Як позбутися від смороду, якщо пральна машинка запахла вогкістю

Сучасні господині рідко прибігають до ручного прання, адже є агрегати, які справляються з плямами, ідеально виполіскують і сушать білизну. Іноді техніка починає видавати неприємний аромат і доводиться витрачатися на послуги майстра, однак без цього можна обійтися. Є багато причин, за якими з’являється запах в пральній машині. Як позбавитися від нього, залежить від локалізації.

yak pozbutisya v d smorodu yakscho pral na mashinka zapahla vogk styu 1 - Як позбутися від смороду, якщо пральна машинка запахла вогкістю

Часті причини смороду

Сморід може з’явитися незалежно від того, наскільки дбайливо господиня звертається з технікою. Типові причини протухлых і кислих запахів, що доносяться з пральної машини:

yak pozbutisya v d smorodu yakscho pral na mashinka zapahla vogk styu 2 - Як позбутися від смороду, якщо пральна машинка запахла вогкістю

yak pozbutisya v d smorodu yakscho pral na mashinka zapahla vogk styu 3 - Як позбутися від смороду, якщо пральна машинка запахла вогкістю

 • Неякісний порошок або ополіскувач. Засоби для прання і полоскання додають аромату, але якщо вони не найкращої якості, частинки осідають на стінках і з часом починають огидно пахнути. Вибираючи порошок або кондиціонер, не варто економити.
 • Надмірна витрата засоби для прання. Якщо кожен раз сипати і лити більше порошку або кондиціонера, ніж потрібно, надлишки, які не розчинилися, скупчуються усередині машини. В результаті з барабана йде амбре, що віддає болотом або тухлятиною.
 • Брудний лоток. Після кожного використання ванночки для миючих і ополаскивающих коштів потрібно добре промивати, інакше поява противного запаху неминуче. У цьому випадку сморід не пов’язано з якістю речовини, просто на стінках лотка утворюється цвіль. Це одна з причин, чому пралка може завонять вогкістю.
 • Бруд на каналі, по якому миючі засоби подаються в агрегат. Промити лоток нескладно, а от далі господині зазвичай не зазирають, та й важко розглянути, в якому стані знаходиться канал. Щоб побачити цвіль і залишки засобу для прання, доведеться посвітити ліхтариком. Попередньо необхідно акуратно витягти ванночку. Для видалення бруду використовують гнучкий йоржик. Проблема не виникне, якщо кожен раз мити лоток. Якщо не вдається вивести цвіль самостійно, краще не експериментувати і викликати майстра або відвезти пралку в сервісний центр.
 • Забившийся зливний фільтр. Призначення фільтруючого бар’єру — втримувати сторонні частинки і сміття. Якщо його зняти, нитки, ворс, дрібні гудзики, сірники і багато іншого буде потрапляти в каналізацію, що призведе до її засмічення. Фільтр потрібно прочищати хоча б раз у півроку, інакше він заб’ється, після чого пралка завоняется. Чистка потрібна ще й тому, що засмічення заважає воді витікати в отвір, і в якийсь момент злив виявиться повністю заблокованим.

Менш поширені проблеми

Залишки води в машині не можна віднести до частих причин неприємного запаху, але все ж така проблема зустрічається. Господині, які належать до агрегату недбало, не заглядають у нього після закінчення прання, а це потрібно робити обов’язково. На дні може залишитися трохи води, а через кілька прань від запаху вже буде важко позбутися. Причина застою рідини — неправильно підключений зливний шланг або проблема з насосом. Краще якомога швидше звернутися до майстра. Інші фактори, що викликають появу тухлого запаху:

yak pozbutisya v d smorodu yakscho pral na mashinka zapahla vogk styu 4 - Як позбутися від смороду, якщо пральна машинка запахла вогкістю

yak pozbutisya v d smorodu yakscho pral na mashinka zapahla vogk styu 5 - Як позбутися від смороду, якщо пральна машинка запахла вогкістю

