Як позбутися від плям поту з одягу

Деколи уникнути появи плям від поту на одязі буває неможливо, особливо на формених сорочках або спортивного одягу, яку ви постійно носите. У спеку або при фізичних навантаженнях ваш організм охолоджується, виділяючи піт – це природна, здорова реакція. Однак плями поту, висихаючи, залишають після себе сліди, а це вже може зіпсувати зовнішній вигляд будь-якого одягу. Якщо ви хочете дізнатися, як вивести жовті плями поту з одягу і повернути їй первісний вигляд, читайте наші рекомендації.

Завжди перевіряйте миючий розчин на прихованому ділянці матеріалу, щоб не зіпсувати свій одяг.

Вам знадобиться:

 • Столовий оцет (безбарвний)
 • Губка
 • Відро
 • Столова сіль
 • Рідина для миття посуду
 • Нашатирний спирт
 • Стара зубна щітка
 • Бура (Borax)
 • Лимонний сік
 • Перекис водню

Виведення плям поту з одягу

 1. Зніміть просочену потім одяг, і плями протріть губкою, змоченою в оцті. Це не дозволить плям схопитися і сприяє їх виведенню. Також можна додати 1 склянку оцту у відро з теплою водою і на кілька годин замочити в ньому виріб. Після обробки виперіть одяг звичайним способом.
 2. Іншим варіантом попередньої обробки плям від поту є використання розчину чверті склянки кухонної солі і 1 літра гарячої води. Протріть пляму від поту губкою, змоченою в розчині, а потім прополощіть в чистій воді. Виперіть одяг звичайним способом.
 3. Щоб видалити пляму поту з одягу, втирайте в нього трохи рідини для миття посуду і покладіть виріб у відро чи раковину, наповнену теплою водою. Замочування проводите протягом півгодини. Переконайтеся, що рідина для миття посуду не містить відбілюючі інгредієнти. Виперіть одяг у максимально гарячій воді (безпечною для тканини), температура якої вказана на ярлику з виворітного боку.
 4. Позбутися від плям поту на одязі можна з допомогою нашатирного спирту. Змішайте нашатирний спирт і воду в рівних кількостях. Змочіть пляма від поту сумішшю і з допомогою зубної щітки вичистіть ділянку. Виперіть одяг звичайним способом.
 5. Легко відіпрати плями поту на одязі допоможе бура і столовий оцет. Змішайте буру з оцтом до стану густої пасти. Розмажте пасту плями від поту і залиште на 1 годину. Прополощіть одяг в максимально гарячої води, безпечної для тканини (температура вказана на етикетці), а потім виперіть звичайним способом.
 6. Вивести плями поту з одягу можна ще одним простим способом. Змішайте рівні частини лимонного соку і води, протріть плями готовим розчином, а потім промийте чистою водою. Виперіть одяг звичайним способом.
 7. Якщо ви вже випрали одяг, то для того щоб видалити плями поту, можете використовувати перекис водню – вона відбілити пляма. Але перш випробуйте дію перекису на забарвлення тканини в непомітному місці. Якщо забарвлення витримала, змочіть пляма від поту перекисом водню на півгодини, а потім виперіть одяг звичайним способом.

Додаткові поради

 • Якщо в пахвовій зоні вашої одягу постійно з’являються плями поту, можете пришити там пахвові прокладки. В крайньому випадку, замість цього ви можете використовувати гігієнічні серветки.
 • Не рекомендується одягати під сорочку або кофту кольорові речі. Забарвлення матеріалу в місцях мокрих плям поту може перейти на іншу одяг і тим самим зіпсувати його зовнішній вигляд.
 • Вплив тепла на плями поту зробить їх більш стійкими, тому до тих пір, поки не отстираете плями поту, не гладьте одяг і не сушіть в електросушарці.
 • Щоб уникнути появи плям від поту на одязі, носіть білу майку – вона буде вбирати піт. Майка з бавовняної тканини краще вбирає піт, ніж будь-синтетичний матеріал.
 • При використанні нашатирного спирту (аміаку) працюйте в добре провітрюваному приміщенні і надягайте рукавички.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *