Як позбавитися від запаху нових джинсів

Купив джинси, а вони смердять? Іноді нові джинси пахнуть хімією. Як позбавитися від запаху джинсів?

Щоб колір темних (особливо чорних) джинсів був стійким і насиченим, при їх виробництві використовується велика кількість барвника і хімічних реагентів. Хімічні речовини можуть залишитися у волокнах тканини джинсового одягу навіть після звичайного прання. Особливо ця проблема властива джинсів, виробник яких вирішив заощадити, використавши неякісний барвник або тканину. Щоб вивести неприємний запах вам знадобляться наступні рекомендації.

Вам знадобиться:

 • Кастильське мило
 • Столовий 9% оцет
 • Харчова сода
 • Бура (боракс)
 • Засіб для видалення плям і запаху з формулою OXICLEAN
 • Сіль і лимон
 • Пральна машина

Як прибрати запах з джинсів:

Щоб позбутися неприємного запаху джинсів, можна використовувати кілька засобів. Простіше всього застосовувати ці засоби при пранні або під час замочування у відрі/раковині. Якщо вам потрібно дезодорувати кілька джинс, то краще обробляти їх окремо.

 1. Виперіть джинси звичайним пральним порошком з додаванням кондиціонера для білизни. Якщо запах стане слабшою, повторіть прання.
 2. Кастильське мило дуже добре підходить для видалення хімічних запахів джинсів. Замість звичайного миючого засобу додайте дві столові ложки рідкого кастильського мила при невеликій або чотири столові ложки при середньому завантаженні пральної машинки. При додаванні мила безпосередньо в бак пральної машини, намагайтеся розподілити його рівномірно.
 3. Оцет – це також відмінний дезодорант. Додайте трохи оцту при звичайному пранні. При нормальному завантаженні пральної машинки залийте ½ – 1 склянка оцту, при невеликому завантаженні потрібно тільки ¼ склянки.
 4. Харчова сода – це ще один відмінний дезодорант, який допоможе позбутися запаху джинс. Не використовуйте оцет і харчову соду одночасно, так як вони нейтралізують один одного. Разом із звичайним миючим засобом додайте в пральну машину пів склянки харчової соди при середньому завантаженні. По можливості, після заповнення машинки водою не запускайте прання – залиште джинсовий одяг замачиваться на кілька годин.
 5. Вивести поганий запах можна також за допомогою промислового засоби для видалення плям і запаху з формулою OXICLEAN, яке завдяки спеціальному процесу окислення добре усуває як забруднення, так і запахи. Заповніть відро гарячою водою і додайте ложку очисного засобу. Замочіть джинси у відрі на ніч. Після замочування виперіть одяг звичайним способом і неприємний запах зникне. При всіх операціях використовуйте захисні рукавички для захисту рук.
 6. Прибрати запах з джинсів можна ще одним способом – використовувати при пранні буру (боракс). Прочитайте інструкцію на упаковці боракса для визначення потрібної кількості кошти.
 7. Додайте третину склянки солі і шматочок лимона при пранні звичайним пральним порошком. Якщо цей спосіб не зможе повністю вивести запах з нових джинсів, то як мінімум повинен пом’якшити його.

Додаткові поради

 • Деякі засоби можуть трохи освітлити забарвлення оброблюваної одягу. Спершу перевіряйте дію миючого засобу на тканину на непомітній ділянці.
 • При пранні оброблених джинсів не додавайте в машинку інший одяг, так як вона може увібрати в себе залишки неприємного запаху.
 • Джинси ніколи не слід прати в гарячій воді, оскільки це може призвести до усадки матеріалу.
 • Якщо ви здаєте джинси в хімчистку, після якої вони мають сильний хімічний запах, пошукайте хімчистку, яка не використовує перхлоретілен (тетрахлоретилен), який є відомим канцерогеном.
 • Не використовуйте сушарки для видалення запаху джинсового одягу. Тепловий вплив заповнить ваш будинок хімічними випарами, шкідливими для вашого здоров’я!
 • І наостанок, нюхайте одяг перед покупкою!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *