Як повісити карниз на гіпсокартон?

yak pov siti karniz na g psokarton 1 - Як повісити карниз на гіпсокартон?

Як приємно усвідомлювати, що ремонт у вашій оселі нарешті закінчено. Залишилися останні штрихи, і можна з радістю на душі запрошувати друзів і родичів на новосілля. Шпалери поклеєні, паркет покладений, стеля виконана, справа лише за малим — прикріпити карниз і закінчити дизайн, повісьте штори. Але тут-то і виникає питання, який не з’являвся в голові на більш ранніх етапах ремонту: як повісити карниз на гіпсокартон? Не варто впадати в паніку, судорожно шукати хорошого майстра і засмучуватися. У цій статті ми постараємося детально у всьому розібратися.

Варіанти кріплення

Давайте розберемося, що ж це за матеріал. Гіпсокартон – це універсальний будматеріал, який дуже часто використовується в будівництві для втілення різноманітних дизайнерських ідей, декорації приміщень. Загальну любов у будівельників він завоював тим, що з нього можливо виконати і відтворити абсолютно будь-яку, навіть саму сміливу ідею оформлення приміщення. А найголовніше — на це все піде не так багато часу. Це — його перевага над всіма іншими будівельними матеріалами.

Важливо! Але де є переваги, є і недоліки. Гіпсокартон теж їх має. В першу чергу, це те, що матеріал володіє невисокою міцністю. Відповідно — це робить його вразливим перед навантаженнями.

Виходячи з усіх особливостей матеріалу, кріплення карнизів до гіпсокартону вимагає чіткого ходу дій:

 • Одне з рішень проблеми — це створення системної ніші. Якщо все ж ви вирішили виконати стелі в кімнаті з гіпсокартону, то ніша стельова для штор буде самим правильним рішенням.
 • Якщо у вас звичайний металевий карниз або пластиковий, то їх можна прикріпити за допомогою анкерних болтів або дюбелів. Це — ще один із способів кріплення карниза.

Тепер вам варто визначитися, який з вищевказаних способів підходить саме для вас.

Важливо! Не забудьте продумати, який карниз ви виберете, які гардини будуть прикрашати вашу кімнату.

Підготовчі роботи

Тепер давайте розбиратися, як швидко і легко виконати поставлене завдання.

Для того щоб прикріпити карниз до стелі з гіпсокартону, необхідно:

 • Точно визначити, який карниз буде кріпитися, його форма і вага.
 • Підготувати необхідні для цього матеріали і інструменти.
 • Ретельно виконати очисну і ґрунтову підготовку поверхні для кріплення.

Форма

Зверніть увагу на приміщення, в якому буде фіксуватися виріб. Належну увагу необхідно приділити і гардинам. В залежності від них, буде визначатися ширина карниза і його краю:

 • Якщо ви вирішили, що будуть висіти гардини, які мають пристойний вагу, то доведеться виконати стельову нішу.
 • У кімнаті, де буде виконаний дворівнева стеля, відмінно виглядатимуть гардини на всю ширину стіни. Тому в цьому випадку варто віддати перевагу стельової ніші. Наявність її буде зручно для правильного закріплення карниза. Це, в свою чергу, приховає всі недоліки і не зіпсує загального вигляду приміщення. В даному випадку ніша буде як маскувальний елемент для шини, по якій пересуваються бігунки всієї системи підвісу.

Важливо! Наявність ніші буде додатковим декоративним елементом і дозволить зберегти цілісність підвісний структури. Крім цього, при наявності стельової ніші кімната візуально збільшується. Все це завдяки тому, що прихований карниз і всі кріпильні елементи. Також туди можна заховати електроприводні пристрою.

yak pov siti karniz na g psokarton 2 - Як повісити карниз на гіпсокартон?

Матеріали для роботи

Перед тим, як повісити карниз на гіпсокартонну стіну, слід заздалегідь намалювати ескіз або креслення простору. Все це дозволить правильно почати роботу, підготувати необхідну кількість матеріалів і знизити ймовірність помилок при виконанні роботи.

Отже, для кріплення карниза вам знадобляться наступні матеріали та інструменти:

 • стійкий стілець або стрем’янка;
 • перфоратор;
 • рулетка;
 • рівень;
 • ножівка по металу;
 • викрутка;
 • пасатижі;
 • дюбеля, кронштейни, спеціальні куточки;
 • профіль металевий;
 • будівельний або простий олівець;
 • захисні окуляри.

Важливо! Якщо ви будете фіксувати важкі штори, то кращим фіксатором для них будуть анкерні болти. Вони, в свою чергу, відмінно закріплюють і надійно утримують стельовий карниз. Обов’язково перед початком роботи потрібно ретельно очистити від забруднень стіни і стеля.

Розрахунок ніші та здійснення кріплення

Виконання ніші в кімнаті з невисокими стелями дозволить знизити візуальне зменшення простору. Все це завдяки фіксації гіпсокартону на стелі. Що ж із себе представляє ніша? Це — короб, який може розташовуватися уздовж однієї стіни і по всьому периметру кімнати.

Важливо! Нагадаємо, що необхідно заздалегідь підготувати креслення з потрібним розташуванням ніші в кімнаті. Форма і глибина ніші може бути різною. Все залежить від розташування підвіконня і віддаленості від стіни радіатора.

Розмітка:

 • Для початку на стелі необхідно відзначити лінію виносу радіатора або підвіконня. Це можна зробити з допомогою виска. Просто додаєте до стелі будь-яку тканину або тюль і опускаєте її вниз так, щоб вона не зачіпала радіатор або підвіконня.
 • Далі робите відступ від проведеної лінії вглиб рівно на 3 см, відзначаєте ще одну лінію. Це буде орієнтиром для розташування першого ряду гардин.

Важливо! Зазначимо, що ви можете відступити на пару сантиметрів в одну або в іншу сторону для формування ніші, яка підходить саме у вашому випадку.

 • Для отримання потрібної ширини ніші необхідно від зовнішньої межі гардини відступити 1-2 див.

yak pov siti karniz na g psokarton 3 - Як повісити карниз на гіпсокартон?

Кріплення

Всі необхідні відмітки нанесені. Тепер можна приступати до прикріплення металевого профілю. Для виконання каркаса ніші можна використовувати будь-який тип профілю:

 • Далі на стіні, де відзначена лінія, встановлюється профіль ПН 27Х30 мм.

Важливо! Кріпиться профіль до стіни за допомогою дюбелів. Отвори робляться перфоратором. Головне — враховувати, що крок кріплення становить 40-50 див.

 • Точно таким же чином виконується монтаж профілю ПН 27х30 мм на стелі.
 • Наступний профіль монтується біля віконного отвору. Він буде розташований паралельно першому. Розмір його буде відповідати ширині створюваного короби. Біля стін закріплюється тільки один ряд профілю.
 • Далі виконується кріплення шматків профілю ПП27х60 мм. Вони, в свою чергу, покажуть відстань, на яку опуститься короб. Підготовлені, нарізані за потрібними параметрами відрізки профілю встановлюються на профіль, розташований на стелі. У цьому випадку крок буде 40-50 див.
 • На нижню поверхню прикріплених відрізків встановлюються профілі ПН 27х30 мм.
 • Далі на закріпленому у вікна металлопрофиле фіксується один кінець підвісів. Залишився кінець — на далекому від вікна профілі.
 • Наступним етапом нарізаються листи гіпсокартону. Розміри їх повинні відповідати ширині і висоті наявного короби. Готові шматки закріплюються за допомогою саморезов до металевого каркасу.

На цьому виконання короби закінчено. Далі його необхідно прошпаклювати, при необхідності — можете використовувати армуючу стрічку. Залишилося найприємніше — виконану конструкцію можна фарбувати і прикрашати плінтусом, як по всьому периметру кімнати.

Кріплення без використання ніші

Якщо ви все-таки вирішили, що ніша в кімнаті ні до чого, чи згадали про те, як закріпити карниз для штор на гіпсокартоні вже після завершення ремонту, не переживайте. Є рішення цього питання.

В даному випадку карниз варто прикріпити до стелі, або до стіни над вікном.

Важливо! Відмінним варіантом буде, якщо хоч одна з цих поверхонь буде виконана не з гіпсокартону. Хорошим варіантом для кріплення є бетон, дерево або цеглина. Якщо один з матеріалів присутній, то беззастережно кріпимо до нього. Якщо ж такі відсутні, то вибору немає — кріплення будемо виробляти на гіпсокартон. Немає нічого неможливого.

Існують свої особливості в цій роботі:

 • У першу чергу, розгляньте варіант наявності тільки однієї тюлю або органзи.
 • Якщо штори необхідні, то обмежтеся виконанням з легкої тканини. При цьому на карнизі не повинно бути більше двох рядів завіс (наприклад, тюль і штори).
 • З метою безпеки в будинку, де є маленькі діти, потрібно розглянути варіант жалюзі. Кріплення їх можна зробити прямо на вікно. Довгі штори ж будуть легкої доступності, що небезпечно для дитини.

Крок за кроком хід роботи:

 • Перед тим, як прикріпити карниз до стелі, необхідно нанести розмітку. Кронштейни встановлюються строго симетрично. Уважно подивіться на карниз, який буде кріпитися. Якщо в ньому є кільця, то їх необхідно фіксувати на однаковій відстані один від одного.

Важливо! Якщо карниз довгий, то розумно буде провести його кріплення ще і по центру. Це дія додасть міцності.

 • Також майте на увазі, що стельовий карниз потрібно вибрати по довжині більше віконного отвору на двадцять і більше сантиметрів. Розташовуватися над віконним отвором він має від 5 і більше сантиметрів.
 • Після того, як нанесли розмітку, треба акуратно дрилем просвердлити гіпсокартон. Далі необхідно встановити кронштейн. Краще встановлення здійснювати дюбелями-метеликами, принцип дії яких полягає в затиску гіпсокартонного листа зсередини.

Відеоматеріал

На цьому вся необхідна робота виконана. Тепер ви знаєте, як прикріпити карниз до гіпсокартону, і можна приступати до декорування кімнати шторами. І ще маленька підказка — пересувати гардини краще спеціальної указкою. Це дуже зручно і зменшує ризик появи на карнизі різних деформацій, збільшує термін їх служби.

Стаття написана з матеріалів сайту nich.pp.ua

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *