевики, пошукайте етикетку на них або в їх коробці – на етикетці або в прикладеній брошурі повинна бути інструкція по догляду за таким взуттям. Ознайомтеся з нею і дотримуйтесь рекомендацій.
Якщо ваша взуття з натуральної замші, не намагайтеся прати її в пральній машинці або сушити в сушарці – це призведе до її пошкодження.
Як почистити замшеве взуття від бруду і прибрати потертості
- Якщо на вашу замшеве взуття потрапив великий шматок бруду, дочекайтеся поки він повністю висохне, а потім руками отдерите його.
- За допомогою щітки для замші, старої зубної щітки, пилки для нігтів або чистого махрового рушника акуратно вичистіть замшеве взуття від залишків висохлої бруду. Рухайтеся спочатку проти ворсу, а потім по його напрямку. При цьому не поспішайте і не застосовуйте силу – інакше ви можете заштовхнути частинки бруду ще глибше в волокна. Повторюйте цю процедуру спочатку проти, а потім по напрямку ворсу до тих пір, поки не перестане висипатися засохлий бруд.
- Після видалення бруду, приберіть потертості і причеши спутаний ворс в потрібному напрямку енергійними рухами щіткою проти-по напрямку ворсу, використовуючи при цьому помірний тиск на матеріал. Якщо ворс на деяких ділянках не піднімається, використовуйте негостру, жорстку крайку шпателя або кредитної картки, щоб розчесати його в правильному напрямку. Застосовуйте лише мінімально необхідну силу натиску.
- Якщо ворс замші раніше не піднімається, злегка зволожите його пором з чайника або каструлі з окропом (утримуйте взуття сантиметрів на 10 вище джерела пара – будьте дуже обережними, на замші не повинно сформуватися ні крапельки води). Пар з відпарювача для одягу або праски також можна використовувати. Обробіть пором всю поверхню замшевих чобіт.
- Після того, як взуття буде повністю оброблена паром, за допомогою сухих рушників протріть замшу, видаляючи з неї вологу і відновлюючи початковий стан ворсинок.
- Залиште замшеве взуття де-небудь в прохолодному і сухому місці, дайте їй висохнути через природне випаровування. Не ставте її в спекотне місце і не намагайтеся висушити за допомогою інших засобів, так як це може привести до пошкодження замші.
- Після повного висихання взуття, розчешіть ворсинки з допомогою щітки для замші.
- Після проведення всіх попередніх дій з допомогою шкільного ластику або художнього гумки-клячки зітріть з поверхні замші плями.
- Якщо попередні кроки виявилися неефективними, протріть замшеве взуття м’якою ганчіркою з використанням невеликої кількості оцту або рідини для запальничок, а потім промокніть насухо чистою ганчіркою. Дайте взуття висохнути, а потім знову почистіть ворс щіткою.
Як сушити замшеве взуття, видалення плям від дощу
- Якщо пляма свіже і вода ще не висохла, прикладіть до нього кілька шарів сухих паперових рушників (серветок) і щільно притисніть. Після просочування вологою, зрушуйте паперові рушники сухий частиною до мокрого плями на взутті. Продовжуйте процедуру до тих пір, поки замшеві черевики повністю не висохнуть.
- Залишки плями видаліть з допомогою пилки для нігтів, використовуючи її дрібнозернисту бік.
- Злегка зволожите взуття пором з чайника або каструлі з окропом (утримуйте її сантиметрів на 10 вище джерела пара – будьте дуже обережними, на замші не повинно сформуватися ні крапельки води). Пар з відпарювача для одягу або праски також можна використовувати. Обробіть пором всю поверхню замшевих чобіт.
- Після того, як взуття буде повністю оброблена паром, за допомогою сухих рушників протріть замшу, видаляючи з неї вологу і відновлюючи початковий стан ворсинок.
- Залиште замшеве взуття де-небудь в прохолодному і сухому місці, дайте їй висохнути через природне випаровування. Не ставте її в спекотне місце і не намагайтеся висушити за допомогою інших засобів, так як це може привести до пошкодження замші.
- Після повного висихання взуття, розчешіть ворсинки з допомогою щітки для замші.
Як вивести жирну пляму з замшевого взуття
- Жирні плями вивести з замшевого взуття найважче. Якщо пляма все ще свіже (вологе), посипте його великою кількістю кукурудзяного або картопляного крохмалю. В якості альтернативи можна використовувати вівсяні пластівці – посипати ними жирну пляму, а потім легкими круговими рухами втирати їх з допомогою чистого, сухого рушника.
- Залиште крохмаль або пластівці на жирному плямі на всю ніч, а вранці щіткою все видаліть з поверхні замші.
- Якщо жирне пляма залишилося, змочіть його невеликою кількістю харчового оцту і злегка потріть старою зубною щіткою. Дайте йому висохнути і щіткою для замші відновити нормальне положення ворсу.
- Якщо жирне пляма все одно залишилося, зволожите його пором з чайника або каструлі з окропом (утримуйте взуття сантиметрів на 10 вище джерела пара – будьте дуже обережними, на замші не повинно сформуватися ні крапельки води). Пар з відпарювача для одягу або праски також можна використовувати. Після обробки протріть замшеві черевики насухо.
- Залиште замшеве взуття де-небудь в прохолодному і сухому місці, дайте їй висохнути через природне випаровування. Не ставте її в спекотне місце і не намагайтеся висушити за допомогою інших засобів, так як це може привести до пошкодження замші.
- Після повного висихання взуття, розчешіть ворсинки з допомогою щітки для замші.
Як прибрати плями солі з замшевого взуття
- По-перше, вичистіть як можна більше солі з допомогою щітки для замші (замінює її інструменту).
- Змочіть невеликою кількістю столового оцту пляма з залишками солі і злегка протріть за допомогою м’якої ганчірочки. Дайте обробленому плямі висохнути.
- Почистіть щіткою ворс замші спочатку проти, а потім за напрямком волокон. З допомогою цих дій ви зможете прибрати плями солі з замшевого взуття. Якщо плями відразу не видаляються, процедуру доведеться повторити.
Як прибрати віск і клей з замшевого взуття
- Дочекайтеся, поки ваша замшеве взуття повністю висохне, а потім покладіть її в морозилку приблизно на 3 години.
- З допомогою банківської картки, жорсткого пластикового шпателя або пластмасовою гребінця зішкребіть як можна більше застиглого воску або клею.
- Після того, як ви приберете віск або клей з замшевого взуття, почистіть ворс щіткою для замші. Для цієї мети також підійде зубна щітка або махровий рушник.
Як вивести кров з замші
- Щоб вивести кров з замші, промокніть пляма крові ганчірочкою або ватним тампоном, змоченим перекисом водню.
- Після того, як кров буде видалена, промокніть залишки перекису водню сухим паперовим рушником (серветкою). Почистіть ворс щіткою для замші, зубною щіткою або махровим рушником.
Як вивести чорнило з замші
- Промокніть свіжі чорнило якомога швидше чистими, сухими паперовими рушниками (серветками).
- Залишилися чорнило можна вивести з замші обережно протираючи плями медичним спиртом. Будьте уважні, тому що спирт може подіяти на барвники самої замші. Забарвлення замшевих черевик може злиняти або вицвісти.
- Якщо пляма від чорнила не виходить повністю вивести, злегка потріть забруднений ділянку замші наждачним папером дуже дрібної зернистості (нульовкою). Будьте вкрай обережні – результат ваших дій виправити буде дуже складно. Перестаравшись, ви можете протерти замшу до підстави і тоді на вашого взуття з’явиться лисе пляма замість чорнильного.
Усунення нерівності ворсу замші
- Якщо ви помітили на замшевих черевиках нерівність самих ворсинок (деякі волокна довші, ніж інші), можете поголити замшу звичайної безпечною бритвою.
- Висушіть замшеве взуття і укладіть щіткою ворс в одному напрямку. Злегка проведіть бритвою по замші в напрямку покладених волокон.
- Якщо це неефективно, щіткою підніміть ворс і брийте проти нього. Будьте гранично акуратними! Занадто велике зусилля може поголити залысину на вашого взуття.
Якщо ні один з усіх перерахованих вище рад не допоміг і пляма залишається на поверхні замшевого взуття, купіть спеціальний шампунь для замші в магазині побутової хімії. Дотримуйтесь інструкцій на шампуні для досягнення найкращих результатів. Кондиціонер для замші допоможе відновити вицвілі кольори.
Як доглядати за замшевими черевиками
- Після кожного носіння спеціальної щіткою очищайте замшеві черевики від бруду і зберігайте їх у сухому місці.
- Можете набити замшеве взуття зім’ятими старими газетами – папір вбере надлишкову вологу і дозволить зберегти первісну форму черевик.
- Захисний спрей для замші формує водовідштовхувальну плівку на взуття, що запобігає її промокання і проникнення брудних плям вглиб замшевих волокон. Спрей найкраще використовувати, коли взуття нова або після очищення (після повного висихання черевик).