 • Заилившийся шланг. Старі шланги бувають зроблені з матеріалів, до яких легко прилипають сторонні частинки. Через 2-3 роки експлуатації стінки вже покриті товстим шаром бруду, яка виділяє сморід. Можна спробувати прибрати наліт своїми силами, включивши агрегат у режимі максимальної температури, тільки без білизни. Якщо не допоможе, залишиться замінити шланг.
 • Наліт на Тені. Шар бруду на нагрівальному елементі нерідко називають накипом. Насправді це ворсинки, частинки пилу і миючих засобів, а іноді до них додаються домішки, які містяться у водопровідній воді. З часом утворюється досить товстий шар нальоту, і засіб від накипу тут не допоможе. Запах від заилившей бруду з’являється, якщо машинку використовують рідко або стирають в основному на невеликих обертах. Якщо ж прання виробляється при високій температурі, може відчуватися запах паленых пір’я, горілої вовни або паперу. У таких випадках господині в паніці викликають майстрів, але краще не доводити до крайнощів і регулярно проводити профілактику. Уникнути утворення накипу на нагрівальному елементі допомагає прання вхолосту з додаванням у воду лимонної кислоти. Якщо виробник машини дозволяє застосовувати хлорвмісні відбілювачі, можна «попрати» воду, додавши в неї речовину. Рекомендована температура — 90-95 градусів.
 • Старі водогінні труби. Якщо пахне не тільки з машинки, але і з ванни, раковини та мийки, значить, причина в незадовільному стані загальнобудинкових комунікацій. В агрегат надходить не надто чиста вода, і частинки осідають на поверхнях, поступово нашаровуючись. Результат — поганий запах. Таку проблему не усунути своїми силами, потрібно або звертатися в керуючу компанію, або міняти місце проживання.

Чистка по частинах

Щоб позбутися від затхлого амбре, потрібно діяти комплексно. Спершу знімають і відкручують все, що можливо. Потім починають усувати запах в пральній машинці. Порядок обробки деталей:

yak pozbutisya v d smorodu yakscho pral na mashinka zapahla vogk styu 6 - Як позбутися від смороду, якщо пральна машинка запахла вогкістю

 1. Промивка ванночки для порошку. Щоб дістати лоток, натискають на клапан і в такому положенні тягнуть на себе. Ванночку обдають окропом або занурюють в нього повністю. Через 2-3 хвилини губкою або м’якою щіткою видаляють слиз і плісняву. Замочують лоток «Доместосе» або хлорсодержащем відбілювачі, через 2 години виймають, ополіскують під струменем проточної води і витирають бавовняним рушником.
 2. Гумовий ущільнювач. У просторі між гумкою і краями люка зазвичай накопичується багато бруду. Щоб її видалити, використовують зубну щітку або ганчірку, змочену в оцті.
 3. Фільтр. Забруднення цієї ділянки може спровокувати появу огидного аромату, чистка обов’язкове. Фільтр знаходиться ззаду або збоку, залежно від моделі пральної машини. Його відкручують, підстеливши великий шматок тканини, тому що поллється брудна рідина. Деталь виймають, очищають, протирають і вкручують на місце.
 4. Барабан. Внутрішній простір машинки-автомати промивають губкою, змоченою в розчині миючого засобу для сантехніки. Якщо не хочеться використовувати побутову хімію, можна намочити ганчірку або губку в оцті — ефект буде приблизно такий же.
 5. Фільтр подачі води. Щоб його отримати, потрібно зняти шланг, по якому рідина надходить у машину з водопроводу. Фільтр викручують, промивають і ставлять назад, потім кріплять шланг.

Якщо обробити деталі в такій послідовності, запах повинен зникнути.

Усунення смороду домашніми засобами

Перш ніж спробувати позбавитися від запаху в пральній машинці, потрібно перевірити, чи немає накипу і як шланг з’єднується зі зливом. Вапняні відкладення нашаровуються з-за домішок, які присутні в жорсткій воді. Рекомендується видаляти наліт 1 раз в місяць. Діють у такій послідовності:

yak pozbutisya v d smorodu yakscho pral na mashinka zapahla vogk styu 7 - Як позбутися від смороду, якщо пральна машинка запахла вогкістю

 1. Вологою серветкою або ганчіркою протирають машинку зсередини.
 2. Встановлюють режим з максимально високою температурою.
 3. Наливають в лоток для порошку 4-5 ст. л. оцту.
 4. Набирають воду і ставлять агрегат на паузу.
 5. Через 25-30 хвилин завершують цикл.

Наступний етап — перевірка з’єднання зливу і шланга. Гумова трубка повинна бути вигнута у формі букви U. Відстань від підлоги до зливного отвору — 50 см або менше. Якщо все так, а з машини все одно погано пахне, варто застосувати перевірені засоби. Використовувати всі по черзі не доведеться, достатньо вибрати способи, які здаються найбільш зручними.

Прання вхолосту

Цей спосіб допомагає, коли пралка почала смердіти гаром. Так буває, якщо перуть при низькій температурі одяг, просочений бензином або гасом. Помилково думати, що в’їдаються маслянисті частинки розчиняться в порошку, коли вода, підігріта до 50-60 градусів. Після декількох прань на стінках утворюється найтонша плівка, виділяє сморід. Противний запах в’їдається в іншу одяг і погано вивітрюється.

yak pozbutisya v d smorodu yakscho pral na mashinka zapahla vogk styu 8 - Як позбутися від смороду, якщо пральна машинка запахла вогкістю

Щоб позбутися амбре, запускають холосту програму. Температура води — 90 градусів. Одного-двох циклів повинно вистачити, щоб з барабана перестав лунати неприємний аромат. Також потрібно почитати інструкцію: можливо, передбачена особлива програма, призначена саме для усунення неприємних запахів.

Сода, лимонна кислота, оцет

Столовий оцет — ефективний засіб для очищення барабана. Рідину використовують так: наливають 2-3 ст. л. в барабан, включають холостий режим з температурою 90 градусів і чекають закінчення циклу. Так потрібно робити регулярно, тоді всередині не буде накипу, сторонніх запахів і мікробів.

Лимонну кислоту використовують за таким же принципом. Розчиняють 3 пакетика в 3 л води, виливають рідину в барабан і включають в аналогічному режимі. Кислота усуває всі види запахів, включаючи тухлий, пліснявий, болотний, гнильний, горілий.

Сода — хороший засіб, яке варто застосовувати по ситуації. Це речовина усуває водний камінь і запах, що виникає з-за того, що речі часто перуть при низькій температурі. Ось як треба діяти:

yak pozbutisya v d smorodu yakscho pral na mashinka zapahla vogk styu 9 - Як позбутися від смороду, якщо пральна машинка запахла вогкістю

 • насипати 0,5 склянки соди барабан;
 • включити найдовшу прання на максимально високій температурі;
 • незадовго до закінчення поставити агрегат на паузу;
 • у такому вигляді залишити машину на ніч;
 • вранці завершити цикл.

Купорос та побутова хімія

Мідний купорос використовують, коли відчувається сильний запах затхлості, що вказує на присутність грибка. Беруть 30 г порошку, висипають в 1 л води та добре перемішують. Всі місця, де виявиться цвіль, ретельно натирають ганчіркою, змоченою в розчині, і залишають на кілька годин, краще на всю ніч. Вранці включають машину в режимі швидкого прання, виставляючи температуру 30-40 градусів.

Після закінчення циклу протирають насухо ділянки, де забруднення, а також всі доступні поверхні. Машинку ненадовго залишають з відчиненими дверцятами для провітрювання. Якщо не вийшло позбавитися від запаху з допомогою підручних засобів використовують побутову хімію. Залежно від типу продукції, розрізняються і способи застосування:

yak pozbutisya v d smorodu yakscho pral na mashinka zapahla vogk styu 10 - Як позбутися від смороду, якщо пральна машинка запахла вогкістю

 • Порошок від накипу. Згідно інструкції, його насипають у лоток для прального засобу. Запускають холосту прання, по закінченні протирають агрегат насухо.
 • Серветки-пастки. Невеликі вироби кладуть разом з речами при кожному пранні. Вони збирають на себе частинки барвника і забруднення. Після закінчення циклу в барабані зберігається приємний запах свіжості.
 • Таблетки. Застосовувати їх потрібно в режимі холостого циклу. Досить покласти таблетку всередину, закрити люк і включити агрегат, виставивши режим прання при 60 градусах. Засіб видаляє бруд навіть з важкодоступних місць, а разом з сторонніми частинками усувається і неприємне амбре.

Заходи профілактики

Якщо після застосування всіх методів сморід зникло не повністю, необхідно звернутися в майстерню. Можливо, причина криється в поганому стані однією з внутрішніх деталей, до яких не дістатися без спеціальних інструментів.

Не варто експериментувати і намагатися повністю розібрати техніку: невмілі спроби призведуть до того, що агрегат вийде з ладу. Майстер почистить деталі, а при необхідності — замінить. Після цього потрібно буде підтримувати виріб в чистому стані. Ось що потрібно робити:

yak pozbutisya v d smorodu yakscho pral na mashinka zapahla vogk styu 11 - Як позбутися від смороду, якщо пральна машинка запахла вогкістю

 • Раз на рік промивати дверцята люка, гумові ущільнювачі і барабан.
 • Регулярно перевіряти фільтри і прибирати накопичилася бруд.
 • Насипати стільки порошку, скільки потрібно за інструкцією, не більше і не менше.
 • Коли прання закінчено, залишати дверцята і ванночку прочиненими.
 • Раз в 3 місяці виконувати холостий цикл, виставляючи режим 90 градусів.
 • Закінчивши прання, витирати насухо барабан, ущільнювач і внутрішню поверхню дверцят.

У рідкісних випадках неприємний запах обумовлений дефектами в самій машині. В барабані або насосі можуть бути тріщини або вм’ятини, в яких застоюється бруд. У незрозумілій ситуації краще звернутися в майстерню, щоб фахівці повністю перевірили агрегат.

Використано за допомогою сайту eo.kr.ua

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *