Як позбавитися від запаху в пральній машині-автомат?

yak pozbavitisya v d zapahu v pral n y mashin  avtomat 1 - Як позбавитися від запаху в пральній машині-автомат?

Протягом вже довгих років пральні машини є невід’ємною складовою кожної квартири і кожного будинку. Це цілком зрозуміло, адже вони допомагають нам прати всі наші речі і витрачати на цей процес мінімум часу. Але запитайте себе, як часто ви доглядаєте за нею? Внаслідок відсутності належної уваги можуть з’являтися різні проблеми, одна з найбільш частих — як позбавитися від запаху в пральній машині-автомат. Про це ми і розповімо вам в цій статті.

Причини, за якими з’являється поганий запах в машині-автомат

Важливим буде зазначити, що неприємний запах має різний характер — він визначається першоджерелом виникнення. Отже, ліквідувати конкретне незручність можливо тільки тоді, коли ви правильно визначите провокуючі фактори його походження. Тому необхідно класифікувати запахи, виявляючи їх природу.

Запах цвілі

Спори цвілі знаходяться повсюдно, просто ширяючи в повітрі. На один кубічний сантиметр повітряної маси припадає приблизно п’ять спір, а це чимало. Серед факторів, які допомагають розвитку даних грибкових розростань, виділяють такі як: відсутність освітлення, а також підвищена вологість.

Робимо висновки з усього вищеописаного — той самий аромат цвілі, який виходить з вашої пральної машини, ні що інше, як грибок, який оселився всередині барабана вашої машинки. Цвіль покриває його стінки, а також проникає в інші, більш важкодоступні барабанні елементи, ретельно ховаючись від гострого ока людини.

Основною причиною, яка викликає це явище, як правило, вважають закриті дверцята пральної машини відразу після того, як закінчилася чергова прання, а білизну було вилучено. Внаслідок чого, волога не має ніякої можливості випаруватися і робить сприятливе для розмноження спір місцевість, саме звідси і відповідне амбре, а у вас проблема — як позбавитися від запаху в пральній машині-автомат.

Каналізація

У даному випадку може бути кілька причин, але в тій чи іншій мірі, усі вони пов’язані з забрудненням фільтра. Внаслідок довгої експлуатації машини, в фільтрі накопичується чималу кількість різноманітних волосся, частинок сміття і багато іншого. Всі ці відкладення з часом приступають до процесу гниття, тим самим служать причиною виникнення запаху, який нагадує сморід, як з каналізації.

Також необхідно зауважити, що подібні пробки можуть перешкоджати адекватному відтоку води з барабана. Для того щоб усунути проблему, очистіть зливний фільтр самостійно — ця процедура обов’язково повинна бути описана в інструкції з експлуатації машини-автомат. Або ж викличте фахівця, який зможе вжити відповідних заходів, щоб прибрати запах із пральної машини в домашніх умовах.

Інші причини каналізаційного “душка” у ванній:

  1. Зливна труба, яка може з часом гнити, або ж вона спочатку вироблена з неякісного матеріалу.
  2. Також можлива така ситуація, під час якої різні частинки прилипають на стінки зливного каналу. Вони піддаються процесу гниття, як і все на світі.
  3. Можливо, що проблема криється не в самій машині, а в цілісній системі каналізаційних труб. Але в цьому випадку запах буде виходити не тільки з машини-автомат, але і раковини.

Три способи видалення неприємного запаху

На сьогоднішній день перевірено неймовірно велика кількість способів, які дозволяють справитися з такого роду труднощами. Способи умовно можете розділити на 3 групи, кожна з методів дозволяє прибрати неприємний запах з пральної машини-автомат в домашніх умовах на різних етапах його появи.

Правильний догляд за сантехнікою

Якщо дотримуватися правил, які встановлені виробником, то можна уникнути великої кількості ускладнень, а також продовжити своїм побутовим помічникам термін життя. Правильна експлуатація увазі під собою відповідний догляд за сантехнікою, для того щоб запобігти передчасні поломки та порушення під час робіт.

Віднесіть до неї наступні дії:

  1. Коли цикл прання завершився, дістаньте випрану білизну, а потім за допомогою сухої ганчірки протріть внутрішню стінку барабана. Не забудьте про герметичні гумки, які знаходяться на кришці пральної машини.
  2. Дверцята апарату завжди повинна бути злегка відкритою, коли машина не використовується. Робити це необхідно, щоб уникнути виникнення запахів цвілі.
  3. З’єднувальні елементи, які представляють із себе зливні шланги, час від часу перевіряйте на герметичність, а також на наявність у них засмічень і сторонніх предметів.

Чистимо машину від бруду і накипу

Звичайно, якщо під час використання пральної машини з неї починає неприємно пахнути, то дуже очевидний питання, що робити? Найголовніше в даному випадку — провести мінімальну очищення за допомогою підручних засобів, які повинні знаходиться вдома у кожної людини, наприклад звичайна харчова сода, оцет або лимонна кислота.

Ці речовини чудово справляються з накипом і брудом, яка з’являється на нагрівальних Тенах, надають м’який дезінфікуючий ефект. Тому сода і лимонна кислота відмінно підходять для вирішення проблеми, як позбавитися від запаху в пральній машині-автомат. Використовують їх таким чином:

  1. 100-200 г лимонної кислоти засипаємо в відсік для порошку, виставляємо найдовший цикл прання на граничній температурі. Білизну в барабан не закладаємо.
  2. Оцет 9%-ний концентрації в обсязі 1 склянки заливаєте в той же відсік, ставите короткий цикл при 60 градусах.
  3. Соду засипаємо в обсязі половини склянки, можна ставити цикл з температурою до 90 градусів.

Важливо! Велика кількість ТЭНовой накипу дуже часто представлено кільцеподібним нальотом, який з’являється з-за жорсткої, не відфільтрованої води, а також призводить до появи запаху згорілої гуми. Вирішити його допоможе звичайна чистка.

Найпростіший спосіб, який рекомендують професійні майстри по ремонту пральних машин — хоча б 1 раз в місяць ставити порожню машину в режим кип’ятіння і проганяти один цикл прання. Після цього ретельно витерти і просушувати вашу пральну машинку. Це — відмінний варіант, якщо ви не хочете використовувати різні побутові або ж хімічні чистячі продукти, щоб позбавитися від запаху в пральній машині-автомат або запобігти виникненню подібної неприємності.

Важливо! Кожна сучасна машина-автомат повинна регулярно проходити очистку фільтрів, як мінімум 1 раз в місяць. Проводити дану процедуру можна самостійно, але для цього ознайомтеся з технічним керівництвом або ж викличте додому фахівця по сантехніці, який зможе дати вам гарантію на виконану роботу.

Засоби побутової хімії

На полицях магазинів стоїть велика кількість побутової хімії, за допомогою якої ви зможете провести чистку пральної машинки. Вибір завжди залишається за споживачем, який набуває те, що відповідає саме його вимогам, в їх числі і фінансові можливості.

Однак кожен майстер заявляє, що “Калгон” – це якраз той засіб, який краще всього використовувати під час чищення сантехнічного обладнання, а також для запобігання виникнення накипу і бруду. Наліт на Тенах і інших металевих компонентах пральної машинки може мати різний склад і різну природу виникнення, але “Калгон” справляється з усіма видами відкладень.

Відеоматеріал

Тепер ви знаєте все про те, як і чим позбавлятися від неприємних запахів, причини їх появи, і знаєте, що потрібно робити, щоб запахи не з’являлися. На завершення хочемо сказати лише одне — дотримуйтесь наших порад, і ваша пральна машина прослужить вам багато років.

Матеріали використанні за сайту monaco.te.ua

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *